Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Maratonci tečejo častni krog

Maratonci tečejo častni krog

Ja, ja, to je morda že delno res. Če pa poslušaš veleum v obliki g. Kacina, bi pa vse ampak res vse, kar v tej državi ni v redu, še posebej pa sedanje stanje, naprtil ravno Janši na hrbet. Ne ravno vladi, čeprav tudi to, ampak osebno njemu. Vsak komentar, pa ne glede za kaj se gre, obrne tako, da tolče po premieru. Ne more iz svoje kože in ne more preboleti lastnih JJ frustracij.

Saj tudi ta “Strojan problem” ni problem ciganske familije, ampak spodnesti stolček premierju in sedanji vladi, čeprav jo je zadel samo vrh ledene gore, ki se ji reče romska problematika. Izvira pa še iz Kacinovih časov. Zadeve so tako sproblematizirali s pomočjo medijev, da se je moral tudi sam premier hočeš nočeš aktivno vključiti.

Bili so časi, ko so podobne Strojanovim zaprli v Ljubljan v vagone, jih pustili tam tri dni v julijski vročini, da so se tajal, vsake toliko časa premaknili te vagone do Zaloga pa spet nazaj. Pol so jih pa pošibal čez Kolpo, če so še kaj rovaril. Po takem tratmaju so bili v glavnem kar za nekaj časa krotki.

Mujo napisal:

> 2. Kdo si ti, da me podiš?

V Sloveniji je očitno dovolj, da si sosed …

A ti misliš, da bi bilo manj kritiziranja čez Janšo, če bi tja poslal svojega poduradnička. Grem stavit, da ne.

V Sloveniji s sosedi ni nič narobe, je pa narobe bilo to, da je oblast takim Strojanom gledala skozi prste že leta, pa ne, da bi bili rahločutni in razumevajoča, ampak zato, ker je oblast skrbela zase in svoj mir. Ni hotela delati red v tem osjem gnezdu. Še najmanj pa so jo brigali Ambružani.

K_ris napisal:

> Mujo napisal:
>
> > 2. Kdo si ti, da me podiš?
>
> V Sloveniji je očitno dovolj, da si sosed …

Evo, tukaj imate najbolj šolski in očiten primer, kako deluje “neodvisno” novinarstvo: iz čisto tretjega konteksta izberejo EN stavek, mu dodajo komentar in že je tukaj romska problematika, zatiranje, preganjanje. Še kakšna slikica jokajočega otroka nekje v Romuniji in, voila, imamo temo za blabatanje…

Samo na žalost ma point.

Ti si namreč na podlagi mojga vzdevka zaključil, da sem tujeroden element in kot tak neprimeren za kritiko razmer v državi. Skratka materializiran stereotip o ksenofobnih Slovencih.

Mujo napisal:

> Samo na žalost ma point.
>
> Ti si namreč na podlagi mojga vzdevka zaključil, da sem
> tujeroden element in kot tak neprimeren za kritiko razmer v
> državi. Skratka materializiran stereotip o ksenofobnih
> Slovencih.

Dobro jutro tudi tebi Mujo

Kako veš, da sem na podlagi tvojega vzdevka prišel do nekega zaključka? Če ti po pravici povem, sem prišel do nekih zaključkov na podlagi tvojega pisanja. Najbolj me je v to navedla tista tvoja smola, zaradi katere moraš, živeti v Sloveniji (poglej svoj prvi na to temo). Ampak ti moji zaključki sploh niso bili v smislu, da si “tujeroden element” ampak da si slab “domačeroden element”. In zato sem ti svetoval, da si poiščeš dom kje drugje, ČE TI BO TAM SEVEDA BOLJ VŠEČ. Ampak ne me spet napadat, da te kam podim. Ne no, neeee, ker bo že smešno.

No, pa še enkrat poglejmo tvojo repliko, da ne bova megle mešala:

—————————————————————–
1. Očitno imaš ti rešitev za “romsko problematiko”

2. Če se ti zdi smola živeti v Sloveniji, Mujo, se ne morem spomniti, da so meje zaprte. Vsak trenutek se lahko rešiš te smole in odideš.

3. Še najmanj so smešni takšni “Slovenci” kot si ti.
—————————————————————–

Mislm, da je evidentno, da nisi povedal čisto nič. Omenjanje odprtih meja in “Slovenci” v narekovajih so pa čist zadost očitni. Skratka replika zarad replike, katere edini namen je diskreditacija.

Mujo napisal:

> No, pa še enkrat poglejmo tvojo repliko, da ne bova megle
> mešala:
>
> —————————————————————–
> 1. Očitno imaš ti rešitev za “romsko problematiko”
>
> 2. Če se ti zdi smola živeti v Sloveniji, Mujo, se ne morem
> spomniti, da so meje zaprte. Vsak trenutek se lahko rešiš te
> smole in odideš.
>
> 3. Še najmanj so smešni takšni “Slovenci” kot si ti.
> —————————————————————–
>
> Mislm, da je evidentno, da nisi povedal čisto nič. Omenjanje
> odprtih meja in “Slovenci” v narekovajih so pa čist zadost
> očitni. Skratka replika zarad replike, katere edini namen je
> diskreditacija.

In zakaj potem izgubljaš čas, če nisem nič povedal? nič, 0, nula… kot da nisem nič napisal… megla… Ti pa kar mešaš in pleteš nekaj o ksenofobiji in izganjanju neslovencev iz Slovenija.

Samo še tole bom napisal:

VSAK, ki dvomi o svoji domovini je za mene “SLOVENEC” pa naj bo to Slovenec, Rom, “tujeroden element”…

No, o domovini ni blo govora. Pač pa o vladi in državi. Se pravi, ti postavljaš pod vprašaj patriotizem tistih, ki kritizirajo oblast? Samo sedanjo al tud prejšnjo?

Veš kaj… zmer bl se zapletaš.

Mujo je napisal 27-11-06 ob 10:36

“Če pa slučajno ne bi imel te smole, da morm žvet v tej državi,…”

Toliko o tem in konec. SLUČAJNO imaš SMOLO da živiš v tej DRŽAVI… Mujo, dej no, ne vleci se ven, ker si vedno bolj notri…

Ti ločiš pojma DOMOVINA in DRŽAVA?

A ja… sej o tvoji brihtnosti je tud že bla enkrat debata…

Ah, tvoj poznan stil, ko ti ne gre več, začneš žaliti…

Hehe… komu ne gre? Sm mislu, da boš razložu razliko med domovino in državo… Pa še kej povedal o pravni državi… Pa nč od tega…

Nč te ne žalim… jebatga tko to je… Sej ne moreš sam nč zato.

Pri Kacinu se problem začne in neha na Kacinovem klancu! 😉

Najprej za TinoT:Si mogoče poslušala kdaj g.Janša preden je bil premje, takrat, ko je bil še v opoziciji?Mogoče mu je Kacin kaj dolžan?
Drugič: Bravo Mujo in mml(škoda da nisi Haso), polepšala sta mi dan.

Šeta Mujo ulicom i naleti na Hasu koji pod miskom nosi neku knjigu.
“Zdravo Haso, šta to čitaš?”
“To ti je Mujo jedna veoma pametna stvar, Logika.”
“Šta ti je sad pa to?”
“Recimo, imaš li ti kuči akvarijum?”
“Imam.”
“To znači da voliš životinje.”
“Volim.”
“Ako voliš životinje, onda voliš i ljude.”
“Pa volim.”
“A ako voliš ljude, onda voliš i žene.”
“Naravno.”
“A ako voliš žene, to znači da nisi peder.”

Par dana kasnije kupio i Muja Logiku i nosi je kuči da pročita kad naleti na njega Suljo.
“Zdravo Mujo, šta to čitaš?”
“To ti je Suljo jedna vrlo pametna stvar, Logika.”
“I o čemu se tu radi?”
“Recimo, da li ti Suljo imaš kuči akvarijum?”
“Nemam.”
“Marš pederu jedan!”

A se ti zdi, da mu je kaj dolžan? S svojim poplačevanjem dolga (po tvoje) kaznuje kvečjemu svojo stranko in maže svoje ime, še najmanj pa škodi naslovniku. Med slovensko vojno je bil res kot pravmo “kapo dol”, zadnje čase pa je kot tisti kuža, ki cele dneve in noči bevska na vse in na vsakogar, če je sit ali lačen, če sije luna ali sonce. Edini cilj mu je, da jezi s svojim bevskanjem sosede.

New Report

Close