Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Min. za kulturo Eldi Viler odvzelo status sv. umetnika in jo pahnilo v bedo

Min. za kulturo Eldi Viler odvzelo status sv. umetnika in jo pahnilo v bedo

Zanimivi so ti kulturniki, res – tudi modeli, ki so se preimenovali v Janeza Janšo so med njimi:

Janša
Janez (Davide
video ustvarjalec

Janša
Janez (Emil H.)
režiser

In prispevke plačujemo še mnogo drugim kvazi ustvarjalcem ……

Gospa Elda V. bi morala vsaj nekaj let kjerkoli v javnosti RKC blatiti, pa bi imela danes fino penzijo. Tako je naredil (a) …ta pa ta in ta pa ta ….Imajo visoke penzije – za posebne zasluge.


Ne moreš primerjat Makarovičeve in Vilerjeve, Svetlana je avtorica, Vilerjeva je samo pela tuje pesmi. Svetlana je pisala do starosti, Elda je zaključila pri dobrih 30-tih.
Tud ni primerjo primerjati pevke in balerine. Pevka lahko ustvarja še v pozni starosti, pri 66-tih še zagotovo, česar pa za balerino ne moremo reči.

Ne zahtevamo da bi si morala Elda pri svojih letih še služiti kruh, ampak če noče, naj se pa zadovolji z starostno penzijo, katera ji pripada. Ampak če ji je pa to premalo, pa nimamo nič proti, če si svoje materialno stanje popravi še s prepevanjem, Višina penzije je odvisna tudi od vplačil v pokojninski sklad.

Pevci sploh vrhunski pa niso neka deficitarna kategorija in prav lepo služijo, seveda če se jim zljubi na oder.

laurusnobilis, ti dve imeni je pa po moje težko primerjati.
Da ne bo pomote, E. Viler zelo spoštujem kot pevko, ena najboljših pri nas, prav gotovo. Ampak primerjati jo s S. Makarovič je pa ne gre.

Ker za moje pojme je Vilerjeva bolj poustvarjalka, res da so njena izvajanja dodelana in izpiljena. Ampak po moje nikoli ni dosegla takega števila poslušalcev, kot je Makarovičeva bralcev, saj se z njenimi deli sreča prej ali slej vsak otrok v Sloveniji.
Moje mnenje: če si kdo v Sloveniji zasluži status in državno pokojnino, je to Makarovičeva.
O borcih pa… raje ne bi.[/quote]

Podpis pod tale zadnji komentar.

Kako je danes s tem?

Ne razumem, na podlagi česa bi ji odvzeli status samostojne kulturne delavke, verjetno so ji odvzeli pravico do plačevanja prispevkov – po današnjih podatkih 370 evrov na mesec oziroma 4440 evrov na leto. Če s tem pahneš človeka v bedo, pa tudi ne vem. In to se je zgodilo tudi meni – pet let so mi plačevali prispevke, potem pa ne več. Doma dva majhna otroka. A naj se grem obesit? Je bilo pač treba zaslužit ta dodatni denar in gurat dalje. Kar je bilo meni sigurno težje kot znani pevki, ki lepo kasirajo za nastope. Ne pa zavihat nos in igrat užaljeno primadono. Na stotine nas je doživelo podobno usodo in preživelo.

47 let je bila stara? Pa saj v teh letih bi morala zgledati in se počutiti kot mlajša sestra svoje hčerke! Ni več ugodnosti? Greš pač delat ali na zavod ali na socialno, big deal.

Marsikatera pevka iz tistega obdobja ni bila nič boljša kot pojoče misice 20 let za njimi. nobenega pevskega znanja, nobene tehnike, samo veselje do petja. Pa še to večinoma priredb tujih komadov, ki so jih v tistih časih kradli kot po tekočem traku. To je bil biznis. Pevke so bile samo lutke v vsej tej industriji.
Ona res ni nič posebnega naredila kot pevka, da bi jo bilo treba kovat v zvezde. Da je imela težko življenje, probleme z možen, da je hodila pucat v Trst in se težko preživljala… ja, takšno je življenje, ni edina. Še večje svetovne zvezde so pristale na tej poti in nobena država ni poskrbela za njih. A zame bo, če mi spodleti v življenju? Dvomim. Pa nisem “nitko i ništa”, a znajti se moramo samo. Marsikatera ženska z visoko izobrazbo in brez službe, hodi v Italijo pucat, pa državo eno figo briga to.
njena hčerka je šolana pevka. Na račun mamine stare slave je sebe promovirala. Ona je dala pevsko znanje, mama ime. Žal pa Elda Viler neka vrhunska pevka ni nikoli bila.

To samo pomeni, da Elda Viler ni sodelovala z udbo, ni špijonirala za oblastnike, kot so to počeli estradniki in ni dajala nog narazen, kot je to delala vsaka, ki ji je zagotovljen penzjon za izredne zasluge.
Morilca Bojana Adamiča pač ni spuščala nase, niti nikogar drugega.
Niti ni ščitila gejev, ki bi ji v zahvalo omogočili odprta vrata rteveja idr.hiš.

V resnici so ji hoteli desničarji neke ekstra zasluge dat samo zato, ker ona res ni bila nikoli leva. Ampak, roko na srce, tudi kaj prida pevka ne.
Ji štejem v plus, da ni bila komunjara, ampak to ni dovolj. Škoda, da ni kaj bolj pametnega počela v življenju, bi lahko, tudi brez udbe.
Vsaka estradnica, ki poje priredbe, pa že ne more bit visoka umetnica.

Tvoje vino ni čisto, ampak motno od laži.
Ajmo, navajaš ime Elda Viler in lažeš. Ajmo tvoje ime in priimek! Lažnivec!

V resnici so ji hoteli desničarji neke ekstra zasluge dat samo zato, ker ona res ni bila nikoli leva. Ampak, roko na srce, tudi kaj prida pevka ne.
Ji štejem v plus, da ni bila ******, ampak to ni dovolj. Škoda, da ni kaj bolj pametnega počela v življenju, bi lahko, tudi brez udbe.
Vsaka estradnica, ki poje priredbe, pa že ne more bit visoka umetnica.
[/quote]Priredbo lahko hitro dokažeš podkrepljeno z dokazom! Ajmo! Video orig. in priredbo! Ajmo junak!

V resnici so ji hoteli desničarji neke ekstra zasluge dat samo zato, ker ona res ni bila nikoli leva. Ampak, roko na srce, tudi kaj prida pevka ne.
Ji štejem v plus, da ni bila ******, ampak to ni dovolj. Škoda, da ni kaj bolj pametnega počela v življenju, bi lahko, tudi brez udbe.
Vsaka estradnica, ki poje priredbe, pa že ne more bit visoka umetnica.
[/quote]

Vsaka res ne.
Le tista, ki “je zaslužna”.
Saj to same povedo, ne res? Ne le tovarišica z mački, da se razumemo. Ona sama je javno povedala, da se ji v nekem trenutku ni več dalo.
Takrat je živela v bedi. Toliko o tej tovarišici.
In ne le v tistih cajtih, tako je še danes.
Vsak komite ima svojega Kocjančiča, ki uničuje slovensko kulturno dediščino.
In vsako mesto svojega šerifa z enako nalogo!

New Report

Close