Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Melanija Trump – Naša je

Melanija Trump – Naša je

nobena slovenka še ni bila na takem položaju..pa naj bodo ne vem kakšne znanstvenice..žena prvega moža na svetu ji lahko rečemo..
ji privoščim, dober se je znašla, briga me diploma, prepisan govor..marsikaj se najde potem, ko si na udaru za takšno funkcijo..
pa kaj, če je povzpetnica..kakšne može imate pa slovenke..same lepe bogataše..me prav zanima..vse srečne , če vozite svoj avto, luksuz je že, ker ni treba v službo hodit, marsikatera pa zraven ornk trpi..tale trump meni deluje razgledano in intelektualno..po moje se imaš kaj z njim pogovarjat..
glede na to,kaj vse ženske potrpijo, tale trump je po moje prava zabava..

A se je kaj zlagala? Če je družinski priimek nemški je zelo očitno da je potomka avstrijske manjšine. Torej JE Avstrijka po narodnosti.[/quote]

mati se je pisala Ulčnik. zelo nemško.[/quote]

Oče pa Knavs/Knauss/Knauß – Torej???

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Meni je ta neznanska nevoščljivost Trumpovi že prav smešna. Babe pa saj se boste požrle ker ji ne sežete do kolen haha.

mati se je pisala Ulčnik. zelo nemško.[/quote]

Oče pa Knavs/Knauss/Knauß – Torej???[/quote]
očitno je morala svojo “bivšo uradno” verzijo spremenit, oziroma jo popravit, da bolj ustreza resnici, ker zdaj se razglaša za slovenko.

Nisem vedela, da je biti žena takšen strašen dosežek… Saj Hillary Clinton je tudi žena. 🙂

Ji pa, tejle opravljani gospe, lahko priznamo, da nekaj uspehov v modnem svetu vendarle je imela.

mati se je pisala Ulčnik. zelo nemško.[/quote]

Oče pa Knavs/Knauss/Knauß – Torej???[/quote]

Tepka ti zgoraj, Ultschnig je poslovenjen nemški priimek, tako kot recimo Vilčnik.


Hočeš povedati, da se lahko razglašaš za Avstrijca, če nosiš nemški priimek, pa čeprav imaš slovensko državljanstvo?


Pa koga res briga koga ti spostujes. Nisi pomemben faktor da bi imelo tvoje spostovanje nekoga nek dejanski pomen. Verjetn neutolazljivo joce ker jo neka mona ne spostuje…[/quote]

He he, zabavni ste. A moje mnenje ni pomembno, tvoje (ali od kogarkoli drugega) pa je? 😀

Kako se tale mon vrti (in to vedno na isto vižo), je res zanimivo.[/quote]
O njej nisem nikjer napisala svojega mnenja
Nevem zakaj si nekateri domisljate da je njej pomembno ker slovenck jo ali ne spostuje. Dol ji visi in prav ima kam pa pridemo ce lovimo vsakega psa ki nas oblaja..
Ona je americanka in verjotno jo veliko bolj zanimajo mnenja zda kot slovencev. Ce bo izvoljen njen moz jupi za njo ce ne si bo pa prvosla malo za tazbo drago spa razvajanje,nov nakit za par 100 jurckov in nove dizajnerske krpice..kaj meni povprecna mona o njej je popolnoma nepomembno…

Oče pa Knavs/Knauss/Knauß – Torej???[/quote]

Tepka ti zgoraj, Ultschnig je poslovenjen nemški priimek, tako kot recimo Vilčnik.[/quote]
Čisti švabski priimek, res :-)))

Oče pa Knavs/Knauss/Knauß – Torej???[/quote]

Tepka ti zgoraj, Ultschnig je poslovenjen nemški priimek, tako kot recimo Vilčnik.[/quote]

pa Prescherren tudi, a ne. pa Martischnig.
🙂

Nisem vedela, da je biti žena takšen strašen dosežek… Saj Hillary Clinton je tudi žena. 🙂

Ji pa, tejle opravljani gospe, lahko priznamo, da nekaj uspehov v modnem svetu vendarle je imela.[/quote]

mah ja, itak je isto, če si žena prvega moža amerike, ali pa žena vrtnarja v beli hiši..po moje bi ti že za drugo varianto dušo prodala.

He he, zabavni ste. A moje mnenje ni pomembno, tvoje (ali od kogarkoli drugega) pa je? 😀

Kako se tale mon vrti (in to vedno na isto vižo), je res zanimivo.[/quote]
O njej nisem nikjer napisala svojega mnenja
Nevem zakaj si nekateri domisljate da je njej pomembno ker slovenck jo ali ne spostuje. Dol ji visi in prav ima kam pa pridemo ce lovimo vsakega psa ki nas oblaja..
Ona je americanka in verjotno jo veliko bolj zanimajo mnenja zda kot slovencev. Ce bo izvoljen njen moz jupi za njo ce ne si bo pa prvosla malo za tazbo drago spa razvajanje,nov nakit za par 100 jurckov in nove dizajnerske krpice..kaj meni povprecna mona o njej je popolnoma nepomembno…[/quote]

Daj ti svoje pisanje pripopaj tistemu ali tistim, ki odpira (odpirajo) teme o Melaniji Knavs. V tem je poanta mojega odgovora tebi. Razumeš? Verjetno ne. Ker nočeš. Ampak saj je vseeno…. Jaz bom svoje mnenje še vedno imela in ga bom tudi izražala, če se mi bo zdelo ustrezno, ti pa tudi. In rešena domovina.

V avstriji je res precej ljudi, ki se pišejo Ultschnig. Tako da se lahko ima popolnoma upravičeno za Nemko ali pa za Avstrijko, glede na to da je tudi njen originalen priimek poslovenjena verzija nemškega.

Nisem vedela, da je biti žena takšen strašen dosežek… Saj Hillary Clinton je tudi žena. 🙂

Ji pa, tejle opravljani gospe, lahko priznamo, da nekaj uspehov v modnem svetu vendarle je imela.[/quote]

mah ja, itak je isto, če si žena prvega moža amerike, ali pa žena vrtnarja v beli hiši..po moje bi ti že za drugo varianto dušo prodala.[/quote]

He he… Pa smo spet tam: ko nekdo izrazi mnenje, ki drugemu ni všeč, se pa začne… Tudi zate velja: spravi se na avtorja teme. Kapiš?


O njej nisem nikjer napisala svojega mnenja
Nevem zakaj si nekateri domisljate da je njej pomembno ker slovenck jo ali ne spostuje. Dol ji visi in prav ima kam pa pridemo ce lovimo vsakega psa ki nas oblaja..
Ona je americanka in verjotno jo veliko bolj zanimajo mnenja zda kot slovencev. Ce bo izvoljen njen moz jupi za njo ce ne si bo pa prvosla malo za tazbo drago spa razvajanje,nov nakit za par 100 jurckov in nove dizajnerske krpice..kaj meni povprecna mona o njej je popolnoma nepomembno…[/quote]

Daj ti svoje pisanje pripopaj tistemu ali tistim, ki odpira (odpirajo) teme o Melaniji Knavs. V tem je poanta mojega odgovora tebi. Razumeš? Verjetno ne. Ker nočeš. Ampak saj je vseeno…. Jaz bom svoje mnenje še vedno imela in ga bom tudi izražala, če se mi bo zdelo ustrezno, ti pa tudi. In rešena domovina.[/quote]
Razumem..jes keptn

Zdaj pa da vskocim se med tiste ki lapajo o tem da se je ponemcla in da noce bit slovenka..
Ona je americanka je ameriski kruh placuje davke ameriki vzgaja familjo v ameriki govori ang- pardon vsaj trudi se..itd..
Torej kje je problem?

ja, pri nas je res precej ljudi, ki se pišejo Hodžić in Jovanović, recimo. Jih je več, kot Železnikov, Megličev ali Leskovarjev. Naslednja generacija so Hodžiči in Jovanoviči.

vsi slovenci, marne da 😛

Pa kaj se toliko ukvarjate s to Melanijo. Meni osebno se zdi, da nam ni v neko veliko čast. Ni nekdo s komer bi se bilo za hvalit.

Njen priimek niti slučajno ni poslovenjena verzija nemškega priimka. Oba para njenih pra-starih staršev sta bila rojena v Sloveniji (v dolini Sopote brizu Radeč in Svibnega). So pa res njeni stari starši po materini strani ušli v Avstrijo (v bližino Gradca) in tam preživeli 2. svetovno voljno. Ampak oba slovenca in tudi njena mati (njuna hči) je bila rojena v Sloveniji. Po vojni so se vrnili na domačo kmetijo pri Svibnem, kjer je bila rojena njena mati Amalija, oče Viktor pa v nekaj kilometrov oddaljeni Jagnjenici.

Jaz sem pa za priimke tipa Ultschnik vedno mislila, da so ponemčeni slovenski (in najbrž res so). Podobno se vidijo tudi češke in slovaške korenine današnjih nemških priimkov. Toliko o tem, ali je bila prej kura ali jajce.

Sploh pa… Naša je. A ona se s tem strinja, da jo nekateri kar kot lastnino nekam vlečete?

Tisti, ki opevajo srednje bistro Melanijo kot edinstveno poslovno priložnost za Slovenijo, naj gredo brat odzive na socialnih omrežjih.

Danes eden od boljših na twittru je bil “kako zajebana dežela mora bit Slovenija, če je bil za Melanijo še Trump boljša izbira.”

Tako da reklama je res, ampak slaba.

ja, pri nas je res precej ljudi, ki se pišejo Hodžić in Jovanović, recimo. Jih je več, kot Železnikov, Megličev ali Leskovarjev. Naslednja generacija so Hodžiči in Jovanoviči.

vsi slovenci, marne da :P[/quote]

V Mariboru je 3/4 priimkov, poslovenjenih nemških priimkov. In Ulčnik ter Knavs sta ista primera. Pri priimku Prešeren pa takoj vidiš da gre za slovenski priimek, tudi če je germaniziran 🙂

Melanija je nasa in nasa bo ostala! Bravo nasa Melanija.

Nočemo Melanije! Nočemo Melanije! Nočemo Melanije!

ja, pri nas je res precej ljudi, ki se pišejo Hodžić in Jovanović, recimo. Jih je več, kot Železnikov, Megličev ali Leskovarjev. Naslednja generacija so Hodžiči in Jovanoviči.

vsi slovenci, marne da :P[/quote]

V Mariboru je 3/4 priimkov, poslovenjenih nemških priimkov. In Ulčnik ter Knavs sta ista primera. Pri priimku Prešeren pa takoj vidiš da gre za slovenski priimek, tudi če je germaniziran :)[/quote]

priimki na -nik, -čnik so slovenski. to so najbolj slovenske končnice
so se pa na štajerskem in koroškem res včasih zapisovali tudi v nemški varianti.

New Report

Close