Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Minimalc pri nas ni tak slab, drugje je še slabše

Minimalc pri nas ni tak slab, drugje je še slabše

Saj je pri nas socialna pomoč skoraj minimalc. No sedaj pa smo prišli do tega, da zakaj bi delal, če imam socialno.
[/quote]
Pri nas v Slo znaša socialna pomoč okoli 280 eur, polovico minimalne plače in NI ista. V Italiji znaša soc. pomoč 580 eur in v Angliji 900.
[/quote]

Potem pa pojdite zivet v Anglijo z 900 evri na mesec. Boste naenkrat ugotovili, da v Sloveniji ni tako zelo slabo, kot ste si vbili v glavo.

A zato se potem tako štepa otroke pa živi v gnilih zakonih?
Ker si ne predstavljam kako nekdo preživi z minimalcem. Sem samska in moram reči, da si ne predstvljam, da bi imela samo minimalca.

In koliko ” ugodnega ” kredita ti banke dajo, če imaš minimalca? Saj pri tvojih izračunih si najbrž pomislil, da je treba nekje živet.

Bolj je zaskrbljujoče, da je naše gospodarstvo sposobno odpirati samo delovna mesta z nizko dodano vrednostjo. Tako ni realno pričakovati, da bi plače šle gor, zakaj bi Slovenec zaslužil več od Slovaka za isto delo?

Da se če preneseš naokoli sorodnike in vse podeduješ. Pa če ti starši plačujejo položnice, hrano… Pa še luksuzne počitnice si lahko poleg vsega privoščimo ane 😀

Zakaj bi nekdo, ki dela, kar dela madžar za 400, imel 1200 plače?

Zakaj bi nekdo, ki dela, kar dela madžar za 400, imel 1200 plače?
[/quote]
Zato ker si za pošteno delo zasluži pošteno plačilo, sistem ekstremne nekontrolirane požrešnosti, zatiranja, zasužnjevanja, ki se je razbohotil zelo na hitro, ne more zdržat na dolgi rok, to je vsakemu jasno, le tebi ne.

Kapitalizem ne pozna meja, zakaj bi tuja firma plačala slovenskemu fizičarju 1200? Bodo pač zaprli firmo in šli drugam.

Ni več socializma.


Mislim, da tisti, ki jamrajo, da s svojo plačo ne morejo preživeti, želijo samo zbujati pozornost in igrati na socialni čut, ki je prisoten pri mnogih v Sloveniji, češ, da naj jim dajo kakšen evro, da bodo imeli za priboljšek (no, ta priboljšek lepo zavijejo v celofan nujnih potreb).

Sam sem invalid, invalidsko upokojen, z nadomestilom za invalidnost in varstvenim dodatkom, 470 EUR na mesec dobim in s tem denarjem lahko preživim in nič mi ne manjka. Zakaj? Ker se ne preseravam. Vidim, da se mnogi v tej naši lepi deželici preseravajo, potem jim pa zmanjka denarja za nujne reči. Npr. drag avto, kredit za bog ve kaj, potem pa ni denarja za hrano in tisto najnujnejše. Pa delanje otrok z večimi ženskami. Potem živiš z eno žensko, z njo imaš enega otroka, poleg tega pa plačuješ preživnino za otroke, ki živijo z drugimi materami – bivšimi ženami. To ne gre. Najprej se ugotovi, če se z žensko ujemata, potem so šele otroci na vrsti in otroci so življenjski projekt, ne pa nekaj, kar se na izi spravi pod streho in naslednji dan pozabi. Nadalje – turizem. Nič nimam proti njemu, ampak če ni denarja zanj, se ni treba preseravati. Turizem ni nekaj, kar bi človek rabil. Bolj važni so hrana, obleka, stanovanje, pozimi kurjava, elektrika, voda, komunalne storitve… Smučanje pa ni nekaj, kar bi človek rabil. Jaz zaradi invalidnosti nisem nikoli mogel smučati, tudi z monoskijem ne, pa mi zato ni nič žal, nič mi ne manjka in ni mi nič manjkalo. Tukaj pa cele zime berem, kako nekateri jokate, ker ne morete na smučanje, zdaj poleti pa ne na morje… Je pa izlet na morje še vedno cenejši od smučanja, ker vsaj drage opreme ne rabiš (kopalke ni treba, da so fensi). Nadalje, ali je treba, da otroci obiskujejo vse mogoče aktivnosti, ki jih je treba plačati? Ali ni možnosti, da se otroci po pouku zberejo na bližnjem igrišču in se zdivjajo? No, pozimi, ko je mrzlo in dež, je to res malo težje, ampak ob lepem vremenu bi se pa dalo. Namesto tega pa igrišča samevajo, vsaj pri nas. Žal, ampak zdi se mi, da ste nekateri brez idej, kako preživeti čas, kako animirati otroke. Tudi knjižnice so za otroke zastonj. Lahko si izposodijo kakšno knjigo tam in berejo. Za rekreacijo pa na kakšen okoliški hrib. Ni treba daleč. Slovenija je vse polna možnosti za kaj takega. Ni vam treba niti za milimeter čez državno mejo na katerikoli strani – vse dobite pri nas – gore, morje, jezera, planinske poti, pešpoti, kolesarske steze,… Pa to še ni vse. Marsikje bi še bilo možno prihraniti. Gostilne so skoraj na vsakem vogalu in povsod so skozi ves odpiralni čas polne. Takoj se vidi, ali je gostilna odprta ali ne. Če je odprta, je polna, če je zaprta, je prazna. In to sigurno ni samo elita, ki zahaja v gostilne, saj sicer ne bi bila vsaka vaška gostilna polna in to po cele dneve… Res ne vem, kaj ljudje rabite iskati v gostilnah. No, razumem, da gre kdo jesti, ko je na službenem potovanju, ampak na službenem potovanju verjetno niste kar vsi (no, tega žal ne morem vedeti, ker nikoli nisem mogel hoditi v službo in tega niti ne poznam), pijačo pa lahko komot kupite v trgovini, tudi kakšen hladen prigrizek se lahko kupi v trgovini in ni treba za vsako figo v gostilno… Čudi me le, da ko delajo statistiko BDP ne prikažejo gostinskega sektorja kot najpomembnejšega v državi. Izgleda, kot da tukaj veliko denarja odteče mimo. Žal.
[/quote]

Drugim ženski naredijo otroka zato, da jo obdržijo – to je njena cena, njen pogoj dostikrat: bodisi zaradi tiktak biološke ure, ali pa da ima tudi ona pač partnerja, za javnost, potem pa še otroka, ki naj bi bil krona neke ljubezni in zveze – amapk potem se pa spet začne, otrok dostikrat pozzstavi razmerje med partnerjema na glavo, ker se eden nole prilagoditi, ker ali ni dovolj zrel, ali pa noče spet ponovit iste zgodbe…..

Jaz sicer nimam te izkušnje, hvalabogu, je pa veliko ljudi okoli mene, ki tako naredijo in potem funkcionirajo ( oziroma životarijo).


Mislim, da tisti, ki jamrajo, da s svojo plačo ne morejo preživeti, želijo samo zbujati pozornost in igrati na socialni čut, ki je prisoten pri mnogih v Sloveniji, češ, da naj jim dajo kakšen evro, da bodo imeli za priboljšek (no, ta priboljšek lepo zavijejo v celofan nujnih potreb).

Sam sem invalid, invalidsko upokojen, z nadomestilom za invalidnost in varstvenim dodatkom, 470 EUR na mesec dobim in s tem denarjem lahko preživim in nič mi ne manjka. Zakaj? Ker se ne preseravam. Vidim, da se mnogi v tej naši lepi deželici preseravajo, potem jim pa zmanjka denarja za nujne reči. Npr. drag avto, kredit za bog ve kaj, potem pa ni denarja za hrano in tisto najnujnejše. Pa delanje otrok z večimi ženskami. Potem živiš z eno žensko, z njo imaš enega otroka, poleg tega pa plačuješ preživnino za otroke, ki živijo z drugimi materami – bivšimi ženami. To ne gre. Najprej se ugotovi, če se z žensko ujemata, potem so šele otroci na vrsti in otroci so življenjski projekt, ne pa nekaj, kar se na izi spravi pod streho in naslednji dan pozabi. Nadalje – turizem. Nič nimam proti njemu, ampak če ni denarja zanj, se ni treba preseravati. Turizem ni nekaj, kar bi človek rabil. Bolj važni so hrana, obleka, stanovanje, pozimi kurjava, elektrika, voda, komunalne storitve… Smučanje pa ni nekaj, kar bi človek rabil. Jaz zaradi invalidnosti nisem nikoli mogel smučati, tudi z monoskijem ne, pa mi zato ni nič žal, nič mi ne manjka in ni mi nič manjkalo. Tukaj pa cele zime berem, kako nekateri jokate, ker ne morete na smučanje, zdaj poleti pa ne na morje… Je pa izlet na morje še vedno cenejši od smučanja, ker vsaj drage opreme ne rabiš (kopalke ni treba, da so fensi). Nadalje, ali je treba, da otroci obiskujejo vse mogoče aktivnosti, ki jih je treba plačati? Ali ni možnosti, da se otroci po pouku zberejo na bližnjem igrišču in se zdivjajo? No, pozimi, ko je mrzlo in dež, je to res malo težje, ampak ob lepem vremenu bi se pa dalo. Namesto tega pa igrišča samevajo, vsaj pri nas. Žal, ampak zdi se mi, da ste nekateri brez idej, kako preživeti čas, kako animirati otroke. Tudi knjižnice so za otroke zastonj. Lahko si izposodijo kakšno knjigo tam in berejo. Za rekreacijo pa na kakšen okoliški hrib. Ni treba daleč. Slovenija je vse polna možnosti za kaj takega. Ni vam treba niti za milimeter čez državno mejo na katerikoli strani – vse dobite pri nas – gore, morje, jezera, planinske poti, pešpoti, kolesarske steze,… Pa to še ni vse. Marsikje bi še bilo možno prihraniti. Gostilne so skoraj na vsakem vogalu in povsod so skozi ves odpiralni čas polne. Takoj se vidi, ali je gostilna odprta ali ne. Če je odprta, je polna, če je zaprta, je prazna. In to sigurno ni samo elita, ki zahaja v gostilne, saj sicer ne bi bila vsaka vaška gostilna polna in to po cele dneve… Res ne vem, kaj ljudje rabite iskati v gostilnah. No, razumem, da gre kdo jesti, ko je na službenem potovanju, ampak na službenem potovanju verjetno niste kar vsi (no, tega žal ne morem vedeti, ker nikoli nisem mogel hoditi v službo in tega niti ne poznam), pijačo pa lahko komot kupite v trgovini, tudi kakšen hladen prigrizek se lahko kupi v trgovini in ni treba za vsako figo v gostilno… Čudi me le, da ko delajo statistiko BDP ne prikažejo gostinskega sektorja kot najpomembnejšega v državi. Izgleda, kot da tukaj veliko denarja odteče mimo. Žal.
[/quote]

Drugim ženski naredijo otroka zato, da jo obdržijo – to je njena cena, njen pogoj dostikrat: bodisi zaradi tiktak biološke ure, ali pa da ima tudi ona pač partnerja, za javnost, potem pa še otroka, ki naj bi bil krona neke ljubezni in zveze – amapk potem se pa spet začne, otrok dostikrat pozzstavi razmerje med partnerjema na glavo, ker se eden nole prilagoditi, ker ali ni dovolj zrel, ali pa noče spet ponovit iste zgodbe…..

Jaz sicer nimam te izkušnje, hvalabogu, je pa veliko ljudi okoli mene, ki tako naredijo in potem funkcionirajo ( oziroma životarijo).
[/quote]

Sploh kaki starejši tipi, ki imajo mlajšo žensko, hočejo ji čimprej narediti otroka, da potem ona ne bi kar tako ušla.

Res ne razumeš… Če delaš na minimalcu ne dobiš kredita, ker ti mora minimalc ostat na računu! Bebec. Nimaš blage veze o ničemer in tu pametuješ kk nam je fajn. Da bi se ti gobec pa roke pusušile idiot. Se strinjam, da je marsikje še slabše, ampak s 610 euri se lahku tut pr nas samo jebeš. Če maš srečo ti bo vsaj za to kdo plačal.
Skratka, ne pametuj, ker se ti že po nicku vidi, da nisi narejen za to početje.


Mislim, da tisti, ki jamrajo, da s svojo plačo ne morejo preživeti, želijo samo zbujati pozornost in igrati na socialni čut, ki je prisoten pri mnogih v Sloveniji, češ, da naj jim dajo kakšen evro, da bodo imeli za priboljšek (no, ta priboljšek lepo zavijejo v celofan nujnih potreb).

Sam sem invalid, invalidsko upokojen, z nadomestilom za invalidnost in varstvenim dodatkom, 470 EUR na mesec dobim in s tem denarjem lahko preživim in nič mi ne manjka. Zakaj? Ker se ne preseravam. Vidim, da se mnogi v tej naši lepi deželici preseravajo, potem jim pa zmanjka denarja za nujne reči. Npr. drag avto, kredit za bog ve kaj, potem pa ni denarja za hrano in tisto najnujnejše. Pa delanje otrok z večimi ženskami. Potem živiš z eno žensko, z njo imaš enega otroka, poleg tega pa plačuješ preživnino za otroke, ki živijo z drugimi materami – bivšimi ženami. To ne gre. Najprej se ugotovi, če se z žensko ujemata, potem so šele otroci na vrsti in otroci so življenjski projekt, ne pa nekaj, kar se na izi spravi pod streho in naslednji dan pozabi. Nadalje – turizem. Nič nimam proti njemu, ampak če ni denarja zanj, se ni treba preseravati. Turizem ni nekaj, kar bi človek rabil. Bolj važni so hrana, obleka, stanovanje, pozimi kurjava, elektrika, voda, komunalne storitve… Smučanje pa ni nekaj, kar bi človek rabil. Jaz zaradi invalidnosti nisem nikoli mogel smučati, tudi z monoskijem ne, pa mi zato ni nič žal, nič mi ne manjka in ni mi nič manjkalo. Tukaj pa cele zime berem, kako nekateri jokate, ker ne morete na smučanje, zdaj poleti pa ne na morje… Je pa izlet na morje še vedno cenejši od smučanja, ker vsaj drage opreme ne rabiš (kopalke ni treba, da so fensi). Nadalje, ali je treba, da otroci obiskujejo vse mogoče aktivnosti, ki jih je treba plačati? Ali ni možnosti, da se otroci po pouku zberejo na bližnjem igrišču in se zdivjajo? No, pozimi, ko je mrzlo in dež, je to res malo težje, ampak ob lepem vremenu bi se pa dalo. Namesto tega pa igrišča samevajo, vsaj pri nas. Žal, ampak zdi se mi, da ste nekateri brez idej, kako preživeti čas, kako animirati otroke. Tudi knjižnice so za otroke zastonj. Lahko si izposodijo kakšno knjigo tam in berejo. Za rekreacijo pa na kakšen okoliški hrib. Ni treba daleč. Slovenija je vse polna možnosti za kaj takega. Ni vam treba niti za milimeter čez državno mejo na katerikoli strani – vse dobite pri nas – gore, morje, jezera, planinske poti, pešpoti, kolesarske steze,… Pa to še ni vse. Marsikje bi še bilo možno prihraniti. Gostilne so skoraj na vsakem vogalu in povsod so skozi ves odpiralni čas polne. Takoj se vidi, ali je gostilna odprta ali ne. Če je odprta, je polna, če je zaprta, je prazna. In to sigurno ni samo elita, ki zahaja v gostilne, saj sicer ne bi bila vsaka vaška gostilna polna in to po cele dneve… Res ne vem, kaj ljudje rabite iskati v gostilnah. No, razumem, da gre kdo jesti, ko je na službenem potovanju, ampak na službenem potovanju verjetno niste kar vsi (no, tega žal ne morem vedeti, ker nikoli nisem mogel hoditi v službo in tega niti ne poznam), pijačo pa lahko komot kupite v trgovini, tudi kakšen hladen prigrizek se lahko kupi v trgovini in ni treba za vsako figo v gostilno… Čudi me le, da ko delajo statistiko BDP ne prikažejo gostinskega sektorja kot najpomembnejšega v državi. Izgleda, kot da tukaj veliko denarja odteče mimo. Žal.
[/quote]

Drugim ženski naredijo otroka zato, da jo obdržijo – to je njena cena, njen pogoj dostikrat: bodisi zaradi tiktak biološke ure, ali pa da ima tudi ona pač partnerja, za javnost, potem pa še otroka, ki naj bi bil krona neke ljubezni in zveze – amapk potem se pa spet začne, otrok dostikrat pozzstavi razmerje med partnerjema na glavo, ker se eden nole prilagoditi, ker ali ni dovolj zrel, ali pa noče spet ponovit iste zgodbe…..

Jaz sicer nimam te izkušnje, hvalabogu, je pa veliko ljudi okoli mene, ki tako naredijo in potem funkcionirajo ( oziroma životarijo).
[/quote]
Sorry, ne razumem. Z enim naredi otroka, da ima partnerja, z drugim pa otroka, ki je krona neke ljubezni in zveze??? Ali ne more imeti samo tega partnerja, ki je krona njune medsebojne ljubezni? Ne razumem to, sorry. Sem mislil, da v Sloveniji vlada monogamija, ne pa poligamija…

Če pa kredita ne dobiš, lahko še vedno greš potem v najem. Če ti je pa minimalc premal, pa to povej politikom in delodajalcem. Če meni groziš, ne boš nič bolje živel.

Če pa kredita ne dobiš, lahko še vedno greš potem v najem. Če ti je pa minimalc premal, pa to povej politikom in delodajalcem. Če meni groziš, ne boš nič bolje živel.
[/quote]

Pa se ti zavedaš, da si na javnem forumu? Da če je povedano tukaj, je povedano vsem? :)))

Če pa kredita ne dobiš, lahko še vedno greš potem v najem. Če ti je pa minimalc premal, pa to povej politikom in delodajalcem. Če meni groziš, ne boš nič bolje živel.
[/quote]

Pa se ti zavedaš, da si na javnem forumu? Da če je povedano tukaj, je povedano vsem? :)))
[/quote]

Če se tule mal prčkaš pa negoduješ, te pač ne bo nobeden uslišal. Pa čeprav verjetno odgovorni za to cel dan visijo tu..

600, 700 ni veliko dnarja, je pa dosti za skromno življenje. Dejstvo je da so ljudje vsakič bolj presrani in hočejo počitnice,pa bogato hrano za jest, pa sladolede poleti, pa pivo… da o čikih sploh ne govorim. Pa taki, ki so že tako brez denarja, imajo ponavadi po 2,3 otroke. Zame so taki ljudje psihopati. Kako pa mislite da so pred sto leti živeli? Kruh so imeli včasih, meso mogoče enkrat mesečno, pa pogosto stradali.

Če pa kredita ne dobiš, lahko še vedno greš potem v najem. Če ti je pa minimalc premal, pa to povej politikom in delodajalcem. Če meni groziš, ne boš nič bolje živel.
[/quote]

Res ne razumeš, če si iz mojih besed razumel grožnje. To,da ti rečem bebec, ter ti želim, da se ti posušijo organi s katerimi trosiš neumnosti, še ne pomeni, da ti grozim. Ni fajn, da ga trolaš, razumem, da ti je dolgčas, tak kreten verjetno nima veliko prijateljev… Sem pa človek, k ma poln kurec trollov na vseh frontah in jih tu in tam pošjem v tri pisane marjetice in ja, včasih se zaradi tega počutim bolje… dans si pač ti bedak dneva, nisi pa niti prvi niti zadnji, žal, konkurenca je huda…

Zakaj bi živel skromno, če pa oddelaš 180-220 ur mesečno, delaš nedelje , praznike, ponoči, imaš delovno dobo, ki je daljša od slovenske samostojnosti, vedno si bil na razpolago, reševal krizne situacije, itd Ne enostavno ni dovolj! Kdo je postavil normative delodajalci, parlament, gzs, Zda, Kitajska,Trump, Merkel, Bruselj? Spodobno plačilo za spodobno delo!Zakaj je potreben tehnološki napredek?Za splošno dobro, ali za zasužnjevanje in represijo najrevnejših? Napredek je zlorabljen v krive namene. Roboti bodo delali za nas. Ne, roboti bodo delali za delodajalca, in trg, mi bomo pa kopali po kontejnerjih.To je golo dejstvo, kdor tega ne vidi je navaden bebec.

Odvisno kaj delaš. Navadni fizičarji nikjer na svetu ne živijo preveč dobro.

Zakaj bi nekdo, ki dela, kar dela madžar za 400, imel 1200 plače?
[/quote]
Zato ker si za pošteno delo zasluži pošteno plačilo, sistem ekstremne nekontrolirane požrešnosti, zatiranja, zasužnjevanja, ki se je razbohotil zelo na hitro, ne more zdržat na dolgi rok, to je vsakemu jasno, le tebi ne.
[/quote]

Sistem čist dobro deluje. V večini držav na svetu dobijo mase ljudi precej manj kot v Sloveniji.

A počasi razumete, da za Evropejca, ki ima samo “dve pridni roki”, ni prihodnosti? delovna sila se je morala skozi desetletja specializirati. Kdor ima samo 2 pridni roki, ne more delati v tovarni BMW v nemčiji, recimo. za folk, ki ima samo dve pridni roki, bodo delovna mesta samo še v aziji. zato je pri nas tudi propadla mura recimo.

Evropejec mora obvladati specifično delo, ki mu ga je nekdo pripravljen plačati. Ne pa nekaj “jaz bi rad late nosil, ker sem priden, za to mi pa dajte jurja”. Sej niste normalni. Pojdite v Nemčijo h kakšnemu Turku hamburgerje peči, pa boste videli, kolk boste morali delati za jurja. od zore do mraka!

Kdo ti pa brani iti v jamo živet? Tudi tale računalnik, na katerega klofaš svoje umotvore, je čisto preseravanje.

daj mal si izracunaj, da delas dva praznika, pa tri nedelje, pa deset nocnih, 24 nadur zraven 176 ur rednega dela za minimalno placo, ce je to tebi ok, meni ni. da ne govorim, da si potem upa delodajalec se tezit, ko si placan na uro po 2eur neto, se manj kot student. iztrosen, unicen, obupan

kje je se slabsi??? v slo mislim.

General glan

General, sam si nosi late. Imaš žago, pa vsak mesec miljon plusa, js ti bom pa švical za 610, po možnosti z nadurami v soboto zjutraj? Misli si. Js ne bom. Znam nosit late, sem ji že, sam za 5 eurov na uro… ob še enem šihtu… ja, delal sem še na črno, cca.100 ur na mesec, vsega cca. 2000 ur, jebi ga… o regresu sem lahko le sanjal, minimalka, ki oz. če sem jo dobil na rednem šihtu v igralen salonu, mi ni bla dost za plačat najemnino, pa položnice, pa še kaj jest… sploh, kadar minimalke ni blo… elektra ne zanima a si ti dobil plačo… skratka… sem na trgu delovne sile, imam dve pridni roki in več, ter sem naprodaj… ampak dokler dobi Ronaldo miljone za brcaje žoge, se sam za 610 evrov ne bom prodal. Ko prebiram komentarje sodržavljanov se mi včasih res dozdeva, da slovenci razen dveh rok (ali nog) nimamo ponudit ničesar… dodal bom še to, da je v marsikaterem Bmw-ju, Mercedezu, Volvu, Fordu itd., delček, ki je prišel iz mojih pridnih rok… le da so bile te iste roke v Nemčiji vredne 1500 evrov v dveh tednih, v Sloveniji pa 650 na mesec (minimalka + premija/uspešnost)… ampak sem jo redno dobil, to je treba priznati…

New Report

Close