Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Menstrualne hlače

Menstrualne hlače

Ker sem še iz ‘stare šole’  in obvladam vložke in tampone, me zanima, kako se uporablja menstrualne spodnje hlačke, ki jih zdaj precej prodajajo.

Nekako si ne predstavljam, da bi šla med mensteuacijo na stranišče in si ne bi zamenjala vložka. Teh spodnjih hlač si pa naj ne bi menjal, ali kako. Mogoče so uporabne za ponoči?

Kaj pa to, naj bi se jih pralo samo na roke? Potem smo spet nazaj v časih, ko so imele ženske krpice namesto vložkov? Saj, je ekološko, ampak še bolj eko bi bilo, če bi bile ob času menstruacije lahko nekje ob vodi, na počitku, kjer bi se sproti umile. Pa to žal ne gre.

Prosim za mnenja, preden se vržem v nakup.

Meni so super. Jaz imam sicer Mireno in včasih dobim menstruacijo, ki ni obilna. Imam jih za ponoči, za v službo sem jih tudi že imela. V primerjavi z vložki lahko rečem – govorim za sebe in svoj ciklus – ni vonjav kot pri vložkih, ni mokrote, ni premikanja. Nosim jih čez noč 7-8 in v službi 8-9 ur. Slečem, namočim v hladni vodi, sperem in jih dam oprat v stroj. Tako sem poskusila tudi če bi se uničile ali ne več delovale, sem tvegala s strojem. Zame tudi oprane v stroju delujejo povsem super. Ko grem na wc, jih vedno pogledam če slučajno bi bile kaj napite, tudi s toaletnim papirjem sem jih poskusila popivnati, da vidim stopnjo mokrote, ampak je ni bilo. Če bi imela močnejšo krvavitev, bi jih takrat poskusila nositi doma.

Meni so komot in ni dosti dela z njimi.

Sem stara sola, vlozek, obcasno tampon, uporabim in odvrzem.

 

Tudi stara šola, tampon, prve dneve dodatno se ščitnik perila in to je to.

Klasičnih vložkov ne uporabljam, ker me moti to, da čutiš, kako se izceja.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz pa takole, 09.09.2023 ob 12:27

Tudi stara šola, tampon, prve dneve dodatno se ščitnik perila in to je to.

Klasičnih vložkov ne uporabljam, ker me moti to, da čutiš, kako se izceja.

 

A to, da se ti krvi prepojen tampon valja v vagini, te pa ne moti? Jao.

Odgovor na objavo uporabnika
Itak109, 09.09.2023 ob 12:58

A to, da se ti krvi prepojen tampon valja v vagini, te pa ne moti? Jao.

Seveda ne. Kje živiš, da te ne ukradejo 🙄

S krvjo prepojen tampon je v košu.

Saj ženska čuti, kdaj je tampon prepojen in ga zamenja. Ko je prepojen, začne prepuščati.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz pa takole, 09.09.2023 ob 14:07

S krvjo prepojen tampon je v košu.

Saj ženska čuti, kdaj je tampon prepojen in ga zamenja. Ko je prepojen, začne prepuščati.

 

Menstrualna kri mora VEN, ne pa se preko tampona zadrževati v notranjosti! Ni čudno, da imate toliko težav in vnetij. Čisto kontra naravi, samo da se sledi nekemu blesavemu trendu, ane..

Odgovor na objavo uporabnika
Itak109, 09.09.2023 ob 14:22

Menstrualna kri mora VEN, ne pa se preko tampona zadrževati v notranjosti! Ni čudno, da imate toliko težav in vnetij. Čisto kontra naravi, samo da se sledi nekemu blesavemu trendu, ane..

Se pravi, da moramo pustiti free flow, brez vsega torej? Edino to je naravno. Pa da te vidimo 😃

Tudi vložek ni nič naravnega in pogosto povzroča vnetja zunanjega dela spolovila. Da o tistem občutku, ko vstaneš in se ukine iz tebe, sploh ne bi. Je priceless.

Btw, nimam nobenih težav že 30+ let, pa od samega začetka uporabljam tampone, zadnja leta kombiniram s skodelico. Ne boš verjela, kri gre vseeno ven. Samo malo bolj kontrolirano.

 

Prvič slišim. Kakšen link na preizkušene?

Ulije, ne ukine.

Sem stara šola. Včasih sem uporabljala kombinacijo tamponov in vložkov. Zdaj pa že nekaj let uporabljam menstrualno skodelico v kombinaciji s pralnimi vložki. Sem pa ravno razmišljala o nakupu menstrualnih spodnjic za ponoči kadar samo malo paca.

Drugače pa ne rabite zmerjat drugače misleče. Vsaka ženska si menstrualne pripomočke prilagodi glede na svoj način življenja in lastne želje.

Kombinacijo tampon + ščitnik perila  uporabljam več kot 35 let, tam nekje od 16.leta naprej, nikoli nisem imela težav z vnetji. Zanosila, ko sva se odločila.

Malo še, pa bo tudi tega konec.

 

Sem že slišala, preizkusila pa še ne. Ne predstavljam si, kot je ena napisala, da greš na wc in oblečeš iste krvave hlačke nazaj. Pa tudi glede na to, da imam močno menstruacijo, verjetno ne bi prišle v poštev, ker se baje dobro obnesejo samo pri zmernih krvavitvah.

Odgovor na objavo uporabnika
Ahja742, 09.09.2023 ob 14:38

Se pravi, da moramo pustiti free flow, brez vsega torej? Edino to je naravno. Pa da te vidimo 😃

Tudi vložek ni nič naravnega in pogosto povzroča vnetja zunanjega dela spolovila. Da o tistem občutku, ko vstaneš in se ukine iz tebe, sploh ne bi. Je priceless.

Btw, nimam nobenih težav že 30+ let, pa od samega začetka uporabljam tampone, zadnja leta kombiniram s skodelico. Ne boš verjela, kri gre vseeno ven. Samo malo bolj kontrolirano.

 

Tampon je iz kakega materiala? S čim je vse prebeljen in prešprican? Eno je imeti pleničko, drugo nekaj V SEBI. Bistvena razlika. Vagina je kot spužva, vse vsrka. Kri, ki mora ven, jo zadrzuješ not s tamponom. Res nobene zdrave pameti. Zabita čreda pač, bi rekel en izmed uporabnikov.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9, 09.09.2023 ob 15:19

Tampon je iz kakega materiala? S čim je vse prebeljen in prešprican? Eno je imeti pleničko, drugo nekaj V SEBI. Bistvena razlika. Vagina je kot spužva, vse vsrka. Kri, ki mora ven, jo zadrzuješ not s tamponom. Res nobene zdrave pameti. Zabita čreda pač, bi rekel en izmed uporabnikov.

In to je tvoj problem ker…….?

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz uporabnik, 09.09.2023 ob 15:25

In to je tvoj problem ker…….?

Zabitost pač ne pozna meja.  Ker sluznica vulve tudi nič ne absorbira, a ne? Pa usesti se na prepojen vložek ali pa gate je res neprecenljivo. 🥴 Edino naravno je, da teče vse brez ovir – torej tudi brez gat. Ene kokoši to celo res prakticirajo. Samo tiste delajo v življenju takorekoč nič. No, svinjajo pa res. 🤢

Odgovor na objavo uporabnika
Za bi tka, 09.09.2023 ob 21:07

Zabitost pač ne pozna meja.  Ker sluznica vulve tudi nič ne absorbira, a ne? Pa usesti se na prepojen vložek ali pa gate je res neprecenljivo. 🥴 Edino naravno je, da teče vse brez ovir – torej tudi brez gat. Ene kokoši to celo res prakticirajo. Samo tiste delajo v življenju takorekoč nič. No, svinjajo pa res. 🤢

Na vulvi je koža, ne pa sluznica. Sploh veš, kateremu delu ženskega telesa se reče vulva? Po tvojem zapisu sklepam, da ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz uporabnik, 10.09.2023 ob 00:02

Na vulvi je koža, ne pa sluznica. Sploh veš, kateremu delu ženskega telesa se reče vulva? Po tvojem zapisu sklepam, da ne.

Za neizobražene:

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Vulva

Zdaj pa se nehaj smešiti.

A potem vagina tudi kri absorbira nazaj? 😀

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoš, 10.09.2023 ob 00:15

Za neizobražene:

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Vulva

Zdaj pa se nehaj smešiti.

Ja in kam si ti “namontiraš” tampon? Na vulvo gotovo ne. Vsaj upam no, ker glede na to, da je več kot očitno, da si tampon povezal z vulvo in torej misliš, da je vulva nožnica, ga mogoče tudi med sramnimi ustnicami nosiš. 🙂 Da se ne boš smešilo naprej, tampon se namesti globoko v nožnici in če že, se tam noter kaj absorbira, torej iz tampona absorbira nožnica, ne vulva. A bo sedaj?

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz uporabnik, 10.09.2023 ob 00:34

Ja in kam si ti “namontiraš” tampon? Na vulvo gotovo ne. Vsaj upam no, ker glede na to, da je več kot očitno, da si tampon povezal z vulvo in torej misliš, da je vulva nožnica, ga mogoče tudi med sramnimi ustnicami nosiš. 🙂 Da se ne boš smešilo naprej, tampon se namesti globoko v nožnici in če že, se tam noter kaj absorbira, torej iz tampona absorbira nožnica, ne vulva. A bo sedaj?

Umiri se malo in v miru preberi. Tista zgoraj, ki piše o zabiti čredi, trdi, da so tamponi nekaj najhujšega. To, da tudi vložki niso nedolžni in niti pomotoma naravni (ker pomenijo ravno tako bariero pri odtekanju) in da se tista kri, ki baje mora ven, tensta na vložku, ki je v neposrednem stiku tudi s sluznico vagine oz. konkretno vhoda v nožnico, tudi ni nedolžno. Sploh, ker ima ogromno žensk vaginitis zunanjega spolovila ravno zaradi vložkov.

Me pa veseli, da si se tudi ti nekaj novega naučila o sebi – da imaš vulvo, ki ima celo tudi sluznico😀

Ma, pameti je res manj in manj. Gremo nazaj v srednji vek. Od res dobre higiene gremo nazaj na pralne plenice, vložke, hlačke, skrajnost je pa tole brez vsega. Ogabno in nehigienično ne samo zanje, pač pa za vse okoli.

https://nypost.com/2023/09/05/gen-z-women-are-ditching-pads-tampons-and-embracing-free-bleeding-in-latest-trend/amp/

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoš, 10.09.2023 ob 00:49

Me pa veseli, da si se tudi ti nekaj novega naučila o sebi – da imaš vulvo, ki ima celo tudi sluznico😀

Jaz to vem. A govora je o povezavi tampona in zunanjega spolovila, kar nima nobene veze. Prav tako tisto malo sluznice, ki še spada k zunanjemu spolovilu, nima veze z vložkom, ker njun stik preprečujejo sramne ustnice. Kri se vpije v vložek, ki jo tam tudi zadrži in se nič ne “kopaš” v njej, ko se usedeš. Ostane v vložku. ….. v normalnem seveda. Te nove ala naravne fore, ko namesto vložka nosijo cunjo, pa seveda ne zadržijo krvi v sebi. (kljub temu pa še vedno neposreden stik preprečujejo sramne ustnice) Pa “prijazno okolju”, ja seveda. Kaj pa vsa porabljena voda in tone praškov za temeljito pranje teh krp? Od vseh pripomočkov je najbolj prijazna tako okolju kakor telesu menstrualna skodelica. Lahko jo uporabljaš več let, kri, ki se v njej zbira, ni v stiku ne z nožnico, ne z zunanjim spolovilom.

Torej v nobenem primeru nimaš prav glede vulve in absorbiranja menstrualne krvi. Priznaj si, da si pomešal pojme (vagina in vulva) in drugič ne pametuj.

New Report

Close