Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mame osnovnošolcev

mame osnovnošolcev

Ste res tako omejene ali se le delate omejene?

Sprašujete kakšen svinčnik za 1. razred, kakšno torbo za 3. razred, kakšne copate za 5.razred, kje kupiti delovne zvezke, kje kupiti barvice za 2. razred………

OMG, pa dobro, kaj vam ni jasno?????

Kaj pa tebi ni jasno? je super,če ti nekdo iz izkušenj pove za kvaliteto,pa recimo kje dobiš kaj ugodneje…
ne pa da kupiš nekaj,pa potem čez 1 mesec je treba znova kupit in potem samo kupuješ,kupuješ….

Res ne vem, kako smo uspevale mame pred desetletjem in več spraviti naše
sončke do diplom. Sedaj me bo pričelo skrbeti, da je imela celo osnovno šolo
obute napačne copate.

hja, obe strani imata kar prav … recimo ko sem jaz še hodila v šolo si imel dvoje barvic, 2 torbi in 3 trgovine, kjer si stvari kupil. Vse je bilo približno enako kvalitetno, beri: barvica je dejansko bila barvica in nam jo ni bilo že prvi šolski dan treba ošilit na 2cm, ker se je minca stalno lomila, enako svinčnik itd.

no, danes je v štacunah en kup neke no name robe, poceni in tudi ne toliko poceni, pa je po eni strani dobro vedet kdo se je kje z nakupom nasral … recimo jaz lahko rečem, da smo sinu kupili Hama šolsko torbo za lep denarček … pa je kar kmalu začela razpadat, tko da naslednja torba bo sigurno druga, verjetno ruzak Dakine, kot ga ima starejši sin že leta, pa je še vedno tipi top.

no v tem smislu nekako, imam podobnih izkušenj še pa še, pa se mi ne da pisat 🙂

Kaj pa tebi ni jasno? je super,če ti nekdo iz izkušenj pove za kvaliteto,pa recimo kje dobiš kaj ugodneje…
ne pa da kupiš nekaj,pa potem čez 1 mesec je treba znova kupit in potem samo kupuješ,kupuješ….[/quote]

Poceni ni nikoli kvalitetno – to ve vsak bumbar.

Ni mi jasno kako razlikujete pisalo za 3. razred in pisalo za 5. razred, torbo za 1. razred in torbo za 2. razred…… Obstajajo razlike??
In-kje se kupijo knjige in delovni zvezki??? V mesnici najbrž ne, ane?
Takih bedarij pa res nisem še nikoli spraševala:)

Mislim, vse skupaj je že prav smešno:)

Kaj pa tebi ni jasno? je super,če ti nekdo iz izkušenj pove za kvaliteto,pa recimo kje dobiš kaj ugodneje…
ne pa da kupiš nekaj,pa potem čez 1 mesec je treba znova kupit in potem samo kupuješ,kupuješ….[/quote]

Poceni ni nikoli kvalitetno – to ve vsak bumbar.

Ni mi jasno kako razlikujete pisalo za 3. razred in pisalo za 5. razred, torbo za 1. razred in torbo za 2. razred…… Obstajajo razlike??
In-kje se kupijo knjige in delovni zvezki??? V mesnici najbrž ne, ane?
Takih bedarij pa res nisem še nikoli spraševala:)

Mislim, vse skupaj je že prav smešno:)[/quote]

ja,je smešno,ker si očitno ena izmed ta najbolj pametnih mam,ki pač svoje frustracije na mon stresaš.Saj vem,da ti je težko v življenju,pa vidiš izhod samo tukaj da svoje ….. stresaš.Ampak to ne bo rešilo tvojih težav veš!
ja,pisala se razlikujejo če veš prav tako torbe.In ja ne moreš verjeti obstajajo razlike.NObena ni spraševala ,če se zvezki kupijo v mesnici ali pa v Dm-u .Torej kdo stresa bedarije? Ou saj res,ti jih ne

Moj sin končuje devetletko.
Porabil je točno 3 škatle barvic, 2 škatli flomastrov, nekaj svinčnikov, 2 nalivna peresa……vse ostalo ima 9.let isto!
Torbo smo imeli prve 4 leta isto, potem 2 navadna nahrbtnika za 10€.

Knjige smo prva leta še kupovali, kasneje je knjige dobil v OŠ, delovne zvezke smo naročali v šoli……..nikoli nismo šli nakupovati na polno, vsako leto smo kupili 15 zvezkov in to je to.
Kljub temu je odličnjak!

Ni mi jasno, čemu tako komplicirate?

Poceni ni nikoli kvalitetno – to ve vsak bumbar.

Ni mi jasno kako razlikujete pisalo za 3. razred in pisalo za 5. razred, torbo za 1. razred in torbo za 2. razred…… Obstajajo razlike??
In-kje se kupijo knjige in delovni zvezki??? V mesnici najbrž ne, ane?
Takih bedarij pa res nisem še nikoli spraševala:)

Mislim, vse skupaj je že prav smešno:)[/quote]

ja,je smešno,ker si očitno ena izmed ta najbolj pametnih mam,ki pač svoje frustracije na mon stresaš.Saj vem,da ti je težko v življenju,pa vidiš izhod samo tukaj da svoje ….. stresaš.Ampak to ne bo rešilo tvojih težav veš!
ja,pisala se razlikujejo če veš prav tako torbe.In ja ne moreš verjeti obstajajo razlike.NObena ni spraševala ,če se zvezki kupijo v mesnici ali pa v Dm-u .Torej kdo stresa bedarije? Ou saj res,ti jih ne[/quote]

….kar naprej sprašujejo kakšno torbo za 1,2,3.razred, kje kupiti delovne zvezke….sprašujejo neumnosti.

no, sedaj mi pa prosim povej, kje si kupila barvice in flomastre- toliko jih je namreč porabila letos naša prvošolka v enem razredu, torej očitno ne kupujem v pravi trgovini oz. mesnici.

A ne razumete, da se za prvo triado svinčnike kupi v eni od papirnic, za drugo triado v enem od diskontov, za tretjo triado pa pri najboljšem sosedu npr. Isto se zgodi z radirkami, flumastri, kuliji, copati… Ni to kar tako, no.

p.s. Pazit moraš še, da je vse slovenskega porekla!

Poceni ni nikoli kvalitetno – to ve vsak bumbar.

Ni mi jasno kako razlikujete pisalo za 3. razred in pisalo za 5. razred, torbo za 1. razred in torbo za 2. razred…… Obstajajo razlike??
In-kje se kupijo knjige in delovni zvezki??? V mesnici najbrž ne, ane?
Takih bedarij pa res nisem še nikoli spraševala:)

Mislim, vse skupaj je že prav smešno:)[/quote]

ja,je smešno,ker si očitno ena izmed ta najbolj pametnih mam,ki pač svoje frustracije na mon stresaš.Saj vem,da ti je težko v življenju,pa vidiš izhod samo tukaj da svoje ….. stresaš.Ampak to ne bo rešilo tvojih težav veš!
ja,pisala se razlikujejo če veš prav tako torbe.In ja ne moreš verjeti obstajajo razlike.NObena ni spraševala ,če se zvezki kupijo v mesnici ali pa v Dm-u .Torej kdo stresa bedarije? Ou saj res,ti jih ne[/quote]

Nimam nobenih frustracij, težav še manj:))), moji otroci so uspešni študentje in nikoli jim ni bilo mar kakšno firmo torbe nosijo in s kakšnim pisalom pišejo:)

Frustracije delajo otrokom zafrustrirane mame!

no, sedaj mi pa prosim povej, kje si kupila barvice in flomastre- toliko jih je namreč porabila letos naša prvošolka v enem razredu, torej očitno ne kupujem v pravi trgovini oz. mesnici.[/quote]

moj sin tudi končuje devetletko, pa bi bil moj odgovor glede barvic in flomastrov enak zgornjemu, če slučajno en sin še ne bi bil v drugem razredu … namreč moj filing je, da devetošolec že celo večnost uporablja iste šolske stvari, kar seveda ni res, le pozabila sem že malo kako je bilo v začetku OŠ.

mal nakladanja pač, nimaš kaj

no, sedaj mi pa prosim povej, kje si kupila barvice in flomastre- toliko jih je namreč porabila letos naša prvošolka v enem razredu, torej očitno ne kupujem v pravi trgovini oz. mesnici.[/quote]

STAEDTLER, kupi ji debele barvice-so kot žamet:), kupi tudi ene debele flomastre in ene tanke flomastre! Ravno tako nalivno pero in svinčniki z radirko.
Res kvaliteta.

Nas so v prvem razredu odrešili teh muk in vse naročili sami – za naprej smo pa imeli predpisano firmo barvic, voščenk in podobnega, ker so učiteljice po lastnih izkušnjah vedele, katere stvari so kvalitetne vsaj toliko, da se dajo še kdaj ošilit, na primer. Torbe prve triade sploh niso rabili, ker so vse puščali v šoli, samo v petek so nesli domov.

…problemi so, problemi bojo in ….. jih gleda
problemi so, problemi bojo, al’ pa ne…

Zmelkoow

no, sedaj mi pa prosim povej, kje si kupila barvice in flomastre- toliko jih je namreč porabila letos naša prvošolka v enem razredu, torej očitno ne kupujem v pravi trgovini oz. mesnici.[/quote]

to tud mene zanima, kakšne so to bile barvice. Naša ta večja letos končuje 2. razred in je z barvicami enako, kot v prvem, porabili smo jih kar nekaj škatel. Pa sem probala čisto VSE: jolly, fabercastel, …. vse se lomijo!

Samo ne kupujte svinčnikov v Sparu ( tistih rumenih, po pet pakiranih skupaj ), ker sem vse zmetala proč. Mince so čisto nadrobljene, šiliš in šiliš, pa kar ven padajo. Ali jim med transportom padajo po tleh, …

no, sedaj mi pa prosim povej, kje si kupila barvice in flomastre- toliko jih je namreč porabila letos naša prvošolka v enem razredu, torej očitno ne kupujem v pravi trgovini oz. mesnici.[/quote]

STAEDTLER, kupi ji debele barvice-so kot žamet:), kupi tudi ene debele flomastre in ene tanke flomastre! Ravno tako nalivno pero in svinčniki z radirko.
Res kvaliteta.[/quote]

pri tej znamki sem obupala že čisto na začetku.

STAEDTLER, kupi ji debele barvice-so kot žamet:), kupi tudi ene debele flomastre in ene tanke flomastre! Ravno tako nalivno pero in svinčniki z radirko.
Res kvaliteta.[/quote]

pri tej znamki sem obupala že čisto na začetku.[/quote]

Tudi jaz.
Zaenkrat se za silo OK obnesejo Faber Castell, tiste trikotne s pikicami. Dražje, ampak načeloma zdržijo normalno obdobje (ni treba že oktobra kupovati novih, da nadomestimo do konca pošiljene kot pri marsikaterih drugih). Pa kolikor toliko OK so tudi tiste iz Hoferja. Nad Jolly in Staedler pa smo bili razočarani (dopuščam sicer možnost, da smo imeli smolo, ampak naša izkušnja je pač taka, da tega ne kupimo več).

ja,je smešno,ker si očitno ena izmed ta najbolj pametnih mam,ki pač svoje frustracije na mon stresaš.Saj vem,da ti je težko v življenju,pa vidiš izhod samo tukaj da svoje ….. stresaš.Ampak to ne bo rešilo tvojih težav veš!
ja,pisala se razlikujejo če veš prav tako torbe.In ja ne moreš verjeti obstajajo razlike.NObena ni spraševala ,če se zvezki kupijo v mesnici ali pa v Dm-u .Torej kdo stresa bedarije? Ou saj res,ti jih ne[/quote]

Nimam nobenih frustracij, težav še manj:))), moji otroci so uspešni študentje in nikoli jim ni bilo mar kakšno firmo torbe nosijo in s kakšnim pisalom pišejo:)

Frustracije delajo otrokom zafrustrirane mame![/quote]

Aha za to se torej gre. ja našim je mar katrero firmo nosijo in s kakšnim pisalom pišejo!!

Sploh, ker je bilo včasih toliko izbire…..

Maj gad pa tud, nooooo

Ene so pač čisto nesamostojne in ne znajo nič same naredit. Najbrž tudi za prdec rabijo mnenje :-)).

Btw, ali mi lahko katera pove, katere robčke naj kupim. Tiste, ki so v belem paketku, ali so boljše une v zelenem. Čisto resno sprašujem.

Jaz imam raje tiste v modrem ali rumenem.

Pa torba za 4.razred mora biti baje iz Italije……

New Report

Close