Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Menstruacija najstnice in kopanje

Menstruacija najstnice in kopanje

Pri kopanju v bazenu se lahko okužite s klicami in glivicami, ker bazen uporablja veliko ljudi. Vodi dodajajo klor, ki jo sicer razkužuje, hkrati pa draži in suši občutljivo sluznico. Zato ženskam, ki imajo pogosto vnetje nožnice, ne priporočamo obiskovanja bazenov in masažnih kopeli.
Med menstruacijo je kanalček materničnega vratu odprt, zato je takrat nevarnost, da se okužite, še večja. Škodljive klice lahko prodrejo globlje v rodila in tam povzročijo vnetje, zato se v takšnem primeru kopanju raje izognite.

No, končno ena pametn odgovor. Pod to se podpišem.

Mami najstnice, pa je itak tako pametna, da sprašuje, potem pa napizdi, vsakega ki razmišlja drugače, kaj pa potem sploh hočeš slišati???

moja hči je stara 13 let. Ima menstruacijo že dve leti in ji tiste dni, ni do kopanja in s tem nimam težav. Tudi če bi šla v toplice, bi sama zavrnila kopanje. Ker sva že fasali v bazenih virusne bradavice na nogah, in še, ker se mi tista masa ljudi, ki lula in otresa tudi sicer svoje razne izločke v tistih par kubikov vode gravža,ker je telo v času menstruacije drugače bolj izpostavljeno okužbam, jaz zagotovo ne bi priporočala kopanje v bazenu.

Ti pa delaj kar češ.

No, končno ena pametn odgovor. Pod to se podpišem.

Mami najstnice, pa je itak tako pametna, da sprašuje, potem pa napizdi, vsakega ki razmišlja drugače, kaj pa potem sploh hočeš slišati???

moja hči je stara 13 let. Ima menstruacijo že dve leti in ji tiste dni, ni do kopanja in s tem nimam težav. Tudi če bi šla v toplice, bi sama zavrnila kopanje. Ker sva že fasali v bazenih virusne bradavice na nogah, in še, ker se mi tista masa ljudi, ki lula in otresa tudi sicer svoje razne izločke v tistih par kubikov vode gravža,ker je telo v času menstruacije drugače bolj izpostavljeno okužbam, jaz zagotovo ne bi priporočala kopanje v bazenu.

Ti pa delaj kar češ.[/quote]

Kolk ste ene smešne. Pod mnenje ginekologa z imenom in priimkom se ti ni za podpisat, pod neko anonimno “tako pravijo zdravniki” – kateri, lepo prosim – pa brez oklevanja, samo da je enako tvojemu?

nova
Uredništvo priporoča

ti bom jaz odgovorila glede tamponov s tulcem za vstavljanje, ki se jih kupi v italiji. tudi jaz jih pri nas še nisem zasledila. imenujejo se Tampax, jaz jih kupim kar čez mejo v prvi možni trgovini, to je trenutno Famila čez mejo na Škofijah.

Poznam gospo, ki je na ginekologiji dočakala penzijo in ona se tudi pri petdesetih (ko je že malo manj vseeno za te organe) ni šla nikoli kopat v bazen, ko je imela menstruacijo. Na odprto morje že, tam, kjer je res čisto, na bazen nikoli. Meni je to veliko povedalo.

Jasno, da dopusta ne boste odpovedali. Kaj bo pa hči naredila, se bo pa že odločila. Men se zdi edino logično, da pač 3-4 dni ne bo plavala v bazenu. Saj nam v življenju ni treba užit vse kar je na razpolago ne glede na okoliščine? Začne se s tamponi pri 11 letih, ker bo boga reva zamudila par dni plavanja, potem začnemo prestavljat menstruacijo, ker mormo življenje (in uživanje) ja planirat, potem ….
Menstruacija je pač del življenja nas žensk, iz česar pa ni treba delat neke velike drame in problemov, kjer jih ni.

Hčerka se bo sama seveda sama odločila ali se bo kopala ali ne. Upam, da katera od tistih, ki ste striktno proti kopanju in normalnemu življenju v dneh menstruacije, ni taka, kot moja znanka. Če ima ona menstruacijo, vsa družina ne gre na kopanje. In stoka, zakaj menstruacije nimajo moški, ker se mora ona odpovedati toliko stvarem.

Ni ti potrebno skrbeti za nas in naše menstruacije med počitnicami. Tu smo vse stare več kot 12 let.

Normalno življenje v času menstruacije se ne razlikuje od normalnega življenja v času, ko menstruacije ni. A takrat pač jaz ne čutim potrebe, da ne glede na vse lezem v bazen … Ostalih pa pri tem ne oviram. sama imam dovolj alternativnih idej, kaj počet, pa magari ob bazenu.

ti bom jaz odgovorila glede tamponov s tulcem za vstavljanje, ki se jih kupi v italiji. tudi jaz jih pri nas še nisem zasledila. imenujejo se Tampax, jaz jih kupim kar čez mejo v prvi možni trgovini, to je trenutno Famila čez mejo na Škofijah.

[/quote]

v Šparu jih imajo.

Fak alo kulk problemov delate iz vsega tega. Dej šit no js sm pr 13 začela uporablat tampone stara sm pa 14 in takrat sm mela šele drugič menstruacijo. Sm šla u kolonijo in mami mi je rekla naj se sama odločim mi povedala use možnosti, mi kupla mini tampone ki sem si jih brez problema vstavla in u koloniji uživala. Pa se nisem z ničemer okužla (kulkr js vem xD). Pa še neki ženske kulk ste stare šit se kregale tule dej nehite no. Huuudo.

brez problema se kopa s tamponom. jaz sem se zadnjic pa me je skrbelo da bo kej v bbazen priteklo pa ni nic. komot lahko skaces in delas prevale..skratka brez problemov

New Report

Close