Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mamografija škodi?

Mamografija škodi?

    Stara sem 48, na mamografiji nisem bila nikoli, na uz dojk me ginekolog poslje vsako leto enkrat.

Odgovor na objavo uporabnika
raadovednaa, 17.11.2012 ob 13:37

Še vedno sem šokirana. Zdravnica mi je rekla, da “od 150 rakov na dojki je le za enega kriva mamografija”.

Torej, ne grem na mamografijo!

Tukaj lahko bereš nebuloze o nevarnosti mamografije in tudi sicer mislim, da si tudi ti sicer v resnici nek trol, ki laže o teh “izjavah zdravnice”, zato pač ne pojdi in čakaj da boš zatipala bulo.  Če jo boš pravočasno pa je vprašanje.

Ravnozemljaši pač rabite razlog za raka, kajne.  Recimo cepljenje.  😀

Odgovor na objavo uporabnika
moj nasvet, 17.11.2012 ob 13:58

Poišči članek, prosim!

Stara sem čez 50, mama je imela raka na dojki, zato me nonstop pošiljajo na mamografijo. Pred nekaj leti sem bila in me je bolelo, pač male dojke, zato sem se zdaj hotela z zdravnico pogovorit, da bi šla na ultrazvok …[/quote]

Rajši pojdi na genetsko testiranje in če si nosilka tistega usodnega gena, si daš preventivno odstranit dojke in živiš mirno do konca svojih dni.

Gensko pogojenih rakov je samo majhen procent, ki je precej nizek sicer.

Glavni razlogi so hormonski, torej pri ženskah 50+.

Ups, tema iz leta 2012.

 

Ta trapa  z genskim testiranjem se je že stegnila veliko let nazaj  😀

Jebemti, zdaj pa razmišljam. Jaz najbrž več sploh nisem med živimi, ha? Tolikokrat sem že bil na rentgenu, da že ponoči svetim.☝️😜 Ampak res, pred leti so me tudi po 3x 4x zaporedoma poslali na rentgen. Zdaj naj bi šel vsako leto enkrat, pa se mi ne da na pregled, že tri leta nisem bil. Po moje bi moral bit pokojni, če kvasite tu, da od ene mamografije dobiš raka?

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 04.03.2024 ob 22:57

Jebemti, zdaj pa razmišljam. Jaz najbrž več sploh nisem med živimi, ha? Tolikokrat sem že bil na rentgenu, da že ponoči svetim.☝️😜 Ampak res, pred leti so me tudi po 3x 4x zaporedoma poslali na rentgen. Zdaj naj bi šel vsako leto enkrat, pa se mi ne da na pregled, že tri leta nisem bil. Po moje bi moral bit pokojni, če kvasite tu, da od ene mamografije dobiš raka?

Pojdi in poskusi. Potem pa poročaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Panoj, 04.03.2024 ob 23:13

Pojdi in poskusi. Potem pa poročaj.

Lej jo bunko zabito. Mamografija je rentgensko slikanje dojk in od enkratnega slikanja pač ne bos dobila raka. Tudi če bi vsako leto hodila na rentgen, ne. Česa ne razumeš?

Eh, nima smisla Viharni, res ne.  Saj vidiš da so v temi nabrala govna tipa pikimemiki in podobne kretenske antenarske spake.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 05.03.2024 ob 06:48

Lej jo bunko zabito. Mamografija je rentgensko slikanje dojk in od enkratnega slikanja pač ne bos dobila raka. Tudi če bi vsako leto hodila na rentgen, ne. Česa ne razumeš?

Bunkl, moja sodelavka je tako hodila dve leti. Tretje leto je dobila izvid bp, potem pa čez 14 dni rak. Ko se je postavilo vprašanje, če ni ravno mamografija bila tisti sprožilec, tega niso zanikali. En je celo upal priznati, da je to res mogoče.

Če bi dalo Dori res samo za preventivno odkrivanje bi imeli mamografijo alternativo. Vsi napredni opuščajo mamografijo zaradi škodljivosti, izgleda da v Slo moramo pokoristiti stare stroje, ki jih vsi opuščajo.

New Report

Close