Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “Manj lepi” ljudje so do 30. leta vsi poročeni in z otroki

“Manj lepi” ljudje so do 30. leta vsi poročeni in z otroki

Grda sem, skoraj 40 let stara, samska, znam kuhat, imam službo, živim na svojem, moškega ne dobim, ker sem pregrda. Torej?
Pa nisem ženska, ki bi dala kup avantur čez. Na faksu sploh nisem hodila po žurih. Tam se je menda najbolj dogajalo.

TOČNO TAKO! Podpišem. Midva sva imela otroka pri najinih 22, zdaj sva stara 34 in je fajn, niti slučajno ne bi imela otroka na stara leta.

To je pa res neumno razmišljanje. Oz. bi bolj rekla samotolažba. Niti slučajno ne drži, saj gre za posploševanje na osnovi par primerov. Kdaj se kdo poroči oz. ali se sploh kdaj pa je bolj odvisno od karakternih lastnosti posameznika, vrednot, ki jih je ponotranjil tekom socializacije v svoji primarni družini in kasneje v družbeni sredini, katere del je bil, tudi od samozavesti (pri čemer ni nujno, da se bolj samozavestni poročijo kasneje, saj je tudi to odvisno od drugih okoliščin in npr. nekdo, ki živi v okolju, kjer je družina vrednota, sam pa je samozavesten in psihično stabilen osebek, ne bo begal od enega k drugemu partnerju, ne vedoč kaj sploh želi od življenja, temveč se bo ustalil ob primernem partnerju, s katerim bo skupaj duhovno rasel in se izoblikoval, hkrati pa vedel, da je njegova sreča odvisna od njega samega in ne od tega, kakšne ljudi ima okoli sebe; nekdo, ki mu je vrednota svoboda, pa se pač ne bo pustil “uloviti” in ne bo pustil blizu nikomur, dokler ne bo sam začutil, da to potrebuje;). Potem je tu še izobraževanje… Logično je, da si nekdo s končano osnovno ali poklicno šolo ustvari družino pred nekom z doktoratom, ki je imel prej drugačne prioritete.

Ne vem, no, ljudje, ki jih jaz poznam, ne ustrezajo tvojemu stereotipu. Poznam takšne, zelo privlačne, ki so srečno poročeni od svojih srednjih 20. let, kot tudi obratno, prav tako pa tudi neprivlačne in privlačne, ki nikoli ne najdejo svojega življenjskega sopotnika, pa nekaj čisto povprečnih, ki se po 30. letu še iščejo, so zamenjali že celo četico partnerjev, pa z nobenim niso zdržali dalj časa (ali pa partnerji niso zdržali z njihovim težkim karakterjem? kdo bi vedel)…

Nad 30 poznam kup samskih žensk, vse so ali povprečnega videza ali pa še bolj podpovprečnega videza. Ene so prav grde. Moškega zato niso dobile, ker so grde, ne zato, ker bi bile izbirčne in lepe.

Če jaz pogledam okoli sebe, poznane ljudi bi lahko rekla ravno obratno.

Imam kar nekaj kolegic in prijateljic, ki so cca pri 40. pa so samske in čisto povprečne oz.
katere malce obilnejše.
Po drugi strani pa je kar nekaj sosed, sorodnic, ki so prav lepe in simpatične, pa vse poročene in z otroci
stre pa pod 30.

Tako, da se s tvojo trditvijo prav nič ne strinjam!

Polno stereotipov v tej temi. K sreci tudi precej dobrih protiargumentov (npr nad mano claireM, da ne nastevam vseh)

Dejatvo pa je, da je lepota povsem subjektivna stvar. Ze iz foruma vemo, da so nekaterim vsec okrogle postave, nekaterim vitke, nekaterim blond lasje, nekaterim temni, …. v koncni fazi pa te pri partnerju pritegne njegova osebnost, znacaj, karizma. Seveda so tudi taki, ki jim je videz zelo pomembna vrednota – ampak se zdalec pa to ne velja za vse.

Pa se malce “off topic”: imam sorodnika, ki dela v modnem svetu. Trdno je preprican, da ni lepih in grdih ljudi – so samo urejeni in neurejeni. Sama sem videla precej njegovih stvaritev in vem, da se da vsako povprecno zensko z malce make upa spremeniti v lepotico, vsako grdo racko pa vsaj v povprecno lepo zensko.

Je pa seveda vprasanje, ali je to potrebno.

To pa drži :). Samske so dosti grše v povprečju kot poročene. Moški izbirajo po videzu, najbolj grde ostajajo večinoma samske.

Prva garnitura tistih manj lepih in iz obupa poročenih pred 30. letom se že ločuje.

mal me je zbodlo to razmišljanje grde ženske, debele ženske. ja dragi moje a moški so pa sami lepotci, z atletsko postavo in z velikim bančnim računom. res me je zbodlo ta kvalifikacija, v smislu jaz sem lep/a, ostale ste pa grde in neprivlačne. pa še to poniževanje žensk, v smislu če ni lepa jo nihče ne bo niti pogledal in adijo družina, vem, da boste rekli spet o tem samopodobe in samospoštovanja. kako morate nekateri trditi take trditve o lepoti na splošno, ker pač vemo, da ima vsak svoje mnenje. se mi pa zdi zelo žalostno, če veza temeli samo na vizionalni lepoti (in žal je tega vedno več), verjetno sem pač dala preveč čez, da bi padla na te finte, ker ta lepota z leti zbledi, zato pa vidimo starčke z velikim bančnim računom, katere imajo za partnerko same mlade lepotice. ja to je pač tabu tema. joj kak so ti moški podn od podna, ker si pač vse kupijo, no ja morda pa niso podn od podna morda so pa pametni in sem jaz neumna ker mi v življenju pomenijo druge stvari.

Smrekica, žal je tako. Jaz sem tudi dolgo trdila, da je vse drugo bolj važno kot videz pa kaj mi to pomaga? Nisem lepa in ne dobi moškega. Moški gledajo na videz in tiste, ki smo vse prej kot lepe smo dobre le za prijateljice. Ne pa za partnerke. Za pogovor smo pa menda odlične. Super družba in tako naprej. Za razmerje pa odpademo. Pa naj še kdo trdi, da moškim ni prvo videz. Če ni videz ok, ni potem nič.

[/b]

se prav identično, če nima moški nić pod palcem, tudi ni nič.
ja moški gledajo sam na lepoto, mi je to jasno, samo ne mi potem trditi, da moški imajo tudi čustva in če ljubijo res ljubijo, ker to ni res, je pač samo ena oblika lastnine.
samo ne vem zakaj se potem tolk moških zapije, kajti za mene je to pač oblika 2tolažbe2 zaradi neuresničenih želja in potreb.

no ja, mislim, pa da ni na svetu toliko “grdih” ljudi, samo družba jih je naredila. vsi naj bi bili lepi in mladi in samo to velja. žal večina pozabi, da to mine, da to traja malo, malo let, kaj pa potem ostanek življenja, če ni bistvo kje drugje.

Mali princ je rekel: bistvo je očem nevidno in res to drži. sedaj je toliko razhajan zvez v katerih so otroci, da je že prav čudež, da kdo ostane skupaj v eni vezi.,nekaterim celo več vez propade. tu nekaj ni v redu, ampak to je že druga zgodba in tabu tema

Ne, tega pa nisem rekla, da mora imeti moški kaj pod palcem. Res je, da nas ženske zanima ali hodi v službo ali ne in če ne hodi, če jo vsaj resno išče. Da pa bi iskale bogatega pa nisem opazila. Vsaj pri ženskah, ki iamo svoje službe ne. Meni osebno bi bilo recimo pod častjo, če bi me moral nekdo drug preživljat. Torej iščem moškega, ki ima ene toliko pod palcem kot jaz. To pa ni ravno veliko.
Sem pa opazila ja, da moški iščejo lepotice. Tudi, če je sam grd, bo iskal lepo žensko.

Ja, res, je. Vse drži. Čisto vse. Res. Se ne hecam. Sem poročena od 26. leta, greda k hudič…. LOL

Koliko neumnosti je v tej temi in koliko posploševanj.
Jaz pa mislim, da ene puce izžarevajo neko privlačnost, simpatičnost in pri tem niti ni nujno, da je neka lepotica. To so punce, ki so srečne same s seboj, pomirjene s svojim duhom, ali kako bi se izrazila, polne pozitivne energije, nasmejane, kominikativne… in tu se res ne bi upala trditi, da so tudi sicer lepotice, a je “nekaj” na njih, ki moške privlači. Če pa je punca zagrenjena, nezadovoljna sama s seboj, pa je lahko še taka lepotica, a bo sama, bo sicer na hitro lahko našla tipa, a ga bo tudi hitro izgubila.

Kakorkoli, najprej se spravite same s seboj, uživajte v svojem telesu, mislite pozitivno in bo tudi svet okoli vas lepši. 🙂

🙂 ste me nasmejale 🙂 no ja tudi jaz nisem grda, pa sem z možem v vezi že od mojega 18 in njegovega 26 leta. Imava že tudi otroka in kmalu upam na še enega. Pozornosti mi ne manjka, čeprav nisem neka top lepotica. Na poroki mi je en rekel, da je žalosten ker se bom poročila, vsaj še en mi je potem kasneje to povedal..
čeprav meni to nima nobene veze eno z drugim. Se mi zdi da je pri vsem tem najbolj pomemben ZNAČAJ!

Aja pa čist tko… me zanima kolk časa traja veza, če ni vsaj malo zunanje privlačnosti, oz. nekaj kar te k človeku vleče. Lahko je to le zelo lep nasmeh, oči… mislim da ljudje zelo ocenjujejo tudi vizualno. In ja VSAKE OČI IMAJO SVOJEGA MALARJA! Nekoga, ki ga imate za grdega ima lahko nekdo za zelo simpatičnega saj ima npr. lep nasmeh, postavo, nos itd…

glede na avtoricino opazanje bi rekel,da zdravi svoje komplekse, ker je nihce ne povoha problem pa najbrz ni lepota/nelepota ampak karakter.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


svetujem, da se lotiš česa drugega, razmišljanje ti namreč ne gre preveč :)[/quote]

A ti gre v nos, ker te venomer varajo? Ali pa si še vedno samska in imaš juhuhu let?[/quote]

z lastno omejenostjo, gnevom in sovraštvom do vseh na forumu… najbrž pa samo sebe ne maraš in si greš na živce. tudi prav. ampak zadrži zase.

Če je ta tema odraz, na katerem (intelektualnem) nivoju je slovenski povprečnež (ali tudi podpovprečnež…) … ubogi mi 🙁

Upajmo, da smo kot narod vsaj dovolj lepi, če že pameti nimamo …

Ja super!
Ampak slovenska realnost je na žalost vse pogosteje takšna, da je večina žensk, ki so se poročile pri 25. kmalu po tridesetem ali okrog tridesetega že ločeni. S kakšnim frocem ali dvema. In kupom osebnostnih težav.
Ne pravim, da so vse neporočene okrog 30 bolj srečne. Običajno pa so veliko bolj srečne tiste, ki so v daljših zvezah kot so jih imele te poročene 25-letnice in se za prooko in otroke odločijo šele, ko so prepričane, da je to to. Torej okorog 30.leta.
Imaš pa seveda tudi takšne, ki do 35. leta skačejo iz zveze v zvezo in so pri teh letih v hudi depri. Kot tudi takšne, ki, ko jim teče voda v grlo, skočijo v zakon po poletnem poznanstvu, potem pa sebe in okolico prepričujeo kako so srečne s svojim možekom in orrkom.
Sto ljudi, sto čudi.
Drži pa eno. Srečna ženska je tista, ki je zadovoljna tako s svojim videzom kot s svojim zasebnim življenjem in ki je izpopolnjena kot ženska, pa če to pomeni materinstvo, ki si ga je želela ali zgolj dober seks. Leta ne vplivajo nujno na srečo.

New Report

Close