Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mlade mamice

Mlade mamice

Sem mati treh otrok v starosti med 2,5 in 6,5 leti. Vse tri nosecnosti sem oddelala z vsemi sluzbenimi izobrazevanji in potovanji do zadnjega dneva. Imela sem skupaj 7 delovnih sni bolniske zase. 3 za zadnjo amniocintezo plus dvakrat po dva zaradi bruhanja v sluzbi in viroze z visoko vrocino.

5x sem morala za sobivanje v bolnisnici dat dopust, dvakrat v casu porodniske smo preko pediatra vlozili prosnjo,da je bolnisko za otroke dobil tudi moz, da je zaradi bolezni z drugimi ostal doma.

Ne izkoriscam bolniske. Dostikrat sem med bolnisko dosegljiva na telofon in resujem nujne zadeve. Teh ur mi delodajalec nikoli ne placa.

Se nikoli razen pri tezkih noricah in po prebolenem bronhiolitisu, ko je bila hcera na maski na 4 ure nisem bila doma vec kot 3 dni za vsako od njih. Se je pa zgodilo, da so zaradi gripe popadale ena za drugo in sem bila doma cel teden. Z vsemi tremi skoraj cel dan dobesedno na meni. In takrat mi je sprehod po mesru, ko jih je prevzel moz, pa tudi nujen shopping spet napolnil baterije. Priznam pa, da sem po tem ostala doma en dan, da sem prisla k sebi. Ker sem prej skorajda prenedela 6 noci, ko sem tolazila eno, drugo ali patrerjo, potem pa bila bolniska sestra cel dan. Takrat enostavno rabim en dan, da se sestavim in pripravim na normalno delo naprej.

In ja, bolniske si z mozem deliva. Ampak ko je res hudo, je mami pa le mami.

Btw, se odgovor o dolznini. Odvisno od starosti otroka lahko pediater napise tudi do 3 tedne brez komisije. Se pa ta cas zmanjsuje s starostjo otroka.

V našem podjetju smo tudi spremenili taktiko zaposlovanja. Nič več mladih mamic. Non stop v bolniški, nujni telefonski pogovori med delovnim časom, razni problemi, klici iz vrtecev. Zanimivo pa je, da te mlade mamice imajo partnerja, ki bi jim v teh trenutkih lahko priskočil na pomoč ampak ne one si bodo urejale bolniško itd…dandanes so postale te mamice tako zaščitniške do otrok, da nam je kar slabo…preveč jih razvajajo in zavijajo v vato….Ne splača se jih zaposlovat, so samo v škodo firmam.

Ja kaj pa oče? A nimate partnerja, da vam pomaga, ali ste vse samohranilke!

Pa sterejših, ki imajo zdravstvene težave tudi ne. Pa očetov, ki jemljejo bolniško ne marete, ker so copate, ker morajo bit na bolniski. Kdo vam pa potem ostane? Aja vi, ki delate, zdaj, ki nikoli ne zbolite, nikoli niste imeli majhnih otrok, se vam ne more zgodit prometna nesreča, ki vas bo od sluzbe spravila za nekaj let, pa zivite lagano zivljenej brez stresa in vas zato rak ne more poiskat,….

Bla bla bla. Čez 10 let boste pa jamrali, da nimate ljudi, ki bi jim lahko predali posle.

Pozdravljeni.
Sem prišla sem čisto po naklučju. Točno tako mnenje sem pričakovala in se ga bala. Sicer nisem mamica, sem 22 letna študentka, ki se že od srednje šole bori za delo. In dejstvo je, da ženske veliko težje dobimo službo že nasploh. V eni firmi delam že dve leti, nobene organizacije, nobenega nadzora sploh nad študenti. Pa jih je polek delalo ene 8. 2 študentki so zaposlili ker sta “pravnici” pa nista poznali ctrl+C, ctrl+V. Ostali študentje so delali vse po svoje in le kdo je popravljal za njimi? Kdo je grizel z njimi, ko je šlo vse narobe? Kdo je predlagal rešitve? Za tako delo je šlo ogromno denarja. Bi šlo veliko hitreje in bolj učinkovito če jih ne bi bilo. Potem pa zaposlujte bedake – take, ki se delajo pametne in pridne.
Nisem še mamica. Si pa želim. In bi že bila, če me ne bi bilo strah takih odzivov, kot je vaš. Se strinjam z vsemi tukaj. Težko je iz obeh strani, vendar firme vodijo tudi mame z majhnimi otroci. Podjetju ni v nikakršno breme zaposliti mamico. V breme je zaposliti ljudi, ki se imajo za nekaj več in to vam polagam na srce. Bolje zaposliti mamo, ki kaj dejansko naredi – ki služi podjetju takrat ko je tam, kot pa nekoga, ki dela ves čas ampak ni efektive. Se strinjam, da nekatere izkoriščajo ta stalež ampak nismo vse enake! Tako kakor moški niso vsi barabe in prasci! + kdaj naj si potem ustvarimo družino? Pri 40ih? Pa še takrat bi nas najrajše zamenjali. Škoda res.
Pa lepo pozdravljeni.

pediatri pa talajo bolniško ko cukre, anede
lol otrok v vrtcu, mati pa na bolniški. japajade

ki nima blage veze o ničem, mu pa gre v nos ena mlada mati.

…kot je zadovoljna mlada mamica, ki ima stvari porihtane in je mirna, ker ve, da če otrok zboli, se svet v službi ne bo podrl. Ko pride nazaj, bo delala za tri. Preizkušeno v praksi.

Kateri praksi? Naša mlada mamica je bila najprej na bolniški, nato na porodniški, nato na skrajšanem delavniku z mnogo bolniškimi zase in za otroka, nato je ponovno noseča. Še nikoli ni delala za tri, smo pa že tri pokrivale njeno delo, ker manjka včasih 3 tedne skupaj. Zdaj bo spet kmalu bolniška, ker bo prešla visoko nosečnost.
V tem času smo zamenjali program v službi in smo ranili kar nekaj tednov in ogromno dela, da smo se navadili in se ulaufali, vsi smo šli na nekaj izobraževanj, dve sta medtem diplomirali, dve sva se naučili nov jezik, širimo se v Rusijo ….
Povej mi, s čim in kako bo delala za tri, če jo je že zdaj čas povozil? Čez dobra tri leta, ko bo nazaj na 8 urnem delavniku, bo 10 let za novostmi.
Ali misliš, da bo lahko čistila za tri? Tudi to dvomim.

Kateri praksi? Naša mlada mamica je bila najprej na bolniški, nato na porodniški, nato na skrajšanem delavniku z mnogo bolniškimi zase in za otroka, nato je ponovno noseča. Še nikoli ni delala za tri, smo pa že tri pokrivale njeno delo, ker manjka včasih 3 tedne skupaj. Zdaj bo spet kmalu bolniška, ker bo prešla visoko nosečnost.
V tem času smo zamenjali program v službi in smo ranili kar nekaj tednov in ogromno dela, da smo se navadili in se ulaufali, vsi smo šli na nekaj izobraževanj, dve sta medtem diplomirali, dve sva se naučili nov jezik, širimo se v Rusijo ….
Povej mi, s čim in kako bo delala za tri, če jo je že zdaj čas povozil? Čez dobra tri leta, ko bo nazaj na 8 urnem delavniku, bo 10 let za novostmi.
Ali misliš, da bo lahko čistila za tri? Tudi to dvomim.
[/quote]

Jap dobila in prehitela vas bo, ker je splošno znano, da ste ženske brez otrok najbolj neorganizirana bitja pod soncem, nikoli nimate časa, in vedno namrgodene.
Imam 5 žensk v kolektivu, 1 starejša, 2 mladi materi, ena mlada punca in ena zajebana in zlobna, ki ima občutek, da se ji nosntop godi krivica, delo opravlja površno, se pa vtikuje v vse in hoče vse komandirati. Dnevi so ji šteti iz porodniške pride ena nazaj, ta pa naj gre kam če, pr men več ne bo.

Jap dobila in prehitela vas bo, ker je splošno znano, da ste ženske brez otrok najbolj neorganizirana bitja pod soncem, nikoli nimate časa, in vedno namrgodene.
Imam 5 žensk v kolektivu, 1 starejša, 2 mladi materi, ena mlada punca in ena zajebana in zlobna, ki ima občutek, da se ji nosntop godi krivica, delo opravlja površno, se pa vtikuje v vse in hoče vse komandirati. Dnevi so ji šteti iz porodniške pride ena nazaj, ta pa naj gre kam če, pr men več ne bo.
[/quote]

Uh poglejoglej spet ena uspešna, a žal nepismena in brez takta, v soboto popoldne na monu :)))
Koga farbaš?

Ahhh, kar detektiva imate.Pa sami prehladi in razne banalnosti.Kateri zdravnik ti bo pa dal 14 dni bolniške za navaden prehlad in kašljanje otroka?

Tale zgornja nakladancija mi smrdi do neba!

Še en šovinist in debel kapitalist, ki si gradi gradove in mercedese na ramenih svojih delavcev.Že videno.

Ta raziskava je ena navadna izmišljotina, kost za glodanje.
Bolniška za otroke bi morala biti organizirana tako, da jo starši dobijo samo tako, če si jo oče in mama enakopravno delita.
Verjamem, da kdaj kakšna bolniško izkorišča, so pa tudi taki taki starši, ki so tako “neumni”, da še takrat, ko bi bilo nujno, ne ostanejo doma s svojim otrokom, pač pa reveža bolnega porivajo naokoli starim staršem ali varuškam.
Verjamem tudi to, da delodajalce moti, da se delavka noče več pustit in vse dni viset v službi (brezplačno podaljšane ure) ko ima enkrat otroka. Že prej bi morala postavit meje, kaj je še sprejemljivo in kaj ne.
Če kdo izkorišča sistem / bolniške, pa nimam nič proti, da nosi posledice svojih dejanj. A to, da starša, ki je na bolniški, vidiš v trgovini, ni znak izkoriščanja. Saj, ko pride partner iz službe, ni problem, če drugi skoči za uro, dve po opravkih ali pa magari na uro vadbe.

Tako je!
Zgornji zapis je samo kost za glodanje.Avtor se itak ne bo več oglasil .Kot že nešteto avtorjev tu gor, ki nekaj navržejo , potem se jim pa ne da več komunicirati.
Zgornje pa je vse bla bla bla!
Detektivi , pa izkoriščevalske mame kar vse po vrsti!
Ma daj, ti kapitalist , za tvojo minimalno plačo je bolje, da je mamica doma in se posveti svojemu otroku tačas ko je bolan.
Sicer pa – bolnega in kašljajočega in smrkavega otroka itak ne bodo dolgo gledali v vrtcu.Ker se bolezen širi še na druge otroke!

Sem vedela , da bo avtor mrknil . In je!
Sama provokacija!

Bedarije kvasate. Nega za otroka ni strosek delodajalca ampak zzzs ki refundira delodajalcu in edino zzzs lahko preverja upravicenost. Otroci so precej bolni v vrtcih ko so majhni to je drzavi jasno zato taka bolniska ni strosek delodajalca in pediatri dajo diagnozo in navodila.

Če prav razumem tukak obtožujejo zdravnike da pišejo lažne bolniške ali kako? Pa da gre mamica v trgovino med bolniško za otroka (predvidevam da ga takrat varuje nekdo drug) tudi ni kriminalno dejanje. Tale prispevek je bil udrihanje kar malo povprek, neke verodostojnosti ne vidim.

New Report

Close