Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Midva se razumeva, imava rada, se čutiva… Ampak ta alkohol

Midva se razumeva, imava rada, se čutiva… Ampak ta alkohol

Ce mislita imeti otroke, jim ne bo fino, tebi pa tudi ne.

Ko bo treba ponoci vstajat, kuhat čajčke, dajat zdravila, bo on spal, pijan. Na plazi poleti bo pijan, jih bos sama pazila, da se ne utopijo. Ko bodo vecji in klicali domov, da je treba kam ponje, ker so zamudili zadnji avtobus/ so imeli nesrečo in so v bolnici – bos sla ti …ker bo on ze spil prevec pirov, da bi ga spustila za volan.

Pri nas sta bila oba super starša nekje do pol petih popoldne, potem pa pircki in ostalo pa spat.
Z bratom sva vedela, da popoldne in do jutra sama skrbiva zase. Sva bila že večja, ko je šlo na slabše, pri vas bo en tak že ob rojstvu morebitnih otrok.
Začne se z pirčki, čez par let pride še šnops pa brinjevček, ker pirčki ne primejo več.


Alkohol ni nič kriv, ampak človek, ki ga konzumira.

Ena piše, da pogrešaš alkohol. Ni res. Jaz sem ga pil res veliko. Zdaj že 15 let nič. In iskreno niti malo ne pogrešam alkohol. Ko pogledam nazaj.kaj mi je alkohol naredil in jaz bi ga pogrešal. Ni variante. Zame je isto kot bi mi ženska rekla, pogrešam batine. Tisti, ki govori, da pogreša alkohol se ni nič naučil na napakah.


Zakaj pa potem sprašuješ, če ga bo srečala pamet, če ga ne želiš spreminjati?

Ampak res. Naša kultura in alkohol sta tesno povezana.
Nekaj poznanih pesmi:
– še kiklco prodala bom, za sladko vince dala bom …
– kolikor kapljic, toliko let … (hm?)
– en hribček bom kupil, bom trte sadil …

Kolikor kapljic – toliko let?
A potem ga je treba za dolgo življenje piti, al’ kako?


Zakaj pa potem sprašuješ, če ga bo srečala pamet, če ga ne želiš spreminjati?
[/quote]

Vprašanje je tako ali tako uiber naivno. Kako pa naj kdo od nas ve, kaj bo njega srečalo in če ga bo, ter kdaj. Saj verjetno ni mišljeno čist dobesedno, verjetno pač malo jamranja. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vprašanje je tako ali tako uiber naivno. Kako pa naj kdo od nas ve, kaj bo njega srečalo in če ga bo, ter kdaj. Saj verjetno ni mišljeno čist dobesedno, verjetno pač malo jamranja. 🙂
[/quote]
Vprašanje je res bolj retorično.
Obstaja pa vseeno želja po spreminjanju , saj z njim ni povsem zadovoljna.


Zakaj pa potem sprašuješ, če ga bo srečala pamet, če ga ne želiš spreminjati?
[/quote]

Ker se mi zdi, da sem se prevec ze zapletla z njim. Vem pa da je to v moji glavi problem in nikjer ne pise da tud jaz rabim da me sreca pamet in postavim sebe na prvo mesto v tej zgodbi in odidem. Ampak je res krasen clovek.

Nekdo je napisal, da pejva nekam na dopust za 14 dni brez alkohola. Ne no slo ker ne vidi razloga zakaj ne bi spil po njegovo tistih 3..4.5..6 pivov ce je pa na dopustu. Zanjga je po sluzbi vsak dan dopust.

Zgoraj situacija ki opisuje 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} casa ko je vse podrejeno alkoholu, se niso sli v gostilno – ze spije pivo, ko spijemo 1 pijaco, je on ze pri drugem pivu. V tem mojem primeru je natanko tako.

Samski pri teh letih, kot ena opisuje, vse so ga zapustile zaradi tega “enega” piva. To sem ugotovila potem, po nekaj mesecni vezi ampak on vidi problem v drugih ker on po svoje ne pije do onemoglosti in to je zanjga problem.

Predvsem ko jaz grem v posteljo, pozno zvecer, slisim kako odpre novo piksno, me kr strese.

Zato tudi se obracam na vas, ker mi zdrava pamet pravi BEJZ po vseh teh signalih ampak jaz se kar premlavam ker se mava lepo skupi. Ne dolgi rok pa ne vem ce je to dovolk, glede na vse xgodbe deljene tukaj.

Ker se mi zdi, da sem se prevec ze zapletla z njim. Vem pa da je to v moji glavi problem in nikjer ne pise da tud jaz rabim da me sreca pamet in postavim sebe na prvo mesto v tej zgodbi in odidem. Ampak je res krasen clovek.

Nekdo je napisal, da pejva nekam na dopust za 14 dni brez alkohola. Ne no slo ker ne vidi razloga zakaj ne bi spil po njegovo tistih 3..4.5..6 pivov ce je pa na dopustu. Zanjga je po sluzbi vsak dan dopust.

Zgoraj situacija ki opisuje 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} casa ko je vse podrejeno alkoholu, se niso sli v gostilno – ze spije pivo, ko spijemo 1 pijaco, je on ze pri drugem pivu. V tem mojem primeru je natanko tako.

Samski pri teh letih, kot ena opisuje, vse so ga zapustile zaradi tega “enega” piva. To sem ugotovila potem, po nekaj mesecni vezi ampak on vidi problem v drugih ker on po svoje ne pije do onemoglosti in to je zanjga problem.

Predvsem ko jaz grem v posteljo, pozno zvecer, slisim kako odpre novo piksno, me kr strese.

Zato tudi se obracam na vas, ker mi zdrava pamet pravi BEJZ po vseh teh signalih ampak jaz se kar premlavam ker se mava lepo skupi. Ne dolgi rok pa ne vem ce je to dovolk, glede na vse xgodbe deljene tukaj.
[/quote]

Imaš točno dve izbiri:
ali sprejmeš tisto “eno pivo” in ne jamraš in ne komentiraš več in te ne moti
ali pa greš.
V bistvu ti je tak (pijan) všeč in ti trezen garant ne bi bil.

Ker se mi zdi, da sem se prevec ze zapletla z njim. Vem pa da je to v moji glavi problem in nikjer ne pise da tud jaz rabim da me sreca pamet in postavim sebe na prvo mesto v tej zgodbi in odidem. Ampak je res krasen clovek.

Nekdo je napisal, da pejva nekam na dopust za 14 dni brez alkohola. Ne no slo ker ne vidi razloga zakaj ne bi spil po njegovo tistih 3..4.5..6 pivov ce je pa na dopustu. Zanjga je po sluzbi vsak dan dopust.

Zgoraj situacija ki opisuje 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} casa ko je vse podrejeno alkoholu, se niso sli v gostilno – ze spije pivo, ko spijemo 1 pijaco, je on ze pri drugem pivu. V tem mojem primeru je natanko tako.

Samski pri teh letih, kot ena opisuje, vse so ga zapustile zaradi tega “enega” piva. To sem ugotovila potem, po nekaj mesecni vezi ampak on vidi problem v drugih ker on po svoje ne pije do onemoglosti in to je zanjga problem.

Predvsem ko jaz grem v posteljo, pozno zvecer, slisim kako odpre novo piksno, me kr strese.

Zato tudi se obracam na vas, ker mi zdrava pamet pravi BEJZ po vseh teh signalih ampak jaz se kar premlavam ker se mava lepo skupi. Ne dolgi rok pa ne vem ce je to dovolk, glede na vse xgodbe deljene tukaj.
[/quote]

Glej punca, ne zapletaj se z nekom, kjer vidiš, da je alkohol …na prvem mestu. Razum ti govori resnico, čustva te zavajajo v tem primeru. Alkoholiki so lahko prijetni, pametni, to ni za zanikati, samo imajo veliko napako alkohol in vedno bolj padajo v to. In ti pametni, prijetni ljudi, postajajo vedno bolj težki. Ne spreminjati ljudi, ker do zdaj, ne poznam človeka, ki bi drugega spremenil.

Tukaj ni kaj bluzit in pametovat. Čimdlje stran od pijandure.

Ker se mi zdi, da sem se prevec ze zapletla z njim. Vem pa da je to v moji glavi problem in nikjer ne pise da tud jaz rabim da me sreca pamet in postavim sebe na prvo mesto v tej zgodbi in odidem. Ampak je res krasen clovek.

Nekdo je napisal, da pejva nekam na dopust za 14 dni brez alkohola. Ne no slo ker ne vidi razloga zakaj ne bi spil po njegovo tistih 3..4.5..6 pivov ce je pa na dopustu. Zanjga je po sluzbi vsak dan dopust.

Zgoraj situacija ki opisuje 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} casa ko je vse podrejeno alkoholu, se niso sli v gostilno – ze spije pivo, ko spijemo 1 pijaco, je on ze pri drugem pivu. V tem mojem primeru je natanko tako.

Samski pri teh letih, kot ena opisuje, vse so ga zapustile zaradi tega “enega” piva. To sem ugotovila potem, po nekaj mesecni vezi ampak on vidi problem v drugih ker on po svoje ne pije do onemoglosti in to je zanjga problem.

Predvsem ko jaz grem v posteljo, pozno zvecer, slisim kako odpre novo piksno, me kr strese.

Zato tudi se obracam na vas, ker mi zdrava pamet pravi BEJZ po vseh teh signalih ampak jaz se kar premlavam ker se mava lepo skupi. Ne dolgi rok pa ne vem ce je to dovolk, glede na vse xgodbe deljene tukaj.
[/quote]
Približen odgovor na to kako se bo obnesla vajina veza na dolgi rok, je možno dobiti le tako, da se ugotovi zaradi kakšne čustvene travme moški čuti potrebo po alkoholu. In poznavanje njegovih mentalnih sposobnosti za soočanje in odpravo čustvene blokade.
Inteligentnejši, ki so pripravljeni na osebnostno rast, lahko to presežejo. Ostali obstanejo na mestu.

Ker se mi zdi, da sem se prevec ze zapletla z njim. Vem pa da je to v moji glavi problem in nikjer ne pise da tud jaz rabim da me sreca pamet in postavim sebe na prvo mesto v tej zgodbi in odidem. Ampak je res krasen clovek.

Nekdo je napisal, da pejva nekam na dopust za 14 dni brez alkohola. Ne no slo ker ne vidi razloga zakaj ne bi spil po njegovo tistih 3..4.5..6 pivov ce je pa na dopustu. Zanjga je po sluzbi vsak dan dopust.

Zgoraj situacija ki opisuje 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} casa ko je vse podrejeno alkoholu, se niso sli v gostilno – ze spije pivo, ko spijemo 1 pijaco, je on ze pri drugem pivu. V tem mojem primeru je natanko tako.

Samski pri teh letih, kot ena opisuje, vse so ga zapustile zaradi tega “enega” piva. To sem ugotovila potem, po nekaj mesecni vezi ampak on vidi problem v drugih ker on po svoje ne pije do onemoglosti in to je zanjga problem.

Predvsem ko jaz grem v posteljo, pozno zvecer, slisim kako odpre novo piksno, me kr strese.

Zato tudi se obracam na vas, ker mi zdrava pamet pravi BEJZ po vseh teh signalih ampak jaz se kar premlavam ker se mava lepo skupi. Ne dolgi rok pa ne vem ce je to dovolk, glede na vse xgodbe deljene tukaj.
[/quote]

Če prav razumem, sta se potem o tem že pogovarjala in si mu povedala, da ga moti? In njemu to ne pomeni nič? Potem pa res nimaš z njim kaj iskat.
Tudi moj mož bi bil komot takle, če mu jaz ne bi že v štartu povedala, da s pijancem ne mislim bit. Ni problem pirček, dva, tudi pet, ampak bože mili, ne vsak dan in ob vsaki priložnosti. Pa nobenega stopnjevanja in žganja, da še malo bolj zadane. Ima pač rad pir in iskreno, jaz tudi. Če piva ni na mizi, ne posežem po drugem alkoholu. Vino mi je fuj, žgano še bolj. Pivo je pač hrana in marsikomu paše po moje tudi zaradi visokega glikemičnega indeksa.
Torej, bolj kot njegovo pitje je problematično dejstvo, da doze zaradi tebe ni pripravljen niti malo zmanjšat, čeprav ve, da te moti. Torej zna iti po poti – čedalje več. Očitno nima nobenih zavor.

Tale tvoj je zrel za zdravljenje odvisnosti. Problem pa je, ker sam tega ne sprevidi in si ne prizna, da mu alko dirigira in upravlja zivljenje. Nekaterim pomaga ce mu postavis jasne pogoje in jih tudi uresnicis. Enim ne pomaga nic. Moras pa vedet, da bo pil cedalje bolj in ne manj, ce bo se naprej tako kot je. Je pac tipicen alkoholik, vsi so isti. Vzem si literaturo pa si mal preber da se mal izobrazis na tem podrocju ce mas interes da mu pomagas. Je pa dejstvo, da je njegov prvi korak da si prizna da je alkoholik in da nima nadzora nad porabo. Sicer je vse zaman , pa se pol ni garancije, ker ce gre v ta proces s figo v zepu, bo slej ko prej nazaj in nadaljeval bo tam kjer je koncal in ne na zacetku. Srecno

kot otrok alkohoilka ti povem, da bo šlo na slabše. Počasi in ziher.

kot otrok alkoholika ti povem, da če bosta imela otroke, jima ne bo lepo.

jaz sem odrasla in odšla ampak moji spomini na mladost se v pretežni meri vrtijo okoli očeta in alkohola in vsega gorja, povezanega s tem. ne naredi tega svojim otrokom, prosim.

Večina moških, tud precej žensk spije po dva pira na dan, popopldne, po službi, kar je minimum. Pitje prehaja v kri večjega deleza Slovencev, breme pivske kulture se nadaljuje, kot da je ta zakolicena v genih. Poznam X ljudi, ki brez tega, da se nazgejo ne morejo zaspat. Pir jim je na prvem mestu. Mladi se vlivajo že na faksih, potem pa s to tradicijo nadaljujejo, večere morajo zalit s pirom, predvsem moški. Ali ni pitje alkohola vsesplošni slovenski problem, premalo se govori o alkoholu v današnjem času. V bistvu je vsak drug Slovenc zadrogiran z neko substanco, z eno ali več. Grozljiv svet

Pri vsakem alkoholiku alkohol počasi načenja ne samo njegovo dušo, ampak tudi dušo vseh okoli njega. Ta meja pride, na začetku odnosa se slabe stvari lahko zakrijejo, kasneje je vedno težje.

Neverjetno. Neodgovorna ženska bi otroku za očeta nakopala alkoholika. Brez besed.

Če imaš tako sliko sveta, bi se jaz raje o svoji družbi vprašala. Poznam več ljudi, ki ne spijejo kapljice alkohola kot alkoholikov. Ti seveda obstajajo, ampak če si mnenja, da kar večina moških in žensk pije, sklepaš očitno po svoji družbi, ki si jo očitno načrtno iščeš.


Jaz sem med temi. Sem ženska. Tudi rekreiram se skoraj vsak dan (tek). Ja, pa pira dva spijem. Kdaj pa kdaj tudi tri. Alkoholne 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do največ 4,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Union ali Laško in drugi s 4,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so premočni zame. Ti se mi poznajo, ta manjši {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa ne.
S pirom v riti ne vozim.
Dejte mi zdej napeti litanije, da sem alkoholik.


Jaz sem med temi. Sem ženska. Tudi rekreiram se skoraj vsak dan (tek). Ja, pa pira dva spijem. Kdaj pa kdaj tudi tri. Alkoholne 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do največ 4,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Union ali Laško in drugi s 4,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so premočni zame. Ti se mi poznajo, ta manjši {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa ne.
S pirom v riti ne vozim.
Dejte mi zdej napeti litanije, da sem alkoholik.
[/quote]

Seveda si alkoholik.

Meni alkohol nima dobrega okusa. Razen kakšni kremni likerji. Samo so zelo dragi, tako, da ne kupim.

čisti verjamem, da ne – a koktajli so zelo okusni: meni, denimo, ustrezajo “osvežilni” … in, verjemi, mimogrede jih spiješ za konkretno dozo alkota …


Jaz sem med temi. Sem ženska. Tudi rekreiram se skoraj vsak dan (tek). Ja, pa pira dva spijem. Kdaj pa kdaj tudi tri. Alkoholne 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do največ 4,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Union ali Laško in drugi s 4,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so premočni zame. Ti se mi poznajo, ta manjši {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa ne.
S pirom v riti ne vozim.
Dejte mi zdej napeti litanije, da sem alkoholik.
[/quote]

Tvoje uživanje alkohola je tvegano.
1 merica je 1 deci vina ali 2,5 deci pira, ti spiješ trikrat preveč.

Meje za zdrave odrasle ženske (ki niso noseče in ne dojijo):

na dan
ne več kot eno enoto alkohola (to je največ 1 dcl vina ali pol steklenice piva ali eno šilce žgane pijače);

na teden
ne več kot sedem enot alkohola (to je največ 7 dcl vina ali tri steklenice in pol piva ali 2 dcl žgane pijače) – ob tem velja, da je odrasla ženska vsaj en ali dva dni v tednu brez alkohola;

ob eni priložnosti
pa največ tri enote alkohola brez tveganja opitosti (to je največ 3 dcl vina ali ena steklenica in pol piva ali 1 dcl žgane pijače).

Pod točko 12 drkajo v mamini kleti🤣
[/quote]

Točka 13. – živijo na sociali, z najnovejšim bmw, spijo pa na pogradu skupaj z bratom v sobi.

New Report

Close