Najdi forum

Naslovnica Forum Arhiv Knjižni molji in pravopis Modrijan založba – v likvidaciji

Modrijan založba – v likvidaciji

Ne morem verjet, da bomo izgubili še eno slovensko založbo!
Danes sem brskala po spletni strani emka.si, pa vidim, da je založba Modrijan v likvidaciji!
Ok, zaprli so veliko knjigarn, nisem pa si mislila, da je tako hudo.
Vse založbe “mojega otroštva in mladosti” bomo uničili. Ja, mi, ljudje.
Koliko trgovskih centrov (npr. Spar) je zraslo v 2 letih? Ja, kar pomnoženo jih gradijo. Vsaka vas jih že ima.
Koliko novih (kvalitetnih) knjigarn smo odprli v 2 letih?
Potem pa še raziskava Knjiga in bralci pravi, da še v angleščini beremo manj, kot smo leta prej. Katastrofa! Na splošno beremo manj kakršnihkoli knjig.
Samo, da mi še kdo reče, da ne beremo, ker so prevodi tako zakasneli … ga bom na nos!

Kar puhti iz mene od jeze.

Kdaj bomo ukrepali?
Na koncu nam ostane samo še Mladinska knjiga, ki ne rečem, je odlična, kupujem pri njih, ampak … Ampak. Ko sem bila nazadnje v Konzorciju, sem opazila, da so postavitev malo spremenili (zgornje nadstropje, takoj ko prideš gor) oz. skrčili. Zdelo se mi je, kot da manjka ena miza za razpostavitev knjig. Groza! Kdo ve, kakšno bo, ko grem naslednjič.

Zaradi tega virusa, ker bo ali je že recesija, ljudje prodajajo knjige. Moje mnenje je: nihče ne bo kupil knjig, ki se valjajo po domači knjižnici, ki so že leta tam od staršev, starih staršev … Jaz iz svoje domače knjižnice ne dam knjig. Res je, da nimam več prostora in bo treba nakupiti še kakšno knjižno omaro (zelo težko je kupiti knjižno omaro, da se sklada z ostalimi, ene smo kupili, pa niso več v prodaji), nimam več kam postavljati knjig …
Knjige so edina stvar, ki se jih ne bom znebila po metodi Marie Kondo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close