Milijon evrov Golobičevemu izbrancu
Opozicijska SDS se je s posebno izjavo odzvala na izplačilo milijonske nagrade nekdanjemu predsedniku uprave NLB Marjanu Kramarju. V njej navajajo tudi izjavo nekdanjega prvega kadrovnika LDS Gregorja Golobiča. SDS se na koncu vpraša, čigave strankarske izkaznice imajo tajkuni?
“Dolgoletni sodelavec nekdanjega predsednika republike dr. Janeza Drnovška in sedanjega predsednika Zares Gregorja Golobiča – g. Marjan Kramar – ki ga je na mesto prvega bančnika NLB ustoličila takratna LDS, je prejel 1.000.000 evrov nagrade za vodenje banke, ki je servisirala kredite tajkunov.
Za podpis njegove pogodbe iz leta 2004 je poskrbel Anton Žunič, ki je v času vlade liberalnih in socialnih demokratov vodil nadzorni svet NLB in bil prvi zakladnik na finančnem ministrstvu.
In kaj pravi o Kramarju Gregor Golobič, predsednik stranke Zares in minister v Pahorjevi vladi?
“Marjan Kramar je zanesljivo človek nove generacije. Značilnost te generacije, ki ji ne manjka strokovnega znanja, je, da začasno pomanjkanje prvovrstnih izkušenj kompenzira s trdnim sistemom vrednot.” (Finance, 21. januarja 2004, Gregor Golobič, glavni kadrovik tedanje LDS o Marjanu Kramarju)
Čigave strankarske izkaznice imajo torej tajkuni?”
evo ninej, ker imam občutek, da tudi ti veš (točnega) pomena besede tajkun:
Tajkún je novejša tujka [1], ki označuje zelo premožnega poslovneža. Izvira iz japonskega »taikun« (kanji: 大君) in pomeni »veliki gospod«. To je bil naslov šogunov. V ameriško angleščino (pišejo: »tycoon«) so jo prenesli v 19. stoletju kmalu po vrnitvi poveljnika ladjevja (komodorja) Perryja, ki je izsilil odpiranje Japonske. Kasneje je beseda označevala predvsem mogočne poslovneže. V nekdanjih socialističnih državah z besedo tajkun označujejo osebe, ki so si v času privatizacije in uvajanja kapitalsko-tržnega sistema ustvarile veliko bogastvo in mrežo poslovnih povezav. Kot slabšalna beseda nadomešča manj označene »milijonar« in »magnat«.
V Sloveniji se je pojem tajkunov in »tajkunizacija«, kot način obvladovanja gospodarstva z mrežami povezanih novih bogatašev, pričel pogosteje uporabljati po tem, ko je predsednik vlade Janez Janša sprožil proti-tajkunsko kampanjo oziroma vojno[2].
draga moja ,beseda tajkun pomeni poslovneža ki je obogatel izključno s svojim delom in ne goljufijo, torej beseda tajkun ni slabšalnega pomena, tako kot je to označeno pri nas na podlagi, ja res, izjav JJ-še!!!
seveda pa se tajkun lepše sliši kot navaden lopov, sploh če mu tega še dokazat ne morejo!!!:)
pa ne da gre za foušijo???
Mene poštene nagrade ne motijo. Kdor si s svojim delom denar zasluži naj dobi plačano.[/quote]
hja nagrade že,ne pa nemoralne in 10x previsoke,pa še zato da je danes banka v riti in jo rešujemo mi, misliš da bi delavce zanimalo koliko nagrad in plače ima njihov direktor, če bi oni lahko normalno živeli!!!??
ok, ne bom se prerekala….je pa lepo zapisano da ima v bivših soc. državah ta beseda negativen prizvok…pa menda nima pri vseh teh državah prste zraven JJ?;)
Na, pa še link, da ne boš rekla, da si čisto zmišljujem: