Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miomi in problemi

Miomi in problemi

Je res, da miomi zrastejo najbolj pred začetkom menopavze? Se je kateri že zgodilo, da je imela več let miom določene veličine in ji je tik pred menopavzo začel hitro rasti?
Ali se splača na operacijo, ali je bolje počakati 2 ali 3 leta do menopavze, ko se miomi začnejo zmanjševati……..

Po mojem jih ti osebno kot laik ne moreš zatipat. Načeloma rastejo v maternici in zasedejo prostor v njej. Ja, tudi jaz sem napihnjena pred menstruacijo in med ovulacijo – kot bi bila noseča, imam konkretno okrogel trebuh.

Operacija pred meno pomeni, da ti bodo izrezali maternico. Pri nas starih babah se ne matrajo z odstranjevanjem miomov. Rastejo lahko kadarkoli, imajo jih tudi mlajše ženske, ki imajo še 20 let do mene. Je pa res, da rastejo zaradi hormonskih sprememb. V meni se potem njihova rast praviloma umiri oziroma celo presahnejo.

Hvala.

Ne vsak mesec, amapk zadnje tri mesece, me mogoče po 3 ali 4 dni bolj pritiska na vodo. Grem pogostokrat lulat, čeprav malo. Ali veliki miomi lahko povzročajo, da te stalno tišči lulat, ali samo občasno. Žal tega nisem nikjer zasledila. Jaz sklepam, da te verjetno večino časa tišči lulat, ker miom pritiska na mehur. In ne samo občasno. Res ne vem? Tenks, za kakšne informacije.

New Report

Close