Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Moj desc pa zasluži za oba in sem dala odpoved

Moj desc pa zasluži za oba in sem dala odpoved

no, meni pa nič, res nič ne odtehta tega, da sem zmožna za sebe sama poskrbet. finančno.
[/quote]

No, z minimalcem res nisi finančno neodvisna ženska! Če pa delaš še 3 izmene, vikende in praznike, komaj poskrbiš sama zase, kaj šele za otroke. Spet potrebuješ moža, ki ima dopoldansko delo do 15.30, da je popoldan z deco in spet NISI NEODVISNA!


ej, a da tisti teden ne bi mogel dat vse na stran in za svojo deco poskrbet???
vse bi se podrlo, če bi naredil izpit en mesec kasneje.

on je za prioriteto dal izpit ja, ker je bil navajen, da lahko vedno in povsod da svoje potrebe na prioriteto, ona pa brez vsake besede ob tem
[/quote]
Sicer je to bila čisto druga tema in niti ne poznam ozadja. Ampak predvidevam da sta se skupaj odločila da bo mož hodil v službo in še študiral. In ja včasih je rok za izpit takrat in potem naslednji šele čez eno leto. Če ti šolanje plača služba in izpita ne narediš v določenem roku moraš vrniti šolnino. Se zna zgodit da je ceneje če za ta dan vzameš varuško kot pa da mož ne študira. Ampak saj pravim ne vem pa kako je bilo v konkretni situaciji.

No, z minimalcem res nisi finančno neodvisna ženska! Če pa delaš še 3 izmene, vikende in praznike, komaj poskrbiš sama zase, kaj šele za otroke. Spet potrebuješ moža, ki ima dopoldansko delo do 15.30, da je popoldan z deco in spet NISI NEODVISNA!
[/quote]
jah no, s tem se mi ni treba ukvarjati….
ne delam za minimalca.
ampak glede na to, da obstajajo družine, kjer sta oba na minimalcu, očitno nekak že mora it.


jah no, s tem se mi ni treba ukvarjati….
ne delam za minimalca.
ampak glede na to, da obstajajo družine, kjer sta oba na minimalcu, očitno nekak že mora it.
[/quote]To je jasno kot veli dan, da si večno samska in ti ne bo treba skrbet za otroke…..jaooooo😅

Malokatera od forumašic ima tako visoke dohodke, da zmore boljši standard čisto sama in brez moževega zaslužka ne bi “živele” prej životarile.
Tukaj se važijo in prepucavajo katera je bolj sposobna, v resnici so pa enako odvisne od moža in njegove plače.

To je jasno kot veli dan, da si večno samska in ti ne bo treba skrbet za otroke…..jaooooo😅
[/quote]

saj vem, da je za tebe čista znanstvena fantastika, da obstaja ženska, ki dobro zasluži, je poročena in ima otroke.
ne se sekirat. ni vsem dano.

Ženska je bila gospodinja in mati, uradno zaposlena pri možu v njegovi firmi, neuradno ni delala ničesar v firmi.
Čez 17 let, pri njenih 39-tih je mož spoznal drugo žensko.
S prvo sta se ločila, zaprl je firmo, hišo pustil bivši ženi in otrokom ter odšel v tujino.
Prva ženska še danes (pri 51-tih) ni zaposlena – težko bi dobila službo, ker je bila pred poroko brez nje, po poroki pa razen na papirju tudi.
In kdo bo vzel na delo žensko srednjih let s srednjo adiministrativno šolo, brez posebnih znanj in izkušenj z nekaj leti delovne dobe v opravljanju kvazi “tajniških del”?
In se je oprijela najstarejšega poklica, ne sicer dobesedno, a spet lovi cashdaddy-e.
Zveze trajajo takole kakšno leto, dve, potem se jo naveličajo, ker samo s poteljnimi aktivnostmi ne moreš preživet ob avši – ona pa ponovno išče….
Ni tko simpl biti gospodinja in mati.

Odlična odločitev! Jaz bi tudi tako v stari službi, ampak sem našla službo v kateri uživam, pa še dobra plača. Ti kar lepo uživaj, psihično zdravje je ZELO dragoceno, vsak naj si naredi tako, kot mu najbolj odgovarja!!

Dej ti meni razloži, v čem je možev zaslužek več vreden od ženinega?
In po kateri strani samski moški z istim denarjem bolje živi od samske ženske?
In zakaj moškemu recimo 2 jurja bolj zaležeta, kot bi ženski?
Ker on očitno z lahkoto preživi, ženska bi pa “životarila”?


Se strinjam tudi jaz.

za gospodinjo zadošča OŠ

Taksna odlocitev je dvorezni mec. Moja mati recimo je to naredila in je bilo njej in vsem nam super. Tako je bila do penzije.
Obstaja pa se druga moznost: imela bos ful casa, novi hobiji, nova poznanstva, malo bos se ze dolgocasila in si uvedba jebaca za popestritev. Ce nimas prevec glupega deda, bo te skuzil in odslovil iz hise. Takrat bos brezposelna, sama, jebac bo sel nazaj k zeni, postala bos depresivna, zagrenjena,…, postala bos Mona. To pomeni da bos potem tukaj psihirala drugim, jih zalila in zanicevala (tako kot ravno zdaj one tebe v tej temi), z drugimi monami bos tekmovala katera je bolj revna, katera prezivi vec tednov z 10€, jamrala bos kako ti prazniki gredo na zivce,…

Razmisli 😉

to si svoj life opisal


kot Grda Resnica ☺☺ .. predlog na nick: Resno Grda

Jaz ti privoščim in pravim le tako naprej.Fouš so tisti,ki si tega ne morejo privoščiti in garajo ko živine za minimalno plačo ali pa še to ne dobijo.In testi,ki delajo kar jih ne veseli. Res ne vem zakaj bi bila za to čudna.In zakaj bi morali vsi živeti enako in kot nam drugi vsiljujejo.Za delo se še vedno lahko odločiš.Kar uživaj. Lp

Nimajo vsi življenja kot ga imaš ti.Če je njenemu partnerju prav potem res ni kaj razglabljati .

Nimajo vsi življenja kot ga imaš ti.Če je njenemu partnerju prav potem res ni kaj razglabljati .
[/quote]
Saj, v Nemčoji recimo ni nič čudnega, če je žena doma in gospodinji, slovenske zmešane kokoške so pa dosti naprednejše. 😅

Jaz recimo ženski ne zavidam.
Ji pa tudi ne privoščim, da bi ostala brez vira preživljanja, če se v odnosu ali s partnerjem kaj zalomi. Potem bodo pa solzni očki na TV, pa akcije ZPM-ja in podobna sranja.
Mene so učili, da se moram zanesti nase.


Saj, v Nemčoji recimo ni nič čudnega, če je žena doma in gospodinji, slovenske zmešane kokoške so pa dosti naprednejše. 😅
[/quote]
🙂

Še nedavna je tako večinoma teklo življenje. Žal, danes temu ni naklonjena niti družba, niti okolje in niti sociala, če pride do črnega scenarija. Če tvoj zasluži dovolj, da ti plačuje tudi prispevke za pokojninsko dobo, kot da si v službi, ok, če pa boš doma ostala samo kot vzdrževan družinski član, si žal na dolgi rok ne delaš usluge. Pa še pri vplačevani pokojninski dobi so nekaj let nazaj naredili razliko do delovne dobe, trajni malus ti ostane.

Jaz recimo ženski ne zavidam.
Ji pa tudi ne privoščim, da bi ostala brez vira preživljanja, če se v odnosu ali s partnerjem kaj zalomi. Potem bodo pa solzni očki na TV, pa akcije ZPM-ja in podobna sranja.
Mene so učili, da se moram zanesti nase.
[/quote]
Oh…Kako je treba vedno takoj negativno razmišljat.Kaj pa,če se bo kaj zgodilo …Če ….Če sta partnerja oba za in prepričana v to ne vem zakaj bi bil problem?Zgodi se lahko marsikaj vsakemu ne glede na to kako živi.Dejmo bolj pozitivno razmišljat.Mogoče bo pa v tem času ko je doma odkrila še kaj drugega kar jo vseli?Včasih je treba tudi kaj riskirati. Moje mnenje.


kot Grda Resnica ☺☺ .. predlog na nick: Resno Grda
[/quote]
Ne seri Butl, grda je kraljica. 🙂


Oh…Kako je treba vedno takoj negativno razmišljat.Kaj pa,če se bo kaj zgodilo …Če ….Če sta partnerja oba za in prepričana v to ne vem zakaj bi bil problem?Zgodi se lahko marsikaj vsakemu ne glede na to kako živi.Dejmo bolj pozitivno razmišljat.Mogoče bo pa v tem času ko je doma odkrila še kaj drugega kar jo vseli?Včasih je treba tudi kaj riskirati. Moje mnenje.
[/quote]

To je sicer fajn, ampak v tem primeru riskira samo eden in to ni fer.

To je sicer fajn, ampak v tem primeru riskira samo eden in to ni fer.
[/quote]
Sam se je sam odločil,da bo tako.Tu ni kaj več dodati.

Če boš preskrbljena, super. Ne vem kako te ščitijo pa zakoni, itd… Pri nas zakonodaja šepa na tem področju, ženske morajo delati kot nore, najboljše je, da delajo enkrat več kot moški, imajo večji dohodek in se doma vse postorijo, vodijo gospodinjstvo in gospodarstvo, da ni moški preveč zaskrbljen oz ne vem.. Totalna zmešnjava. Pri nas v slo ne veš kdo je moški in kdo je moški, ker so glavne ženske pri vsem. Ponavadi si vzgoji ko kakega sina, ki je njihov nadomestni partner. Balkanske žene mi niso všeč, ker sploh ne znajo bit ženske moški pa ne moški. Slovenske ženske so garaske, v tem duhu se jih vzgaja od rojstva do smrti.

New Report

Close