Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Mene pa zanima, zakaj prevarani/ne ostajate v tem zakonu?

Mene pa zanima, zakaj prevarani/ne ostajate v tem zakonu?

Toliko govora o Feminizmu, gor dol in počez, ko te partner prevara pa ostajaš z njim kljub prevari.

Zakaj ste takšne revice, ki se ne spoštujete? Velja za M/Ž spol?

Zakaj toliko izgovorov, nimam kam, nimam sredstev, otroci ga imajo radi?.

Vse ok, vedno se najde rešitev, vedno in otroci niso izgovor.

Otroci nikoli ne rešijo zakona, veze, še manj so srečni, kjer so starši nesrečni.

Sprašujem torej zakaj ostajate po prevari s takšnim človekom?

En tak primer poznam: ona navajena imeti vso plačo zase, s to isto plačo pa si najemnine plus stila kakršnega je navajena ne bi mogla privoščit, gre kamor hoče praktično kadar hoče, varuška se najde pri domačih, prav tako se kosilo, večerja praktično vsak dan, zato se ji ni treba ukvarjati s tem. Mož beži v delo, ukvarja se z njim druga. Tako nekako, iz praktičnih razlogov.

Sicer nisem prevarana, ampak več je zadev, najprej se pogovorita, če varajoci pokaže resno obžalovanje, prekine stike z ljubico/ljubimcem, se pogovorita kako začeti znova, mogoče je smiselno pozabiti. Ni samo premoženje, otroci, tudi premisliti moraš ali je vredno zaradi prevare prekiniti odnos, če ta ni slab. Marsikatero vezo se da nazaj zlepiti. Tudi razlogi, zakaj se je prevaralo, niso zanemarljivi. Če je moški želel več seksa, ki ga ženska ni nudila, ga zavračala mesece,  je nekako logično sosledje, da  najde drugje (slej ko prej). Tu je krivda tudi na ženski, ker bi morala vedeti da ga bo pripeljalo do tega. Redko kdo vara , ki ima doma živahno spolnost . Ponavadi so , predvsem moški, spolno nepotešeni in začnejo podzavestno razmišljati o drugi ženski,  marsikatera ženska pa po porodu prekine s spolnostjo, kot da ji je ne vem kakšna muka. Potem ko se pa iste ženske ločijo, pa kar naenkrat dobijo spolno željo pa iščejo ljubimce in tvegajo tudi SPB. Prej so ga pa imele pred nosom, pa niso hotele.

Jaz pa ne razumem, zakaj je goli sex tako merodajen, da bi to bil edini faktor za razvezo. A vse drugo pa ni pomembno ali kako?
Če bi taka logika vzdržala, bi se tudi poparčkali samo zaradi sexa in bi vse ostalo bilo nerelevantno.

Kaj pa skupni cilji, interesi, pogled na življenje, kompatibilnost osebnosti? A vse to ne šteje?

Se strinjam, da otroci veze ne držijo skupaj, prav tako naj ne bi ekonomski položaj, ampak gola prevara, ki ne spreminja medsebojnih čustev para, je za moje pojme nezadosten razlog za razhod.
Poznam en sam razlog za razhod in ta je, da je ugasnila ljubezen, prijateljstvo, spoštovanje. Ki pa – seveda- lahko ugasne tudi zaradi prevare. Ni pa nujno.
Sam sex preko plota, če je ta bil zgolj trenutek pohote in ni nastal čustveni odnos do tega prekoplotnega sparing partnerja, je pa ravno isto, kot telovadba.

Meni je veliko hujša prevara tista čistvena- ko partnerju lažeš, igraš ali poleg njega sanjaš o nekom drugem.

Kaj pa pari, kjer eden zaradi bolezni ni zmožen spolnosti, drugi pa  jo potrebuje? A tudi narazen?

Vse preveč pomena se pripisuje seksu. Ta niti ne združuje, niti ne ločuje. Spolna aktivnost traja omejeno obdobje, pravo življenje pa veliko dlje.

Sicer pa – vsakemu svoje. Vsak se odloča po svojih občutkih.

Ne vem, par let nazaj mo je eden pisal na onaon za sex. Da se noče ločiti od žene, ker imata skupni podjetje, otroke, nepremičnino …

Seveda sem ga odpikala.

Denar sveta vladar. Pri denarju se vse začne in konča.

Nimajo vse ženske 3000 € plače na mesec, da bi lahko kar odšle. Sploh pa tiste, ki imajo otroke.

Upam, da dobis kaksen uporaben odgovor, ce do zdaj nisi.

Jaz sem bila prevarana in sem odšla, nekako se mi je zdelo, da je prekratek čas kar sva skupaj za prevaro. Skupaj sva bila šele 3 leta, vse BP, vsak dan sex ali celo več, če se to zgodi po 15-20 letih zakona, i razumela, na začetku, ko je bilo vse na vrhuncu pa nikakor, raje sem ga zapustila. Sva predelovala vse zakaj in proti, toda nisem mogla preko prevare, vsak dan je bila na mizi, če ne na jeziku.

Medtem, ko sem sama varala drugega moškega pa se sploh nisem čutila, da delam kaj narobe. Ljudje smo si zelo različni po vprašanju varanja.

Se pa strinjam, da z varanjem prizadaneš drugo osebo-zato bi bilo boljše, da se vara prikrito. No to je moja izkušnja.

Ko sem prevarala moža po 25 letih se ni hotel ločiti, ker bi to zanj bilo sramotno. Raje je ostal z menoj s časom pozabil na varanje, samo da zadeva ni prišla v javnost. Če bi bilo obratno bi ga napodila, ne on pa ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Applause, 06.06.2024 ob 15:54

Jaz pa ne razumem, zakaj je goli sex tako merodajen, da bi to bil edini faktor za razvezo. A vse drugo pa ni pomembno ali kako?
Če bi taka logika vzdržala, bi se tudi poparčkali samo zaradi sexa in bi vse ostalo bilo nerelevantno.

Kaj pa skupni cilji, interesi, pogled na življenje, kompatibilnost osebnosti? A vse to ne šteje?

Se strinjam, da otroci veze ne držijo skupaj, prav tako naj ne bi ekonomski položaj, ampak gola prevara, ki ne spreminja medsebojnih čustev para, je za moje pojme nezadosten razlog za razhod.
Poznam en sam razlog za razhod in ta je, da je ugasnila ljubezen, prijateljstvo, spoštovanje. Ki pa – seveda- lahko ugasne tudi zaradi prevare. Ni pa nujno.
Sam sex preko plota, če je ta bil zgolj trenutek pohote in ni nastal čustveni odnos do tega prekoplotnega sparing partnerja, je pa ravno isto, kot telovadba.

Meni je veliko hujša prevara tista čistvena- ko partnerju lažeš, igraš ali poleg njega sanjaš o nekom drugem.

Kaj pa pari, kjer eden zaradi bolezni ni zmožen spolnosti, drugi pa  jo potrebuje? A tudi narazen?

Vse preveč pomena se pripisuje seksu. Ta niti ne združuje, niti ne ločuje. Spolna aktivnost traja omejeno obdobje, pravo življenje pa veliko dlje.

Sicer pa – vsakemu svoje. Vsak se odloča po svojih občutkih.

za nick @Applause    

Pri vsem varanju kot ga avtor opisuje, dvomim, da gre samo za 1x kraten skok…kot rečejo enkrat ni nobenkrat in veliko tudi tukaj preberemo, imela je ljubimca poleg moža 3 leta, 6 let itn, 3 mesece, 1 mesec, vse to je preveč, za enkraten goli sex je drugo, ampak večkrat pa tole ni za oproščat.

Oprosti avtorica drži, da vse nimamo plače 3000 ampak Jaz osebno grem tudi z manj in 3 otroci.

Življenje je potrebno planirat naprej in imeti svoj črni fond, prav iz teh razlogov, ker ste vse preveč odvisne finančno in organizacijsko od mož, nas le ti zato tudi vse manj spoštujejo. Saj vedo-le jo saj nima kam, kaj bo brez mene.

Zato se s tvojim zapisom ne morem strinjati. Sploh pa ne v prvih letih veze oziroma zakona. Tu ni izgovorov? Čemu potem poroke in ves balast, če ti to oproščaš?

Odgovor na objavo uporabnika
Zakaj999, 06.06.2024 ob 15:45

Sicer nisem prevarana, ampak več je zadev, najprej se pogovorita, če varajoci pokaže resno obžalovanje, prekine stike z ljubico/ljubimcem, se pogovorita kako začeti znova, mogoče je smiselno pozabiti. Ni samo premoženje, otroci, tudi premisliti moraš ali je vredno zaradi prevare prekiniti odnos, če ta ni slab. Marsikatero vezo se da nazaj zlepiti. Tudi razlogi, zakaj se je prevaralo, niso zanemarljivi. Če je moški želel več seksa, ki ga ženska ni nudila, ga zavračala mesece,  je nekako logično sosledje, da  najde drugje (slej ko prej). Tu je krivda tudi na ženski, ker bi morala vedeti da ga bo pripeljalo do tega. Redko kdo vara , ki ima doma živahno spolnost . Ponavadi so , predvsem moški, spolno nepotešeni in začnejo podzavestno razmišljati o drugi ženski,  marsikatera ženska pa po porodu prekine s spolnostjo, kot da ji je ne vem kakšna muka. Potem ko se pa iste ženske ločijo, pa kar naenkrat dobijo spolno željo pa iščejo ljubimce in tvegajo tudi SPB. Prej so ga pa imele pred nosom, pa niso hotele.

Največkrat razlog za prevaro ni nepotešenost, ampak prepolna rit vsega (ja, tudi seksa) in ga je pač fajn vtaknit še v kako drugo.

Je pa tipično za prevarante, da poskušajo krivdo na vse načine zvalit na ženo, ampak glej ga zlomka, saj so si jo sami izbrali, a ne?

Odgovor na objavo uporabnika
A ti jaz povem, 06.06.2024 ob 16:31

Največkrat razlog za prevaro ni nepotešenost, ampak prepolna rit vsega (ja, tudi seksa) in ga je pač fajn vtaknit še v kako drugo.

Je pa tipično za prevarante, da poskušajo krivdo na vse načine zvalit na ženo, ampak glej ga zlomka, saj so si jo sami izbrali, a ne?

če ne citira@A ti jaz povem

drži, drži, tipično po prevari moški egoist želi žensko, ki jo je prevaral okrivit za njegov skok: patetično: nikoli več ne bom, boš boš, samo bolj previden si in manj viden.

Zato ker v veliko primerih ne gre samo za trenutek pohote. Tudi poročeni se morajo malo pomatrati da še kakšno dobijo, ne čakajo jih ravno za vsakem vogalom. In ponavadi se vpletejo čustva, moški se zacopajo, spet so ljubljeni, ta jim ne sika, ne komandira… In se zaljubijo, ni to redko. Ženi s katero hočejo ostati zaradi takšnih in drugačnih razlogov pa seveda ne bojo šli razlagat tega.

Jaz popolnoma razumem tiste, ki ostanejo. Zakaj za vraga bi si znižal nivo življenja, če je enkrat malo skočil na eno. Pa saj je nima rad, je samo za fitnes. Mož je za vse praznike z ženo, ljubica pa skrivaj štuka urice, da je z njim.

Meni so pametne tiste, ki ostajajo.

Midva z možem imava vse ločeno, finance, nepremičnine, nimava skupnih otrok. Poročena sva 16 let. Ko sem izvedela da me vara sem hotela vedet točno zakaj in podrobno mi je razložil. Ker nisem ljubiteljica sumne sorte, roko na srce si sploh ne morem predstavljati da je intimen s kom drugim, sem si vzela čas za razmislek in pretehtala pro et centra in ostala z njim. Zakaj?

Prvič: enkraten ljubimec je. V postelji me zadovolji kot nihče pred njim, pa sem jih imela kar nekaj, ne glede na to ali je so z mano ali se s kom. V vseh letih me ni nikoli pustil nepotešene.

Drugič: izjemno pozoren partner je, nanj se lahko zanesem, vedno me podpira pri mojih projektih, vedno najde način da mi polepša dan. V gospodinjstvo dela enako kot jaz, ni področja kjer bi se sprla da je kaj samo moje delo ali kaj samo njegovo.

Tretjič: res je lep, seksipilen, ženske se mu ne morejo upreti, razumem jih. Njemu je veselje seksati, pa naj seksa. Kdo sem v konci fazi jaz, da mu odtegujem to veselje? Ko mi je bil dve leti zvest je bil tak kot da bi od znotraj hiral. Venel. Na koncu sem mu sama rekla naj gre fukat hahaha je takoj oživel. Rada ga imam takega kot je.

Odgovor na objavo uporabnika
neumna je tista ki odide, 06.06.2024 ob 16:54

Jaz popolnoma razumem tiste, ki ostanejo. Zakaj za vraga bi si znižal nivo življenja, če je enkrat malo skočil na eno. Pa saj je nima rad, je samo za fitnes. Mož je za vse praznike z ženo, ljubica pa skrivaj štuka urice, da je z njim.

Meni so pametne tiste, ki ostajajo.

Zato ker si ga s tem v bistvu znižuješ, ponižuješ se. Ok, če samo na materialistično plat misliš, potem ja. Pa ne se prepričevat da je nima rad, ponavadi je kar nor nanjo.

Spolnost je zelo pomembna v zakonu ali vezi. Drugače sta prijatelja, ne pa zakonca ali partnerja. Spolnost je lepilo. To ni le goli seks, to je povezava v  duhovnem, telesnem in intimnem predelu. Poročena sem več kot pol življenja in brez spolnosti zame ni zakona.  Nič. naju ne poveže bolj kot sproščen spolni odnos, poln spoštovanja, ljubezni drug do drugega. To ni seks kot pri zajcih. Meni to veliko pomeni, enako kot spoštovanje, kompatibilnost.

Odgovor na objavo uporabnika
Torej 2, 06.06.2024 ob 15:33

Toliko govora o Feminizmu, gor dol in počez, ko te partner prevara pa ostajaš z njim kljub prevari.

Zakaj ste takšne revice, ki se ne spoštujete? Velja za M/Ž spol?

Zakaj toliko izgovorov, nimam kam, nimam sredstev, otroci ga imajo radi?.

Vse ok, vedno se najde rešitev, vedno in otroci niso izgovor.

Otroci nikoli ne rešijo zakona, veze, še manj so srečni, kjer so starši nesrečni.

Sprašujem torej zakaj ostajate po prevari s takšnim človekom?

Zato!

Neumnost.

Razlog za prevaro je, da v zvezi ni več prave povezanosti in ljubezni.

Kjer je prava ljubezen med partnerjama NI prevar, pa četudi imaš polno rit vsega!

Odgovor na objavo uporabnika
Moj odgovor, 06.06.2024 ob 16:54

Midva z možem imava vse ločeno, finance, nepremičnine, nimava skupnih otrok. Poročena sva 16 let. Ko sem izvedela da me vara sem hotela vedet točno zakaj in podrobno mi je razložil. Ker nisem ljubiteljica sumne sorte, roko na srce si sploh ne morem predstavljati da je intimen s kom drugim, sem si vzela čas za razmislek in pretehtala pro et centra in ostala z njim. Zakaj?

Prvič: enkraten ljubimec je. V postelji me zadovolji kot nihče pred njim, pa sem jih imela kar nekaj, ne glede na to ali je so z mano ali se s kom. V vseh letih me ni nikoli pustil nepotešene.

Drugič: izjemno pozoren partner je, nanj se lahko zanesem, vedno me podpira pri mojih projektih, vedno najde način da mi polepša dan. V gospodinjstvo dela enako kot jaz, ni področja kjer bi se sprla da je kaj samo moje delo ali kaj samo njegovo.

Tretjič: res je lep, seksipilen, ženske se mu ne morejo upreti, razumem jih. Njemu je veselje seksati, pa naj seksa. Kdo sem v konci fazi jaz, da mu odtegujem to veselje? Ko mi je bil dve leti zvest je bil tak kot da bi od znotraj hiral. Venel. Na koncu sem mu sama rekla naj gre fukat hahaha je takoj oživel. Rada ga imam takega kot je.

Za moj odgovor,

vse lepo in prav!

Ampak, kaj če te okuži s SPB?

 

Saj se tudi ne poročijo vse/vsi iz ljubezni, marsikatera zaradi denarja.

Torej, če oni fukari drugo/e , njej denar še vedno ostaja. (dokler ni ona druga pametnejša,lepša,boljša) od nje.

Ne vem pa, kaj take  babe naredijo, ko se njihov “mož” zaljubi v ono ,s katero  “samo fuka”,kot pišejo ene?

Res, kaj take naredite potem, ko se po dolgoletnem dopuščanju njegovega varanja (zaradi vaših koristi) on zaljubi v drugo in gre? Z njim seveda tudi njegov denar?

Tole napisano je pa prav za bruhat.

“Če te prevara, zveza je pa dobra”

🤢🤢🤢🤢🤢

Imam poročenega ljubimca. Žena vse ve in njen odgovor je: Zame se je odločil in ne zate 🙂

Draga žena, sporočam ti, da zame se tvoj mož niti ni mogel odločiti. Naj ti povem, da te še vedno vara. Naj ti povem, da si izdana še vedno vsak dan znova. Naj ti povem da vem, da mi ne verjameš, ker ti je tvoj mož natrosil takšne stvari samo za to da si mu ostala vsaj ti in tako se je po tvoje “odločil zate”. Velik tega bi ti še lahko povedala, ampak bodi dovolj.

Hvala ker ostajaš z njim, s svojim možem. Jaz resnično ne bi, nikoli.

meni pa gredo na živce tisti, ki nonstop govorijo, zakaj ne greste od partnerja, če ste prevarani, če ste nezadovoljni…

Najbolj ste glasni tisti, ki si z partnerjem niste ustvarili nič skupnega. Zato lahko kar greste.  Ko si boste pa z nekom ustvarili nekaj skupnega, pa bi rad videl, če bi še tako razmišljali. Recimo si ustvarite skupno premoženje, vi bi kar šli in pustili vse skupaj. Živeli bi pa pod mostom. Pamet v roke in ne pametujte. Če pa je že kdo pameten, pa naj bodo takšni z izkušnjami. Vemo pa, da  današnji pari ne zdržijo niti eno leto skupnega življenja.

 

Super ljubica

in kako se počutiš kot druga vijolina

Odgovor na objavo uporabnika
druga vijolina, 06.06.2024 ob 18:15

Super ljubica

in kako se počutiš kot druga vijolina

Glede na moj temperament nisem ravno violina, prej bi rekla orkester 🙂

Bila prevarana in odšla, ni bilo otrok in zakona, a ko berem vse ostale se mi resno smilijo.

Kaj vam ni jasno ženske, kaj bi vi oproščale, za zjokat. Kdor prevara brco v rit in aj čao. Če imaš otroka, se meniš okoli njih prijateljsko, vse ostalo ne obstaja.

Ma ni važno koliko jim je žal, kaj bi naredili, v tistem trenutku ste bile vi in jaz manj od govna, brigalo jih je za nas in za to kaj nam bodo s tem povzročili.

Odpušanje je križ za vas, ker ste tako malo vredne, da si boljšega ne zaslužite. Ker ta moški ne da vas ne ljubi, niti vas ne spoštuje, prižgal vam je plin v bajti, vi se pa zadušite z njim, zaradi dejstva, ker sta jo zgradila skupaj. Bogi otroci…

New Report

Close