Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mašinerija iz prejšnjega stoletja ki še kar pridno dela

Mašinerija iz prejšnjega stoletja ki še kar pridno dela

Madona, imam Braun Silkepil, un pincentni epilator za kocince – in slučajno pogledam v škatlo, račun datum gor pa 1996   🙂 :P. Malora oldtajmer -v 26. letu 🙂

 

Pa dela tip top – vsak mesec laufa 2x…… To so res materiali, elektronka, narejeno kot se šika. Ni pa na akumulator, direkt v vtičnico.

Ne pa današnja mašinerija, ko po 3eh letih , ko se izteče tovarniška, vse crkuje, ker mora (!), da kupci kupujejo znova in znova.

 

Ima še kdo kak aparatek ( za osebno rabo, gospodinjstvo),  karkoli tehničnega, ki je staro 25+, pa še vedno normalno dela ?

A veš, tud jaz ga imam 20+let in še vedno je v uporabi. Se spomnim, da sem šla čez mejo ponj….

Odgovor na objavo uporabnika
to so bili časi, 21.01.2022 ob 22:41

Madona, imam Braun Silkepil, un pincentni epilator za kocince – in slučajno pogledam v škatlo, račun datum gor pa 1996   🙂 :P. Malora oldtajmer -v 26. letu 🙂

 

Pa dela tip top – vsak mesec laufa 2x…… To so res materiali, elektronka, narejeno kot se šika. Ni pa na akumulator, direkt v vtičnico.

Ne pa današnja mašinerija, ko po 3eh letih , ko se izteče tovarniška, vse crkuje, ker mora (!), da kupci kupujejo znova in znova.

 

Ima še kdo kak aparatek ( za osebno rabo, gospodinjstvo),  karkoli tehničnega, ki je staro 25+, pa še vedno normalno dela ?

Dela tudi še iz 60ih let brez problema, samo popucat pa kak WD40.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
1996 ni nič, 22.01.2022 ob 01:23

Dela tudi še iz 60ih let brez problema, samo popucat pa kak WD40.

Mašine so znali delat, samo o ekonomiji niso imeli pojma.

Meni moderna mašinerija nič kaj pogosto ne crkuje, kot se ljudje pritožujejo. Drugače pa imam dosti starih naprav, ampak nič 25+

Računalnik 7 let, drug računalnik 9 let. TV 12 let, pametni telefon 10 let (programsko nadgrajen  zneuradnim romom, tako da delujejo tud dokaj novi appi gor). Z vsem zadovoljen.

 

Štedilnik imam ene 30 let star, dela brezhibno, ampak kozmetično ni več lep. Mama ima pa en ročni stepalnik ene 40 let star, ima tri stopnje hitrosti in tasrednja ne dela, drugače pa vse.

Tašča ima rostfrajast štedilnik iz leta 1977, pa ji še delata obe funkciji plin in elektrika, pa pečica ji super dela.

Imam tisti mikser za, stepanje jajc ali smetane, na dve palčki. Star 32 let. Dela brezhibno.

Leta 1981, torej pred 40 leti, sem za poročno darilo dobila mikser Gorenje. Še vedno brezhibno dela.

Imamo, imamo. Rocni mikser Gorenje Mga. Tudi že star in ga ne menjam za nobenega novega.

Imam v garaži pralni stroj Gorenje star 28 let, ki super dela.

Iz prejšnega stoletja sicer ne. Imam pa Boshov epilator iz 2006. Dela b.p.

Drugače imam kar nekaj aparatov starih od 10-15 let, npr.kuhinjski robot Bosh, sušilec Gorenje, hladilnik LG, mini grelnik vode od Tefala. Vse ostalo se menja po 5-6 letih. Praviloma je crknilo pol leta po koncu garancije.

Imam Philipsa, letnik 1998, se laufa in to dobro.

Odgovor na objavo uporabnika
Super zadeve takrat večne, 22.01.2022 ob 06:09

Imam tisti mikser za, stepanje jajc ali smetane, na dve palčki. Star 32 let. Dela brezhibno.

Tudi take stvari imam, se od mame.

Multipraktik letnik 82, rocni mikser letnik 84, fen in pegla iz kinca 60ih, kak 68 ali 69 letnik, pa se kaj bi se naslo.

Rocni mikser je v redni uporabi, ostalo pa je bilo v redni uporabi do pred nekaj leti, zdaj ne vec.

Kar nekaj stvari je vmes postalo doma starih in so še vedno uporabne. Med njimi vodi moderni gril toaster iz tujine, star 45 let, stepalec, espresso avomat Saeco star čez desetletje in pralni stroj Gorenje, ki kljub naloženim letom še kar ropota.

Priznam, da sem sama generacija, ki stvar staro cca osem let ne popravlja, temveč kupi novo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Topli sendvič, 22.01.2022 ob 10:07

Kar nekaj stvari je vmes postalo doma starih in so še vedno uporabne. Med njimi vodi moderni gril toaster iz tujine, star 45 let, stepalec, espresso avomat Saeco star čez desetletje in pralni stroj Gorenje, ki kljub naloženim letom še kar ropota.

Priznam, da sem sama generacija, ki stvar staro cca osem let ne popravlja, temveč kupi novo.

 

Meni crkuje 8 let star pralni stroj, popravilo se ne splaca, bom kupila novega, razlika med popravilom in novim je 100e.

Drugace pa priznam, da bi mi bilo veliko ljubse, ce bi se ti stroji popravljali, kot so se vcasih. Porocena sem skoraj 30 let, tale je ze tretji stroj, se pravi, da bom kupila cetrtega. Wtf!

Babičin mikser, nimam pojma koliko je star, ampak vem da je 1986 z njim delala maso za palačinke, hladilnik sicer v rezervi in za poleti v garaži za mrzlo pivo 20+. Avto radio priklopljen na navadne zvočnike iz fotrove 101 isto iz 80ih, v garaži fajn za poslušat, cirkularka iz 70, brusilnik iz istih let, pa flex in bormašina že 30+, multipraktik ne vem koliko star, ampak otrok je polnoleten (torej najmanj 18), varilnik za vrečke za pakirat meso od kolin (zadnje koline smo imeli sicer 1996) ampak dela še ok. Babičin sesalec pojma nimam od kdaj, dela še skoz. Je pa dve leti nazaj crknil fen za lase, tak oranžen, mama ga je iemla od kar se se kopala v banjici ker nismo imeli kopalnice, pa sem 40.

Verjetno še kje kaj pa se ne spomnim. Aja videorekorder, in mamin gramofon delajo bp – super za klasične plate za poslušat. Ja pa silkepil tudi mam, samo ga ne uporabljam, tako, da ne vem če dela.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja kar nekaj, 22.01.2022 ob 12:40

Babičin mikser, nimam pojma koliko je star, ampak vem da je 1986 z njim delala maso za palačinke, hladilnik sicer v rezervi in za poleti v garaži za mrzlo pivo 20+. Avto radio priklopljen na navadne zvočnike iz fotrove 101 isto iz 80ih, v garaži fajn za poslušat, cirkularka iz 70, brusilnik iz istih let, pa flex in bormašina že 30+, multipraktik ne vem koliko star, ampak otrok je polnoleten (torej najmanj 18), varilnik za vrečke za pakirat meso od kolin (zadnje koline smo imeli sicer 1996) ampak dela še ok. Babičin sesalec pojma nimam od kdaj, dela še skoz. Je pa dve leti nazaj crknil fen za lase, tak oranžen, mama ga je iemla od kar se se kopala v banjici ker nismo imeli kopalnice, pa sem 40.

Verjetno še kje kaj pa se ne spomnim. Aja videorekorder, in mamin gramofon delajo bp – super za klasične plate za poslušat. Ja pa silkepil tudi mam, samo ga ne uporabljam, tako, da ne vem če dela.

 

Ja, stolp iz leta 86, gramofon dela, sin poslusa klasicne plosce, dvojni kasetar pa nekaj steka.

Bor masina in se nekaj takega orodja se od oceta iz konca 60ih, zacetek 70ih, redko uporabim, pac kolikor rabim.

Sesalec iz 60ih se dela, a ni v uporabi, ima se tisto platneno vrecko.

Sivalni stroj Bagat, letnik 1967, dela, v uporabi je bil redno do pred nekaj leti.

 

Zanimivo, kaj se vse spomnite in kaj vse pozabim, da sploh imamo doma. Saj, ce bi rabila, bi se spomnila. A ni skoda, da danes ne delajo vec takih masinic?

Imam brivnik Braun series 1, ki ne crkne in ne crkne.

Sedaj delajo tako, da se po parih letih pokvarijo stvari.

Moja starša imata še vedno mini hladilnik, ki sta ga dobila za poročno darilo…letos bo 50. obletnica. Hladilnik dela bp!

Zamrzovalna omara Bosch, ki je žal preživela babico. Letnik 1968…

Električni nož za meso moulinex 1977,

Freza mio standard Honda Osijek, 1976,

Hladilnik gorenje 1978, na vikendu kar dela pa dela,

Fjajš mašina letnik 1974 tudi, moulinex,

Gramofon od mame, iskra stokholm 57, na žarnce, tud dela bp, sam iglo menjali, ker letnik je, ne vem, okol 1975.

 

Tv RR Niš. Iz 1958.  Dela, samo kanale so ukinili.

Pralni stroj gorenje 1999. Dela in pere snežno belo.

Likalnik Rowenta 1982.  In en Elma, po moje iz leta 1965.   Vse dela.

Mini kuhinja Gorenje 1980, vse ohranjeno, dela hladilnik in štedilnik- vse originalno.

Bojler (verjetno Tiki) 1979 .

Rowenta multipraktik in odcejalnik za limone iz leta 1985.

Pa še mnogo manjših delujočih stvari: mlinčki za kavo, mikser, fen, žar….

Imamo hladilnik Rade Končar (rezerva) star dobrih 30 let. Ko ga vkljucimo dela kot svicarska ura.

jaz še imam lesen radio SAVICA star več kot 40 let. In še vedno lepo dela.

New Report

Close