Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mesečna poraba stroškov -penzija

Mesečna poraba stroškov -penzija


Realnost je, da je povprečna pokojnina 580€, na realna tla se boš postavila, ko boš v penziji tako kot mnogi, ki so sanjali o 1000€ pokojnine danes pa na njihovo srečo zaradi novega zakona dobivajo 500€.
[/quote]

Še ne misliš nehat?
Zdravniki, učitelji,…ne bodo imeli nikoli 500… Za čistilko pa se oni ne sekirajo.
Si mogla hodit v “velike šole”, pa te ne bi penzija skrbela.

Tako pa ti je za oš izobrazbo 500 vrh glave :))


Ne seri, debata je o VAROVANEM stanovanju ali garsonjeri poleg tega so tvoji stroški laž, ki jo verjetno širiš ob oddajanju, realnost je pa drugačna, 20€ za elektriko je samo v primeru, da gre ob 18h spat in ob 8h vstane in seveda ne sme imeti nobenih gospodinjskih aparatov, perilo opere pa 1x mesečno, pečica je pa verjetno plombirana ali jo pa sploh ni, o gretju bi se dalo debatirat, ker je tvoj strošek nerealen razen, če sediš zavit v deko pri 18st in trdiš, da je to več kot dovolj, starejše rado zebe ion vse kar je temperatura pod 22st je mraz ampak poznam take kot ti, bolestno šparate pri gretju, elektriki, topli vodi.
[/quote]

Takole, govorim o tem, da ima tale soseda svojo hišo, ki jo lahko proda in si kupi svojo (lastno garsonjero), nobene potrebe ni, da gre v varovano stanovanje, pa še nekaj ji bo ostalo.
Tebi pa vem, da sem, ker oddajam, trn v peti, vendar ti to ne daje nobene pravice, da me žališ, ponižuješ ter postavljaš na laž.
Glede položnic, ki so ta hip pred menoj:
elektrika: 11,90
upravitelj: 42,11
energetika: 10,89
V kolikor se upaš soočit z menoj, v kar dvomim, ti jih pokažem.
V stanovanju je štedilnik, pralni stroj, hladilnik, bojler.
Koliko najemnik kuha, pere, se umiva, se zavija v odejo ali ne, ne vem. Ne hodim v kontrolo. Vem pa, da ni prvi, saj oddajam že ohoho let (pomiri se) in se položnice bistveno ne razlikujejo.
Sicer vidim, da imaš popolnoma zamegljene pojme o oddajanju. Nimam pojma zakaj bi jaz bolestno šparala pri porabi elektrike, vode, gretja… pri najemniku. Kolikor bo porabil, toliko bo plačal ON, ne jaz. V čem ti vidiš problem???
Na tem mestu zaključujem debato s teboj, ker vidim, da si BOLESTNO ljubosumna na vse tiste ljudi, ki imajo več od tebe.
Čao in lepo se imej. Pa ne pozabi se zaviti v dekco, boš nekaj prišparala, uboga reva :-)))))

Če bi ta soseda svojo hišo prodala, bi garsonjero kupila, torej najemnine ne bi bilo. Ker sama garsonjero oddajam, ti povem, da centralna kurjava nikoli ne doseže 35€. Ostali stroški so cca 40€, elektrika nekje 20 €. V glavnem na grobo rečeno, vsi stroški v garsonjeri brez catv in internet se gibljejo nekje med 70€ in 80€. Pozimi s kurjavo do 100€.
[/quote]
Odvisno od lokacije…v eni vasi ali odrocnem.mestu mogoce res,pa razlika je ce v bloku ali hišo….jaz v garsonjeri v bloku v centru Lj placam ta mesec tocno 167e …perem 2x na teden,kuham malo,skoraj nic ,ogrevam normalno…

Še ne misliš nehat?
Zdravniki, učitelji,…ne bodo imeli nikoli 500… Za čistilko pa se oni ne sekirajo.
Si mogla hodit v “velike šole”, pa te ne bi penzija skrbela.

Tako pa ti je za oš izobrazbo 500 vrh glave :))
[/quote]
Ljubica 24 let moraš imeti 1400€ neto plače in od tega se mora plačevat dajatve za pokojnino, če hočeš, da bo pokojnina 700€ me prav zanima koliko imaš ti v 24 letih povprečje glede na tvojo visoko izobrazbo, si sploh kdaj videla 1400€ na kupu?


Odvisno od lokacije…v eni vasi ali odrocnem.mestu mogoce res,pa razlika je ce v bloku ali hišo….jaz v garsonjeri v bloku v centru Lj placam ta mesec tocno 167e …perem 2x na teden,kuham malo,skoraj nic ,ogrevam normalno…
[/quote]

Maribor, blok, garsonjera 28 m2
Ker gre v mojem primeru za moškega, ki je čez dan v službi, predvidevam, da posebno dosti ne kuha, pere verjetno tudi ne ravno vsak dan, edino kar vidim je to, da ima v stanovanju normalno toplo.
je pa res, da so tudi v MB različni stroški. Jaz sem na Taboru, sem pa gledala stanovanje na Pobrežju, kjer so bili dosti višji stroški in se je ženski potem zdelo čudno, ker sem odstopila od nakupa tistega stanovanja.

Takole, govorim o tem, da ima tale soseda svojo hišo, ki jo lahko proda in si kupi svojo (lastno garsonjero), nobene potrebe ni, da gre v varovano stanovanje, pa še nekaj ji bo ostalo.
Tebi pa vem, da sem, ker oddajam, trn v peti, vendar ti to ne daje nobene pravice, da me žališ, ponižuješ ter postavljaš na laž.
Glede položnic, ki so ta hip pred menoj:
elektrika: 11,90
upravitelj: 42,11
energetika: 10,89
V kolikor se upaš soočit z menoj, v kar dvomim, ti jih pokažem.
V stanovanju je štedilnik, pralni stroj, hladilnik, bojler.
Koliko najemnik kuha, pere, se umiva, se zavija v odejo ali ne, ne vem. Ne hodim v kontrolo. Vem pa, da ni prvi, saj oddajam že ohoho let (pomiri se) in se položnice bistveno ne razlikujejo.
Sicer vidim, da imaš popolnoma zamegljene pojme o oddajanju. Nimam pojma zakaj bi jaz bolestno šparala pri porabi elektrike, vode, gretja… pri najemniku. Kolikor bo porabil, toliko bo plačal ON, ne jaz. V čem ti vidiš problem???
Na tem mestu zaključujem debato s teboj, ker vidim, da si BOLESTNO ljubosumna na vse tiste ljudi, ki imajo več od tebe.
Čao in lepo se imej. Pa ne pozabi se zaviti v dekco, boš nekaj prišparala, uboga reva :-)))))
[/quote]
Že prispevka za elektriko je več kot ti pišeš, ja te stroški, ki jih navajaš so za prazno stanovanje brez najemnika in porabe, jst na tvojo žalost živim v enodružinski hiši in stroški ogrevanja elektrike in komunale so 200€ kje je še vse ostalo in ogrevana je cela hiša vsi prostori 160m2 funkcionalnih prostorov na 23 st.
Sem ti stopil na žulj, jebiga najemodajalci vsi pretiravate pri stroških bivanja za tisto čumnato bi želeli dobiti kot za vilo v centru Lj.

Takole, govorim o tem, da ima tale soseda svojo hišo, ki jo lahko proda in si kupi svojo (lastno garsonjero), nobene potrebe ni, da gre v varovano stanovanje, pa še nekaj ji bo ostalo.
Tebi pa vem, da sem, ker oddajam, trn v peti, vendar ti to ne daje nobene pravice, da me žališ, ponižuješ ter postavljaš na laž.
Glede položnic, ki so ta hip pred menoj:
elektrika: 11,90
upravitelj: 42,11
energetika: 10,89
V kolikor se upaš soočit z menoj, v kar dvomim, ti jih pokažem.
V stanovanju je štedilnik, pralni stroj, hladilnik, bojler.
Koliko najemnik kuha, pere, se umiva, se zavija v odejo ali ne, ne vem. Ne hodim v kontrolo. Vem pa, da ni prvi, saj oddajam že ohoho let (pomiri se) in se položnice bistveno ne razlikujejo.
Sicer vidim, da imaš popolnoma zamegljene pojme o oddajanju. Nimam pojma zakaj bi jaz bolestno šparala pri porabi elektrike, vode, gretja… pri najemniku. Kolikor bo porabil, toliko bo plačal ON, ne jaz. V čem ti vidiš problem???
Na tem mestu zaključujem debato s teboj, ker vidim, da si BOLESTNO ljubosumna na vse tiste ljudi, ki imajo več od tebe.
Čao in lepo se imej. Pa ne pozabi se zaviti v dekco, boš nekaj prišparala, uboga reva :-)))))
[/quote]

No, za elektriko je samo priključna moč in fiksni stroški cca 12 evrov. Mogoče imaš v roki kak poračun. Jaz za vikend stanovanje, v katerem smo max 3 vikende na mesec, plačujem 18 evrov elektrike, ko ni zraven še ogrevanja. S tem, da ne kuhamo, ne peremo, nimamo računalnikov, dela hladilnik in občasno TV, pa zjutraj skuham kavo na el. štedilniku in vodo grejemo na el.

Takole, govorim o tem, da ima tale soseda svojo hišo, ki jo lahko proda in si kupi svojo (lastno garsonjero), nobene potrebe ni, da gre v varovano stanovanje, pa še nekaj ji bo ostalo.
Tebi pa vem, da sem, ker oddajam, trn v peti, vendar ti to ne daje nobene pravice, da me žališ, ponižuješ ter postavljaš na laž.
Glede položnic, ki so ta hip pred menoj:
elektrika: 11,90
upravitelj: 42,11
energetika: 10,89
V kolikor se upaš soočit z menoj, v kar dvomim, ti jih pokažem.
V stanovanju je štedilnik, pralni stroj, hladilnik, bojler.
Koliko najemnik kuha, pere, se umiva, se zavija v odejo ali ne, ne vem. Ne hodim v kontrolo. Vem pa, da ni prvi, saj oddajam že ohoho let (pomiri se) in se položnice bistveno ne razlikujejo.
Sicer vidim, da imaš popolnoma zamegljene pojme o oddajanju. Nimam pojma zakaj bi jaz bolestno šparala pri porabi elektrike, vode, gretja… pri najemniku. Kolikor bo porabil, toliko bo plačal ON, ne jaz. V čem ti vidiš problem???
Na tem mestu zaključujem debato s teboj, ker vidim, da si BOLESTNO ljubosumna na vse tiste ljudi, ki imajo več od tebe.
Čao in lepo se imej. Pa ne pozabi se zaviti v dekco, boš nekaj prišparala, uboga reva :-)))))
[/quote]

tale upravitelj je pa drag, še dobro da ima odvoz smeti, vodo, kanalizacijo, RTV, dodatno zavarovanje, … zastonj in da nima naročenega nobenega časopisa ali revije


Že prispevka za elektriko je več kot ti pišeš, ja te stroški, ki jih navajaš so za prazno stanovanje brez najemnika in porabe, jst na tvojo žalost živim v enodružinski hiši in stroški ogrevanja elektrike in komunale so 200€ kje je še vse ostalo in ogrevana je cela hiša vsi prostori 160m2 funkcionalnih prostorov na 23 st.
Sem ti stopil na žulj, jebiga najemodajalci vsi pretiravate pri stroških bivanja za tisto čumnato bi želeli dobiti kot za vilo v centru Lj.
[/quote]

naj ti bo, ti še enkrat odgovorim. Ne moreš mi stopiti na žulj, ga nimam.
Drugače pa….še vedno si vabljen, ti pokažem vse črno na belem. Očitno pač nisi ravno z vsem na tekočem. Položnica, ki sem jo navedla, je bila za pretekli mesec in ne, stanovanje ni prazno, v njem biva najemnik že kar lep čas. Torej tvoja trditev o prispevku za elektriko nikakor ne drži. Zakaj praviš, da na mojo žalost živiš v hiši? Jaz tudi živim v hiši, a tebe tudi to žalosti in zakaj? Vem koliko plačam elektrike, hiša ima namreč 300 m2 in elektrike za celo hišo plačam cca 150€.
A tebi ni jasno, da je prispevek za elektriko različen glede na to ali je blok ali hiša ali imaš močnejšo ali šibkejšo varovalko?
In ne, jaz v ničemer ne pretiravam, na TVOJO žalost, najemnina znaša borih 200€, stroški so kot sem napisala. Varščina je samo ena najemnina. A je to pretiravanje?
In še enkrat te sprašujem? Kako naj pretiravam pri stroških v stanovanju, ki ga oddajam in zakaj? Vsak mesec pridejo položnice, vsak najemnik jih vidi, vsak najemnik jih plača. Meni je figo mar koliko porabi vode, elektrike, kurjave… točno toliko kot porabi, toliko plača. Kaj imam jaz pri tem??
vidim, da ti še vedno nič ni jasno. Saj bo boljše…

No, za elektriko je samo priključna moč in fiksni stroški cca 12 evrov. Mogoče imaš v roki kak poračun. Jaz za vikend stanovanje, v katerem smo max 3 vikende na mesec, plačujem 18 evrov elektrike, ko ni zraven še ogrevanja. S tem, da ne kuhamo, ne peremo, nimamo računalnikov, dela hladilnik in občasno TV, pa zjutraj skuham kavo na el. štedilniku in vodo grejemo na el.
[/quote]

Daj no, lepo te prosim. Ni poračunov, števec je na daljinsko odčitavanje torej vsak mesec plačaš po porabi. In taka položnica prihaja že leta. ni bistvenih sprememb med meseci. A vsak mesec je poračun ali kako?
Pa ne da se mi več ukvarjati z vami, tudi tebi lahko pokažem, če želiš. Itak vas daje samo nevoščljivost, če nekdo plača manj kot vi.
Ne se sekirat, še enkrat pravim, sama imam doma dosti višjo položnico, to je položnica najemnika in to nisem jaz, če vam bo zdaj kaj lažje pri srcu 🙂

tale upravitelj je pa drag, še dobro da ima odvoz smeti, vodo, kanalizacijo, RTV, dodatno zavarovanje, … zastonj in da nima naročenega nobenega časopisa ali revije
[/quote]

Kaj želiš ti povedati? Gre za upravitelja TAMSTAN Maribor.
Te zanima še kaj konkretnega?

Varovano stanovanje brez hrane z ostalimi stroški , ki spadajo zraven, pozimi še gretje znese cca. 230€ (Lenart v slov.g.).

New Report

Close