Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Menstrualna skodelica – puščanje

Menstrualna skodelica – puščanje

Hvala za info. Bom pobrskala po netu.
Pa ni nič moteče, če je večja in trša?
Ja, je zoprno menjat takrat, ko najbolj lije. Jaz tudi takrat pokombiniram s tamponi. Je pa pri meni ta v eni uri premočen, ob super plus :(.

Hvala za info. Bom pobrskala po netu.
Pa ni nič moteče, če je večja in trša?
Ja, je zoprno menjat takrat, ko najbolj lije. Jaz tudi takrat pokombiniram s tamponi. Je pa pri meni ta v eni uri premočen, ob super plus :(.[/quote]
Socustvujem 🙁 Nekaj časa je bilo tudi pri meni tako -kot bi me klali… Zdaj je malo bolje. Zato pa sem tudi iskala alternative takrat. Čeprav tudi tele skodelice niso za najhujše dneve. Vseeno pa je meni ta trsa varianta boljša, ker se normalno odpre, ko je vstavljena. Lunetka nisem in nisem mogla pravilno vstaviti (baje, da so mišice premočne in jo potem preveč stiskajo) in je bila prava muka jo “odpreti”.
Sicer pa glede velikosti. Tudi ta lunetka naj bi imela večjo kapaciteto, ampak ko se napolni do tistih luknjic, začne puščati. Zato je dobro poiskati kakšno,ki je res večja oz zadrži do luknjic več tekočine. Poglej spodnjo tabelo, kjer so napisane velikosti( mogoče se splača naročiti kakšno se večjo):
https://menstrualcups.wordpress.com/category/comparisons/
Čeprav da cisto brez tamponov vseeno ne bo šlo….

Hvala za info. Bom pobrskala po netu.
Pa ni nič moteče, če je večja in trša?
Ja, je zoprno menjat takrat, ko najbolj lije. Jaz tudi takrat pokombiniram s tamponi. Je pa pri meni ta v eni uri premočen, ob super plus :(.[/quote]

MeLuna je celo cenejša, nekje 16 eur pride. Je nemški izdelek, v avstrijskem dm je na voljo. Pa nič ni slabša od ostlaih.


kaj modruješ nekaj brezveze o povešenem MV, ki gleda ven iz nožnice no… ni bilo govora o tem – ker čet udi je tak primer, potem itak očitno po logiki nimaš kajm vstaviti MS, ker gleda MV že ven iz nožnice ane…

še vseeno tvoje razlage so nelogične in nesmiselne – ker pišeš hkrati, da se MS vstavlja nižje kot tampon, potem pa istočasno trdiš,da jo vstaviš tako, da objame MV… torej tu ni logike v tvojih razlagah sorry… če jo vstaviš tako,da objame MV potem jo vstaviš čisto na konec nožnice – ker se nožnica zakljiči z MV, in potelj to ne more biti nižje od tega kamor bi vsatavljal tampon – ker trdiš, da jo vstaviš na konec nožnice[/quote]

ne vem, kaj ti bereš
jaz nikjer nisem pisala o tamponih.[/quote]
sem mislila,d a si ti ista kot tale @ quinn, sem se zmotila, se opravičujem… ona piše,d a so tamponi višje kot MS, in to še vedno… ne vem kako ji je to mogoče razložiti… če je menstrualna objeta ob MV ako, kako so potem lahko tamponi še višje – klje v maternici??? ni logike res ne… nič ne more biti viške od MV, ker na koncu nožnice je MV. Torej, če je nekaj še višje od MV, bi torej pomenilo, da ni več v nožnici… kar pa seveda ni pravilno in zagotovo ne drži – ker tamponi in tudi MS se vstavljajo v nožnico in nikamor višje.

Hvala za info. Bom pobrskala po netu.
Pa ni nič moteče, če je večja in trša?
Ja, je zoprno menjat takrat, ko najbolj lije. Jaz tudi takrat pokombiniram s tamponi. Je pa pri meni ta v eni uri premočen, ob super plus :(.[/quote]
Socustvujem 🙁 Nekaj časa je bilo tudi pri meni tako -kot bi me klali… Zdaj je malo bolje. Zato pa sem tudi iskala alternative takrat. Čeprav tudi tele skodelice niso za najhujše dneve. Vseeno pa je meni ta trsa varianta boljša, ker se normalno odpre, ko je vstavljena. Lunetka nisem in nisem mogla pravilno vstaviti (baje, da so mišice premočne in jo potem preveč stiskajo) in je bila prava muka jo “odpreti”.
Sicer pa glede velikosti. Tudi ta lunetka naj bi imela večjo kapaciteto, ampak ko se napolni do tistih luknjic, začne puščati. Zato je dobro poiskati kakšno,ki je res večja oz zadrži do luknjic več tekočine. Poglej spodnjo tabelo, kjer so napisane velikosti( mogoče se splača naročiti kakšno se večjo):
https://menstrualcups.wordpress.com/category/comparisons/
Čeprav da cisto brez tamponov vseeno ne bo šlo….[/quote]

Pri meni ponavadi priteče na začetku nekaj mimo. Kot, da bi mogoče med razpiranjem kaj mimo prišlo. Potem je ok en čas.
Se pa ne napolni do luknjic, začne že dosti prej mimo teči. Mogoče bo res to držalo, da mi preprosto ta ne ustreza. Moram sprobat. Hvala za nasvet.

Hvala za info. Bom pobrskala po netu.
Pa ni nič moteče, če je večja in trša?
Ja, je zoprno menjat takrat, ko najbolj lije. Jaz tudi takrat pokombiniram s tamponi. Je pa pri meni ta v eni uri premočen, ob super plus :(.[/quote]

MeLuna je celo cenejša, nekje 16 eur pride. Je nemški izdelek, v avstrijskem dm je na voljo. Pa nič ni slabša od ostlaih.[/quote]

Ja, to je res ceneje.

Saj sem napisala, da uporablja ta veliko.[/quote]

Žal tudi jaz nisem nikoli mogla uporabljat menstr. skodelic, ker imam velik obseg materničnega vratu in so mi vse po velikosti premajhne.

Da imam velik obseg, mi je povedala tudi ginekologinja, ko je merila obseg za ustrezno velkost diafragme.

Pa brez neumestnih komentarjev- vagina je sicer zelo ozka in tesna, ampak maternični vrat pa velik…. KAr je bilo pa v veliko pomoč pri porodih, hvalabogu, vsaj nekaj.

naj ti kdo iz Amerike prinese ali pa si naroči tele tampone: Platex gentle glide ali Sport -so zakon, ker se v notranjosti oblikujejo v obliko “skodelice”…:

https://www.amazon.com/Playtex-Gentle-Tampons-Protection-Unscented/dp/B001AIJZQ6/ref=pd_bxgy_121_img_2/186-8752356-3669001?ie=UTF8&psc=1&refRID=ZEJ9ABCBHQJNC1F9S57D

Jaz že cca 5 let uporabljam samo te, ko grem v Ameriko, si naredim zalogo ( jih imaojvedno v akciji v Targetu ali v Wallmartu ali pa Wallgreensu, CVS pharmacy,..)

+ vložke njihove -so tudi zakon.

Saj sem napisala, da uporablja ta veliko.[/quote]

Žal tudi jaz nisem nikoli mogla uporabljat menstr. skodelic, ker imam velik obseg materničnega vratu in so mi vse po velikosti premajhne.

Da imam velik obseg, mi je povedala tudi ginekologinja, ko je merila obseg za ustrezno velkost diafragme.

Pa brez neumestnih komentarjev- vagina je sicer zelo ozka in tesna, ampak maternični vrat pa velik…. KAr je bilo pa v veliko pomoč pri porodih, hvalabogu, vsaj nekaj.[/quote]

To je pa nerodna reč. Mene jezi, ko mimo gre nekaj krvi, ampak drugače mi je pa menstrualna skodelica super. Tamponi so zoprni, ker povzročaja vnetja. Pa skodelice ob šibkih krvavitvah ni treba menjat tako pogosto kot tampone.
Vložki pa so itak obup. Tako, da sem vesela skodelice, čeprav stvar ni popolna :).

ne vem, kaj ti bereš
jaz nikjer nisem pisala o tamponih.[/quote]
sem mislila,d a si ti ista kot tale @ quinn, sem se zmotila, se opravičujem… ona piše,d a so tamponi višje kot MS, in to še vedno… ne vem kako ji je to mogoče razložiti… če je menstrualna objeta ob MV ako, kako so potem lahko tamponi še višje – klje v maternici??? ni logike res ne… nič ne more biti viške od MV, ker na koncu nožnice je MV. Torej, če je nekaj še višje od MV, bi torej pomenilo, da ni več v nožnici… kar pa seveda ni pravilno in zagotovo ne drži – ker tamponi in tudi MS se vstavljajo v nožnico in nikamor višje.[/quote]

Na tej sliki naprimer, je prikazano mimo. Skodelica je porinjena preveč gor:

Vaš link

Vzeto iz strani Lunette:

Pri mnogih ženskah se po porodu maternični vrat spusti nižje. Položaj materničnega vratu, se spreminja za vsako žensko in se lahko spremeni tudi med menstrualnim ciklom, kot tudi skozi življenje ženske. Določiti položaj materničnega vratu je pomembno za pravilno namestitev menstrualne skodelice.

Tampon vsrka kri in ne zapre “poti” kot skodelica, če jo napačno vstavimo:

Vaš link

Soft tamponi, citat z njihove strani:

Vaš link

Citati z strani Lalicup, slovenske menstrualne skodelice:

Maternični vrat je spodnji del maternice, ki povezuje maternico in nožnico. Menstrualna kri se skozi luknjico na materničnem vratu odvaja v nožnico, kjer jo ujame in zadrži menstrualna skodelica. Namestitev menstrualne skodelice je zato odvisna od lokacije materničnega vratu, saj jo namestimo nekaj centimetrov pod maternični vrat –manj globoko, kot običajno namestimo tampone.

Maternični vrat se pri večini žensk skriva globoko v nožnici, menstrualno skodelico pa za največjo učinkovitost in tudi udobje namestimo precej manj globoko v nožnico. Če je skodelica nameščena previsoko, lahko pritiska na maternični vrat in tako povzroči nelagodje ali celo rahlo bolečino, pa tudi izliv krvi mimo menstrualne skodelice je pogostejši pri ženskah, ki skodelico namestijo previsoko.

Kako lahko poiščete lokacijo svojega materničnega vratu?
S prsti prodrite v nožnico; na njenem koncu boste zatipali oblasto zatrdlino z jamico, podobno nosni odprtini, na sredini – to je vaš maternični vrat.

Puščanje menstrualne skodelice je bolj pogosto pri ženskah, ki skodelico namestijo previsoko (preblizu materničnemu vratu), in pri ženskah, pri katerih se maternični vrat med menstruacijo sam spusti malce nižje ali se ves čas nahaja malce nižje. Če torej opazite, da kri beži mimo skodelice, preverite, če se je skodelica v nožnici pravilno odprla in kje je nameščena glede na maternični vrat.

Vidim, da sem se narobe izrazila glede položaja cerviksa. Mislila sem na dolžnino nožnice in s tem položaj cerviksa. Večina teh slik o vstavljenih menstrualnih skodelicah prikazuje dolgo nožnico in potem ta skodelica tam izgleda kot en mali zamašek.

Upam, da me sedaj boljše razumete. Če pa ne, pa tudi ok. Glavno, da vsaka najde pravo lego in opremo, da vse teče tja kamor mora. Ne bi šla rada delat 3. svetovne vojne zaradi skodelic. Pa trenutno tudi nisem na pms-u, da bi imela voljo. Tako, da: naprej dekleta!

Jaz imam taveliko Lalicup model L, ki je zares velika in mehka. Super zadovoljna ker mi je Lunetka skoz puscala.pa se dvkrat sem rodila. http://Www.Lalicup.si

Misliš tiste tampone brez vrvice? Nekje sem nekaj takega videla?
Pri meni je tampon, najmočneji o.b., v eni uri poln. Isto menstrualna skodelica :(. Samo kaj mimo pa steče tudi ob šibkih dnevih.
Vložki pa itak katastrofa. Tam pa vse mimo seka. Tako, da samo tampone in skodelica pridejo upoštev.[/quote]Ja to so brez vrvice tamponi. Dobi se v DM. So kar dragi. Jaz jih imam samo za šport. Tampon super plus pač on največji se meni tudi nafila ce je zlo hudo tud v par minutah. Te gobice mi pa vsaj eno uro zdrži. Ima tako luknjico v peninin not daš prst in potegneš ven. Prvič sem rabila 5 minut sicer in me je bilo že strah ker sem si mogla ven s tremi prsti dobit, joj boljs da podrobnosti ne govorim… V glavnem nič bat, gre ko naštudiraš :)))

naj ti kdo iz Amerike prinese ali pa si naroči tele tampone: Platex gentle glide ali Sport -so zakon, ker se v notranjosti oblikujejo v obliko “skodelice”…:

https://www.amazon.com/Playtex-Gentle-Tampons-Protection-Unscented/dp/B001AIJZQ6/ref=pd_bxgy_121_img_2/186-8752356-3669001?ie=UTF8&psc=1&refRID=ZEJ9ABCBHQJNC1F9S57D

Jaz že cca 5 let uporabljam samo te, ko grem v Ameriko, si naredim zalogo ( jih imaojvedno v akciji v Targetu ali v Wallmartu ali pa Wallgreensu, CVS pharmacy,..)

+ vložke njihove -so tudi zakon.[/quote]Aha hvala, bi bilo za probat.

http://40.media.tumblr.com/a0b35c798c25cabfe23022104de0ac11/tumblr_nmg5lyUdnD1s81qpdo1_500.jpg

http://40.media.tumblr.com/a0b35c798c25cabfe23022104de0ac11/tumblr_nmg5lyUdnD1s81qpdo1_500.jpg%5B/quote%5D

Tudi tu ni višje od materničnega vratu, vstavlja se više ali nižje v nožnico, odvisno od tega, kje je maternični vrat, v vsakem primeru pa pod maternični vrat.

http://40.media.tumblr.com/a0b35c798c25cabfe23022104de0ac11/tumblr_nmg5lyUdnD1s81qpdo1_500.jpg%5B/quote%5D

Tudi tu ni višje od materničnega vratu, vstavlja se više ali nižje v nožnico, odvisno od tega, kje je maternični vrat, v vsakem primeru pa pod maternični vrat.[/quote]

To sem mislila:

Vaš link

Da se cerviks spušča med ciklusom in potem gre rob skodelice lahko v tisti “žepek”. Video tam okrog 0.59- 1.05

To sem mislila:

Vaš link

Da se cerviks spušča med ciklusom in potem gre rob skodelice lahko v tisti “žepek”. Video tam okrog 0.59- 1.05[/quote]

https://www.youtube.com/watch?v=qgdPI7oqmRE

Kakorkoli, meni se tole vseeno zdi precejšnja packarija in so vsaj za moj okus tamponi bolj uporabni.

Pa kakšni tamponi? To je res ze pase 😉 ko sprobas skodelico si itak cist navdusen, ker zares ni nobene packarije ali smradu, predvsem pa vnetja in ostale tezave izginejo. Torej, ce ne probas ne ves 🙂

Že kar pošteno dolgo uporabljam tampone in to izrecno samo tampone, nikoli vložkov, pa še nikoli nisem imela vnetja ali kakih težav zaradi tega. In praktični so, zamenjam jih lahko kadarkoli, kjerkoli, na vsakem stranišču.. si ne predstavljam, kako bi menjala skodelico na nekem zunanjem konvertu, kjer imajo samo prenosne wc kabine.

Sicer uporabljam oboje -tampone in skodelico, ampak za na pot je vsekakor bolj praktičen tampon. Skodelica je sicer super, če jo lahko prazniš samo doma. Kar pa v dnevih močnejše krvavitve pri meni nikakor ne gre. Zato je za tista dva dneva najboljši tampon, preostale dneve pa skodelica. Res je packarija jo prazniti nekje, ti pa hkrati se precej krvavis. Je pa res super za vse preostale dneve, ko takorekoč pozabiš na M.

Tudi jaz sem pred uporabo skodelice dolga leta uporabljala tampone, ki so mi tako izsužili nožnico da sem morala h ginekologu, ki mi jih je prepovedal, ker sem dodatno krvavela.
tako sem zares zadovoljna s svojo skodelico in nimam nobenih ginekoloških težav več. 🙂

Jaz jo uporabljam že več let in se obnese super, nobenih težav s spuščanjem. Je pa res, da ne uporabljam tiste, ki si jo ti omenila ampak tole Vaš link

Tudi sama imam Lunette, ta malo, uporabljam jo redko, saj imam raje anionske vložke, tamponov pa že 15 let ne kupujem. Pri uporabi skodelice pa prilepim na hlačke še ščitnik perila, ker kakšna kapljica včasih uide, čeprav se potrudim s pravilno vstavitvijo. Drugih znamk nisem poskusila, ni potrebe.

Šla sem plavat s skodelico, vendar ne med menstruacijo, tega takrat pač ne počnem. Imela sem namreč malo popokane kapilare na m. vratu, pa sem, ker sem bila ravno na dopustu, skodelico uporabila bolj za zaščito pred morebitno okužbo, kar mi je svetovala ginkologinja.

Iriscup je cenejša, pa prav tako iz medicinskega silikona. Pa še brezplačna poštnina
goo.gl/QvMVnz

Jaz imam OrganiCup in sem zelo zadovoljna 🙂 Je mehkejša od Lunetke, kar mi bolj odgovarja.
Glede puščanja je tako, da mi je na začetku puščala, ker še nisem pravilno osvojila kako si jo vstavit. Ne sme biti namreč nobene vijugice, ampak se je res treba prepričat da se je popolnoma razprla – torej popolnoma okrogla oz ovalna oblika, ko s prstom zatipaš.
Zdaj je pa super, sem jo že dala na test tudi na kopanju in v savni in DELA! 😀

New Report

Close