Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek McDonalds je trdovratna droga

McDonalds je trdovratna droga

Ko pojem McDonalds obrok je kot da bi dobil šus v žilo. Ja, tako dobro je. Ravno prava mešanica sladkorja, maščob in dodatkov da te vročično prevzame, ko goltaš njihov burger. Tako dobro, da še orgazem ni tako dober. Ja tako dober je prefinjeni in skomercializirani McDonalds. Rediš se ko prase a ne nehaš, vsak dan ga bi, žrl McDonaldsove hitre specialitete. Hudo je, ko si ameriški debelušen bolnik..

 

Vaš ameriški debeluh..

Odgovor na objavo uporabnika
american way of life, 22.06.2021 ob 19:05

Ko pojem McDonalds obrok je kot da bi dobil šus v žilo. Ja, tako dobro je. Ravno prava mešanica sladkorja, maščob in dodatkov da te vročično prevzame, ko goltaš njihov burger. Tako dobro, da še orgazem ni tako dober. Ja tako dober je prefinjeni in skomercializirani McDonalds. Rediš se ko prase a ne nehaš, vsak dan ga bi, žrl McDonaldsove hitre specialitete. Hudo je, ko si ameriški debelušen bolnik..

 

Vaš ameriški debeluh..

Ne sekiraj se, tudi jaz veselo tolčem Meka, čeprav nisem okrogla.  Je dober, seveda je, sicer ne bi toliko folka hodilo tja jesti.  Zanimivo, da v vseh drugih burgerjih zvenečih imen, ki jih zadnja leta prodajajo gostinci, najdem ogromno nekih čudnih okusov in pomanjkljivosti, nekje je nečesa preveč, drugod premalo…  V Meku pa ravno prav 🙂

Še ena zanimivost.  Ne poznam nikogar, ki bi nabijal čez Meka in ki bi se obenem resnično uravnoteženo in zdravo prehranjeval.  Ali gre za kakšnega vegi psihopata, ki natepava predpripravljeno  svinjarijo ali pa za kakšnega kmetavza, ki misli, da je domača panceta v spremljavi krompirja kaj bolj zdrava kot hamburger iz Meka 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Neučakana, 22.06.2021 ob 21:29

Ne sekiraj se, tudi jaz veselo tolčem Meka, čeprav nisem okrogla.  Je dober, seveda je, sicer ne bi toliko folka hodilo tja jesti.  Zanimivo, da v vseh drugih burgerjih zvenečih imen, ki jih zadnja leta prodajajo gostinci, najdem ogromno nekih čudnih okusov in pomanjkljivosti, nekje je nečesa preveč, drugod premalo…  V Meku pa ravno prav 🙂

Še ena zanimivost.  Ne poznam nikogar, ki bi nabijal čez Meka in ki bi se obenem resnično uravnoteženo in zdravo prehranjeval.  Ali gre za kakšnega vegi psihopata, ki natepava predpripravljeno  svinjarijo ali pa za kakšnega kmetavza, ki misli, da je domača panceta v spremljavi krompirja kaj bolj zdrava kot hamburger iz Meka 🙂

 

bravo, vsaj ena ki je napisala resnico, mcdonalds so mokre sanje lažnjivih slovencev, vedno nabito poln mcdonalds, seveda jim tekne ;))

 

drugo je kar nabijajo po socialnih omrežjih in javnosti, z družino in prijatelji pa grejo na lep obrok v mcdonalds he he he he he he

 

Odgovor na objavo uporabnika
točno tako, 22.06.2021 ob 21:31

 

bravo, vsaj ena ki je napisala resnico, mcdonalds so mokre sanje lažnjivih slovencev, vedno nabito poln mcdonalds, seveda jim tekne ;))

 

drugo je kar nabijajo po socialnih omrežjih in javnosti, z družino in prijatelji pa grejo na lep obrok v mcdonalds he he he he he he

 

Itak.

Če je dobro, je pač dobro, ni kaj 🙂

zaradi ojačevalcev okusov dodanih je to.. umami okus – sladko U( bun= kruh ima ogomno cukra not)-slano ( patty)-kislo ( omakce). Potem je pa še okus ojačane maščobe.

Ja, imaš kar prav – glede na to, da v “korona cajtih” so se vrste okoli drajv inov Meka, ko so se po prevm zaklepu spet odprli dvakrat začele ovijat okoli.  Folku se je od odtegnitvega sindroma dobesedno odpulilo – comfort food, polna cukra, soli in ojačevalcev okusa- to dopaminsko zadovolji in poteši možgane najbolj hitro.

Taka genča je. okoli teh mekov v drajvih, to s takim profitom in inkasom vsak dan sekajo,  da glava peče. Monopolistično.  Ker imajo premalo boljše in bolj zdrave lojalne konkurence. Ok, je dobra kokurenca, ampak Mek je pač čip stuff v primerjavi z enim Hood Burgejem, Lars &Svenom in 7Burgerjem napirmer.

 

Če bi bila dva Meka odprta ede ob drugemu, še vedno ne bi požiralo od gneče.

Res je

Meni pa nikoli ni bil. Pomfri je hudo preslan, kruh sladek, omake so industrijskega okusa. Počutim se, kot bi jedel po tekočem traku. To zame že ni prehrana.

To je največje sranje  nedostojno naziva hrana. Hrana za debile, filmi za debile, šport za debile, takozvana anglosaška kultura, oziroma nekultura, ki se konstantno vsiljuje na vsakem koraku. Jebeš burger, holivudsko produkcijo, baseball, rugby, nba ligo….

Zadeva dejansko pripelje v odvisnost – povem iz lastnih izkušenj. Dejansko sem pretiraval s to hrano, noro dobra mi je bila. Končalo se je v bolnici z vneto slinavko, žolčnimi kamni,razsuto krvno sliko, zamaščenimi jetri, izlivom v trebušno votlino, 11 dni na robu, ali bom v komi ali ne.

Od takrat se je ne dotaknem in se držim pravila “jej, kar je naredila narava, ne kar je naredil človek”. Osnovne sestavine in kuhinja, to je edina rešitev.

Ne se hecat s tem, resno ne.

Enkrat sem že v drugi temi pisala, pa bom spet, da se ne pozabi – 1 porcija cvrtega krompirčka povzroči 3-dnevno vnetje želodca! 3 dni se telo bori s to svinjarijo za eno malo porcijo, kje je še vse ostalo. Presna hrana, čežane, kompoti in juhe. To je zdravilo. Moka, meso, mlečni izdelki so strup.

Meni pa ni preveč všeč, predvsem sladek kruh me moti. Z otrokom smo šli vsaj enkrat mesečno, zdaj pa že nisem bila več let.

Sem bila pa včasih “zasvojena” s picami. Bolj kot je bila mastna, pekoča in slana, bolj sem uživala.

 

Imam 8 in 6 letnika.

Na srečo ne marata ničesar iz McD.

Enkrat na leto, ko sta povabljena tja z muko žvekata tisti burger, nuggetsev sploh ni šans.

Doma imata rada hamburger – pleskavica z domačim mesom  – nadevata si ga z vsem možnim, rada imata pizzo, čeprav odvisno kje oz. v kateri gostilni.

Če ju vprašaš kaj bi šli jest ven, vedno rečeta lignje.

 

Ni to hrana zame. Se krompircek je nekam plasticen, kruh me spominja na tiste rumene gobice za posodo pomivat, cukra pa v deset dek hrane, eno kilo.😆

Na sreco tega nihce v familiji ne komzumira , fijuh.😝

Odgovor na objavo uporabnika
Replika541, 23.06.2021 ob 10:51

Ni to hrana zame. Se krompircek je nekam plasticen, kruh me spominja na tiste rumene gobice za posodo pomivat, cukra pa v deset dek hrane, eno kilo.😆

Na sreco tega nihce v familiji ne komzumira , fijuh.😝

pa soli noter v enem meniju tudi za pol vedra morske vode 🙂

 

Meni je vedno napr. njihov  pomrfi krompir in pa njihova solata  obležalo v želodcu še naslednji dan, tudi 12 ur po zaužitju;  ( grozen občutek je to) ko prav čutiš tiste koščke, ko se zalatevajao ob želodčno steno;  trikrat me je naravno prisililo na bruhanje. Od takrat ne jem več.

 

Tako poceni hrana koneckoncev kot je McDonalds nikoli ne pomeni nič dobrega za človekovo telo.

 

OK, za nekoga, ki to poje nekje 1x na pol leta ni kakšne hude škoda, za nekoga, ki se pa tedensko prehranjuje s tem, pa lahko zelo velika škoda na dolgi rok.

 

 

Kakšno smešno sprenevedanje.  Moti vas cuker v Mc bombetkah, ne moti vas cuker v štacunskih toastih in pakiranem kruhu in pecivu (npr. Ölz).  Tudi sladkor in sladila  v vloženih kumaricah, rdeči pesi, konzervah z rdečim fižolom iz nekega Hoferja je super, kajne?

Moti vas slan pomfri, vrečka mastnega čipsa iz trgovine pa ne.

Moti vas okus govejega mesa, kupujete pa pleskavice in čevape v trgovinah, ki so veliko bolj mastne in slabše kakovosti.

Najbrž so vam tudi njihovi sladoledi zanič, so boljši tisti iz Eurospina in Lidla.

to je resnično forum 69 hahaha

Odgovor na objavo uporabnika
ojojoj222, 23.06.2021 ob 12:26

Kakšno smešno sprenevedanje.  Moti vas cuker v Mc bombetkah, ne moti vas cuker v štacunskih toastih in pakiranem kruhu in pecivu (npr. Ölz).  Tudi sladkor in sladila  v vloženih kumaricah, rdeči pesi, konzervah z rdečim fižolom iz nekega Hoferja je super, kajne?

Moti vas slan pomfri, vrečka mastnega čipsa iz trgovine pa ne.

Moti vas okus govejega mesa, kupujete pa pleskavice in čevape v trgovinah, ki so veliko bolj mastne in slabše kakovosti.

Najbrž so vam tudi njihovi sladoledi zanič, so boljši tisti iz Eurospina in Lidla.

to je resnično forum 69 hahaha

Od kod tebi to podrobno znanje, kaj mene moti in kaj ne?

Dejmo no vsak zase pisat.

 

Jaz te škifece ne jem. In tudi nikogar osebno ne poznam, ki bi to jedel.

Men pa tko paše… Grem koj po službi iskat. Pol pa domov na kavč, pa ama ama

meni pa sploh ni dobro, čisto nič iz MC, razen kave in mogoče sladic, moja dva otroka pa ja, imata rada burgerje, wrapa, nuggetse, sta pa drugače oba suhca, gremo  pa mogoče 1x na mesec in pol.

Kdo si ti, da boš kar pospološevala ?

 

Kupljenih čvapov, plesk in ostalega žar industrjsko priravljenega ne kupujem, niti ne jem – naredim doma lastoročno,  pa takrat top, si vzamem čas – meso preverjenega lokalnega rejca, sol po svojem okusu, pa poper in česen, kjer je treba, olje – pa paca čez noč. Najboljši  in tapravi čvapi so pa tako ali tako fifti fifti govedina-ovca.

 

Ölz toasta ne jem – najmanj cukra 1,5 gramov na 100 gramov ima pa Hoferjev toast ( american, pa tanavaden) in ena blagovna znamka še od Leclercka… Vsi ostali toasti pa v povprešju od 6-9 grmov cukra n 100 gramov, ja.

 

 

Od sladoledov jem samo Leone določene ( pa še to tiste, ki se jih da kupit v ind. prodajalni njihov program delan za tuje trge,  oziroma tiste, kjer je manj kot 20 gramov cukra na 100 grmov sladoleda ( mlečni), pa od Lj mlekarn določene,  npr. Planica lučka okus gozdni sadeži mi je edini sladoled od LJ mlekarn, ki mi je res vreden greha in tistega cukra.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Razvajen, 23.06.2021 ob 05:34

Meni pa nikoli ni bil. Pomfri je hudo preslan, kruh sladek, omake so industrijskega okusa. Počutim se, kot bi jedel po tekočem traku. To zame že ni prehrana.

Enako. Se z vsem naštetim cisto strinjam. In se neka zdrizasta struktura polpeta, niti ne veš, a je meso šli soja ali kaj tretjega. Vse v plastiki in okoljsko ovremenilno.

Odgovor na objavo uporabnika
ne sodi kar vsevprek, 23.06.2021 ob 14:06

Kdo si ti, da boš kar pospološevala ?

 

Kupljenih čvapov, plesk in ostalega žar industrjsko priravljenega ne kupujem, niti ne jem – naredim doma lastoročno,  pa takrat top, si vzamem čas – meso preverjenega lokalnega rejca, sol po svojem okusu, pa poper in česen, kjer je treba, olje – pa paca čez noč. Najboljši  in tapravi čvapi so pa tako ali tako fifti fifti govedina-ovca.

 

Ölz toasta ne jem – najmanj cukra 1,5 gramov na 100 gramov ima pa Hoferjev toast ( american, pa tanavaden) in ena blagovna znamka še od Leclercka… Vsi ostali toasti pa v povprešju od 6-9 grmov cukra n 100 gramov, ja.

 

 

Od sladoledov jem samo Leone določene ( pa še to tiste, ki se jih da kupit v ind. prodajalni njihov program delan za tuje trge,  oziroma tiste, kjer je manj kot 20 gramov cukra na 100 grmov sladoleda ( mlečni), pa od Lj mlekarn določene,  npr. Planica lučka okus gozdni sadeži mi je edini sladoled od LJ mlekarn, ki mi je res vreden greha in tistega cukra.

 

Poznamo take, ja.  “Zdrava prehrana”, izgled pa kot 2 tonski povodni konj.

Meni je bil včasih ok, samo potem ko sem jedla pri lars&sven in Hood burger, mi mac sploh ni več dober 🙂

In spet najbolj zdravi in najboljši kuharju na MONU se zbrali. Tu noben ne mara Maca, vsi se najbolj zdravo prehranjujete. Ja kdo hudiča pa hodi potem na drive-thru McDonalds? Vedno ko grem mimo kateregakoli McDonaldsa v LJ je najmanj 15 avtov v koloni.

 

McDonalds ima najbrž svoje ljudi, ki se vozijo v krogu, da si delajo reklamo?

 

In BTW, 90% hrane ki jo kupiš v Lidlu, Hoferju, pa tudi Mercatorju je iste ali še slabše kvalitete in polna cukra, kot McDonalds. Tako da ne se smešit…

New Report

Close