Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Maturantski zdaj

Maturantski zdaj

nekaj let nazaj ,mislim da cca.4leta so se naši zorganizirali z pomočjo učiteljic in so si šli ogledovat vsa glavna mesta in ostale znamenitosti ob poti po bivši Jugi.
Bili so zelo presenečeni pozitivno in veseli za to preizkušnjo.Še niti približno ni toliko stalo !

No no… “prvič” ja :))

Ja, masovc, kaj pa drugega.
Na Krf so šle menda skoraj vse ljubljanske gimnazije. No, za škofijsko g. nisem prepričana, da so šli …

Tam ene 550 dijakov se ‘gužva’ … za eno manšjo vas. 😉

Bili smo na Krfu na maturantskem.
Zdaj starši nam niso viseli na vratu :). Pa nismo domov klicarili staršev. Pač se je vedelo kdaj pridemo in to je to.
Je pa res brezveze tako daleč hoditi na izlet, ker velika večina je itak cel teden tako pijana, da zase ne ve. Samo nekaj nas je bilo takih, da nismo bili pijani.
Ne vem za kaka animacije gre, ampak verjetno samo, da iztrgajo denar in še bolj oberejo ljudi. Ne jim preveč nasedat.

🙂
Mame naj se zdaj raje ukvarjajo z ati, da bodo le ti zadovolj (e) ni!
Imajo idealno priliko, ne pa da cel dan čekirajo slike po FB, ateki pa na suhem! 😉

…. ja se je kar pošteno za sekirat, sploh za hčerke …

…. ja se je kar pošteno za sekirat, sploh za hčerke …
[/quote]

In kaj bo sekiranje pomagalo?
Saj se pa ve, maturatnski so polni alkohola, alkohola in še enkrat alkohola. Kdor tega ne ve…
Redki smo bili tisti, ki nismo pili alkohola.
Alkohol pa puncam širi kolena. Ne vem pa kako je s fanti, ker pijani tipi – mehka cura. Tako, da seks je bil očitno bolj zanič. V bistvu veliko zanič seksa.

Pa a mate otroke do 18.leta v kleteh zaklenjene in pri 18ih jih izpustite ko vam zagrozijo, da so itak polnoletni? In potem morajo ti ubogi otroci v 5ih dneh na maturancu izživeti vse za nazaj?
A do 18. pa še nikoli niso bili sami z družbo na morju?
A mislite, da na šolskih izletih pa ne kadijo, pijejo in s.e.xajo? Pa ko s klubi okoli hodijo?
A mislite, da morajo ven iz domačega kraja zato da to počno?
Pa je kak sošolec sam doma čez vikend in piškote pečejo in meditirajo?

:):):)

PS: Animatorji imajo vsako leto svoj žur. Marsikaj povedo:):):)

Da o animatorjih ne bi. Malo starejši, jasno od te mularije, ampak bedniki na kubik

Ja, žuraš, piješ in noriš lahko res v peš razdalji od gimnazije. Tisto, da greš pit in ležat na betonsko špansko plažo, po možnosti še z avtobusom – to je res skoraj isto kot iti iz Celja pit v Maribor, se strinjam.

Naš maturanc v Turčiji je bil 8 dnevni krožni izlet, Istanbul, Ankara, Kapadokija, Antalya, Pamukkale, Ankara. Ob morju smo imeli tri dni počitka, spanje v hiškah na drevesu, zvečer žur,… Drugo pa lušten, zanimiv poslednji izlet s sošolci, ogled znamenitosti, celo kakšen muzej, podzemno mesto, solni bazenčki, predstavitev ročnih del… Ne boš verjela, na nekaterih šolah je tak izlet čisto običajen in pogost, ne samo za maturanca. Že pred tem smo na isti način šli v London, Pariz, Rim. Edino logično, da gremo na maturanca še nekam dlje.

Pojma nimam katere fotke ti gledaš, da ti je slabo. Jaz gledam na FB in vidim ogromno mladine, ki ima dvognjene roke (v klubu), torej žurajo. Nekaj fotk je tudi pred znamenitostmi v Sarajevu. No, meni po noveni fotki ni bilo slabo.
Tudi naši so tam. S Kompasom kakopak. 360 eur, 12 obrokov. Non stop dogajanje, da tudi spat nimajo časa. Danes so šli z neko ladjico na en mini otok. Meni se redno javljajo, voham ne tako daleč, govorijo normalno. Sigurno so kaj popili, ampak meni se zdi, da prav do daske niso bilo nažgani. V vsaki družbi se najde kdo, ki se ga do daske nažre. Tako na družinskem praznovanju, kot na sindikalni zabavi, zakaj ne bi bil maturanc isti?

Ne vem, kaj tako travmirate. Otroci se zabavajo, tudi mi smo se. Kakšen imajo pa odnos do alkohola in drog, so se pa naučili v primarni celici – družini.

Aja, tudi škofijska je tam. Pravijo moji, da so to popolnoma normalni otroci. Tudi oni se zabavajo in ne izstopajo iz množice. Trenutno je v Budvi 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} generacije 1999.

Dragi moji maturantje: uživajte na polno! Nikoli več vam ne bo tako lepo! Poljub vsem!

Naši so šli v Bolgarijo, gimnazija Ravne na Koroškem.

Za koliko dni, cena?

Jaz pa mislim, da zaradi preteklih izkušenj ko so začelu naši maturanti hoditi v Grčijo in je bilo res ogromno pijače in razvrata preko meje sprejemljivega in ko so bile tudi smrtne žrtve, so agencije zdaj poskrbele za dodatno varnost muslim da na 7 otrok je en vodič/skrbnik, plus da so zaposleni od jutra do pozne noči. Itak, da je še vedno ogromno pijače ampak recumo da je nekako pid kntrolo oz se za dotičnega ki ne ve več zase tudi poskrbi.
Itak pa 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sončkov so to prve počitnice brez staršev in se jim strga do konca.

Katera destinacija se vam zdi, da je boljša (pustimo žure ob strani)?
Lepša narava, utrip, plaže, kulinarika …

Nič ni boljše poskrbljeno za varnost, marsikaj se zamolči.
Drugače pa gre 1 spremljevalec na 15 otrok in še ta spremljevalec ni tam za varnost ipd.

Pravkar berem, da je v soboto umrla ena slovenska maturanstka na Krfu. Groza za vse, najbolj pa seveda zanjo ter njene starše.

Tudi moj sin je bil pred leti na krfu na maturantskem. Na srečo je bilo vse ok. Razen eden sošolec je padel na ladji po stopnišču kakih deset metrov nižje. Dnarja je bilo treba za eno delavsko plačo in,ko so prišli nazaj so jih čakale tri policijske ekipe in eno uro premetavali avtobuse. Jebemti tako šolo in izlet. Po moje bi treba prepovedat takšne agencije in maturantske izlete na takšen način. Meni to ni všeč. Agencije živijo na račun staršev. To jim je glavni prihodek. Tisoče dijakov zvabijo a varnost ne samo,da ni ampak je to nemogoče sploh ustvarit.

Moj sin je denar namenjen maturantskemu izletu raje unovcil za vozniski izpit. Njegova odlocitev.

Mi smo bili na Krfu, cca. 8 let nazaj. Vsi sošolci nagraužno pijani. Komaj sem našla kakega, ki je manj pil. Jaz sem komaj čakala oglede mest pa znamenitih plaž, zato sem hodila spat okoli polnoči. Ostali so bili pokonci celo noč pa potem ob 8 zjutraj nadaljevali z ogledi. Kako so zdržali ne vem.

Je pa res to. Oni so sedaj sami prišli najdlje do Hrvaške, jaz pa se videla že konkreten del sveta 🙂

Pametni se organizirajo sami, ne rabijo agencij. In to tisti, ki se ne rabijo nalivat z alkoholom in seksat vsevprek, ko so stran od domače meje.

Pa naivne mame, kaj pa mislite, da so tile maturanci po Grčiji &Co – iskanje seks priložnosti in pod alko gasom celi ljubi dan. Večina tako. In to je za nekatere žur življenja. No doubt about it….

Pametni se organizirajo sami, ne rabijo agencij. In to tisti, ki se ne rabijo nalivat z alkoholom in seksat vsevprek, ko so stran od domače meje.

Pa naivne mame, kaj pa mislite, da so tile maturanci po Grčiji &Co – iskanje seks priložnosti in pod alko gasom celi ljubi dan. Večina tako. In to je za nekatere žur življenja. No doubt about it….
[/quote]

Haha, res ste smešni! Misliš, da se na Dunaju in v Bratislavi ne da napit in naseksat? LOL 😀
Aja, ne da se, ker sam organiziraš in nimaš animatorja, da ti pove, kdaj je treba pit in kdaj seksat LOL 😀

Bi rekla, da grejo v večja mesta bolj skulirani maturantje. Na otočkih vsi vidijo samo zabave, golo kožo, sex… V teh mestih so pa v ospredju ogledi in raziskovanje mest. Seveda se, da tudi tu početi vse, vendar mislim, da ti resni maturantski izleti vlečejo bolj normalne maturante.

Pred več kot 20 leti (uf, 25 …) je imela moja generacija maturanca. Takrat smo hodili po večjih mestih ali v Španijo. Ne bom pisala zgodb, ker niso nič drugačne od teh dnašnjih na Krfu.
Potem je bil v prvem letniku faksa moderen izlet v Grčijo. No, tu se pa današnji maturantje lahko skrijejo, ker je bil verjetno 10x večji razvrat, kot ga imajo danes.

Ne bi.
Se je to res tako težko naučiti do konca srednje šole?

New Report

Close