Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mi lahko kdo pojasni tole

Mi lahko kdo pojasni tole

Vlada je zavrgla imenovanje dveh tožilcev, s katerimi naj bi se samo seznanila. In vsi pravniki in sodstvo kričiji da je to neustavno.

Vlada ne plačuje STA, kljub zakonu ki ga je sama sprejela. In vsi pravniki kričijo da je to neustavno.

 

In kaj sedaj? zakaj nihče ne toži te vlade, če počne neustavne reči. Jaz nisem iz pravnih vod, in mi tole res ni jasno. samo šinfanje in nestrinjanje, da bi kdo kaj konkretno ukrepal pa ne al kako?

Odgovor na objavo uporabnika
prav ne razumem, 01.06.2021 ob 14:04

Vlada je zavrgla imenovanje dveh tožilcev, s katerimi naj bi se samo seznanila. In vsi pravniki in sodstvo kričiji da je to neustavno.

Vlada ne plačuje STA, kljub zakonu ki ga je sama sprejela. In vsi pravniki kričijo da je to neustavno.

 

In kaj sedaj? zakaj nihče ne toži te vlade, če počne neustavne reči. Jaz nisem iz pravnih vod, in mi tole res ni jasno. samo šinfanje in nestrinjanje, da bi kdo kaj konkretno ukrepal pa ne al kako?

Zato, ker jih za take reči ne morejo tožiti. Žal ni osnove…
Odgovornost je le politična, kar pomeni, da se to ureja z nezaupnico ali ustavno obtožbo v parlamentu. Kako to gre smo pa že videli. 😉
Sicer naj bi te reči sankcionirali volivci na na volitvah…

Če je bila naloga vlade samo to, da se seznani, kako je potem lahko zavrnila/zavrgla kandidata? Torej ni imela kompetenc potrditi ali ne potrditi. Ne razumem.

nova
Uredništvo priporoča

Kogarkoli bodo predlagali, se bodo spet oglasili levaki in  mu nasprotovali.  Vedno bodo pizdatorji, ki mecejo polena pod noge nasi vladi.

New Report

Close