Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mame samohranilke

mame samohranilke

Janis, jaz prav rada berem tvoje zanimive prispevke, ampak s temle mnenjem si pa močno mimo udarila. Ugotavljam, da si tudi ti premalo brala Prešerna: “le čevlje sodi naj kopitar!”

Je pa tako: kot jaz poznam zgodovino svoje vasi, je bilo nezakonskih otrok vselej dosti. Samo včasih ženske niso imele socialne varnosti in se je tem otrokom, pa tudi njihovim materam povečini slabo godilo. Pa ne vsem: nekatere so se dobro poročile in samo sosedje so šušljali, “da so pri tisti hiši dvoje sorte otroc”. Poznam konkretne primere iz pripovedovanja teh oseb, pa tudi svojih babic (ena je bila “samohranilka”)

Iz tele debate je čutiti neko nestrpnost do samohranilk (tako se jim danes reče, včasih so bile nezakonske ali “pankrtske” matere).Ampak kljub pomanjkanju in ostri obsodbi takratne družbe in kljub psihološko nastrojenim vsevedkam v sedanji družbi te mame in ti otroci živijo med nami. In mnogo bolje bi bilo, drage forumovke, če jim namenite prijazno besedo namesto pametovanja in vihanja nosu.

in koliko bi šele bilo samohranilk če nebi blo sramu in denarja.
*marsikatera “požira in golta” samo zaradi okolice, statusa,…
*marsikatera zaradi finančne odvisnosti

Men se zdijo pa samohranilke(tiste zdrave seveda) močne osebnosti, trdne,..in se mi otroci ne smilijo. Smilijo se mi otroci staršev, ki zanje nimajo časa, jim čas menjajo z denarjem, tisti otroci kjer se starši med seboj varajo, se ne spoštujejo in morajo otroci v tem kaosu živet…

New Report

Close