Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Migranti niso grožnja ampak priložnost

Migranti niso grožnja ampak priložnost

Še enkrat, da vam bo končno jasno !
Migranti iz Afrike nekompatibilni z evropsko družbo: Povprečna stopnja IQ v podsaharski Afriki pade pod 70 – to v zahodnih državah pomeni, da gre za osebe, ki so po zakonu opravilno nesposobne, torej tudi kazensko neodgovorne – ker pač niso sposobne dojeti pravil in zakonov

Seveda je jasno. Tvoj neobstoječi nerojeni sonček ne bo ustvaril nobenega d. d.-ja. Garantirano. Tarojeni pa mogoče.

Zakaj pa?
[/quote]

Zato, da bo dovolj revnih na svetu, da bodo delali za dovolj nizek drobiž, da boste lahko izbranci furali neskončno dodano vrednost, visoko kupno moč in preko tega neskončni tehnološki razvoj. Saj je pa čisto jasno, toliko ekonmije bi pa že lahko poznalo.

Bomo pa migrante iz Azije vzeli, saj pa ni problema. Akrapovič nima varilcev.

Laž.
Izvoli, to si poglej.

https://www.youtube.com/watch?v=tR0kBtylp_I&t=420s

Sicer pa izredno čudno, da vidiš, kako so že osnovne dobrine omejene, ne kapne ti pa, da bi bile kakorkoli omejene bolj kompleksne kombinacije surovin, dejavnosti in seveda profita, to je pa kar neskončno, samo število ljudi je treba dovolj zmanjšat. Hah.

Zato, da bo dovolj revnih na svetu, da bodo delali za dovolj nizek drobiž, da boste lahko izbranci furali neskončno dodano vrednost, visoko kupno moč in preko tega neskončni tehnološki razvoj. Saj je pa čisto jasno, toliko ekonmije bi pa že lahko poznalo.
[/quote]

Tvoje pravljičarske ekonomije res ne poznam – sem študiral realno. Ti pa priporočam, da svojo ekonomsko teorijo nigerijskega razvojnega modela kot rešitev za svet pošlješ nobelovi komisiji. Če danes vojni hujskači dobivajo nagrade za mir, boš morda tudi ti kasiral kakšno za ekonomijo. S srednjeveškimi metodami produkcije do visoke blaginje za neskončne milijarde prebivalstva.

Lahko se 15 krat skopiraš, pa ne bo nič bolj res.
– Ali vam prihaja, ko pišete te bedastoce?
– SUdan, Libija, Afganistan, Sirija, etc. Niso podsaharska Afrika.

Tvoje pravljičarske ekonomije res ne poznam – sem študiral realno. Ti pa priporočam, da svojo ekonomsko teorijo nigerijskega razvojnega modela kot rešitev za svet pošlješ nobelovi komisiji. Če danes vojni hujskači dobivajo nagrade za mir, boš morda tudi ti kasiral kakšno za ekonomijo. S srednjeveškimi metodami produkcije do visoke blaginje za neskončne milijarde prebivalstva.
[/quote]

Karkoli si ti študiralo, je en dogmatski larifari, nimaš osnovnega znanja, precej bizarno, da se s tem zapravljenim časom še hvališ.

Sicer pa izredno čudno, da vidiš, kako so že osnovne dobrine omejene, ne kapne ti pa, da bi bile kakorkoli omejene bolj kompleksne kombinacije surovin, dejavnosti in seveda profita, to je pa kar neskončno, samo število ljudi je treba dovolj zmanjšat. Hah.
[/quote]

Čudno je, da ti to vprašanje zastavljaš meni, namesto sebi. Jaz zagovarjam omejeno populacijo za omejene surovine. Ti pa nigerijsko nataliteto in srednjeveško tehnologijo za rast BDP-ja in polno pokojninsko blagajno.

Čudno je, da ti to vprašanje zastavljaš meni, namesto sebi. Jaz zagovarjam omejeno populacijo za omejene surovine. Ti pa nigerijsko nataliteto in srednjeveško tehnologijo za rast BDP-ja in polno pokojninsko blagajno.
[/quote]

Če jaz zagovarjam srednjeveško tehnologijo in nigerijsko nataliteto (ko samo navajam dejstvo, da nataliteta sploh omogoča kakršnokoli gospodarsko aktivnost, ampak to je nad tvojo ravnjo pismenosti), potem ti zagovarjaš prodajanje visokotehnoloških izdelkov kravam in robotom.

Pravilno. Migracije pri omejevanju populacije pomagajo, ker ni treba štancat novih ljudi na čisto vsakem kotičku zemlje, ker se lahko obstoječe razporeja po potrebi. Done and done.

Karkoli si ti študiralo, je en dogmatski larifari, nimaš osnovnega znanja, precej bizarno, da se s tem zapravljenim časom še hvališ.
[/quote]

Aha, v informacijski dobi vas je polno pravljičarjev, ki se imate za resne znanstvenike – vse veste brez vsake izobrazbe in kakršnegakoli znanja. Sicer pa ti kar sanjari naprej svoje podsaharske koncepte, jaz se z brezvezniki ne bom ukvarja.

Aha, v informacijski dobi vas je polno pravljičarjev, ki se imate za resne znanstvenike – vse veste brez vsake izobrazbe in kakršnegakoli znanja. Sicer pa ti kar sanjari naprej svoje podsaharske koncepte, jaz se z brezvezniki ne bom ukvarja.
[/quote]

Prihrani si to generično napihovanje za kam drugam.

Pravilno. Migracije pri omejevanju populacije pomagajo, ker ni treba štancat novih ljudi na čisto vsakem kotičku zemlje, ker se lahko obstoječe razporeja po potrebi. Done and done.
[/quote]

Gledaš z očmi mednarodnih korporacij, ki iščejo poceni delovno silo za čim večji profit, pozabljaš pa, da se večino otrok ne dela v ta namen, ampak se naredijo zaradi seksualnega nagona. In če se ljudi preseli iz enega območja na drugo, bo prvo območje zasedla nova populacija. Osnovni zakoni biologije. Da ne omenjam tega, da je tako preseljevanje ljudi, kot ga imaš v mislih oblika kolonizacije. Surovina je v tem primeru inteligenca in delovna sila. Ostaja jim le še neproduktivno prebivalstvo.

Pravilno. Migracije pri omejevanju populacije pomagajo, ker ni treba štancat novih ljudi na čisto vsakem kotičku zemlje, ker se lahko obstoječe razporeja po potrebi. Done and done.
[/quote]

Glede na to, da razplojevalski kotički Zemlje pripomorejo k enormni rasti svetovnega prebivalstva, tvoja teza ne drži. Zanimivo je, da ste nekateri proti vsaki rasti, ki poganja kapitalistični svet, niste pa proti omejitvi rasti prebivalstva. Ste proti povečevanju profitov, proti rasti potrošništva, proti širitvi industrijske dejavnosti, ker je breme za okolje, proti povečevanju izkoriščanju naravnih resursov zaradi podnebnih sprememb … Vse ekonomske potenciale rasti bi zaustavili, pri nataliteti pa gledali stran, ker ima menda vsak pravico do spočetja toliko otrok, kot jih hoče. Ekonomija brez rasti ob rasti prebivalstva seveda vodi v revščino. Revščina je pa za vas spet zlo, ki ga je treba izkoreninit. Tega se pa ne da brez gospodarske rasti. Teoretiki ne veste, kaj bi sploh radi.

Gledaš z očmi mednarodnih korporacij, ki iščejo poceni delovno silo za čim večji profit, pozabljaš pa, da se večino otrok ne dela v ta namen, ampak se naredijo zaradi seksualnega nagona.
[/quote]

Ne gledam z vidika mednarodnih korporacij, ampak z vidika čisto vseh lokaliziranih potreb. Otroke se vedno manj dela zaradi seksualnega nagona, najbolj je to sicer vidno na zahodu (se spreminja sicer po celem svetu v to smer) in tudi v tej temi je bilo veliko ljudi, ki ne vidijo potrebe po otroku, ker imajo določene pomisleke in to tudi zaradi migracij – kar je dokaz.

Glede na to, da razplojevalski kotički Zemlje pripomorejo k enormni rasti svetovnega prebivalstva, tvoja teza ne drži.
[/quote]

To ne ovrže moje teze. Nekje je treba začeti omejevati rodnost in nekdo mora v tem prednjačit, trenutno prednjači zahod in rast se tudi globalno upočasnjuje

[img]https://ourworldindata.org/uploads/2013/05/Updated-World-Population-Growth-Rate-Annual-1950-2100-750×525.png[/img]

Saj rast prebivalstva poganja kapitalistični svet (ni pa to edina stvar, ki ga)

Če nismo proti omejitvi rasti prebivalstva, smo za omejitev rasti prebivalstva, torej smo proti rasti prebivastva, tako kot bojda proti vsaki drugi rasti, ki poganja kapitalistični svet.

Malo počasneje tipkaj, ker si sestavilo še en nesmisel.

Saj rast prebivalstva poganja kapitalistični svet (ni pa to edina stvar, ki ga)

Če nismo proti omejitvi rasti prebivalstva, smo za omejitev rasti prebivalstva, torej smo proti rasti prebivastva, tako kot bojda proti vsaki drugi rasti, ki poganja kapitalistični svet.

Malo počasneje tipkaj, ker si sestavilo še en nesmisel.
[/quote]

Aha, torej ste proti migracijam iz Afrike in Azije v Evropo?

Aha, torej ste proti migracijam iz Afrike in Azije v Evropo?
[/quote]

Ne, samo ponazarjam, kak nesmisel si napisalo s trojno negacijo.

Ne, samo ponazarjam, kak nesmisel si napisalo s trojno negacijo.
[/quote]

Kaj zdaj ne? Uradna politika pravi, da migrante potrebujemo zaradi rasti (kapitalističnega) gospodarstva. Vi ste pa za migracije. Torej ste v službi kapitalističnega načrta. Kot sem zapisal – ne veste, kaj bi sploh radi.

Kaj zdaj ne? Uradna politika pravi, da migrante potrebujemo zaradi rasti (kapitalističnega) gospodarstva. Vi ste pa za migracije. Torej ste v službi kapitalističnega načrta. Kot sem zapisal – ne veste, kaj bi sploh radi.
[/quote]

Ti se najprej odloči, če smo za migracije ali nismo proti omejitvi migracij ali je to dvoje isto ali nemara nasprotno. Da razrešimo najprej tvoje zmedene sestavke in teorije, potem pa se bomo naprej pogovarjali o raznih službah kapitala in podobno :)))

Ampak mene še vedno zanima, zakaj v Albaniji, Kosovem, Maroku, Afganistanu….. nimajo visokih penzij, če imajo pa ogromno prirastka, ogromno mladih, ki bi lahko delali za penzije svojih staršev in starih staršev?

Ti se najprej odloči, če smo za migracije ali nismo proti omejitvi migracij ali je to dvoje isto ali nemara nasprotno. Da razrešimo najprej tvoje zmedene sestavke in teorije, potem pa se bomo naprej pogovarjali o raznih službah kapitala in podobno :)))
[/quote]

Daj ne blodi in ne blefiraj tukaj z kvazifilozofskimi neumnostmi. Ne znaš odgovorit na preprosto vprašanje, ker sem ti preprosto pokazal zmedo v vaših nasprotujočih stališčih.

New Report

Close