Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mi gremo pa v hribe , kaj vse vzeti seboj ?

Mi gremo pa v hribe , kaj vse vzeti seboj ?

Gamsi po hribih hodijo bosonogi, ceprav imajo kopita brez gripa.

Mi gremo pa v hribe se plavat naučit. la,la,la,la


Bentiš, staraš se! Helikopter si pozabu!
[/quote]
staraš se ti … zdej so droni in ☺
[/quote]
starata se oba zdajle so in raketoplan space shuttle nasa in tito vse zrihtala

Slabe 3 ure v obe smeri? Preden pišeš gluposti se pozanimaj, kje je Kokrsko sedlo.

Če sprašuješ takele stvari,sklepam,da še niste bili v hribih. Torej tudi hribovskih čevljev nimate oz. le-ti niso uhojeni.
Začnite s krajšimi lažjimi turami,pa boste jeseni šli kam višje.
V naših nahrbtnikih je pa vedno voda, malica, flajštri,robčki,nož,rezervne nogavice in majica,anoraki,rokavice in kape včasih tudi. Zaradi otrok pa vedno po varnih poteh,pa da je dovolj časa.
Pa nikar palic,če niste nanje navajeni.

Za prvič kar lepa tura, če je to to: http://www.hribi.net/gora/cojzova_koca_na_kokrskem_sedlu/3/98
In vsaj še dober mesec povsem neprimerna za vašo skupino.

Ce jaz kej vem,je bila koca na Kokrskem sedlu odprta sele nekje junija,ce je sedaj kaj drugace preverite……..bi si upal kar stavit ,da je trenutno na poti na sedlo se kar nekaj snega,tako da bo vas otroski vrtec se malo pocakal predno bo osvojil Cojzovo koco…….se men zdi:-))))

Ja pa saj je Spar na Kokrškem sedlu, a ni, pa ne me j..at, da je ob nedeljah zaprt?!!!;)))


Kdaj pa greste? Ker do naslednje srede je napovedan dež in v takšnem vremenu popolni začetniki v hribih nimate kaj početi.

Poleg že omenjenega potrebujete še pohodne palice, kape in rokavice (preverite napovedano temperaturo pri koči), paket obližev, kakšno sadno ploščico ali čokoladico. Otrokom bo prišel prav tudi kakšen sočen sadež (odžeja in da energijo).
Namesto, oz. poleg vode lahko s seboj vzamete sladkan čaj.
[/quote]V primeru dežja bi mogoče prišel prav ćoln 🙂

Dobr no, pa a to kr z Lune padate, da mate take prebliske?
Iz nč gremo na 1800m, v visokogorje, tko mal se pošetat sred maja, k’je gor še lohka sneg pa mrz.
Joj, ljudje!
Iz Kamnške Bistrce boste za turo rabil 6-7 ur.
Od opreme pa dobre gojzarje, rezervne majce, anorake, flise, kape, štumfe in rokavice – men se je zadnjič na Veliki planini skor zanohtal.
Pa čaj, suho sadje, čokolado, kakšno vrv (pod kočo je gruščnato in včasih koga km odpelje).
Pejte vi km nižje za začetek, naberte kondicijo in konec junija sprobajte Kokrsko…

res občudujem ljudi ki upajo v gore

Slabe 3 ure v obe smeri? Preden pišeš gluposti se pozanimaj, kje je Kokrsko sedlo.
[/quote]

Ti se raje pozanimaj kako se shujša, če ti ne rata na Kokrško sedlo v 3 urah. Še na hrbi.net piše 2uri 15 za v eno smer in če nisi vsaj enkrat hitrejši od časov na hribi.net, v hribih po mojem mnenju sploh nimaš kaj za početi.

Slabe 3 ure v obe smeri? Preden pišeš gluposti se pozanimaj, kje je Kokrsko sedlo.
[/quote]

Ti se raje pozanimaj kako se shujša, če ti ne rata na Kokrško sedlo v 3 urah. Še na hrbi.net piše 2uri 15 za v eno smer in če nisi vsaj enkrat hitrejši od časov na hribi.net, v hribih po mojem mnenju sploh nimaš kaj za početi.
[/quote]
Torej bi človk moral po tvojem na sedlo prit v dobri uri al pa rajš jokat doma na kavču?
Tko ti povem: pejt raj na pir, pa nehi traparije pisat.
V zmerni formi pridem (sicer pri 50-tih) gor v 2 urah in pol, pa kar dosti hodim.
Se ustavim, mal popijem, kej pogledam, pofotkam in to je to.
Vem, da junci tečejo gor, ampak tist je tek, ne pa hoja.
Mrbit je iz Kokre od Suhadolnika pot mejčkn krajša, kakih 20 minut, dost več pa ne.

Ti se raje pozanimaj kako se shujša, če ti ne rata na Kokrško sedlo v 3 urah. Še na hrbi.net piše 2uri 15 za v eno smer in če nisi vsaj enkrat hitrejši od časov na hribi.net, v hribih po mojem mnenju sploh nimaš kaj za početi.
[/quote]
Torej bi človk moral po tvojem na sedlo prit v dobri uri al pa rajš jokat doma na kavču?
Tko ti povem: pejt raj na pir, pa nehi traparije pisat.
V zmerni formi pridem (sicer pri 50-tih) gor v 2 urah in pol, pa kar dosti hodim.
Se ustavim, mal popijem, kej pogledam, pofotkam in to je to.
Vem, da junci tečejo gor, ampak tist je tek, ne pa hoja.
Mrbit je iz Kokre od Suhadolnika pot mejčkn krajša, kakih 20 minut, dost več pa ne.
[/quote]

No vidiš, mlajši človek (kar predvidevam, da avtorica je, saj ima mlade otroke) v formi se ne ustavlja na tako kratki poti. Piva pa ne pijem, hvala.

Avtorica: glede na vašo neizkušenost bi se jaz na vašem mestu pridružil kakšni turi v organizaciji planinskega društva, ali pa bi najel vodnika s sabo. To sicer nekaj stane, a se boste naučili od izkušene osebe kako naprej. Raje to, kot da se potem kaj zgodi in si vedno očitaš, da nisi dovolj naredila.

New Report

Close