Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Menjava očesne leče

Menjava očesne leče

Pozdravljeni.

Dobrih 6 tednov nazaj sem imela menjavo očesne leče na enem očesu. Vse super in prav, operacije neboleča, vidim – končno po 50 letih:). Včasih imam še občutek bliskanja, no kadar se spomnim, me pa zadnje čase boli oko. a je imel kdo podobne težave? Ne govorim o grozni bolečini, ampak ko se spomnim, pač boli.

Odgovor na objavo uporabnika
Mama123933, 09.05.2024 ob 12:40

Pozdravljeni.

Dobrih 6 tednov nazaj sem imela menjavo očesne leče na enem očesu. Vse super in prav, operacije neboleča, vidim – končno po 50 letih:). Včasih imam še občutek bliskanja, no kadar se spomnim, me pa zadnje čase boli oko. a je imel kdo podobne težave? Ne govorim o grozni bolečini, ampak ko se spomnim, pač boli.

Pokliči tja, kjer si imela operacijo.Tu na Monu boš težko dobila konkreten odgovor, pa še vsako oko je drugačno.Sicer imaš pa pri njih tudi kontrolo, ne?Jaz sem bila 9 let nazaj na laserski in je bilo vse točno tako, kot mi je rekel zdravnik.In če bi bilo karkoli, bi jih kontaktirala.Jaz sem bila v Optical Express v Zagrebu.

jaz sem menjala obe leči 6 let nazaj. nobenih bolečin oster vid. tritorične. pokliči tja , kjer so ti menjali.

Odgovora ne vem, me pa zanima par stvari. Tu sta dve, ki sta imeli tako operacijo. Domenvam, da zaradi visoke diopterije? Koliko visoka dioptrija?

Kje sta imeli operaciji?

Kaj pa omejitve po operaciji? Po koliko dneh, tednih smeš normalno gledat v monitor, TV?

Kaj pa šport? Menda ti ne sme kaka žoga prileteti v glavo, tudi kaki borilni športni niso ok, ker te lahko kdo v glavo udari in podobno?

Pa slišala sem, da je nočna vožnja problem?

Se opravičujem, ker kradem temo, ampak je tako redko slišat za to operacijo. Večina ima laserske. Jaz pa imam previsoko dioptrijo za lasersko.

Odgovor na objavo uporabnika
povejte več, 09.05.2024 ob 19:33

Odgovora ne vem, me pa zanima par stvari. Tu sta dve, ki sta imeli tako operacijo. Domenvam, da zaradi visoke diopterije? Koliko visoka dioptrija?

Kje sta imeli operaciji?

Kaj pa omejitve po operaciji? Po koliko dneh, tednih smeš normalno gledat v monitor, TV?

Kaj pa šport? Menda ti ne sme kaka žoga prileteti v glavo, tudi kaki borilni športni niso ok, ker te lahko kdo v glavo udari in podobno?

Pa slišala sem, da je nočna vožnja problem?

Se opravičujem, ker kradem temo, ampak je tako redko slišat za to operacijo. Večina ima laserske. Jaz pa imam previsoko dioptrijo za lasersko.

Torej sama sem imela operacijo 7 tednov nazaj na prvem očesu, naslednji teden pa še na drugem. Takšna razlika – časovna, zato ker sem čakala na lečo imam plus, starostni minus, cilinder…skratka kar vse po vrsti. Operirana sem bila Optikal express Zagreb. Brez bolečin, skratka vidim super. Rekli so mi, da lahko normalno tv in rač, 6 tednov se nisem kaj ekstra naprezala, no borilnih športov definitivno ne, no tudi z žogo se ne bi igrala, drugače pa sprehod, hrib…aja pa nič savn, kopanja. Vidim na to ok super, dejansko so se mi možgani navadili – še drugo oko, tako da vidim vse brez očal, čeprav nimam še operiranega drugega očesa. Včasih recimo ni bilo šans, da bi jaz brez očal karkoli delala. 50 let očala:) Ponoči me nič ne moti, edino ja nek občutek sedaj včeraj, da me boli oko, čeprav jaz mislim, da je to v glavi, ker če pa o tem ne mislim, me pa nič ne boli, bom pa naslednji teden vprašala.

Hvala za info.

Tole glede športa: domnevam, da po nekaj tednih smeš vse delat ali pač ne? Sem nekje slišala, da ni ok kak šport z žogo (če žoga prileti v glavo), kaki borilni športi in pač take stvari, kjer se glava precej strese oz je nevarno za udarec v glavo.

Jaz imam minus 11, cilindre pa opažam, da tudi na blizu vse slabše vidim in večkrat razmišljam o operaciji. Si sploh ne znam predstavljat kako bi bilo, da ne bi rabila ne očal, ne leč.

Meni so leco menjali zaradi sive mrene pred precej leti. Vid ni, da bi se ravno pohvalila, odsevi od strani kot novoletna jelka se se vedno pojavljajo. Tudi dioptrijo imam. Na blizu je kot da malo skilim, vidim dvojno, skratka, pod pricakovanji, ampak baje to ni tako redko. Boli me nic. Ampak, ko omenjas zogo, ki prileti v glavo, ali ko se glava mocno strese, hudo sem padla po stopnicah, z glavo fejst priletela na beton, glava se je vec kot stresla, imala sem dva zloma, od tega enega hudega, bila v bolnici na opazovanju zaradi moznih mozganskih krvavitev, a leca je ostala tam kot je bila. Nobene spremembe. Mogoce bi prislo do poskodbe, ce te kdo mocno boksne direktno v oko. Sem pa brala, da lahko pride do zacasne oslepitve v visokogorju, na vec tisoc metrih, precej vec kot Triglav zaradi spremembe v pritisku, ampak na Everest verjetno ne bos lezla.

New Report

Close