Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Minimalc pri nas ni tak slab, drugje je še slabše

Minimalc pri nas ni tak slab, drugje je še slabše

Z minimalcem si kupil stanovanje? Pri katerih letih?
[/quote]

Nisem kupil stanovanja, ker si ga ne morem privoščiti. Živim v najemu. A je življenje v najemu manj vredno?
[/quote]

Koliko imaš pa plače pa ne upaš povedat? Pa koliko plače ima tvoj mož tudi ne upaš povedat?

Bolgari preživijo tako, da jih je polna EU, pol jih dela na zahodu in preživlja tisto polovico, ki je ostala doma.

Z minimalcem lahko preživiš, se da, tudi z manj. A samo do točke, dokler ti ne crkne hladilnik. Potem se pa življenje neha.
Ker Slovenec je Slovencu volk in nimamo sorodnikov na zahodu, ki bi nam pomagali kupit hebeni hladilnik.

Nisem kupil stanovanja, ker si ga ne morem privoščiti. Živim v najemu. A je življenje v najemu manj vredno?
[/quote]

Koliko imaš pa plače pa ne upaš povedat? Pa koliko plače ima tvoj mož tudi ne upaš povedat?
[/quote]

Plačan imam toliko, kolikor sem garal, da sem prišel do te plače. Plačan sem toliko, kolikor sem sposoben. Plačan sem toliko, kolikor živcev in noči mi požre služba. Sem pa kakor vi premalo plačan, glede na to kaj pokažem v službi (verjamem da večina zaposlenih dela na koncu njihovih sposobnostih zaradi šefov, ki jim je mar samo profit). Nimam minimalca, vendar sem pod povprečjem. Za to plačo sem, ki ni veliko višja od vaše, moral veliko žrtvovati.

nova
Uredništvo priporoča

Nisem kupil stanovanja, ker si ga ne morem privoščiti. Živim v najemu. A je življenje v najemu manj vredno?
[/quote]

Koliko imaš pa plače pa ne upaš povedat? Pa koliko plače ima tvoj mož tudi ne upaš povedat?
[/quote]

Raje mi ti povej, kaj misliš na to: Samo jokate kako premalo plačo imate. A mislite, da bo jokanje na spletu kaj prineslo? Če je res tako hudo kot pravite, zakaj potem tega ne javno izrazite? Mogoče vam je pa všeč, da igrate žrtev? Prosim za odgovore, da bom končno razumel!

Sandi je povedal tudi nekaj resnic, ki veljajo za vse. Ne rečem, da je lahko preživet z minimalcem, da pa se. Največja ovira pri tem je glava in nekompatibilen življenjski slog.

Po drugi strani pa poznam nekaj šihtov, kjer kljub višji plači, tudi večkratniku minimalca, težko dobijo dober kader. Saj pride folk za mesec dni, pa je pretežko, medtem ko je nekaterim v veselje in zaslužijo veliko več, kot bi kje drugje. A gre za delo s fleksibilnim urnikom in to večino ubija… Treba se je odločit ali želiš več denarja ali živet lagodno življenje. Brez izobrazbe je v Sloveniji pač tako…

Imam izobrazbo. Dobim težko službo. Vseeno imam več kot minimalca pa mi na kraj pameti ne pade pametovat, da je minimalc dovolj.
Sandi je lepo napisal, da živi pri sorodnikih. Plačuje samo del stroškov.
Če pa živiš sam kot recimo jaz. Moraš pa vse sam pokriti. Stroški elektrike so za tri osebe malenkost večji kot za eno osebo. In ja, če si sam moraš vse sam plačat. In ja, neprofitna stanovanja niso za vse. Recimo za samske niso.
Komot je nekaj govoriti, če pa samo en delček položnic plačaš in če ti država al pa sorodniki nudijo streho nad glavo.
In ja, si težko predstavljam, da nekdo samski preživlja sebe z minimalcem. Grozno mora biti.

Kje so časi, ko so nam rekli mala Švica. Zdaj se pa z Bolgari primerjamo.
Za zjokat…

Kje so časi, ko so nam rekli mala Švica. Zdaj se pa z Bolgari primerjamo.
Za zjokat…
[/quote]

Kdaj so nam pa to rekli? :)))))

Aja, najem je ok. Hm, torej daš kakih 300€ za najemnino in ti ostane še 300€ plače za položnice, hrano.
Aja, pa ti veš, da je treba kredite odplačat?
Jaz ti predlagam, ko že pišeš svoje budalščine, da vse, kar imaš več kot je minimalec daš v dobrodelne namene. Saj pa ne rabiš več kot 600€, a ne da ne? Daj to drugim. Magari živalim.
[/quote]

Toliko plačaš najema v Ljubljani za 25 kvadratov. Torej, če živiš z ženo/partnerko imaš na voljo 2 minimalca, kar pa ni kar tako..
[/quote]

Oprosti ti ampak ti si bedak ! Z minimalcem lahko samo životariš ne pa živiš. Če pa imaš še dva šolo obvezana otroka potem pa že karitas in rdeči križ poje.

Koliko pa ti dobiš plače?

In ne, ni potrebe, da se primerjamo s slabšimi, naj nas plačujejo, kot boljše od nas. Drugače ti pa marsikaj v lajfu ni jasno, a? 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)


Najbolje, da si doma zraven pokopališča, da bo vse blizu!

Koliko pa ti dobiš plače?

In ne, ni potrebe, da se primerjamo s slabšimi, naj nas plačujejo, kot boljše od nas. Drugače ti pa marsikaj v lajfu ni jasno, a? 😉
[/quote]

Sem že napisal zgoraj, kar preberi. Malo več od minimalca. Men v lajfu je precej jasn, še preveč. Če te zanima kaj vem, ti z veseljem povem.


Najbolje, da si doma zraven pokopališča, da bo vse blizu!
[/quote]
le razumi, saj si dovolj brihtna, če tako fino brihtaš o minimalcu, ki je komaj za preživetje, kaj šele za karkoli drugega. TI živiš- Kuča poso, poso kuča?
https://www.youtube.com/watch?v=MgNkJfTfHa4


Najbolje, da si doma zraven pokopališča, da bo vse blizu!
[/quote]
le razumi, saj si dovolj brihtna, če tako fino brihtaš o minimalcu, ki je komaj za preživetje, kaj šele za karkoli drugega. TI živiš- Kuča poso, poso kuča?
https://www.youtube.com/watch?v=MgNkJfTfHa4
[/quote]
Ti že veš.
Ti vračam en video, da vidiš kaj jaz vse vem. Če ti je jasno sporočilo, mi sporoči.
https://www.youtube.com/watch?v=dNVZ0ZPfE8s

Če že velik del bruto plače plačujemo v državno malho, bi lahko država če bi ji bilo v interesu znižala stroške državljanov. Ukinitev rtv prispevka, ukinitev dodatnega zavarovanja, ki bi se uravnavala z dvigom obveznega zdravstvenega prispevka za 10 evrov, pod pogojem, da ohranimo vse pravice iz naslova dodatnega zdravja. Lahko bi se ukinil komunalni prispevek za odvoz smeti. Podjetja, ki se ukvarjajo z odpadnimi materiali si lahko sredstva pridobijo z reciklažo in predelavo odpadnih materialov in surovin. Zniža se razne omrežnine in prispevke za okolje vsaj za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vse to so ukrepi, ki bi proračun državljana sprostil za več 10 evrov.

Imam vsaj toliko prihodka kot Cmerar, tudi žena je zaposlena imava dva kredita (hiša in avtomobila), 2 šolarja in nama konec meseca ne ostane kaj dosti.
Z minimalcem nebi pokrila niti osnovnih stroškov položnice in hrana, kje je še vse ostalo.
Ljudje na minimalcih ste pravi čarovniki, le kako vam uspe?!?

enkrat hlapec zavedno hlapec zdaj našim vrhovnikom!

Žalostno je brati zapise sužnjev, ki se v skrajnem obupu tolažijo, da ni tako hudo.
Se, da čisto dobro preživeti, samo skromen moraš biti.

Na drugi strani pa so ljudje, ki si dobesedno brišejo usrane riti z bankovci, ali si z njimi prižigajo drage cigare.

Ja, drage moje ovčice, kar zaletavajte se med seboj, tako vsaj volkovom, ki vas imajo zaprte in dobro zdresirane na minimum … zagotavljate smeh in obilo zabave!
Bravo!

Glede na življenjske stroške v Sloveniji bi morala biti minimalna plača cca.1200,00 eur.
Pa še izvedljivo je brez, da bi trpelo konkurenčnost slovenskega gospodarstva. Država bi morala samo povzeti avstrijski sistem pa bi bili na konju. Seveda bi bilo treba zamenjat komplet parlament in pripravite ministrstva.

V Bolgariji si z našimi plačami bog… Je pa fajn, ko se ti vsi prilagodijo od službe… Avto za tisoč evrov je hud strošek, ker veliko pije in se veliko kvari… Imam dober nasvet poči balonček v katerem živiš…


Ti kuzla neutesana, te ni sram?
[/quote]

Takih kuzl kolkor hočeš, radodajke sponzoruše, ki jih poriva kakšen privatnik, ki svoje delavce drži na minimalcu, sam pa se s svojo omejenko razkazuje v kakem X6 ipd… bruh za folk, ki se sprdava nad slo folkom, ki gara za minimalca, da kvazikapitalisti lahko bašejo svoje žepe…

Pri nas minimalc, če ne gre za samsko osebo, sploh ni slab. Pri vseh subvencijah ima družina z minimalci več kot nekdo, ki preseže cenzus. Če pa upoštevamo še “dovoljeno” premoženje, pa sploh.

Stalno pišete, da minimalec ni slab. Da ni slab???? Katastrofalen je, v tujini je socialna pomoč dosti višja!

Saj je pri nas socialna pomoč skoraj minimalc. No sedaj pa smo prišli do tega, da zakaj bi delal, če imam socialno.

Saj je pri nas socialna pomoč skoraj minimalc. No sedaj pa smo prišli do tega, da zakaj bi delal, če imam socialno.
[/quote]
Pri nas v Slo znaša socialna pomoč okoli 280 eur, polovico minimalne plače in NI ista. V Italiji znaša soc. pomoč 580 eur in v Angliji 900.

New Report

Close