Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Malica v službi

Malica v službi

Država ti bo hvaležna za tole…

organizem pa še bolj :)[/quote]

Me za državo čedalje manj briga, ker tudi njo zame ni preteklih 15let, me je znala samo fino molzt,, me bolj skrb za moj organizem, res, imaš prav :P. Sem pa samsvoj gospodar, tudi kar se službe tiče :D[/quote]

ooo to pa dobro zate, si lahko sam cajt zorganiziraš…
pa le kaj pojej no 🙂

za organizem…čez par let ti bo hvaležen :)))

Jaz zajtrkujem ob cca. 5:45, 6:00, nekaj takega. Domov pridem ob 17ih. In vmes še kako paše malica + vmes še kako sadje.
Res ne razumem kako ostali nič ne jeste?
Kaj potem jeste samo 2x na dan?
Ali pa mogoče sploh nimate zajtrka in samo zvečer jeste?
Jaz jem 5x na dan + še kako sadje.

isto js, 0 malice raje malo gibanja 🙂 to pa predvsem zato, ker če bi jedla bi bla lena in navajena sem tako, da pol kr neki skoz glodam in se mi delat pa res ne da. tako delam ko delam, ko jem jem, ko spim, spim. hm bo pa treba res neki nardit zaradi organizma ugotavljam 😮

že na faksu dokler sm se mogla učit pač nism jedla ni šans da po obroku kej nardim in se morm pol kr prsilt da poženem tko pa dokler sem v pogonu gre …

Me za državo čedalje manj briga, ker tudi njo zame ni preteklih 15let, me je znala samo fino molzt,, me bolj skrb za moj organizem, res, imaš prav :P. Sem pa samsvoj gospodar, tudi kar se službe tiče :D[/quote]

ooo to pa dobro zate, si lahko sam cajt zorganiziraš…
pa le kaj pojej no 🙂

za organizem…čez par let ti bo hvaležen :)))[/quote]

😀
Mi tekočina zadostuje – predvsem zeliščni čaji z medom ( nmed je naravni vir OH, hitre energije za možgane 🙂 Skuham doma v liter termosko in pijem po potrebi.
Vedno imam pa v torbici pest različnih nesoljenih oreščkov – tudi hrana za možgane in živce 😀 Zdrav prigrizek namesto malcanja 😀

Ne boš verjela, eni celo samo 1x:(. Se čovek navadi (tako kot tista, sem ga ravno navdil, da nič ne je, je pa crknil):)))).

Trenutno delam doma, tako da je za malico kruh s sirom/marmelado/namazom in sadje. V službo pa gre z mano sendvič s sirom, jogurt ali sadje, ki ga pojem vmes, ko nimam sestankov ali naročnikov na telefonu. Pa eno kavo sem si privoščila dnevno iz kavarne v bližini, tako da sem si vmes šem pretegnila noge za 10 min. Včasih pa smo šli s kakšnim poslovnim partnerjem na sestanek-kosilo vmes, kar je bil kar drag hec zame, ampak je spadalo k delu, pač.

Nekateri jemo zato da živimo, nekateri pa živijo zato, da jedo…. To pa je razlika, ne ? 😛

Želodec je prazna raztegljiva vreča – in če telo ne potrebuje več, kot je navajeno in ko vneseš dnevno količino hranil, ki so potrebna, zakaj bi basal želodec samo zato, ker naj bi 5x jedel na dan – pa čeprav je še v želodcu vsebina od prej ? Taki jedci jedo tudi z očmi in ne z možgni in glede na potrebe svojega telesa.

Zakaj bi želodec torej raztegovali in polnili in obremenjvali svoje telo po nepotrebnem, če pa morda še ni predelalo hrane od prej, ker je pač čas službene malice, kosila, ipd? Pa ne gre za stradanje ali omejevanje, ampak samo preudarno prehranjevanje, treba je poznat svoje telo, ne pa ga filat zato, ker jedo npr. tudi drugi in ker naj bi se takrat po običaju jedlo. Neumnost.

Na voljo naj bi bilo pol ure, ampak jo imamo mogoce 1x na 14 dni, pa se to kaksnih 10 minut. Drugace pa pac jem, ko pridem domov. Jem vcasih sendvic iz avtomata, kaksno sadje, cokoladico, najpogosteje pa spijem le eno belo kavo iz avtomata in grem nazaj delat. Je pa javni sektor (ne uprava, ce locite sploh to dvoje).

Ne jem, ker ni časa, spijem pa tekom delovnega časa (7 ali 10 ur) kakšni dve črni kavi in pokadim do pet cigaret. Pa kar gre, za linijo 182/65 se mi zaenkrat ni bati :))[/quote]

Ni časa, skadi pa se vseeno 5 cigaret? 🙂 no kakor kdo želi, jaz raje pojem en sendvič v tistih 10 minutah kaj imam malce.

Bučka, jaz jem zato, ker sem lačna, ne ker je čas za malico. Imam pač organizem, ki zahteva več manjših obrokov dnevno, kar pa ne pomeni, da živim zato, da jem. Je treba sprejeti, da smo ljudje različni – moja prijateljica lahko zdrži cel dan brez hrane, jaz bi pa ob njenem jedilniku omagala. Pa veš, kaj je najbolj hecno – jaz sem suha, ona je pa precej bolj okrogla, ampak sva obe fajn.

To pa je razlika, ne? 😛

Ne bi ti škodilo prebrati kake knjige o zdravi prehrani pa brez zamere.
Sicer pa moj delež maščobe v telesu je 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Koliko pa tvoj?

Nekateri jemo zato da živimo, nekateri pa živijo zato, da jedo…. To pa je razlika, ne ? 😛

Želodec je prazna raztegljiva vreča – in če telo ne potrebuje več, kot je navajeno in ko vneseš dnevno količino hranil, ki so potrebna, zakaj bi basal želodec samo zato, ker naj bi 5x jedel na dan – pa čeprav je še v želodcu vsebina od prej ? Taki jedci jedo tudi z očmi in ne z možgni in glede na potrebe svojega telesa.

Zakaj bi želodec torej raztegovali in polnili in obremenjvali svoje telo po nepotrebnem, če pa morda še ni predelalo hrane od prej, ker je pač čas službene malice, kosila, ipd? Pa ne gre za stradanje ali omejevanje, ampak samo preudarno prehranjevanje, treba je poznat svoje telo, ne pa ga filat zato, ker jedo npr. tudi drugi in ker naj bi se takrat po običaju jedlo. Neumnost.[/quote]

Nekateri jemo zato da živimo, nekateri pa živijo zato, da jedo…. To pa je razlika, ne ? 😛

Želodec je prazna raztegljiva vreča – in če telo ne potrebuje več, kot je navajeno in ko vneseš dnevno količino hranil, ki so potrebna, zakaj bi basal želodec samo zato, ker naj bi 5x jedel na dan – pa čeprav je še v želodcu vsebina od prej ? Taki jedci jedo tudi z očmi in ne z možgni in glede na potrebe svojega telesa.

Zakaj bi želodec torej raztegovali in polnili in obremenjvali svoje telo po nepotrebnem, če pa morda še ni predelalo hrane od prej, ker je pač čas službene malice, kosila, ipd? Pa ne gre za stradanje ali omejevanje, ampak samo preudarno prehranjevanje, treba je poznat svoje telo, ne pa ga filat zato, ker jedo npr. tudi drugi in ker naj bi se takrat po običaju jedlo. Neumnost.[/quote][/quote]

Ko bi ti vedela, da so nor. ogljikovi hidrati dosti bolj škodljivi in naredijo več škode človekovemu telesu kot pa dnevno vnešene normalne količine maščobe 😀

Maščobe so dnevno pomembne za transfer v maščobah topnih vitaminov A, D, E, K – Če jih omejuješ, je absorbcija teh vitaminov zelo majhna ali pa preslaba. Pod maščobe štejem zdrave maščobe, kot so naravna olja in neindustrijsko predelana in obdelana olja, bogata z omega 6 in omega 3 nenasičenimi esencialnimi maščobnimi kislinami, ki so pomemne za mitohondrijske presnove , torej gradnjo celic, osnovne procese v telesu..(npr. hladno stiskano olje ogrščice, pa konopljino, pa naravni vir v tunah, sardinah, lososu, postrveh )

Hja, ti kar imej svoj maščobni indeks pod neko tabelarno kontrolo, mene ne zanima živlejnje po tabelcah in nekih suhih izračunih, važna je krvna slika, ki je pri mojih 40+, po rezultatih kot pri 20 let manj – holesterol, glukoza vse v odličnih mejah – to mi pa laska, saj pomeni, da dobro prehranjujem svoje telo, se v njem dobro počutim in tudi za svoje kriterie odlično izgledam!

New Report

Close