Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mar vse kupujete plastične modrce! V maloro

Mar vse kupujete plastične modrce! V maloro

Da najprej povem svoje predispozicije: Sem zelo urejena in športna 40 letnica, št. oprsja 75 B. Tudi jaz prisegam na dobre bombažne modrčke. Za mojo velikost se še kaj dobi, predvsem Skinny, včasih je bilo več Lisce, tudi Triumph ima bombažne linije (ni težko najti na njihovi spletni strani), nekaj malega Schiesser. Imam tudi kar nekaj kosov iz umetnih materialov, ki pa večino časa preležijo v predalu. Jih oblečem priložnostno, za nekaj ur, za celodnevno nošnjo pa zelo redko. O spodnjicah itak ni potrebno izgubljati besed. Če bi kje našla, bi z veseljem kupila povsem svileno sp. perilo.

bombaž pa že dogo ne spada med naravne materiale. Da se razumemo.

Vidiš, da nekaterim še vedno ni jasno. Ah, pa naj sanjarijo še naprej o “idealnem” bombažnem modrcu, ki ni drugega kot en raztegnjen robec :-)))

Vidiš, da nekaterim še vedno ni jasno. Ah, pa naj sanjarijo še naprej o “idealnem” bombažnem modrcu, ki ni drugega kot en raztegnjen robec :-)))
[/quote]

Ne nakladajta, če nimata pojma in izkušenj. Moji nedrčki niso popolnoma nič raztegnjeni – ker pazim, kaj kupim in predvsem pazim, kako perem (vedno v košarici za pranje modrčkov, program za modrčke in očutljivo sp. perilo). Kljub previdnemu ravnanju pa se modrčki iz umetnih materialov zelooooo hitro zmuckajo in postanejo grdi.

Kakorkoli, vsakomur svoje. Ene zaradi mene lahko švicate pod umetnimi materiali, meni pač ni potrebno.

In še to: Bombažna oblačila, ki jih kupujem (to vključuje tudi sp. perilo), imajo večinoma Oeko certifikat.

Ne nakladajta, če nimata pojma in izkušenj. Moji nedrčki niso popolnoma nič raztegnjeni – ker pazim, kaj kupim in predvsem pazim, kako perem (vedno v košarici za pranje modrčkov, program za modrčke in očutljivo sp. perilo). Kljub previdnemu ravnanju pa se modrčki iz umetnih materialov zelooooo hitro zmuckajo in postanejo grdi.

Kakorkoli, vsakomur svoje. Ene zaradi mene lahko švicate pod umetnimi materiali, meni pač ni potrebno.

In še to: Bombažna oblačila, ki jih kupujem (to vključuje tudi sp. perilo), imajo večinoma Oeko certifikat.
[/quote]

Hmmm.
Nebombažnih modrcev ne perem s posebnimi programi za občutljivo perilo in v posebnih košarah.
Kljub temu so, pa nosim različne znamke in modele, vsi lepi in nezmuckani ob rednji nošnji tudi po zelo dolgem času. Očitno jim ustreza neprevidno ravnanje. 😛

Pa še to: tudi znojim se ne v njih nič bolj kot po drugih delih telesa, ki niso pokriti z modrcem.

nosim športne moderce

Priporocam Abaude, Pariz. Lepooka je zelo zadovoljna.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Res ne? A je bombaž umetno vlakno? Ok, saj razumem, ti mislis, da je bombaž tako predelan, da ni več nataven, a ne? No, obdelava materialov je druga zgodba, naraven material je pa se vedno , ane. Torej, kot sem rekla, od lisce imam bombaznega, a s kostjo, zato tišči. Spoadj, pod dojko. Ovliko pa da lepo, kar je pomembno poleti , ko imas tisto tam bolj na ogled in ni lepo, ce je vse nekam poveseno. No, sla bom v lov za nekaterimi, kar ste tu nekateri predlagali, pa da vidimo

Prosim, če mi ena prevede UK velikost v našo: 32D, 32DD.
Hvala

32 je naša 70, košarica D pa je v bistvu kar naša D. Se pravi 32D je 70D

32 DD pa bi bila naša 70 E.

https://www.youtube.com/watch?v=nkTqdFee4p0

Ni mi čisto jasno. Ne vem, če ta kalkulator štima.
Še obseg 75 me tišči, pa naj dam nase 70.
V košaro D pa zatlačim še paket robčkov. 🙂

http://www.sizeguide.net/bra-sizes.html

Menda veš, da košarica D pri 70 ni enaka košarici D pri 80? Košarice gredo takole 75D ima enak volumen košarice kot 70 E,65 F…. In v drugo smer – enak volumen kot 80C, 85B,….
Si izbrala v tistem kalkulatorju srednjo varianto prileganja podprsnega traku? Pa povečaj obseg. Torej boš namesto 70D izbrala 75 C. Tako iz izkušenj- ta zgornji kalkulator je precej dober in rezultat ni napačen. Tvoja številka je najbrž kar tam nekje. Samo verjetno si vedno nosila napačno številko – prevelik obseg in predvsem premajhno košarico, zato pa ti je bil modrc vedno neudoben. Poskusi enkrat to številko, pa boš videla, če bo bolje.

New Report

Close