Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek MAMICE SVETUJTE!

MAMICE SVETUJTE!

POZDRAVLJENE!

Moja pupa bo čez 1 teden stara 5 mesecev. Do zdaj sva se polno dojili, čas pa je za počasen prehod na gosto hrano. Toliko različnih mnenj sem že slišala kako začeti in sčim, da sem že čisto zmedena.

Bila bi zelooooo vesela in hvaležna, če bio napisale svoje izkušnje z uvajanjem goste hrane.

Zanima me predvsem to, s katerimi živili začeti, koliko žličk na dan ji lahko dam na začetku in po kolikem času lahko en obrok dojenja nadomestim npr. s 50ml goste hrane.

Začnem verjetno samo s sokom, kdaj je lahko hrana že nekoliko gostejša npr. zmečkane banane? Bojim se, da ne bo pomgla pogoltnit in se ji bo zaletelo?

Prosim pomagajte novopečeni mamici!

Začni z zelenjavo, skuhano in pretlačeno z vilicami.
Sadje uvedi kasneje, da ne bo zavračala ostale hrane zaradi navajenosti na sladko. Sprva sadje prekuhaj (razen banane).
Ponujaj po en nov okus naenkrat, da boš lahko izločila krivca morebitnih težav (alergija, napenjanje,…).
Količine boš videla po občutku – najprej bo malo, potem bo otrok sam “pokazal”, ali bi še ali mu ne paše. Če otrok rad je, potem kar hitro en obrok zamenjaš z gosto hrano, sicer ostajaš pri kombinaciji GH + dojenje.
Glede prevelikih koščkov ni bojazni – sami jih znajo izpljunit (če se še tako neverjetno sliši).
Pa iskalnik ti bo vrgel branja za tri dni 😉

jaz ti svetujem, da ne vzganjaš panike
pobrskaj, o tem smo že ogromno pisale
sicer pa pooooooooočasi, mirno, začni z eno žličko na dan, najbolje prekuhanega jabolka ali korenčka, na vsake par dni uvedeš novo živilo, ki ga daješ par dni, da vidiš reakcijo.

Čao

Ne komplicirat s hrano moji dve (ena je stara 5 let in pol druga pa bo leto )
pri obeh sem začela z GH pri 5-ih mesecih
-konec 4. meseca -čežana +pire krompir,juhce,zelenjavo
-v petem pa že kar vse po malem pire+špinača,makaronovo meso,rižoto,nato že čufte in pire,kokošji paprikaš+riž………….
Nobeni ni bilo nikoli nič in tudi kar nekaj takšnih poznam ki so tako enako delale.
Problem je mogoče da bolj paziš če so npr. v družini alergije tako mi je tudi naša pediatrinja rekla
Seveda se pač vsak po svoje odloči

Lp

Pozdravljena
Najprej kuhana zelenjava (korenček,bučke)
Kuhano sadje(jabolka)
Surovo sadje recimo banana
Ko osvoji že 2 okusa zelenjave in sadje, laho rompirjev pire, počasi lahko mešate že 2 vrsti sadja skupaj ali zelenjave. Ko to osvoji meso(puran, piščnec) itd.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

poišči knjigo
Velika paparica za male papavčke.
v njej je vse napisano.
pa recepte imaš.
od prvega grižljaja do ne vem dveh let.

začneš z sadnimi sokovi in nadaljuješ z sadno kašico. pa ne dajaj takoj grozdja, to se da na koncu. stisneš sok iz jabolka in ga daš, malo tako da se navadi na okus. vsako novo hrano uvajaš 3-5 dni. napr. daš jabolčni sok, in ga daješ 3-5 dni le ta sok, nato dodaš nov sadež itd. isto potem ko dodajaš zelenjavo in ostala živila.

Pozdravljena!

Na tem naslovu najdeš nasvete Karmen Mlinar LLL svetovalke za dojenje:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=1969&t=1962

Lp, Ines

New Report

Close