Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miha ga piha

Miha ga piha

No evo, kaj zdaj porečete.
In tako Mihec običajno funkcionira, malo na pamet, malo na pol. V času z višjimi merili je bilo sito pregosto, v času “svobode” gre pa vse skozi.


to kar mu dela tiste pol celice v možganih ni ravno razmišljanje … je bolj blodenje in drkanje “iz inata” ☺
[/quote]

ma …. …. jaz ga poznam še mal drugače in … lahko rečem da ta njegov inat ljudi vzpodbudi, da na določen problem pogledajo še iz drugega zornega kota, kar je vedno pozitivno 🙂
pa ne govorim tu samo o temah, ki jih opisuje v svojih kolumnah …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Miha koncizno ugotavlja stanje duha v naši družbi in pisal je že prej in to precej uspešno.
Res pa je, da njegovo pisanje, spet o stanju duha (čudno, prečudno ? :)))) ), ni bilo ravno dobro sprejeto pri oblastnikih saferjot, zato je bil pač eden od avtorjev, ki so lahko zares začeli objavljati svoja dela šele po osamosvojitvi.
Kakorkoli obrneš, je njegovo pisanje precej bolj smiselno in natančno zadane bistvo, kot katerikoli sestavek Grege Repovža ali Vena Tauferja.
[/quote]

Ob osamosvojitvi je bil star 30 let, torej logično, da je začel objavljati šele pozneje. In če pri oblastnikih nisi bil ravno dobrodošel, je bilo to prej dober znak in pohvalno kot obratno.

Kar se tiče knjižnega opusa Mazzinija, pa scenariji in vse ostalo, kapo dol. Kar se pa tiče kolumen, si pa z njimi dela samo sramoto. Da z njimi zadene bistvo? Kakšno bistvo le? In v čem se toliko moti Grega Repovž, po tvojem?
Saj vem, da si desničar, samo daj se malo zberi no in ne sledi slepo vsakemu, ki se ti zdi, da bi lahko bil tvoje baže.

ma …. …. jaz ga poznam še mal drugače in … lahko rečem da ta njegov inat ljudi vzpodbudi, da na določen problem pogledajo še iz drugega zornega kota, kar je vedno pozitivno 🙂
pa ne govorim tu samo o temah, ki jih opisuje v svojih kolumnah …
[/quote]
mi je MM zagamac … vedno v štorije vlači vaške pijančke iz njemu najljubše beznice — ni pa še objavil, če jim je kdaj dal za rundo – jih pa kot “material” lepo izkorišča ☺


mi je MM zagamac … vedno v štorije vlači vaške pijančke iz njemu najljubše beznice — ni pa še objavil, če jim je kdaj dal za rundo – jih pa kot “material” lepo izkorišča ☺
[/quote]

tega pa tudi jaz ne vem 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

tega pa tudi jaz ne vem 🙂
[/quote]
če imaš možnost ga na to opozori … si bo s plačili rund (in objavami o tem) dvignil verodostojnost ☺


če imaš možnost ga na to opozori … si bo s plačili rund (in objavami o tem) dvignil verodostojnost ☺
[/quote]

pri tebi al na splošno?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

pri tebi al na splošno?
[/quote]

pri meni bi si jo, če bi mene častil ☺
Na splošno pa: če že uboge pijančke na sociali izkorišča za svoje gnile, umazane, kapitalistične zaslužke — bi se spodobilo, da jih pošteno “plača” ☺ — v MM stilu, da jim da honorar pred plačanimi davki in prispevki ☺

pri meni bi si jo, če bi mene častil ☺
Na splošno pa: če že uboge pijančke na sociali izkorišča za svoje gnile, umazane, kapitalistične zaslužke — bi se spodobilo, da jih pošteno “plača” ☺ — v MM stilu, da jim da honorar pred plačanimi davki in prispevki ☺
[/quote]

se mi je zdel da pri tebi ne bo šlo tako na izi 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

se mi je zdel da pri tebi ne bo šlo tako na izi 🙂
[/quote]

moja načela so varno v božjih rokah ☺
se pa s kom za dober denar vsaj navidezno, virtualno strinjam ☺

Še ena navdušenka nad Aktovko tukaj. To, da je MM uporabil gobo malo iz konteksta knjige me sploh ni zmotilo, pač esejističen stil pisanja. Meni je generalno njegov način pisanja nadut, pokroviteljski, “sem pametnejši od večine, ki me bere” stil. Moje skromno mnenje, zgleda, da ima veliko privržencev.

Še ena navdušenka nad Aktovko tukaj. To, da je MM uporabil gobo malo iz konteksta knjige me sploh ni zmotilo, pač esejističen stil pisanja. Meni je generalno njegov način pisanja nadut, pokroviteljski, “sem pametnejši od večine, ki me bere” stil. Moje skromno mnenje, zgleda, da ima veliko privržencev.
[/quote]

Ma mene je pa zmotilo. Veš, zakaj? Ker piše, kot da so kao Japonci tako zelo skromni, da se štirje zadovoljijo z eno gobo, v resnici so pa ravno tako napadli rastišče gob, kot to počnejo Slovenci. In ravno tako skrivajo lokacijo rastišča, da ja ne bi kdo izvedel in jih pobral pred njimi, … Nič boljši niso. Ali slabši. Ljudje smo ljudje. Pa nisem gobarka, ravno nasprotno, jih niti ne jem preveč rada, kaj šele nabiram. Sem pa prepričana, da ljudje ne mečejo gob stran, kot to on navaja. Naberejo in potem zavržejo, ker jih je preveč. Tega ni. Prej jih komu ponudijo, sosedom, ki ne hodijo v gozd, … Ma nismo Slovenci ravno tako slabi, kot on piše, no …:-)

Ma mene je pa zmotilo. Veš, zakaj? Ker piše, kot da so kao Japonci tako zelo skromni, da se štirje zadovoljijo z eno gobo, v resnici so pa ravno tako napadli rastišče gob, kot to počnejo Slovenci. In ravno tako skrivajo lokacijo rastišča, da ja ne bi kdo izvedel in jih pobral pred njimi, … Nič boljši niso. Ali slabši. Ljudje smo ljudje. Pa nisem gobarka, ravno nasprotno, jih niti ne jem preveč rada, kaj šele nabiram. Sem pa prepričana, da ljudje ne mečejo gob stran, kot to on navaja. Naberejo in potem zavržejo, ker jih je preveč. Tega ni. Prej jih komu ponudijo, sosedom, ki ne hodijo v gozd, … Ma nismo Slovenci ravno tako slabi, kot on piše, no …:-)
[/quote]

Seveda ne, saj pišem ;), Japonci pa ga ravno toliko cukajo, kot vsi. No jaz bi z veseljem šla po poteh jedilnikov iz knjige ;).

Ob osamosvojitvi je bil star 30 let, torej logično, da je začel objavljati šele pozneje. In če pri oblastnikih nisi bil ravno dobrodošel, je bilo to prej dober znak in pohvalno kot obratno.

Kar se tiče knjižnega opusa Mazzinija, pa scenariji in vse ostalo, kapo dol. Kar se pa tiče kolumen, si pa z njimi dela samo sramoto. Da z njimi zadene bistvo? Kakšno bistvo le? In v čem se toliko moti Grega Repovž, po tvojem?
Saj vem, da si desničar, samo daj se malo zberi no in ne sledi slepo vsakemu, ki se ti zdi, da bi lahko bil tvoje baže.
[/quote]

Sledim svojim moralnim vrednotam, berem tako leve kot desne. O dogodkih, idejah, dogajanju v družbi si na osnovi pridobljenih informacij ustvarim svojo sliko.
Repovž pa MM ne seže niti do gležnja. 😉

To kar sem prebral je ok. napisano. Študij mladih….., zanimivo, industrija pa rabi več nekvalificarnih delavcev za fizično delo, kot delavce z diplomami. Računalniki dons uničujejo intelektualno delo, kaj, če nam toliko študentov z diplomami. Spomnim se enga magistra, ki je bil direktor trgovske firme in je stalno govoril, da je ta firma najboljši sosed, hehe… jebi ga za to rabiš magisterij.
Bom pa fantom rekel na pivi, po koncu rekreacije, če se zavedajo kako so malo plačani tisti z diplomami, ki trgajo papir iz flaš iz katere ruknejo pivo, heeh…

No, med brezposelnimi je še vedno daleč največ takih s samo OŠ in poklicno šolo. To, da službo težje najdejo bolje izobraženi, je neka urbana legenda, ki ne temelji na krutih dejstvih.

No, med brezposelnimi je še vedno daleč največ takih s samo OŠ in poklicno šolo. To, da službo težje najdejo bolje izobraženi, je neka urbana legenda, ki ne temelji na krutih dejstvih.
[/quote]

So ja, sm tisti, so tud v glavi nezaposleni. Ajde, kdo bo prej dobil posel, keramičar, štromar, zidar, vodovodar al en magister ali pa doktor, pitaj boga česa….

moja načela so varno v božjih rokah ☺
se pa s kom za dober denar vsaj navidezno, virtualno strinjam ☺
[/quote]

zgleda da mm ni na tej listi … še 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

New Report

Close