Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mandela effect obstaja imam dokaz!!!!

Mandela effect obstaja imam dokaz!!!!

Druge razlage ni. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mandela efekt je za sinove od psa!!

Še vedno je Čuri Muri.
http://www.zupca.net/dnevna_soba/pravljice/jurimuri_vafriki_ul.htm

Ali pa je Mandella tega pozabil brisat. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mah, jaz imam cel kup spominov iz otroštva, za katere se je izkazalo, da so krneki. Možnosti sta samo dve – ali se okoli mene dogaja zarota ali pa je naš spomin dejansko nezanesljiv in si jih z leti prikrojimo po naše, kako nam pač ustreza.
Ali pa se dobi družba – nekdo nekaj trdi, vsi ostali trdijo kontra. Je to zarota ali si je nekdo slabo zapomnil? Spomin ni fiksna stvar, se lahko z leti spreminja. Nekaj se nam sanja in zadevo iz sanj vkomponiramo v spomin. Ko si zadevo dovolj pogostokrat prikličemo, postane spomin in resnica.
Razlogov, zakaj imamo v glavi napačen spomin, je lahko milijon. Tipični je tale Čuri Muri. Otroci smo si zapomnili verz, ne naslova in zdaj seveda nekateri trdijo, da je bil skos naslov Čuri Muri. :)))

Jaz mislim da obstaja ta mandela efekt. Lej mam tudi jaz en primjer.
Se spomnem da je Fredi Bobič igral za Bayern med 1996-2001
Ampak po wikipediji je pa igral za Dortmund.
In vsi pravijo da je taku.
Jaz pa se ga spomnem v dresu Bayerna.

KAKO UČINEK ZNANSTVENO RAZLOŽITI?

Psihologi Mandelin učinek razlagajo s pomočjo spomina in družbenih posledic, še posebej lažnega spomina. To vključuje napačno opozarjanje na dogodke ali izkušnje, ki se niso zgodile, ali izkrivljanje obstoječih spominov. Nezavestno izdelovanje izmišljenih ali napačno razloženih spominov se imenuje konfabulacija. V vsakdanjem življenju je pojav relativno pogost

Ljudje smo mojstri prikrojitve spomina. Enkrat se prikrade informacija, ki jo ponotranjimo in ostane za vedno del nas. Tudi če je napačna.

New Report

Close