Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mariborčani izdali Rudolfa Maistra

Mariborčani izdali Rudolfa Maistra

Dobrih sto let nazaj se je Maister boril, da je MB (p)ostal slovenski. Kaj pa sedaj? Mariborčani in tam okrog so ga izdali. Ogromno njih se vozi vsak dan v Avstrijo in dela tam ter se udinja Avstrijcem. Skoraj vsi Slovenci, ki delajo v Avstriji, so s Štajerske, nekaj je Korošcev (ja, tudi Malgaja so izdali). Iz ostalih delov Slovenije se pa redko hodijo udinjat Avstrijcem.

Če ga Maister ne bi sral, bi Štajerci in Korošci lahko delali za avstrijsko plačo kar doma. Sploh se ne bi bilo treba vozit.

Saj se lahko preselijo tja in ustvarijo nov dom v svoji pravi domovini.

Kamničan Maister pa oni Malgaj sta potunkala Štajerce pa Korošce v balkansko greznico. Res bi lahko bili del civilizirane Avstrije. Zdaj so pa del balkanske greznice in se vozijo v Avstrijo. Se ravno Štajrcem najbolj kovca po Avstriji.

Imate vse možnosti uiti iz balkanske greznice. Službe gor so že, samo še stanovanja tam najamete in ste rešeni. Ne vem, zakaj  vsak dan po šihtu nazaj rinete kot muhe na govno?

Ganzes Steiermark ist unseres Land!

In Slovenci smo eden izmed narodov stare Avstrije. Ne pa neko sopleme Srbov.

Avstrija nam je dala izobrazbo in srednjeevropsko omiko. Srbski imperializem pa nas je osiromašil, tako materialno kot tudi duhovno.

Ste pač nezrel narod s posebnimi potrebami, ki ga lahko vsak tuj gospodar po svoje oblikuje.

Bedne fore pač. Jaz bi se na njihovem mestu preselila, ne pa da take neumnosti stresam.

Vam žabarjem pa en skorumpiran Srbijanc županuje… LOL

pa saj si točno tak Schurkenverwaltung tudi zasužite, pobalkanjenci!

Radi bi bili Avstrijci, ampak si očitno ne morete privoščit. Avstrijska minimalna plača ne omogoča plačevanja stroškov gor, za boljše službe pa ni kvalifikacij in zadostnega znanja jezika.

Samo to pa res, če ne bi 1918 pristali pod vladavino nerazvite Srbije, bi bili danes na nivoju Avstrije kot smo že nekoč bili.

Kaj je bilo politikom, da so nas zapeljali v balkansko, zaostalo posrbljeno državo?

Pri nas je bilo šolstvo obvezno že v času Marije Terezije potem pa leta 1918 pristanemo v nepismeni jugovini. Srbija, Črna Gora… sami nepismeni. Za piko na i so na pa Srbi še zavladali.

Odgovor na objavo uporabnika
samo to pa res, 05.12.2021 ob 22:43

Samo to pa res, če ne bi 1918 pristali pod vladavino nerazvite Srbije, bi bili danes na nivoju Avstrije kot smo že nekoč bili.

Kaj je bilo politikom, da so nas zapeljali v balkansko, zaostalo posrbljeno državo?

Pri nas je bilo šolstvo obvezno že v času Marije Terezije potem pa leta 1918 pristanemo v nepismeni jugovini. Srbija, Črna Gora… sami nepismeni. Za piko na i so na pa Srbi še zavladali.

Vse to je res! In zmeraj ko vidim Jankovića, se mi zdi, da srbska okupacija še kar traja! Stanje korupcije pa je temu primerno.

če ne bi blo majstra, bi bili danes Štajerci južnaki v Avstriji. Sam tolk. Zarukani, nepismeni, bi delali v gradbeništvu in gradili socialna stanovanja na Dunaju.

Srbi so v Mariboru tudi pomorili veliko Maistrovih vojakov. Ker niso trpeli slovenske legije in so jih hoteli nasilno vključiti v srbsko vojsko.

Slovenski pubeci so se uprli, Srbijanci pa so jih potem z mitraljezi postreljali in nekatere še žive vrgli v Dravo.

Za Avstrijce ste to, kar so bili vaši predniki v Avstroogrski – tretjerazredna vindišarska delovna sila. Slovenija je spadala med najbolj zaostale dele takratnega cesarstva, ki je bilo že samo med slabšimi v Evropi. Jugoslavija vam je vsaj industrijo prinesla.

Desperadodajka, ti si nerazgledana idiotka!

Štajerska in Koroška sta bili v stari Avstriji celo nekoliko nad povprečjem v gospodarskem razvoju, povprečna pa je bila npr. Kranjska. Podpovprečna je bila Dalmacija, sploh pa npr. Galicija in Bukovina. So bile pa avstrijske dežele bistveno bolj razvite in industrializirane kot ogrske.

Da ne govorimo o Kraljevini Srbiji, ki je bila dolga stoletja pod Turki!

In ko so se naši predniki prisilno “ujedinili” s Srbijanci pod krono ciganske dinastije Karađorđević, so seveda morali plačati za svojo “oslobođenje”, kar so nerazviti (a oblastni) Srbi ves čas javno zahtevali.

Od takrat naprej je nastal velik prepad v gospodarski razvitosti z Avstrijo, ki ga je komunizem samo še povečal.

Evropske države so imele na začetku 20. stoletja industrijo letal, lokomotiv, avtomobilov, strojev vseh vrst, električnih naprav, kemičnih produktov … Kakšno industrijo je imela Slovenija? Srednjeveško: žage in mline. To je bilo tisto hudo nadpovprečje, hahahaha.

A ti slučajno veš, kdo je bil Edvard Rusjan?

Odgovor na objavo uporabnika
Pravi Štajerc, 05.12.2021 ob 23:15

Desperadodajka, ti si nerazgledana idiotka!

Štajerska in Koroška sta bili v stari Avstriji celo nekoliko nad povprečjem v gospodarskem razvoju, povprečna pa je bila npr. Kranjska. Podpovprečna je bila Dalmacija, sploh pa npr. Galicija in Bukovina. So bile pa avstrijske dežele bistveno bolj razvite in industrializirane kot ogrske.

Da ne govorimo o Kraljevini Srbiji, ki je bila dolga stoletja pod Turki!

In ko so se naši predniki prisilno “ujedinili” s Srbijanci pod krono ciganske dinastije Karađorđević, so seveda morali plačati za svojo “oslobođenje”, kar so nerazviti (a oblastni) Srbi ves čas javno zahtevali.

Od takrat naprej je nastal velik prepad v gospodarski razvitosti z Avstrijo, ki ga je komunizem samo še povečal.

Komplet avstroogrska je bila desetletja za ostalimi. Če ne bi imeli čehov, bi bili na istem, kot rusi.

Tisti stekli psici zgoraj desperadodajka se mi lahko samo režimo.

Res je, gor se nas vozi vsak dan nekaj 10 tisoč. Ves denar pa porabimo v nerazviti sloveniji, kjer so stroški življenja bistveno nižji kot gori. In smo z povprečnimi avstrijskimi plačami tukaj na Balkanu v top 5% zaslužkarji.

Jaz se res trudim zapravljat in mi letno še vedno ostane 10000€ za šparanje.

Če se gor preselim sem na slabšem, ker stroški življenja so kar konkretno višji. Tistih par 100€ dohodnine rad doniram nerazviti sloveniji.

Mi je ravno prejšnji teden razlagala znanka, trgovka v drogeriji da njena sestra dela v grazu. Mislim da logistični center. Letos je dobila ogromno dodatkov zaradi oteženega dela, nagrade ipd. Samo ti dodatki so skoraj enaki celoletni plači te trgovke.

V glavnem, jaz sem Majstru hvaležen da nas je spravil v tak položaj, hvaležen sem EU da nam je to omogočila in hvaležen sem naši državi, da nam je hitro cesto in avtocesto potegnila iz mb do meje. Tako si danes iz centra mb do meje v 10 min.

Tukaj na balkanu sem konstantno poslušal kako moram biti hvaležen za izplačano štipendijo, se moram včasih žrtvovati za dobro firme, kako je zunaj kolona za moje delovno mesto ipd. Zdaj pa me šef pohvali in vsako leto dobim nagrado za dobro opravljeno delo. Letos je sicer bila sktomna, samo 1200€

Radi bi bili Avstrijci, ampak vam oni z minimalnimi plačami ne omogočajo, da bi živeli pri njih gor. S tem vam odkrito povejo, da ste za njih dobri samo za drek odnašat, po šihtu pa marš nazaj na Balkan.

Ne vem za nobenega ki bi rad bil avstrijec. Jaz sigurno ne, ker so čuden narod. Smo kar ponosni slovenci. Da pa smo mi za njih to kar so za nas bosanci pa je verjetno vsakemu jasno.

Odgovor na objavo uporabnika
jajokonec, 05.12.2021 ob 22:46

če ne bi blo majstra, bi bili danes Štajerci južnaki v Avstriji. Sam tolk. Zarukani, nepismeni, bi delali v gradbeništvu in gradili socialna stanovanja na Dunaju.

Koroški Slovenci v AT so južnjaki, če tako gledamo. Pa veš kaj? IMajo fajn službe, so iskani, ker imajo dva materna jezika. Nemškega in slovenskega. Avstrijci zelo redko govorijo slovensko, ogromno pa vlagajo v Slovenijo (firme, trgovine v Slo) in vsekakor rabijo nekoga, ki obvlada oba jezika. In Korošci obvladajo. Tako, da povprašaj malo naokrog, boš zvedel, da imajo super službe. Pa verjetno zaslužijo v povprečju 3x, 4x več kot ti.

Tile MBčani, ki se sedaj vozijo delat v AT, delajo predvsem slabše plačana dela (ampak še vseeno zasluži gor čistilka več kot nekdo pri nas z univ. izobrazbo), ker slabo govorijo nemško. Če bi govorili, pisali nemško super, bi imeli tudi super službe.

Odgovor na objavo uporabnika
Pravi Štajerc, 05.12.2021 ob 22:49

Srbi so v Mariboru tudi pomorili veliko Maistrovih vojakov. Ker niso trpeli slovenske legije in so jih hoteli nasilno vključiti v srbsko vojsko.

Slovenski pubeci so se uprli, Srbijanci pa so jih potem z mitraljezi postreljali in nekatere še žive vrgli v Dravo.

Slovenci na Koroškem so glasovali na plebiscitu za Avstrijo. Razlog so bili ravno ti srbski nasilneži, ki jih tudi ti omenjaš. So prišli na Koroško, izvajali nasilje in seveda se je prebivalstvo raje odločilo za Avstrijo kot za Srbijo, ups Jugoslavijo.

New Report

Close