Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek me res zanima, kak je ime vašim otrokom

me res zanima, kak je ime vašim otrokom

Una in Lena

Tinkara, Manca

Lina
V tistih časih je bilo zelo zelo malo teh imen, zdaj se je pa že precej razpaslo.

Katarina, Veronika, Urh in Barbara

Mi imamo pa Gabriela.

Karmen in Klara

MIHAJLO

moj sin pa je BLAŽ

moj sin je MIHA.

lp

Tjaša, Lara, Jakob in Gašper

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Praktično nikoli ne berem tem, kjer se greste ping-pong z imeni, vendar me včasih vseeno potegne. Čeprav zelo, zelo poredko pišem komentarje na temo imen, ker me prav malo briga ali je vašemu otroku ime Lojze ali Činpalapum, mi tokrat prsti ne dajo miru!

Ali res želite, da je ime vašega otroka všeč vsej vesoljni javnosti???

Imate otroke zase ali za druge???

Boste otroka prebarvali, če bo javnost bolj naklonjena temnim lasem? Mu boste kupili kontaktne leče, da bo plavook, če bo tako všeč sodelavcem ali tujcem na forumu????

Upam, da ne vzgajate tudi otrok v smeri: BITI VŠEČEN VSEM IN VSI MORAJO BITI TAKŠNI, DA SO OTROKU VŠEČ!!!

Posledice otrokovega imena in posledice otrokove vzgoje boste nosili sami.

– Če boste otroku dali res nenavadno ime, se bodo vrstniki morda norčevali iz imena in s tem bo otrok prizadet
– Če boste otroka vzgojili v razvajenega pamža, ki mu je vse dovoljeno (tudi norčevanje iz tujih imen), potem na žalost posledic ne boste čutili samo vi, ampak tudi otroci, ki bodo tarča posmeha.

Pred kratkim sem brala, da imajo na Švedskem zakon, ki določa, da mora biti ENO od osebnih imen takšno, da se ga otrok ne more sramovati. Ob poplavi Panov, Nanov, Linov, KLilov ter raznih nesmiselnih skovank iz treh do petih črk, ki se zadnja leta pojavljajo v slovenskih matičnih knjigah, mislim, da bi bilo treba o čem takšnem razmisliti tudi pri nas.
Otroku dati dve imeni, da ima izbiro, če mu eno ne ustreza. Eno ime, ki je všeč staršem (npr: Lan – Leon) – govorim na pamet…

Simpl!

Sean in Megan. Smo v tujini.

Točno tako! Poznam prier, ko so otroku dali ime Mercedes, sedaj se vrstniki norčujejo iz punčke. Kaj mislite kako ji je?

Lucija, Špela

AMELIJA NAPISALA SI DA JE ZANDNJIH PET KOMENTARJEV BENDIH, KOT DA SE NORČUJEM. JAZ PA SEM RES NAPISALA. tA IMENA SO MI NAJBOLJ VŠEČ.

[/quote]Točno tako! Poznam prier, ko so otroku dali ime Mercedes, sedaj se vrstniki norčujejo iz punčke. Kaj mislite kako ji je?[/quote]

Mercedes je špansko žensko ime. Zgolj v vednost……

Nikola in Natalia

Mojim punčkam je ime Miha, Žiga, Luka in Jaka.

New Report

Close