Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek MISLI A.EINSTEINA …

MISLI A.EINSTEINA …

……… ki sem jih našlana portalu “Rudi and the Spirit
of Living”… zelo zanimiva stran, na kateri se najde
marsikaj zanimivega branja. Če bo koga zanimalo,
mu bom posredovala link, posiljevala vas s tem ne bom.

Vendar pa misli A.Einsteina kljub temu popam semle,
ker so mi tako dragocene in vse dragocenosti bi rada
delila z vami. Morda, kdo ve, morda komu kdaj katera
od teh misli celo prav pride. Le priklicati si jo je treba v
spomin in reši nas lahko marsikatere zadrege. In – hvala
Rudiju Marku za to stran:

——————————————————————————————-

Najlepša izkušnja, ki jo lahko doživimo, je izkušnja misterioznega. To je temeljni občutek, ki je v zibelki resnične umetnosti in znanosti.

Rad bi vedel, kako je Bog ustvaril ta svet. Ne zanimajo me fenomeni tega ali onega elementa; rad bi spoznal božje misli. Drugo so podrobnosti.

Na naravo lahko gledamo na dva načina: lahko se delamo, kot da čudežev ni, lahko pa vzamemo vse kot čudež.

Zelo pomemben je nov način razmišljanja, če hoče človeštvo preživeti in doseči višje ravni. Pri takšnih dvomih je edini pravični sodnik lastna izkušnja.

Ljudje kot mi, ki verjamemo v fiziko, vemo, da je razlika med preteklostjo, sedanjostjo in prihodnostjo iluzija, ki se trmasto ohranja.

To, kar zaznavamo kot materijo, je samo zaznavanje razporeda energij v prostoru.

Znanost je brez vere slepa, vera je brez znanosti hroma.

Menim, da je kozmično religiozno občutje najmočnejša in najplemenitejša spodbuda za znanstveno raziskovanje.

Celotna znanost ni nič več kot le izpopolnjenje vsakdanjega razmišljanja.

Gospod je vzvišen, ni pa zloben.

Če se mnogi sramujejo že revnejše obleke in stanovanja, koliko več bi se jih moralo sramovati revnih idej in nazorov.

Intelektualci rešujejo probleme. Geniji jih preprečujejo.

Če bi se res motil, bi bil en profesor povsem dovolj. (Albert Einstein o knjigi, v kateri ga je 100 nacističnih profesorjev obtoževalo, da je njegova teorija relativnosti napačna.)

Zdrav razum ni nič drugega kot skupek predsodkov, ki se naberejo v možganih pred osemnajstim letom starosti.

Čisto logično sklepanje ne more dati znanja o empiričnem svetu; vse znanje o resničnosti se začne in konča z izkušnjo. Podmene, ki jih dobimo izključno z logičnim sklepanjem, povsem izključujejo resničnost.

Veliki duhovi vedno naletijo na divje nasprotovanje povprečnega uma.

Če nameravaš opisati resnico, pusti eleganco krojaču.

V domeni iskalcev resnice ni nobene človeške avtoritete. Kdorkoli hoče tu igrati vlogo sodnika, se bo spotaknil ob posmehu bogov.

Ne vem s kakšnim orožjem se bodo borili v tretji svetovni vojni, za četrto pa vem, da bodo uporabljali palice in kamenje.

———————————————————————————————-

Kaj niso to res misli, ki dajejo ….. misliti?

Lepo popoldne in zanimiv večer, da vam ne govorim o razburljivi noči ……….

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dobro jutro Mariči.
Dobro je mislil,prav je mislil,je morda zato,ker ga nihce ni razumel,
rekel na koncu:vse je relativno!?

A ti mene razumeš, dekle moje drago?
Dobro jutro, Nioba, lepo jesensko jutro,
obsijano s soncem, pozlačeno v jutranji
svetlobi, obarvano s tisočerimi barvami,
v katerih se sprehodijo naše sanje, da,
tako jutro ti želim. Pošiljam ti svoje misli,
svoje pozdrave, svojo … he, he, … relativnost!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Haha,Mariči !!!
En vidik relativnosti je tudi …
saj poznaš tisto reklamo:”kuga zdej? Al je,al ni?”

Je! In še lepši bo dan. Sonce nam obetajo,potem pa sneg-le visoko v
hribih-za smučarijo.
…link…prosim,ker ravno berem neko buklico o Albertu E. ?

Dobiš! Res dobiš! Tam po osmi uri! Prav?

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Hvala !

Njegove misli se večinoma ponavljajo, nisem pa vedela, da je imel na vseh področjih toliko modrosti. Nasmehnila sem se izjavi, ker je imel v lajfu veliko težav z oblastjo. tale misel je zlo dobra:

“Edina stvar, ki ovira moje učenje, je moja izobrazba”.

“Vsak norec lahko ve. Bistvo je, da razume.”

“Kdorkoli, ki se nikoli ni naredil napake, ni nikoli poskusil ničesar novega.”

Povzeto po Vaš link

Lepo se mejte!

New Report

Close