Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mislim da se ji je zmešalo

Mislim da se ji je zmešalo

Po moje moja sestra ni čisto ok. Od kar sta otroka odšla od doma se mi zdi, da jo malo mede. Kupila si psa in zdaj ves svoj čas in denar posveča njemu. Spi z njo v postelji, kupuje mu darila. Zadnjič smo dobili vabila na rojstno dnevno zabavo, za psa, z dopisom kaj si želi za darilo oziroma qr kodo izdelka. Bi me morala skrbeti ali je to za pasjeljubce običajno obnašanje? Ne vem kako reagirati, ker v družbi in v sorodstvu nihče nima psa.

 

Nekatere z moškim, druge z žensko, nekatere pa s psom.

Vse več je žensk, ki imajo rajši psa kot moškega 🙄

Zmešani ste vsi vi, če se boste udeležili, naj uživa sama z njim,…

Sindrom praznega gnezda oz. praznega življenja.

Tudi moja sestra si je potem, ko se je od doma odselil njen sin, omislila psa. Majhnega, nadležnega, venomer laja (očitno nevzgojen oz. nesocializiran).

Spi z njo v postelji, moža je prestavila v sinovo sobo.

Govori v glavnem le o psu, tako da vsi vemo, kako in kolikokrat izloča itd.

V končni fazi – saj te ženske nikomur ne škodijo. Našle so pač novo obsesijo, s katero se tešijo.

Na zabavo za psa pa jaz res ne bi šla. So le meje.

Naj ima psa. Sama. Na rojstnodnevni zabavi za psa, me vsekakor ne bi bilo. Qr koda za darilo? Bi razumela, če večja družba zbira denar za darilo nekomu, ki jih bo pogostil za okroglo obletnico. Za psa, nikakor.

Ce bi jaz imela tako sestro, dvomim da bi se videli kaj vec kot na porokah in pogrebih. Vsem vam, ki vam grejo v nos zivljenja drugih, pa veliko mentalnega zdravja v tem letu

Sindrom praznega gnezda in kriza srednjih let. Pa je katastrofa tu. Nastradajo pa bližnji.

Ampak. Pustite ji veselje. Mora nekako čez obe krizi.

Odgovor na objavo uporabnika
notadoglover, 09.01.2024 ob 00:26

Po moje moja sestra ni čisto ok. Od kar sta otroka odšla od doma se mi zdi, da jo malo mede. Kupila si psa in zdaj ves svoj čas in denar posveča njemu. Spi z njo v postelji, kupuje mu darila. Zadnjič smo dobili vabila na rojstno dnevno zabavo, za psa, z dopisom kaj si želi za darilo oziroma qr kodo izdelka. Bi me morala skrbeti ali je to za pasjeljubce običajno obnašanje? Ne vem kako reagirati, ker v družbi in v sorodstvu nihče nima psa.

 

To ni normalno obnašanje. Pes je ŽIVAL, in vsako počlovečenje je za žival nezdravo. Ne ločijo več med potrebo (hrana, voda, sprehodi) in razvajanjem. Pride do tega, da so psi gospodarji, gospodarji pa njihovi sluge. Če se jim popušča, postanejo agresivni in tudi asocialni. S takim psom ne moreš nikamor, ker zahteva pozornost non stop in ne pozna besede NE. Videno in doživeto že 100x.                          Pa da ne bo pomote, imam psa in pred njim še dva, skupaj imam pse 34 let.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9530, 09.01.2024 ob 10:14

To ni normalno obnašanje. Pes je ŽIVAL, in vsako počlovečenje je za žival nezdravo. Ne ločijo več med potrebo (hrana, voda, sprehodi) in razvajanjem. Pride do tega, da so psi gospodarji, gospodarji pa njihovi sluge. Če se jim popušča, postanejo agresivni in tudi asocialni. S takim psom ne moreš nikamor, ker zahteva pozornost non stop in ne pozna besede NE. Videno in doživeto že 100x.                          Pa da ne bo pomote, imam psa in pred njim še dva, skupaj imam pse 34 let.

In gospa Baričević?

koliko je pa stara sestra? Najbrž je imela otroka mlada, če bi imela še enega pri 40 se jih kaj takega ne bi zgodilo.

Ti kar verjamem. Ženske sploh tam po 50. letu, sploh pa ko pridejo v menopavzo, postanejo neznosne, pasje, nemogoče za prenašat, začne se jim tudi malce kravžljat.

Odgovor na objavo uporabnika
SI FI Klasika, 09.01.2024 ob 12:47

Ti kar verjamem. Ženske sploh tam po 50. letu, sploh pa ko pridejo v menopavzo, postanejo neznosne, pasje, nemogoče za prenašat, začne se jim tudi malce kravžljat.

Po mojih izkušnjah to “kravžljanje” nastopi med 40 in 50 letom. Kriza srednjih let. Takrat gorje bližnjim in gorje sodelavcem v službi, ki se slučajno znajdejo v interesnih sferah teh žensk.

Meni se to ne zdi nič posebnega. Pač ima rada psa, je njen družinski član in če tako vzdržuje neke odnose z ostalimi ljudmi, ne vem zakaj bi zato morala biti zmešana.

Odgovor na objavo uporabnika
Kala833, 09.01.2024 ob 09:55

Sindrom praznega gnezda in kriza srednjih let. Pa je katastrofa tu. Nastradajo pa bližnji.

Ampak. Pustite ji veselje. Mora nekako čez obe krizi.

Saj si ji sestra…

Ji pa omeni, da je to cudno

Pes je človekov najboljši prijatelj in v teh časih lahko tudi edini družinski član ali edina družba.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5447, 09.01.2024 ob 22:31

Saj si ji sestra…

Ji pa omeni, da je to cudno

???

 

 

Vse to je normalno 😉

Jaz bi bila iskreno vesela da si je našla veselje. Kaj bi ji raje obiskovali po bolnicah? Mama ima drugo posvojenko že. Še nikoli ni bila tako zdrava in socialna kot zdaj ko jo mlad pes spravi ven in sem vesela za to. Ta pes ji je rešil in podaljšal zdravo življenje.

Rajši bi hodila na pasje rojstne dneve kot na obiske v psihiatrično bolnico. Ker imam raje veselo kot depresivno sestro.

tebi to težko dam primer zate osebno ker si moški. mi moški smo tko d malih nog skoz neki krivi, skoz razočarani,  tako da smo od malega navajeni na neka razočaranja. ženske pač ne. lih obratno.  očitno je zan jo, to trauma. ja odpeljalo se ji je.  odklopilo ji je.  ne vem kja češ naredit??  lahko jo pofukaš. recimo. pripeli svojo sexy ljubico poleg, ne žene. ljubico. in sedajta dol pred njo in pol še njo  napiči. da bosrečna. bolje ti kot smrdljiv jugos.  saj to že vsi povsod pišejo govorijo o točno tej temi. ženske pa ignorirajo veselo. pol ko pa pride reala pa je doma kužek, pa mucek.

Raje spim s psom kot pa s tako zakompleksano čebulo kot si ti? Moras res v vsako stvar svoj špičasti nos porinit?? Daj se zase brigaj, ženšče faušljivo debeloritno! 😤

Normalno ni. Je pa pogosto. Sicer pri zenskah ki so ze skoraj v penziji in niso imele nikoli otrok. Zoprno, ker pse vlacijo povsod s seboj. In ga imajo tudi pri mizi, in ga hranijo iz kroznika in kozarca. In to potem ko opisuje kako tezko mu je veterinar dal tableto proti zajedalcem. In pazit moras, da govoris v dvojini, da tudi cucku kupis darilo. Joj joj… pazi sestro!

Zmešani so vsi, ki ne razumejo, da je gospa odkično poskrbela zase in psa. Vključno z vami.

Ti to po sebi ali svojo mati opisujes?

New Report

Close