Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mlad in zdrav, pa ne dela.

Mlad in zdrav, pa ne dela.

Ko se bo našla ena malo bolj sitna svetovalka na zavodu za zaposlovanje in te izbrisala iz evidenc, češ, da se izogibaš delu, boš pa jokala po forumu in iskala svoje “pravice”.

Sej te razumem, si se pač oportunistično prisesala na proračun, kot pijavka.Ampak zaradi takih, kot si ti, bo kmalu šel sistem adio mare in sociale ne bo za nikogar več.Ker Slovenija en bo imela denarja.

Na koga se boš šlepala takrat?

Dejstvo je, da je za trenutno razmere 600€ minimalna plača NUJA!!! In niti evro manj nebi smela biti. Ne, pa da je minimalna plača samo za na papir!

Če bi pa oklestili plače in nagrade pri vrhu, bi bil pa minimalna plača komot 700€ NETO in na kraj pameti nebi nikomer prišlo, da bi ostal doma za 300€. Brzplačni vrtec za tistega, ki je doma in ima socialno podporo, pa ukinit TAKOJ!

Kar nekaj ukrepov je s katerimi bi se dalo situacijo izboljšat, samo kaj ko ni interesa! Žal!

Mene pa resno zanima, če pozna kdo primer, da so že koga izbrisali, češ da se izogiba delu?

Mene pa resno zanima, če pozna kdo primer, da so že koga izbrisali, češ da se izogiba delu?[/quote]

Jaz precej.

Mene pa resno zanima, če pozna kdo primer, da so že koga izbrisali, češ da se izogiba delu?[/quote]

Najbrž še ne, ampak se je že parkrat izkazalo, da novinarji radi berejo MON – po moje je samo vprašanje časa, kdaj bodo tole temo “obelodanili” na TV in ostalih medijih. In, glede na to, da “država” mrzlično išče načine, kako bi prišla do čimveč denarja, se bodo hitro spravili na takšne “šleparje”,……

Janis,

se podpišem pod tvoje. Tudi sama sem bila deležna komentarjev, da sem slaba mama , ker delam po 9 ur dnevno, da naj se zamislim nad sabo, če ni bolje, da pustim službo in sem več z otroki. Samo, to mi je rekla zaposlena, ki ni nikoliiiiiiiii delala 8 ur dnevno na svojem del mestu – je nažalost učiteljica v OŠ.

Krivica boli. še bolj me pa boli, ko vidim te boge brezposelne revice v vrtcu – naštepaš tri otroke, kasiraš vse mogoče , dobiš še stanovanje od mesta, furaš se pa v terencu .

Sam ne mi rečt, da naj še jaz tako delam in da sem jim fouš, ker jim ratuje……………

Za take, ki samo izkoriščajo, ne bi imela nobene milosti. Kakšna podpora, izredna pomoč itn…..

Poznam pa sama en drug zanimiv primer. Moškega, ki se patološko boji službe. Končal je en faks (doktorat), sedaj študira drugega. Najraje bi celo življenje študiral. Doma so mu starši ukinili vso podporo (kolikor se to da v skupnem gospodinjstvu) in tip gre lepo po oblačila in paket hrane na karitas. Je izredno skromen in praktično brez potreb. A še kej na zavodu dobiva, ne vem, bi rekla, da ne. neverjetno.

Nejka tega je ogromno. Ne smem mu rečt da je gnoj, čeprav bi mu z velikim veseljem to rekla. Na razgovoru se moram vest kot z vsakim, ne glede na to da že na daleč vidiš da mu delo smrdi. Le mislim si lahko svoje in ga cinično gledam, to je pa tudi vse.

Ampak kljub temu da pridobi štempelj, jaz ponavadi na zavod napišem dopis, da smo ga imeli namen zaposliti, ampak ni pokazal nobenega interesa.Upam da upoštevajo.

Drugače pa vsak mesec dobimo z zavoda tudi za izpolnit list z napotenimi brezdelneži k nam, pa je potrebno izpolnit ali si ga zaposlil ali ne in če ne zakaj ne. Ne vem pa koliko zavod tole upošteva. Jaz bi vsem tem ljudem, ki samo enkrat zavrnejo delo vzela nadomestilo. Brez debat!

In to kar ena piše da da štampljko zato da ji ne kradejo časa na razgovoru… upam da potem Zavodu tudi pojasniš da niso prišli po delo pač pa po štemplijko. Če bi vsi delodajalci ažurno kontaktirali z zavodom glede takšnih brezdelnežev, bi bilo precej manj izplačil denarnih nadomestil po nepotrebnem zaradi lenuharstva.

Zakaj pa klošarjem nihče ne vzame socialne?

Tale naša država is going down the shitter…. Prav vzpodbuja se brezdelje, lenoba, babe, ki rojevajo otroke, samo zato da jih imajo, pol jih imajo pa v vtrcu (čeprav so doma!), za katerega itak ne plačujejo nič, ker zakaj že? Aja, so “socialni problem” in si ga ne morejo privoščiti. Lahko si pa privoščijo smučanje, morje… Itak, da se ti ne splača delat, saj te razumem. Ti lepo ležiš doma, medtem ko povprečni davkoplačevalec da skoraj pol plače, zato, da se polni (prazna) socialna blagajna, in daje denar za lenuhe. Navadno pa dejanski reveži naje….. ravno zaradi pijavk, kot si ti.
S tistim svojim “pričakam otroke nasmejana in polna energije” pa prav pljuvaš v fris vsem staršem, ki svojih otrok ne vidijo po cel dan, ker MORAJO delati! Ker hvala bogu zaenkrat še nis(m)o vsi patološki lenuhi, ki bi se šlepali na račun drugih.

Tako pač je, eni delajo, drugi uživajo. Znajdi se kdor se zna, ker kaj ti pomenijo tri diplome če potem jamraš, da že lep čas pišeš prošnje za del. mesta pa ti niti ne odpišejo. Nekateri imajo le osnovno ali srednjo šlo pa se takole šlepajo. No ja, prav lepo živijo. Denarja imajo zadosti, potujejo okrog, imajo ogromno prostega časa…in ja, tudi meni se vse tole zdi zelo, zelo krivično do vseh titih ki delamo kot črna živina za majhen denar ter svojih otrok nismo sposobni s to mizerijo od plače niti dostojno nahranit in oblečt, da o luksuzu niti ne govorim. Ampak tako je, manj se obremenjuješ, dlje boš živela. Pokojnin pa itak ne bo zavse dovolj, ne za njih še manj pa za nas.

Ženska, najraje bi te zadavla. Saj zato pa smo v začaranem krogu, ker eni delajo – delamo kot bedaki, da folgajo (folgamo) polnit državno blagajno, da se nekateri že 3 leta vlečete na socialki. Kot sp plačujem davke in prispevke kot zmešana, pa bog ne daj, da kakšen dan zamudim. DURS-a ne zanima, če mi kdo ne plača računa ali če mi gre pri poslovanju kaj narobe, jaz moram do datuma zadeve poravnati, sicer nimam več niti zdravstvenega zavarovanja.

Glej, ta denar je namnjen reševanju trenutnih stisk, ne pa 3 letnemu lenarjenju. Ja lenariš in nehaj z nebluzami o srečni in popolni mami (saj zato pa imajo otroci tudi očeta), to je tvoja tolažba, da malce odpihaš slabo vest. Otroci se bodo marsikaj tudi naučili, če bodo videli in občutili realno življenje, kamor spada tudi služba in delo, do penzije. Jaz mojega otroka večkrat zraven vzamem na delo, tam lepo sedi in riše, pa se sploh ne počutim slaba mati. Otrok mora vedeti, da tudi ta odgovornost v življenju obstaja!

Veš kaj me še bolj jezi??? Da se boste pri 65 spet repenčili, zakaj pa še vi nimate penzij in na koncu bomo nekateri po 30 in več let delali še za vaše penzije. Pijavke jedne.

KAKO VEŠ DA NIMA TA OSEBA PSIHIČNIH TEŽAV?? Poznam takšne, ki jih imajo za lenuhe, ampak na videz zdravi imajo bolano psiho. Kaj naj gre tebi razlagat zakaj ne dela lai kaj mu je? Sodi sama sebe,drugih ne.
Veš kakšna kriza je danes. Vsak ne dobi dela, ker ni dovolj delovnih mest, pa če ja še tako zdrav, in če bi zelo rad delal ne dobi dela.
Kako veš da dobi socialno? Kaj če je ne? In če jo, morda je zelo reven in jo potrebuje. Delo pa išče.

POzna primer kjer moški išče delo, ampak ga ne dobi. Dobi minimalno socialno, kar ne zadošča za nobeno preživetje. Če bi sam živel, bi lahko samo še crknil.
Ali veste koliko ldju je lani ostalo brez zaposlitev. In ker ni delovnih mest ne morejo drugače preživeti, kot da dobijo socialno.Res misliš, da jim je tako lepo z temi 200eu ali še manj?

OMG! Kako lahko delaš na takšnem delovnem mestu, če je takšen človek zate golazen. Kaj ti mora povedati vse psihične težave? Veš kako je težko če je odvisnik in hodi po zdravila? Verjetno je tudi psihičnu na dnu in rabi nekaj časa da se pobere.

če je kdo res tak psiho,ima urejeno bolniško.Kaj potem žnari po kadrovskih?daj,daj,lenuhi zahojeni!

Od kod pa naj potem dobi denar za preživetje? Morda ni na bolniški,ker so ga odpustili ali karkoli. Torej so vsi lani odpuščeni ljudje zahojeni lenuhi,ker ne delajo???

Uf,…si nisem mislila, da vam bom tako zelo stopila na žulj…in kakšne besede: lenuhi, gnoji,…Glejte vsi skupaj, delavni ljudje:dokler lahko, zakaj ne bi?!? Jaz nisem nikomur rekla, da MORA delat..Zaradi mene, če se vsi prijavite na zavod ali pa crknete od težkega dela…mogoče vas bom prišla na smrtno posteljo treplat po glavi, kako ste bili delavni..:)))

Nekoga, ki išče delo in ga ne dobi boš trepljala ker je delaven? Marsikdo si želi biti, pa ne more ker NI DELA!

Pa zakaj ne zafrknete takih ljudi in jih vzamete v službo???? :-)))

Kdo pa misliš, da nas bo preživljal, če bomo vsi nehali delat? UNICEF???

Jaz crknila ne bom od težkega dela, si že nekako uredim delovni čas, delo itd., da je zadeva znosna. Se pa zavedam svoje odgovornosti in svoje dolžnosti, ne pa samo svojih pravic. Se nikakor ne smilim sama sebi, kako sem uboga, se ne zjočem ob najmanjšem stresu in uberem najlažjo pot. Naredim tako kot je najbolje in ne najenostavneje.

In ja, za mene si pijavka, ker nalašč ne iščeš dela, ki bi tebi odgovarjalo, ampak se šlepaš. Kakšen zgled pa misliš, da si svojim otrokom? Morda še zdaj otroci ne vedo, od kod denar, ampak čez nekaj let pa bodo ugotovili, da je mama kar fajn vrsto let živela na socialki in da s tem kao ni nič narobe. Meni se popolnoma nič ne zdi narobe, da se otrok zaveda, da imajo starši tudi to dolžnost, finančno z delom preskrbeti družino. Eno je, če ostaneš doma, ker mož zasluži dovolj, ali obratno, drugo pa ste taki, ki iz sistema vlečete denar, na račun svoje lenobe in otrok.

Zanima me, kaj misliš s penzijo? Upam, da vsaj daješ kaj na stran, da se ne boš pri 65.-ih po Tedniku vlekla, zakaj pa ne dobiš nič in kako si uboga, drugi pa imamo preveč….

Lani je bilo po svetu odpuščenih na desetisoče ljudi. Ker ni novih delovnih mest, so ti ljudje lenobe ker vlečejo socialno? Kaj pa naj kar umrejo, ker nimajo za preživetje?

poslušaj,ti,zadnji,POVSOD JE DELO,le delat je treba!
kako bi bilo fino,da bi se našel en A.H. in dal pobit vso golazen ,ki več kot je res treba vleče vso državo za J++++!
Zdajle pozimi bi bili dobri za kurjavo!

A je res povsod delo? Zakaj pa je bilo toliko odpuščanj, če je dela dovolj? Če je bilo toliko odpuščanj in so podjetja propadala kam pa gre delat na deset tisoče delavcev??? Kje se je odprla kakšna tovarna na novo ki jih toliko zaposli? Kolikor vem jih je ogromno propadlo in so jih odpuščali, ne na novo zaposlovali. A misliš da če imaš ti delo, si delavna drugi pa lenuhi? Bodi srečna da imaš delo, ker na 10.0000 ljudi ga nima in ga ne dobi,ker ni dovolj delovnih mest zaradi recesije.

delo je!-ali tisti,ki so bili odpuščeni ne znajo nič drugega,kot stati ob traku in prestavljati en element?
Če ni takega dela,to ne pomeni,da drugega ni.
Malo poglej po oglasih,koliko natakarjev,kuharjev(tudi samo pomočnikov),sobaric,proizvodnih delavcev,obrtnih poklicev se išče,pa ni nikogar,ki bi se javil na oglase!
Tudi sam sem nekajkrat iskal delavce,seveda tudi preko Zavoda,tisti,ki so prišli,so samo pogledali na gradbišče in obrnili riti!
Pa kelnarce,ko sem jih iskal-ena je bila oddaljena 14km od kraja,pa je rekla,”da joj je to daleko s autom da se vozi!(:(:
Marš vsi u p.m.!
Aja,plače bi pri meni imeli višje od povprečnih.
Delo smrdi,a ne,lenuhi?????

če vse propada kam naj gre na 10.000delavcev? A misliš da rabijo toliko kelnarjev,sobaric,kuharjev…? Ne jih ne,ker še gostilne propadajo. Pa povej koliko daš delavcu na gradbišču neto plače, če si že tako za delo??? Kaj imaš gostilne in gradbišča?

New Report

Close