Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Menstrualne hlače

Menstrualne hlače

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz uporabnik, 10.09.2023 ob 01:38

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoš, 10.09.2023 ob 00:49

Me pa veseli, da si se tudi ti nekaj novega naučila o sebi – da imaš vulvo, ki ima celo tudi sluznico😀

Jaz to vem. A govora je o povezavi tampona in zunanjega spolovila, kar nima nobene veze. Prav tako tisto malo sluznice, ki še spada k zunanjemu spolovilu, nima veze z vložkom, ker njun stik preprečujejo sramne ustnice. Kri se vpije v vložek, ki jo tam tudi zadrži in se nič ne “kopaš” v njej, ko se usedeš. Ostane v vložku. ….. v normalnem seveda. Te nove ala naravne fore, ko namesto vložka nosijo cunjo, pa seveda ne zadržijo krvi v sebi. (kljub temu pa še vedno neposreden stik preprečujejo sramne ustnice) Pa “prijazno okolju”, ja seveda. Kaj pa vsa porabljena voda in tone praškov za temeljito pranje teh krp? Od vseh pripomočkov je najbolj prijazna tako okolju kakor telesu menstrualna skodelica. Lahko jo uporabljaš več let, kri, ki se v njej zbira, ni v stiku ne z nožnico, ne z zunanjim spolovilom.

Torej v nobenem primeru nimaš prav glede vulve in absorbiranja menstrualne krvi. Priznaj si, da si pomešal pojme (vagina in vulva) in drugič ne pametuj.

Nisem moški, še manj tisti pacient kokoši tukaj. Točno vem o čem govorim in vložki povzročajo vnetja. Ravno tako so (navadni seveda) obdelani s snovmi, ki so enako problematične kot pri tamponih. In ja, tudi tisto malo sluznice je v stiku z njim. Razen če imaš res ogromne sramne ustnice, kar pa večina vseeno nima. To je ves point. Se pa strinjam, da je skodelica dobra varianta. Ni idealna, je pa dobra za večino časa (izjema sta tista 1-2 dneva najmočnejše krvavitve npr. pri meni). Ampak spet – tudi ta lahko povzroča vnetje. Najpomembnejša pa je pri vsem tem higiena. Res je, da bo zanemarjanje le-te imelo največje posledice pri uporabi tamponov in skodelice, vložki so v tem obziru res najprimernejši za packe. To pa res.😀

New Report

Close