Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Marmorna tla

Marmorna tla

Pozdravljeni,

ima kdo od vas marmor po tleh v stanovanju? Baje je priblizno podobna cena kot za kvalitetne porcelanske ploscice? Ce ga imate, kateri marmor in koliko je stal m2? Tezko za vzdrzevanje?

Hvala.

Moji starši so ga imeli  v veži, dokler ni babici z morkimi natikači zdrsnilo in si je zlomila kolk. Lepo, ampak neuporabno za eno normalno familijo, ki ima npr. otroke in hodijo ven in not.

Marmor je zelo občutljiv. Jaz ga niti približno ne bi dala na tla. Smo sicer razmišljali da bi imela pult v kuhinji pa me je minilo ko sem začela brati kako je to občutljivo. Kaj pa brušen in poliran beton? Moja kolegica ima kopalnico iz tega in izgleda super. Malo ima celo vzorec kot marmor. Pa nobenih fug 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Jaz ga imam na stropu. Jezi me, ker spodnja stran ni spolirana, zgornja, ki je itak ne vidim, pa je.

Jaz sem ga dala prejšnje leto v predsobo, kuhinjo in jedilnico. Pod njim pa dodatno električno talno gretje. To ni pravi marmor, pač pa marmorne plošče, ki so lahko zelo velike. Moje so 120×60 cm. Kupili smo jih v trgovini pod arkadni- pri Filozofski fakulteti, na Slovenski cesti. Imena trgovine se žal ne spomnim, ponujajo pa tudi polaganje plošč, ker je to precej zaje…., če ne dela pravi mojster, in lahko zaradi neravnin kasneje ob hoji počijo. Čiščenje mala malica, izgled pa vrhunski.

Aja, še to. Kupiš lahko matirane, polmatirane ali sijajne, jaz sem se odločila za polmat. Nič ne drsi, pa še vsaka laska še ne vidi.

Odgovor na objavo uporabnika
Gorenčka, 25.10.2021 ob 13:14

Aja, še to. Kupiš lahko matirane, polmatirane ali sijajne, jaz sem se odločila za polmat. Nič ne drsi, pa še vsaka laska še ne vidi.

A so to porcelanske plosce v videzu marmorja? Vem, v najetem stanovanju imamo take in zgleda zelo dobro in je manj obcutljivo kot marmor. O pravem marmorju sem razmisljal, ker to povecuje vrednost stanovanja/hise. Je tudi toplejsi kot ploscice in bolj “mehek”. Pri porcelanskih je polaganje tezko, ker baje potrebujejo neko posebno maso, tako da (sem bral), da je tam-tam s ceno marmorja.

Odgovor na objavo uporabnika
marmor, 25.10.2021 ob 12:44

Marmor je zelo občutljiv. Jaz ga niti približno ne bi dala na tla. Smo sicer razmišljali da bi imela pult v kuhinji pa me je minilo ko sem začela brati kako je to občutljivo. Kaj pa brušen in poliran beton? Moja kolegica ima kopalnico iz tega in izgleda super. Malo ima celo vzorec kot marmor. Pa nobenih fug 🙂

Ja, poliran beton mi je zelo vsec. Vem, da se ga lahko da tudi na tla, vendar je (baje) zelo mrzel, trd, neudoben. Ne mika me, da bi ga imel po tleh, ceprav zgleda zanimivo.

Ja, jaz ga imam. Kuhinja, vhod, hodnik. Katastrofa. Komaj čakam, da šutnem vse skupaj ven. Staro 15 let, grdo. Fuj

New Report

Close