Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama zbolela 84 let

Mama zbolela 84 let

Si prepričana, da ni s tvojo mamo kaj drugega narobe? Stari ljudje pogosto jejo premalo zaradi psihe, osamljenosti in bolezni, ki niso Covid.


Je v prosti prodaji, na recept pa ga dobiš ceneje, ampak še vedno nekaj doplačaš.
[/quote]

Napisala sem, da ji naj napiše zdravnik zaradi tega, ker pride ceneje in zakaj bi kupovala po polni ceni.

Naj bo to v poduk onim tepcem, ki zavracajo cepljenje. Ko pride korona je prepozna za jamranje.

Kako moraš biti tako zloben? Da o nerazumevanju avtoričinega prispevka sploh ne govorim.

Mama se ni hotela cepit. Mama ne jamra. Hči skrbi za mamino zdravje in ji želi le olajšati bolezen.
Imaš kakšen pameten nasvet, razen tega da ji za kazen želiš vse najslabše?

Mama naj se ozemlji, kadar lahko to stori. Naj ne bo v postelji ves čas ali da v stanovanju sedi ampak jo posedite na zemljo. Naj bo z rokami v stiku z zemljo.

[/quote]

A da se navadi na zemljo?

A da se navadi na zemljo?
[/quote]

Ne, ne zato. Če bi zato dejal to bi bil zelo grd in velik gnus.
Zemljina energija, če se tako izrazim ima zdravilni učinek na telo pa tudi na duha. Če nimamo zdravega duha tudi telo nima kaj dosti od svojega zdravja. Če telo ni zdravo pa tudi duh nima veliko od telesa. Zato je najbolje tisto kar pravi pregovor: Zdrav duh v zdravem telesu.

A da se navadi na zemljo?
[/quote]
Ja, pa še na vonj cipres zraven:(

Hvala vsem Ja v poduk tudi,Cepite se!!! Pri koroni je hudo,ker se te vsi, še dr.izogibajo. CE PI T E. S E, priporočam res,ne poslušajte drugih pametnjakovičev.

Poznam gospo, ki je prebolela corono, se cepila in ponovno zbolela.
Naj se vsak sam odloči na osnovi svoje intuicije. Ker bo treba še veliko izkušenj, da bo optimalen pristop k zdravljenju.

Lahko me boste spet popluvali ampak sem prepričana, da s CBD smolo dvignete imunski sistem, obnovite apetit in si izboljšate razpoloženje. Študije v to smer po koroni potekajo in so rezultati zelo dobri.

Ne, ne zato. Če bi zato dejal to bi bil zelo grd in velik gnus.
Zemljina energija, če se tako izrazim ima zdravilni učinek na telo pa tudi na duha. Če nimamo zdravega duha tudi telo nima kaj dosti od svojega zdravja. Če telo ni zdravo pa tudi duh nima veliko od telesa. Zato je najbolje tisto kar pravi pregovor: Zdrav duh v zdravem telesu.
[/quote]

Logično, zato pa imajo rudarji tako dolgo življenjsko dobo, ker so skoz v stiku z zemljo.


Ko se greš cepit, ti lepo povejo, da se še vedno lahko okužiš, da s ceplljenjenjem
nisi zasiguran, da ne boš zbolel. Samo simptomi in okrevanje naj bi bila lažja.

Upam, da bo tvoja mama ozdravela in to brez posledic. Verjamem, da je bila njena volja, da se ne cepi. Poznam pa veliko primerov, ko mladi svoje starše prepričujejo, naj se ne cepijo, čeprav bi se starši cepili. Moja soseda je rekla odrasli hčeri, da bo on odgovorna, če oče hudo zboli za covid oz. še kaj hujšega, potem ji je hčerka nehala težit.

Ne gre za bit bolj pameten, ampak za bolj informiran!

tem napišeš, hvala.

Slovenski dohtarji pravijo, da je ključen drugi teden bolezni (7-14 dan), ameriški pa da je ključen 5 – 10 (tudi 11 in 12) dan po okužbi. Torej takrat se stanje pri starejših silovito poslabša. Če bo preživela te dni potem bo zelo verjetno OK, sicer…. Pazite na težave z dihanjem. Če jih bo imela morate takoj poiskat pomoč.

Zdravnika tudi povprašajte po tabletih proti strjevanju krvi, da je ne bo zaradi strdka kap. Potrebno jih je jemat tekom bolezni in tudi še kasneje. Res velika škoda, da se ni cepila.

tem napišeš, hvala.
[/quote]

Pogosto vprašanje – ali konoplja in kanabinoidi preprečujejo ali zdravijo Covid-19?

Odgovor na to vprašanje ni preprost. Izdelki iz konoplje bi lahko pomagali v boju proti tej bolezni, saj dosedanje študije poročajo o pozitivnih rezultatih.

Na primer, ena najnovejših študij je z uporabo računskih in in-vitro pristopov raziskovala protivirusni učinek kanabinoidov, pridobljenih iz konoplje, proti bolezni SARS-CoV-2. Raj in sodelavci (2020) so poročali, da sta dva kanabinoida, CBD in THC, obetavni zdravili, ki imata v kombinaciji z drugimi aktivnimi molekulami potencial za zdravljenje Covida-19.

Druga študija, ki so jo izvedli Lopes Salles in sodelavci (2020), je poročala, da CBD blaži simptome sindroma akutne dihalne stiske s povečano aktivnostjo apelina. Gre za, peptid s pomembno vlogo pri centralni in periferni regulaciji imunosti, centralnega živčnega sistema, presnovnega sistema in kardiovaskularnega sistema.

Jasno je, da imajo znanstveniki na tem področju še kar nekaj dela, preden bodo lahko prišli do trdnih zaključkov. Ne glede na to pa so začetni rezultati obetavni in so dobra podlaga za vse prihodnje študije, ki nam bodo dale odgovor na vprašanje, ali lahko konoplja in CBD pomagata pri preprečevanju in/ali zdravljenju bolezni Covid-19.

Zakaj pa ne moreš verjet? Po nekih raziskavah si nad 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi nad 80 let želi umreti, všteti vsi, tudi nepokretni, bolni… In zakaj bi se taki cepili? Tudi ljudje, ki so bili prej “v redu” in so se še gibali, večina ima stalno prisotne bolečine, kronične bolezni, take in drugačne težave.. vedo, da je to vse, kar jih še čaka, da bo kvečjemu slabše, nikoli več boljše. In veliko se je življenja enostavno naveličalo. Taki ljudje si pač mislijo, če me korona pobere, toliko bolje, vsaj ne bo nepokretnosti in dolgega umiranja. Jaz se bolj čudim, da se jih je polovica odločila za cepljenje. Po moje pritisk otrok nanje v kar precej primerih.

Zakaj pa ne moreš verjet? Po nekih raziskavah si nad 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi nad 80 let želi umreti, všteti vsi, tudi nepokretni, bolni… In zakaj bi se taki cepili? Tudi ljudje, ki so bili prej “v redu” in so se še gibali, večina ima stalno prisotne bolečine, kronične bolezni, take in drugačne težave.. vedo, da je to vse, kar jih še čaka, da bo kvečjemu slabše, nikoli več boljše. In veliko se je življenja enostavno naveličalo. Taki ljudje si pač mislijo, če me korona pobere, toliko bolje, vsaj ne bo nepokretnosti in dolgega umiranja. Jaz se bolj čudim, da se jih je polovica odločila za cepljenje. Po moje pritisk otrok nanje v kar precej primerih.
[/quote]

Tudi naša babica (82) se noče cepit. Smo ji svetovali, pa ne želi. Se zaveda tveganja, ampak njeno odločitev je treba spoštovati. Tudi moj oče, ko je pri 70 izvedel za raka v 4. stadiju, ni hotel na zdravljenje. Je vedel, da ga čaka samo mučenje in je raje v miru počakal na svoj konec (ker ni bil na nobenih zdravilih, se je zgodilo mirno, spokojno, z odpovedjo srca – kar zaspal je, medtem ko se tisti, ki hodijo na kemoterapijo in ki so na drugih medikamentih zelo mučijo, v zameno za par mesecev trpljenja več).
Dojemite, da vsakemu življenje ni najvisja vrednota, ampak je nekaterim pomembnejša kvaliteta življenja, zato bodimo spoštljivi do starejših, ki se odločijo, kot se.

Tudi naša babica (82) se noče cepit. Smo ji svetovali, pa ne želi. Se zaveda tveganja, ampak njeno odločitev je treba spoštovati. Tudi moj oče, ko je pri 70 izvedel za raka v 4. stadiju, ni hotel na zdravljenje. Je vedel, da ga čaka samo mučenje in je raje v miru počakal na svoj konec (ker ni bil na nobenih zdravilih, se je zgodilo mirno, spokojno, z odpovedjo srca – kar zaspal je, medtem ko se tisti, ki hodijo na kemoterapijo in ki so na drugih medikamentih zelo mučijo, v zameno za par mesecev trpljenja več).
Dojemite, da vsakemu življenje ni najvisja vrednota, ampak je nekaterim pomembnejša kvaliteta življenja, zato bodimo spoštljivi do starejših, ki se odločijo, kot se.
[/quote]
Sprejemam tako odločitev tvoje babice, da se ne cepi, kot racionalne odločitve tvojega očeta, da odkloni zdravljenje razširjenega malignoma. Prosim le, da tvoja babi v primeru, da hudo zboli, ne rine v bolnico.

Zakaj pa ne moreš verjet? Po nekih raziskavah si nad 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi nad 80 let želi umreti, všteti vsi, tudi nepokretni, bolni… In zakaj bi se taki cepili? Tudi ljudje, ki so bili prej “v redu” in so se še gibali, večina ima stalno prisotne bolečine, kronične bolezni, take in drugačne težave.. vedo, da je to vse, kar jih še čaka, da bo kvečjemu slabše, nikoli več boljše. In veliko se je življenja enostavno naveličalo. Taki ljudje si pač mislijo, če me korona pobere, toliko bolje, vsaj ne bo nepokretnosti in dolgega umiranja. Jaz se bolj čudim, da se jih je polovica odločila za cepljenje. Po moje pritisk otrok nanje v kar precej primerih.
[/quote]

To v tej temi tuhtam tudi jaz.
Kaj glede bolezni v resnici pričakuje mama in kaj hči.
In še bolj, kaj pričakujeta glede dolžine življenja, predvsem kvalitetno preživetega življenja.

Ker pričakovanja o svojem življenju so za mnoge tako stare ljudi precej drugačna v primerjavi z mnenjem njihove okolice.

Po drugi strani pa mi je še bolj presenetljivo brati strašenje, da okužba avtomatično pomeni smrt starejših.

Mama iz prvega posta ima 84 let.
Morda je njena hči zelo navezana nanjo in kot zrela ženska ne prenese misli, da bi ostala brez staršev. Domnevam, da ima ta hči že tudi vsaj 50 let – ampak, takole resno: kako dolgo pa mislite, da bi človek moral živeti?
Poznam nekaj starejših nad 80 let, tudi nad 90 in z izjemo dveh, so vsi ostali naveličani, vlečejo se, odvisni od vseh, čakajo – kaj le? Smrt.
Normalen zaključek življenja.
A vi mislite, da boste živeli večno?
Kot se rodimo, tudi umremo.
In umetno podaljševanje življenja s pomočjo farmacije se nam že kar krepko maščuje.

Dejstvo je, da starejši ljudje gledajo največ poročila javne RTV, ki vztrajno dela na antipropagandi o cepljenju in ki redno poroča o domnevni škodljivosti cepljenja. In starejše ljudi nihče ne more prepričat v cepljenje niti jih ne moreš v cepljenje prisilit, če pa so na televiziji slišali, da je cepljenje škodljivo oziroma celo smrtonosno.
Za veliko nepotrebnih smrti je kriv naš javni nacionalni medij RTV.
In mi ta medij prisilno plačujemo.

Večina starih ljudi, kljub ( visoki ) starosti in bolezni…… si še želijo živeti !

Stara mantra, da so za vse krivi novinarji. Resnica je ta, da so za ves ta kaos glede epidemije in cepljenja krivi IJJ in njegova nesposobna ekipa, ker strokovnjakov ne poslusajo, če niso njihovi verniki. V tem letu smo videli in se videvamo totalne nesposobneži, ki odločajo o nas in na žalost ne moremo nič. Krivi so za večino smrti zaradi prepoznega ukrepanja v drugem valu.

New Report

Close