Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Minister Erjavec za Večer: Slovenija bo glasovala proti Hrvaški v OECD!

Minister Erjavec za Večer: Slovenija bo glasovala proti Hrvaški v OECD!

“Naloga arbitražnega sodišča
(1) Arbitražno sodišče določi:
(a) potek meje med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško na kopnem in morju;
(b) stik Slovenije z odprtim morjem;
(c) režim za uporabo ustreznih morskih območij.
(2) Pogodbenici v enem mesecu podrobno opredelita vsebino spora.
če tega ne storita,
arbitražno sodiščeč za določitev točnega obsega spora in zahtev glede meje na morju in
kopnem med pogodbenicama uporabi predložene navedbe obeh pogodbenic.
(3) Arbitražno sodišče izreče razsodbo o sporu.
(4) Za razlago tega sporazuma je pristojno arbitražno sodišče. “

Zadnja točka (4) velja tudi za točko 1, ki si jo navedla. Nikjer v sporazumu ne piše, da se lahko ena stran enostransko odpove pogodbi. In sodišče je problem obravnavalo, se odločilo da ne vpliva bistveno na njegovo delo in to je pač potrebno sprejeti. In to podpira tudi večina mednarodne skupnosti (tako smo vsaj mi obveščeni 🙂 ).


tega pa ni opazit
[/quote]

Zanimivo. Ker se ne strinja s stališčem Erjavca, to pomen, da nima rada Slo :))) OMG kakšne budalaštine.
[/quote]

ah dej ne pretiravej, pa ne posplošuj.

Da se Slovenija s Hrvaško ne more ničesar dogovoriti, pa če se še tako prizadeva z diplomatskim, mirnim načinom. Hrvaška priznava samo tisto kar je po njihovo, pogaja se pa ne. Gre za egoističen in enostranski odnos Hrvaške do Slovenije. V tem primeru dam Erjavcu prav, če ne moreš zlepa, je potrebno ostro in zgrda. Kaj si želite, da bi Slovenija morala Hrvaški nastaviti še drugo levo lica, da jo mahne po njem. A ni bila dobolj desna stran? Pahor, Cerar, vsi naši politiki so se želeli zmeniti s hrvaškimi politiki na človeški, miren način, a Hrvaška noče. Kaj nam drugega preostane?

Pustite zdaj ta OECD. Raje naj nas skrbi, da se res ne bo kakšna vojska aktivirala, saj je sklicana seja v parlamentu na predlog Žana Mahniča (SDS).

Ali sta bila Sekolec in Drenikova že obsojena? Ali je bil obsojen zunanji minister, če sta delovala po njegovem nalogu? Je vsaj odstopil zaradi afere Sekolec & Dernikova? Nič od tega a ne?

Kako bi ravnala Slovenija, če bi bila obratna situacija. Sicer pa, naivnost in nesposobnost naših politikov presega vse meje neumnosti in narodu všečno zaostrovanje je namenjeno samo lastni promociji.

Če mene vprašaš, je tragikomično obnašanje politikov v obeh državah v tej zadevi. Ne vem, a ne razumem pristojnosti ministrov, ampak meni se zdi, da Erjavec prekoračuje pooblastila. Je njega kdo pooblastil, da govori v imenu vlade o blokiranju Hrvaške? Kdo je pri nas predsednik vlade, on ali Cerar?

In, kaj ima Slovenija od tega, da je članica te elitne družbe? Koliko znanih firm je v Sloveniji propadlo oziroma koliko jih je na aparatih? Največ gospodarskega sodelovanja se dogovori bilateralno.
[/quote]

Se mi zdi da sem nekje zasledila, da si ti pravnica? Ne vem, meni s svojim pisanjem tukaj gor res ne deluješ preveč brihtno in razgledano, kakor naj bi pravniki recimo bili.
Prednosti članstva v OECD si pač poguglaj. Koliko firm propade res nima veze s prednostmi, ki jih OECD prinaša.

Tu pa govorimo o sosednji državi, ki ne spoštuje neke razsodbe na višjem nivoju, h kateri je sama pristopila in s katero v 25tih letih pogovarjanja, nismo prišli nikamor. Da ne govorimo o tem, da so si sredinsko črto v piranskem zalivu izmislili sami, s čemer pa ogrožajo ekonomsko eksistenco slovenskim ribičem. In vsi primitivni izpadi, ki jih imajo v piranskem zalivu? Primitivci pač.

V vseh teh letih so pokazali, da niso verodostojen sogovornik, torej je treba zavzet druge vzvode in jih prizemljit.
[/quote]

Ni variante, da bi bila Antilopa odvetnica, je čisto preveč nerazgledana in neumna. Enkrat je nekdo namigoval, da je, pa je to čisto ignorirala in pisala o vseh ostalih traparijah. Če bi bila, bi se, glede na to kakšna je, sigurno pohvalila. Ona je kvečjemu tajnica v kakšni odvetniški firmi. Odvetnica sigurno ni.

Se mi zdi da sem nekje zasledila, da si ti pravnica? Ne vem, meni s svojim pisanjem tukaj gor res ne deluješ preveč brihtno in razgledano, kakor naj bi pravniki recimo bili.
Prednosti članstva v OECD si pač poguglaj. Koliko firm propade res nima veze s prednostmi, ki jih OECD prinaša.

Tu pa govorimo o sosednji državi, ki ne spoštuje neke razsodbe na višjem nivoju, h kateri je sama pristopila in s katero v 25tih letih pogovarjanja, nismo prišli nikamor. Da ne govorimo o tem, da so si sredinsko črto v piranskem zalivu izmislili sami, s čemer pa ogrožajo ekonomsko eksistenco slovenskim ribičem. In vsi primitivni izpadi, ki jih imajo v piranskem zalivu? Primitivci pač.

V vseh teh letih so pokazali, da niso verodostojen sogovornik, torej je treba zavzet druge vzvode in jih prizemljit.
[/quote]

Ni variante, da bi bila Antilopa odvetnica, je čisto preveč nerazgledana in neumna. Enkrat je nekdo namigoval, da je, pa je to čisto ignorirala in pisala o vseh ostalih traparijah. Če bi bila, bi se, glede na to kakšna je, sigurno pohvalila. Ona je kvečjemu tajnica v kakšni odvetniški firmi. Odvetnica sigurno ni.
[/quote]

Je prilicno razgledana in inteligentna;zakaj bi sr ze morala hvaliti da je koncala pravni faks; pa ceprav ga je? Drzi tudi da jo z hrvasko vezejo tudi druzinske vezi od tod njena prizanesljivost di hrvaske drzave in razumevanje;ceprav dobro ve da je njihova vlada polna dreka kot tudi predsednica cokolinda ki dva dni nazaj zagovarja za dom spremni kot starohrvaski pozdrav danes ko so.odstranili soorno.plosco hosa iz jasenovca in jo hinavsko.prestavili nazaj pa se dela malo cuknuto;da o njihovem potvarjanju zgodovine prdvsem o t.i hrvatskim kraljevima sploh ne govorim;hrvati inajo grozne tezave s samopodobo ladtne drzave in zeljo da izoadejo velicastnejsi kot so v resnici;tako kot slovenci so do tita bili vazali mocnejsim drzavam

Ni variante, da bi bila Antilopa odvetnica, je čisto preveč nerazgledana in neumna. Enkrat je nekdo namigoval, da je, pa je to čisto ignorirala in pisala o vseh ostalih traparijah. Če bi bila, bi se, glede na to kakšna je, sigurno pohvalila. Ona je kvečjemu tajnica v kakšni odvetniški firmi. Odvetnica sigurno ni.
[/quote]

Je prilicno razgledana in inteligentna;zakaj bi sr ze morala hvaliti da je koncala pravni faks; pa ceprav ga je? Drzi tudi da jo z hrvasko vezejo tudi druzinske vezi od tod njena prizanesljivost di hrvaske drzave in razumevanje;ceprav dobro ve da je njihova vlada polna dreka kot tudi predsednica cokolinda ki dva dni nazaj zagovarja za dom spremni kot starohrvaski pozdrav danes ko so.odstranili soorno.plosco hosa iz jasenovca in jo hinavsko.prestavili nazaj pa se dela malo cuknuto;da o njihovem potvarjanju zgodovine prdvsem o t.i hrvatskim kraljevima sploh ne govorim;hrvati inajo grozne tezave s samopodobo ladtne drzave in zeljo da izoadejo velicastnejsi kot so v resnici;tako kot slovenci so do tita bili vazali mocnejsim drzavam
[/quote]

Hvala Julius. Kritiziram tudi Cokolindo in anemicnega hrvaskega predsednika vlade, ampak ne na forumu. Jaz od Hrvaske nic nimam, od Slovenije pa. Ta dva hrvaska politika pa sta itak kot tista dva v risanki A je to. 😉

Po moje se bodo zaostrili odnosi. To hočejo Hrvati. Sodišče je dalo svojo sodbo. Nas delajo neumne v bistvu so se pa tudi oni dogovarjali. Kdo pa se ne bi? Naši pač bolj naivno in oni so bili pri temu bolj pametni.

Mi se značajsko zelo razlikujemo z njimi. Ko bo naš in njihov naivni narod zaostril zadeve, ne bo lahko ne njim in ne nam. Najebali boste lastniki nepremičnin tam, dopustniki se lahko obiskom in neprijetnostim ognemo, ne bodo pa prijetna njihova potovanja in pač malo njihovih dopustovanje po in v SLO.
Tako kot negdo že piše zgoraj. V vsakem narodu je dovolj “fu*kičev”, ki bodo zadeve izostriti.
Poglejmo samo nedolžen primer domačih fu*kičev v izolski urologiji. To so nevarne igre in predvsem bi bilo dobro, da Plenkovič ne izziva dokaj umirjenih slovenskih stališč.

Absolutno se ne strinjam s to pokvarjeno igro Balkancev.

Ni variante, da bi bila Antilopa odvetnica, je čisto preveč nerazgledana in neumna. Enkrat je nekdo namigoval, da je, pa je to čisto ignorirala in pisala o vseh ostalih traparijah. Če bi bila, bi se, glede na to kakšna je, sigurno pohvalila. Ona je kvečjemu tajnica v kakšni odvetniški firmi. Odvetnica sigurno ni.
[/quote]

Je prilicno razgledana in inteligentna;zakaj bi sr ze morala hvaliti da je koncala pravni faks; pa ceprav ga je? Drzi tudi da jo z hrvasko vezejo tudi druzinske vezi od tod njena prizanesljivost di hrvaske drzave in razumevanje;ceprav dobro ve da je njihova vlada polna dreka kot tudi predsednica cokolinda ki dva dni nazaj zagovarja za dom spremni kot starohrvaski pozdrav danes ko so.odstranili soorno.plosco hosa iz jasenovca in jo hinavsko.prestavili nazaj pa se dela malo cuknuto;da o njihovem potvarjanju zgodovine prdvsem o t.i hrvatskim kraljevima sploh ne govorim;hrvati inajo grozne tezave s samopodobo ladtne drzave in zeljo da izoadejo velicastnejsi kot so v resnici;tako kot slovenci so do tita bili vazali mocnejsim drzavam
[/quote]

Pa še naiven :)))

Po moje se bodo zaostrili odnosi. To hočejo Hrvati. Sodišče je dalo svojo sodbo. Nas delajo neumne v bistvu so se pa tudi oni dogovarjali. Kdo pa se ne bi? Naši pač bolj naivno in oni so bili pri temu bolj pametni.

Mi se značajsko zelo razlikujemo z njimi. Ko bo naš in njihov naivni narod zaostril zadeve, ne bo lahko ne njim in ne nam. Najebali boste lastniki nepremičnin tam, dopustniki se lahko obiskom in neprijetnostim ognemo, ne bodo pa prijetna njihova potovanja in pač malo njihovih dopustovanje po in v SLO.
Tako kot negdo že piše zgoraj. V vsakem narodu je dovolj “fu*kičev”, ki bodo zadeve izostriti.
Poglejmo samo nedolžen primer domačih fu*kičev v izolski urologiji. To so nevarne igre in predvsem bi bilo dobro, da Plenkovič ne izziva dokaj umirjenih slovenskih stališč.

Absolutno se ne strinjam s to pokvarjeno igro Balkancev.
[/quote]
Zakaj bi pa lastniki nepremičnin tam nahebali? Od koga?

Če mene vprašaš, je tragikomično obnašanje politikov v obeh državah v tej zadevi. Ne vem, a ne razumem pristojnosti ministrov, ampak meni se zdi, da Erjavec prekoračuje pooblastila. Je njega kdo pooblastil, da govori v imenu vlade o blokiranju Hrvaške? Kdo je pri nas predsednik vlade, on ali Cerar?
[/quote]

Erjavec je burkež in na vsak način se mora pokazati v agresivni luči pred naslednjimi volitvami. Tudi Cerar. S tem, da zaostrujejo odnose, jemljejo iz rok tudi argumente opoziciji.
Cerar najbrž ne obvlada svojega ministra in ta diplomat, ki niti situacije na skupnem hodniku ni zmogel znal urediti, bo zagotovo uredil odnose s Hrvaško. Malo morgen.
V resnici je vse, kar ta dva lumpa (in ostali) urejata, njuna politična prihodnost. Na Hrvaški strani ni dosti drugače. Oboji politiki zunanjega sovražnika potrebujejo. Če teh zapletov ne bi bilo, bi se bilo treba izmisliti pač nekaj drugega. Recimo migranti bi tudi lahko bili primerni. Potegne se žica in popularnost naraste. Ampak nad migranti drži roko EU in na migrantih se ne da rajati do nezavesti. Da pa se z odnosom z sosednjo nepomembno državo. Tu lahko vidimo do kam so pripravljeni ti bedaki iti.
Cerar: A ne, da je treba spoštovati razsodbe, vleče za rokav vsakega iz EU, najbrž se mu folk po hodnikih že izmika. Mislim, kateri bedak mu pa bo odgovoril negativno na tako vprašanje. Potem pa interpretacije odgovorov prosto po Prešernu, oziroma nekem EU birokratu.
Tako približno je moje mnenje.

Če mene vprašaš, je tragikomično obnašanje politikov v obeh državah v tej zadevi. Ne vem, a ne razumem pristojnosti ministrov, ampak meni se zdi, da Erjavec prekoračuje pooblastila. Je njega kdo pooblastil, da govori v imenu vlade o blokiranju Hrvaške? Kdo je pri nas predsednik vlade, on ali Cerar?
[/quote]

Erjavec je burkež in na vsak način se mora pokazati v agresivni luči pred naslednjimi volitvami. Tudi Cerar. S tem, da zaostrujejo odnose, jemljejo iz rok tudi argumente opoziciji.
Cerar najbrž ne obvlada svojega ministra in ta diplomat, ki niti situacije na skupnem hodniku ni zmogel znal urediti, bo zagotovo uredil odnose s Hrvaško. Malo morgen.
V resnici je vse, kar ta dva lumpa (in ostali) urejata, njuna politična prihodnost. Na Hrvaški strani ni dosti drugače. Oboji politiki zunanjega sovražnika potrebujejo. Če teh zapletov ne bi bilo, bi se bilo treba izmisliti pač nekaj drugega. Recimo migranti bi tudi lahko bili primerni. Potegne se žica in popularnost naraste. Ampak nad migranti drži roko EU in na migrantih se ne da rajati do nezavesti. Da pa se z odnosom z sosednjo nepomembno državo. Tu lahko vidimo do kam so pripravljeni ti bedaki iti.
Cerar: A ne, da je treba spoštovati razsodbe, vleče za rokav vsakega iz EU, najbrž se mu folk po hodnikih že izmika. Mislim, kateri bedak mu pa bo odgovoril negativno na tako vprašanje. Potem pa interpretacije odgovorov prosto po Prešernu, oziroma nekem EU birokratu.
Tako približno je moje mnenje.
[/quote]

Zelo pametno razmišljaš. Zdaj se pa pripravi na forumski linč. :))

Če mene vprašaš, je tragikomično obnašanje politikov v obeh državah v tej zadevi. Ne vem, a ne razumem pristojnosti ministrov, ampak meni se zdi, da Erjavec prekoračuje pooblastila. Je njega kdo pooblastil, da govori v imenu vlade o blokiranju Hrvaške? Kdo je pri nas predsednik vlade, on ali Cerar?
[/quote]

Erjavec je burkež in na vsak način se mora pokazati v agresivni luči pred naslednjimi volitvami. Tudi Cerar. S tem, da zaostrujejo odnose, jemljejo iz rok tudi argumente opoziciji.
Cerar najbrž ne obvlada svojega ministra in ta diplomat, ki niti situacije na skupnem hodniku ni zmogel znal urediti, bo zagotovo uredil odnose s Hrvaško. Malo morgen.
V resnici je vse, kar ta dva lumpa (in ostali) urejata, njuna politična prihodnost. Na Hrvaški strani ni dosti drugače. Oboji politiki zunanjega sovražnika potrebujejo. Če teh zapletov ne bi bilo, bi se bilo treba izmisliti pač nekaj drugega. Recimo migranti bi tudi lahko bili primerni. Potegne se žica in popularnost naraste. Ampak nad migranti drži roko EU in na migrantih se ne da rajati do nezavesti. Da pa se z odnosom z sosednjo nepomembno državo. Tu lahko vidimo do kam so pripravljeni ti bedaki iti.
Cerar: A ne, da je treba spoštovati razsodbe, vleče za rokav vsakega iz EU, najbrž se mu folk po hodnikih že izmika. Mislim, kateri bedak mu pa bo odgovoril negativno na tako vprašanje. Potem pa interpretacije odgovorov prosto po Prešernu, oziroma nekem EU birokratu.
Tako približno je moje mnenje.
[/quote]

Vsi tukaj se sigurno strinjamo, da je celotna naša politika ena sama burka. Ljudje, nedorasli položajem, se grejo diplomacijo v peskovniku z nasprotnikom, ki sproti spreminja pravila igre, ki se jih potem nikdar ne drži.

Me pa res zanima, kako bi se ti lotil reševanja tega problema (ki je pravno v resnici že rešen)?
Seveda ob dejstvu, da se pogovarjamo zadnjih 25 let, pa nobenega učinka, med tem ko oni na nedoločeni meji špilajo šefa in dejansko delajo ekonomsko škodo našim ljudem. Da ne omenjamo dejstva, da njim točno taka situacija več kot ustreza in tega, da oni niti z eno sosedo nimajo čistih računov. To nekaj pove, ne?

Namreč tisti, ki kritizirate dejanja vlade, kako bi vi reševali nastalo situacijo? Kritika ni dovolj. Treba je podat še rešitev. Torej?

Rešitve sploh ni, niti zdaj ni več mogoča. Tega ne zmore Cerar, niti ne zmorem jaz, kot kritik vlade. Tega ne zmore minister, ki ni znal urediti postavitve pralnega stroja na hodniku.
Mejno vprašanje bi se moralo reševati sprotno in postopoma, od dneva 1 naprej.
Siliti Hrvate v sprejetje arbitraže, potem ko jo je soglasno zavrnil njihov parlament?
Kako pa naj bi to potekalo? 🙂 Naj bi negirali soglasno odločitev lastnega parlamenta?
Da se ponovim na tem mestu. Rešitve sploh ni, bo pa mogoča nekoč v neopredeljeno oddaljeni prihodnosti, ko se bodo ljudje na obeh straneh že čudili nespameti že zdavnaj pokojnih nesposobnežev in bo ureditev meje 15 sekundna za vsakogar samo formalna novica na TV.

Mislim, da se s temi 15timi sekundami zelo motiš.
Mislim, da bo Hrvaška popustila in implementirala sporazum, ker ji drugega ne bo preostalo.
Mislim tudi, da je sporazum neprimerno boljši za njih, kot za nas.

New Report

Close