Naslovnica Forum Starševski čvek MLADA MUCKA IMA BOLHE

MLADA MUCKA IMA BOLHE

Imamo dolgodlako mlado muco, ki pa ima bolhe. Tudi pranje s šamponom ne pomaga. Stara je šele 2 meseca. Kako jo lahko rešimo bolh? Hvala za pomoč

V lekarni kupi ampule proti bolham.

Mačke pod 6 mesecev ne smejo uporabljati ampule. Vsaj koliko mi je znano. Pokliči veterinarja in vprašaj kaj bi se dalo, vem, da se je včasih dobil tak beli prah s katerim si potem posipal žival.
Glede na to, da ima bolhe ima verjetno notranje zajedlace tudi, ne vem kje si jo našla…, ker je stara komaj 2 meseca. Najbolje bi jo bilo peljati k veterinarju, da jo malo pregleda in ji še da zdravilo proti notranjim zajedalcem. Se pa v lekarnah sedaj dobi neka EKO ampula, ki bi bila morda primerna za mladiča.

Mi smo našega mucka (2 meseca), ki je imel res veliko bolh (dobili smo ga s kmetije) peljali k veterinarju, ki ga je pošprical s sprejem proti bolham. Čez 4 ure je potrebno mucka okopati v mlačni vodi. Bolh smo se znebili še isti dan. Cena je bila okrog 6 €.

To je to.

tako sem rešila, kužka, polnega bolh, pa tudi pri mucki bi šlo…
Včasih se je dobil gost glavnik za česanje otroških temenic…
sedaj se dobijo samo v Mullerju, a niso tako kvalitetni kot slovenski..,
/ slovenskih ne vidim več/.. kužka sem počasi česala in bolhe dajala
na umivalnik, ki je bil poln rose, vode, da bolha ni skočila….
Tako sem ubijala eno za drugo,brez vsakih kemikalij,…
bilo jih je čedalje manj…do nule….samo od časa do časa sem pogledala…
od takrat imam mir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pri veterinarju se dobi tudi ovratnica proti bolham, ravno danes sem jo kupila za psičko, ki ima težave z alergijami in ji zato ne smem dati ampul. ampak ne kupuj poceni ovratnic, ker te niso nič kvalitetne, pejt raje na veterino in kupi res dobro.

Na koncu je vse dobro in vse ok, če to ni, potem še ni konec.

Hvala vsem za nasvete. Sem kupila ampule za mlade muce in upam, da bo to pomagalo.

New Report

Close