Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mame s hčerami h ginekologu

Mame s hčerami h ginekologu

Ja, mame gredo s hčerami h ginekologu in tam jim predpišejo KT – ampak včasih so to počeli zaradi neurejenega ali bolečega menstrualnega ciklusa, ne zaradi seksa – trapa. In bolečine, da se ti otrok zvija po tleh, so menda nekaj, kar bi lahko mamo zanimalo. Ali se po tvoje pri 16, 17 letih starševska dolžnost neha in znajdi se sam?


torej očetu lastnega otroka ne pusti videt na uz – ji je to težko in se narmgoduje zraven očitno, tujcem pa razlagajo intimne stvari vseh naokoli, in to več primerov redno očitno, ker ti si polna zgodbic… ne bi se raje posvetila strokovnemu delu, namesto zapravljanja časa s tem,da te bi njene prigode razlaga v ordinaciji?
Spoštljiv zdravnik tega ne bo počel – neglede na imena in bo raje čas produktivno namenil pacientom, ne pa tebi njene zgodbice od drugih razlagal.

Mogoče o tebi enemu tretjemu razlaga in se norčuje iz tebe kako si razkrečena tam na stolu in kakšna si spodaj – saj nihče ne ve tvojega imena ane… baš lepo, spoštljivo po tvoje…LOL
ne, ni. Spoštljiv zdravnik tega ne bo nikoli delal.
[/quote]

ti imaš probleme sama s sabo. v zgodbi ni ničesar žaljivega za nikogar. je samo povedala razlog, zakaj ona ne želi, da moški prisostvuje pregledu. ker je prišlo do neprijetne situacije za eno pacientko.

Tudi meni je lepo. Saj se vendar tice obeh.


če je ženska noseča ni prav nič hecno, meni je lepo, se vidi s tem na nek način,da mu je mar za otroka…
Veliko lepše kot pa da se ne briga in mu je malo mar.

… glede na to,da ti je hecno – si imela moža pri porodu? Ah zakaj le po tvoje, kaj pa imajo za delati dam – saj je hecno,da mož spremlja ženo h ginekologu, potem po tvoji logiki, tudi pri porodu nima kaj delati…
pa v šoli za starše tudi ne po tvoje očitno.

kao se ti hočeš počutiti glavna in pomembna ker si noseča… sam pol ne jokaj da doma nič ne dela in ne pomaga, ker tam, kjer bi lahko dobil kakšne napotke, ga nisi pustila zraven. ker je kao hecno in je samo tvoja domena.
[/quote]

Moj odgovor se nanasa na tole.

Za moje pojme mame nimajo kaj hodit h ginekologu z svojimi hčerkami. Plus tam še vsem vse razlagat? Katastrofa od matere.

ti imaš probleme sama s sabo. v zgodbi ni ničesar žaljivega za nikogar. je samo povedala razlog, zakaj ona ne želi, da moški prisostvuje pregledu. ker je prišlo do neprijetne situacije za eno pacientko.
[/quote]

daj malo razmisli o tem kdo ima probleme…
razumeš razliko med žaljivo in nepoštljivo… in ja nespoštljivo je intimne stvari nekoga razlagati naokoli. če do njih dostopaš po uradni dolžnosti in ne zato ker bi ti jih oseba imela željo in lastno voljo zaupati, ampak je v to primorana zaradi lastnega zdravja, je nespoštljivo nositi osebne stvari in intimo nekoga komurkoli drugemu naokoli.

če ona ne zna očitno poskrbeti pravilno identifikacijo oseb, da bi skupaj poklicala dotične, ker tako bi ženska valjda vedela kdo je njen partner in bi šla samo z njim skupaj notri, ne z enim tujcem… potem je to problem organizacije dotične zdravnice.
In odgovor in rešitev tega problema ni v tem,da se vsem, ki to želijo, prepove videti lastnega otroka.
pa tako študirani so ti zdravniki – pa ne znajo reševati in najti pravih vzrokov problemov…
kot rečeno v tej situaciji ni problem oče, ki želi videti lastnega otroka, ampak je problem v neorganizaciji v dotični ambulanti. če bi partnerko in partnerja skupaj poklicali ni variante,da uleti neki tretji notr.


če je ženska noseča ni prav nič hecno, meni je lepo, se vidi s tem na nek način,da mu je mar za otroka…
Veliko lepše kot pa da se ne briga in mu je malo mar.

… glede na to,da ti je hecno – si imela moža pri porodu? Ah zakaj le po tvoje, kaj pa imajo za delati dam – saj je hecno,da mož spremlja ženo h ginekologu, potem po tvoji logiki, tudi pri porodu nima kaj delati…
pa v šoli za starše tudi ne po tvoje očitno.

kao se ti hočeš počutiti glavna in pomembna ker si noseča… sam pol ne jokaj da doma nič ne dela in ne pomaga, ker tam, kjer bi lahko dobil kakšne napotke, ga nisi pustila zraven. ker je kao hecno in je samo tvoja domena.
[/quote]
Nikoli nisem razumela, zakaj naj bi moški “pomagal” doma. Jaz smatram za “pomoč”, če je nekaj moje delo in mi kdo iz kakršnegakoli razloga pri tem pomaga. Kuhanja, pospravljanja, pranja itd. ne jaz ne moj partner (ni mož) ne štejeva za žensko (moje) opravilo, ampak to počneva oba, kdor ima za nekaj čas in voljo. Ker tudi jeva oba, zamaževa perilo oba in tako naprej. To kar se jokanja o pomaganju tiče.

Med mojo nosečnostjo pred skoraj 30 leti partner ni hodil z mano h ginekologu, ker niti slučajno nisem čutila potrebe po njegovem spremstvu. Bila sem odrasel samostojen človek in sem se tako tudi obnašala in se še zdaj.
In to, da moški spremlja žensko h ginekologu, zame niti slučajno ni dokaz, koliko mu je do otroka. To se pokaže kasneje in še leta dolgo.


Nikoli nisem razumela, zakaj naj bi moški “pomagal” doma. Jaz smatram za “pomoč”, če je nekaj moje delo in mi kdo iz kakršnegakoli razloga pri tem pomaga. Kuhanja, pospravljanja, pranja itd. ne jaz ne moj partner (ni mož) ne štejeva za žensko (moje) opravilo, ampak to počneva oba, kdor ima za nekaj čas in voljo. Ker tudi jeva oba, zamaževa perilo oba in tako naprej. To kar se jokanja o pomaganju tiče.

Med mojo nosečnostjo pred skoraj 30 leti partner ni hodil z mano h ginekologu, ker niti slučajno nisem čutila potrebe po njegovem spremstvu. Bila sem odrasel samostojen človek in sem se tako tudi obnašala in se še zdaj.
In to, da moški spremlja žensko h ginekologu, zame niti slučajno ni dokaz, koliko mu je do otroka. To se pokaže kasneje in še leta dolgo.
[/quote]
joj ženska… pišem o skrbi za otroka o tem dobi napotke v šoli za starše, tudi v bolnišnici od sester in zdravnikov…
ne o pospravljanju in kuhanju… o skrbi za otroka..
in otrok je tudi njegov, ne samo tvoj in ga ima pravico videti in vedeti kaj se z njim dogaja, kako raste se razvija, kako je z njegovim zdravjem


Saj ne, da je kak problem. Ampak meni je hecno. Sploh ker še nikoli nisem videla, da bi kak moški spremljal žensko k splošnemu zdravniku ali k zobarju. H ginekologu pa ja.
[/quote]

Povsod videvam pare. Ne glede na tip zdravnika. Tudi moja mama je nekajkrat šla z mano k zdravniku, za družbo. Zdaj hodim jaz z njo:) Hodim tudi zaradi tega, ker je sama izrazila željo, da grem z njo, da vem kakšno je njeno zdravstveno stanje in ji lahko pomagam. Ponavadi me po koncu pregleda zdravnica not pokliče in mi skupaj z mamo povesta kaj sta se odločili glede zdravljenja. Ne vidim ničesar narobe pri tem.

Ali sem njen otrok ali partner ali prijateljica dejansko nima veze.

Zato se mi zdi izredno lepo, da se moški pridruži ženski pri ginekološkem pregledu in dobi še ta del slike, ki je ponavadi moški ne vidijo. Tako pokaže zanimanje in skrb za njunega otroka in svojo partnerico.
Oz je vseeno pri katerem zdravniku sta skupaj in kdo je pacient:)

Ja, meni je tudi čudno, da mame s seboj pripeljejo otroke, jaz mojga nisem nikoli s sabo vzela na pregled.. sploh se mi zdi, da za odraščajoče fante (kot praviš 13let), bi znalo biti že malo nerodno.


In kaj je narobe, če gredo mame zraven?? Običajno temo obvladajo bolje kot očeti!

Tudi nosečnice so ponavadi že odrasle in razdevičene, pa marsikatero spremlja partner.
Da se vam da s tem ukvarjat!

Sama sem pa recimo peljala mamo na pregled in me je prosila, če jo spremljam do ordinacije, ker je švoh. Marsikdo bi si lahko hitro mislil da je obratno.

Sedaj sem noseča. Na prvi vaginalni pregled sem šla sama. Na ostale grem skupaj s partnerjem, kjer on počaka pred čakalnico. Vsakič vprašam sestro ali me lahko spremlja on. Ko pritrdi in mi reče da greva na UZ hitro skočim tistih 20 metrov do partnerja in mu pokažem naj gre z menoj. Ne more pridit do situacije da bi prišel en drug moški prav tako pa vidi kvečjemu trebuh. Zakaj gre zraven…ker bi rad tudi on videl dojenčka in ga nočem izključevati.

Kaj naj jaz rečem, mene je že kdaj fant spremljal na cepljenje, foter pa k zobozdravniku in to ne samo v mladosti. H ginekologu sem še vedno šla sama, k osebnemu tudi, če je pa kdaj ravno prilika, da gremo spotoma skupaj, zakaj pa ne.

New Report

Close