Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MOJ MAČEK -PARAPLEGIK?

MOJ MAČEK -PARAPLEGIK?

Mačka bi lahko peljal k veterinarju, da ga pozdravi ali vsaj pove kaj mu je, da se ne bo več mučil. Je to lepše povedano? Torej prosim pelji ga nekam, da ga pogledajo ker na forumu ne moreš dobiti diagnoze. In če ti čakaš na en pregled tako dolgo, še ne pusti živali tako dolgo čakat. Tudi sama sem bolana kronično in vem kako je če dlje čakaš na en pregled in vem kako je če si bolan in ti je hudo. Zato sem se postavila v “kožo mačka” ki vem da mu je hudo,ker potrebuje čimprejšno veterinarsko pomoč. Razumem tudi tebe, ker dolgo čakaš. Če te res boli, se naredi da še te bolj in pojdi k dežurnemu zdravnika, morda te sprejmejo v bolnišnico in boš tako veliko prej na vrsti. Zdi se mi tudi pohvalno od tebe da hraniš sosedovega ubogega mačka, ampak to vseeni ni izgovor da svojega ne pelješ k veterinarju, če vidiš da ne more dobro hoditi.


Spoštovana, muc gre v ponedeljek k veterinarju. Na moj sum, da je z mucom nekaj narobe, sem tudi preko foruma naznanil, da dobim neka mneja, seveda katera potrjujejo mojo skrb. Muc je od kar ga imam vedno potolčen, ker to je njegov mačji način življenja. Ni dneva, da ne pride brez poškodb domov. Se naje in spet gre. Mački se običajno sami pozdravijo. Takšen divji kot je, bi ga moral vsaki dan vozit k veterinarju. Redno ga mažem z mazili na poškodavana mesta. Sinoči se je šel spet tepst in prišel z razcefranim uhom, klub temu da težko hodi. Jaz mu rečem, da je neumen, ker ima doma toplo ležišče, a še enkrat ga ni uporabil, pa ćeprav sem ga od majhnega navajal, da je lahko v bajti. Zadnjič je prišel z luknjo v glavi, da sem mu možgane videl notri. Sem ga pozdravil z atibiotično kremo.Metle, palice ne pozna, tako da se doma iz nekih razlogov nima kaj bati. Vidite, da se da lepo pomeniti. Lep dan, pa hvala za lep zadnji napisan tekst. VILI

Imaš srečo, da se vilid sploh pogovarja s tabo, da ti sploh odgovarja!!

Očitno ti že predolgo čakaš na običajni pregled pri psihiatru. Ker če je kdo prizadet v tej zgodbi, si to TI. Groza od babe si!! Pa se tega sploh zavedaš?
Daj pojdi TAKOJ k dežurnemu da ti da pest tablet. Zaslužiš si jih….krvavo zaslužiš!!

Da te ni sram!

Imaš srečo, da se vilid sploh pogovarja s tabo, da ti sploh odgovarja!!

Očitno ti že predolgo čakaš na običajni pregled pri psihiatru. Ker če je kdo prizadet v tej zgodbi, si to TI. Groza od babe si!! Pa se tega sploh zavedaš?
Daj pojdi TAKOJ k dežurnemu da ti da pest tablet. Zaslužiš si jih….krvavo zaslužiš!!

Da te ni sram![/quote]

Mogoče pa je tanekontrolirana komentatorka ona “gospa” iz Tednika; zagovornica živali????

Imaš srečo, da se vilid sploh pogovarja s tabo, da ti sploh odgovarja!!

Očitno ti že predolgo čakaš na običajni pregled pri psihiatru. Ker če je kdo prizadet v tej zgodbi, si to TI. Groza od babe si!! Pa se tega sploh zavedaš?
Daj pojdi TAKOJ k dežurnemu da ti da pest tablet. Zaslužiš si jih….krvavo zaslužiš!!

Da te ni sram![/quote]

Halooooo. Kaj veš kake muke trpi žival. In človek ki to gleda si ne zasluži lepih besed. Ali samo zato ker je žival naj bom tiho.

Imaš srečo, da se vilid sploh pogovarja s tabo, da ti sploh odgovarja!!

Očitno ti že predolgo čakaš na običajni pregled pri psihiatru. Ker če je kdo prizadet v tej zgodbi, si to TI. Groza od babe si!! Pa se tega sploh zavedaš?
Daj pojdi TAKOJ k dežurnemu da ti da pest tablet. Zaslužiš si jih….krvavo zaslužiš!!

Da te ni sram![/quote]

Ne ni me sram poslat nekoga poslati nekam, ker ne skrbi za žival. Jaz nisem nikoga gledala kako se muči, pa meni govoriš naj me bo sram. Sram naj bo tistega, ki gleda kako se mu žival vlači pa hira in nič ne ukrene. Hvalabogu pelje mačka v pondeljek k veterinarju. Če ga nebi je to itak zrelo na prijavo. Poznam ene ki so imeli psa takšnega, niso ukrepali, pes umrl, ga zakopali. Ravno takrat je prišel nekdo mimo, ki pozna inšpektorja, ga poklical in so dobili kazen.

Pa daj umiri se baba!! A je treba tukaj tako izpadat z neprimernimi besedami??

Pa kdo si ti?? Daj se poglej v ogledalo. Daj poglej kaj in kako pišeš!!

TI SI ZA NA URGENCO – za v prisilni jopič!! Ti si zmešana baba!! Ti si tako zblojena, da nisi vzpostavit enih normalnih odnosov! Ti si potrebna nujnega zdravljanja!!

Si osamljena? Si lena kot fuks in čepiš doma pri zatemnjenih oknih? Te v reali nihče ne povoha? Se te vse živo – razen trop mačk – izogiba??

Idiot babji si!! Bolana si!! Upam, da ti kdo pomaga! Ker si tempirana bomba.

Slišim mjav. Muc pred vrati. Odprem, pride notri, ker imam pozimi hrano in pijačo za njega notri, se naje, mjav, do vrat, hoče ven. Ga primem, ga dam na deko zraven radiatorja a on vstraja ven.
Odprem vrata on ven in bežno pogledam zunanji termometer. Minus 10 v zavetrju. Ga kličem, a on vstrajno od doma. Sprašujem se, kljub švoh nogam on vztrajno dela po svoje. Po moje, je muc vzdržljiv in očitno ga ne moti. Doma imam še dva. Bila sta na smrt obsojena. Pristala sta v varnem in toplem okolju, po moji zaslugi. Eden je zbolel in takrat se je držal skozi v bajti. Dobil je zdravila in po enem tednu ozdravel.Ne dojamem, kako enega muca nič ne zaustavi, drugi pa se je prepustil domači negi na toplem. Tretji muc ima izolirano pokrito škatlo z deko in deko v škatli. Narejena je zato, če ga ni v stanovanju ima možnost te škatle, katera mu nudi solidno zavetišče. A običajno ko pogledam v škatlo, tega tretjega mačka ni notri. Očitno spi v gozdu nekje. Kako naj razumem to mačje življenje?

Mačk in žensk nikar ne poskušaj razumeti:):)….no ja, jaz tudi svojega psa ne razumem. Lahko bi bil v hiši kadarkoli bi želel. Zunaj ima sicer izolirano pasjo uto na terasi in zdaj ko so mrzle noči, mi kdaj pa kdaj milostno nakloni čast da prenoči v hiš. Njegova prva pot zjutraj ko vstanem pa je VEN!!. Največkrat se pride pocartat za kake pol ure, ko pridem iz službe, pa potem ko se stemni, ampak izkoristi prvo priliko ko se odprejo vhodna vrata in odpeketa na mraz. Pa ga razumi če moreš:)

Vili, ne se sekirat in tudi ne spuščaj se na tisti nivo. Vem, da te skrbi.

Jaz imam tudi živalco in skrbim zanjo kot za otroka, čeprav sem bila proti, da bi mi jo otrok pripeljal, pa mi jo je. Zdaj je super, da jo imam, ker sem več zunaj.

Tvoj maček s težavami me spominja name, ko sem rinila ven v mrazu, minusu, dežju in vetru. Nič me ni ustavilo. Pa nisem nič posebnega počela, s prijateljico sva šli npr. v Festivalno plesat, pa ni bilo avtobusa in sva šli peš domov v drugo občino.

Tudi otrokom ne moremo vsega prihraniti, čeprav jih poučujemo, namesto njih vse živo naredimo, oni pa po svoje. Takšno je življenje.

Mogoče v ponedeljek pokliči kakšno veterino in vprašaj, če bi kdo prišel pogledat… ker pustil se ne bo ujeti, kolikor “ga poznam”.

Kakšen trop mačk? Če bi nekdo napisal, da se mu plazi otrok, ker ne more hoditi bi ga vsi napadli, a ker pa je samo maček pa ni nič hudega. On lahko trpi in crkuje v bolečinah. To nikoga ne briga. Če pa kdo reče kaj proti temu pa je za bolnico. Kaj če bi še kdo pogledal na žival kako je uboga. Zaa prisilni jopič sem ker sem proti,ko nekdo gleda kako se mu žival muči? Za nekoga, ki to gleda nimam lepih besed. Žival se mi smili ker vem, da ji je hudo. Vi niste normalni, ki vam je vseeno za njo.

To, da imaš mačka nenehno s poškodbami, odkar ga imaš, je neodgovorno,. Če bi ga kastriral, se maček ne bi potepal, vsaj ne toliko, ne bi se pretepal in sem skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da je staknil kakšno nalezljivo mačjo bolezen (mačji aids, levkoza). Če ne more hodit, ima lahko poškodovane kolke. Imel je to moj prejšnji muc pri 7 mesecih!!! Šel na doživljensko dieto (Hills briketi posebne vrste prav za muce z obrabljenimi koleni, kolki), stvar se mu je zelo hitro popravila precej. namreč, če nimaš rodovniškega muca, nikoli ne veš, kakšne gene ima in koliko je nagnjen k določenim boleznim. In ker je maček nekastriran, je gotovo zaplodil cel kup nezaželenih mladičev in svojo hibo prenesel dalje.

Druga stvar bi lahko bila, da ga je avto zbil. Na zunaj se morda ne vidi toliko, notri pa mu lahko že zatekajo organi ali ima kaj strgano in trpi strašne muke.

Pelji ga k res dobremu veterinarju, ni namreč vsak dober. Klinike si oglej v kotičku Domače živali. pa srečno!

Pošteno in lepo napisano. Pogledi ljudi so različni. Predlagaš kastracijo. Nekako se strinjam z tvojim predlogom. Imam pa pomisleke, glede tega, saj posegam v njegovo življenje in njegovo svobodo v kolikor ga kastriram. Muce spadajo v skupino zveri in njihov nagon je braniti svoj teritorij in so pripravljeni tudi na borbe.Ne želim mu kratit njegovega svobodnega življenja. Družba v kateri živimo smo raznoliki. Primer : Imam pomisleke glede homoseksualcev, kateri po mojem okusu ne delajo skladno z naravo. Potemtakem gledano z moje strani, take ljudi je potrebno zdravniško onesposobit, da bi postali inpotentni. Sem svobodomiselen in se ne vtikam v njihovo življenje, pa čeprav mi ni niti malo všeč njihovo početje. Muca imam za svojo dušo, hkrati pa tudi skrb. Prednostno pa dajem odločitev njemu, in vse kar počne je njegova volja in v njemu nagon. Avto ga ni zbil, ker tukaj ni avtomobilov. Predpostavljam in jutri bom videl ali gre za omenjeno bolezen, katero navajaš. Omenim še to, da njegovo šepanje se mi ni zdelo nič posebnega, ker večkrat na leto je takšen prišel domov. Par dni, pa je bilo z nogo vse v redu -ugrizi in podobno. V kolikor ne bi gledal na njega, pravgotovo to nenavadno šepanje ne bi opazil. Prejšni muc je po karakterju bil identičen temu. Nekega dne, ga je po vsej verjetnosti vzel gozd za vedno.

Ojoj. Ne enačit ljudi pa domačih živali. In domača mačka že davno ni več zver, ampak hišna žival, udomačena od človeka!

V zakonu piše,d a je lastnik dolžan za svojo žival poskrbeti na več nivojih: s kvalitetno prehrano, vodo, bivališčem, veterinarsko oskrbo (torej, ko je bolan, obvezno tja), mu redno odpravljat zajedalce, ga vzgajat (če gre za psa) in nenazadnje poskrbeti za njegovo varnost, da je žival torej pod kontrolo (pes zunaj na vrvico, maček na vrvico oz. v zagrajenem mačjaku ali še bolje kar notri).

tale vaš maček bo definitivno umrl v hudih mukah. Mačke znajo bolje kot psi skrivati bolečino. In tudi ne velja, da imajo 9 življenj, so kot vsako živo bitje, trpijo, ko jih boli, a se ne derejo na ves glas kot to počno nekateri ljudje.

Če takole pomisliš, koliko nezaželenih zunanjih mladičev je tale tvoj pretepač že oplodil, ti lahko slabo rata. Nesterilizirana zunanja mačka lahko koti do 3x letno, v povprečju 3 mladiče, nekaj jih vzame “narava” (vremenske razmere), nekaj roparice (lisica, kuna), nekaj človek (jih povozi ali nameče strupa ali jim meče deske v glavo), ostale, ki preživijo, se množijo dalje.

Ja, ljudje smo soodgovorni za razmnoževanje domačih živali. Sokrivi. In hudo mi je pri srcu, da obstajate ljudje, ki pustite žival, da pocrka v svojem trpljenju, češ bo že narava poskrbela. Zakaj potem škropite trto, pa nastavljate pivske flaše za ose pa uporabljate pesticide na vrtninah, ubijate polže, ki zlezejo na vašo solato – zakaj, če je to vse narava?

Pošteno in lepo napisano. Pogledi ljudi so različni. Predlagaš kastracijo. Nekako se strinjam z tvojim predlogom. Imam pa pomisleke, glede tega, saj posegam v njegovo življenje in njegovo svobodo v kolikor ga kastriram. Muce spadajo v skupino zveri in njihov nagon je braniti svoj teritorij in so pripravljeni tudi na borbe.Ne želim mu kratit njegovega svobodnega življenja. Družba v kateri živimo smo raznoliki. Primer : Imam pomisleke glede homoseksualcev, kateri po mojem okusu ne delajo skladno z naravo. Potemtakem gledano z moje strani, take ljudi je potrebno zdravniško onesposobit, da bi postali inpotentni. Sem svobodomiselen in se ne vtikam v njihovo življenje, pa čeprav mi ni niti malo všeč njihovo početje. Muca imam za svojo dušo, hkrati pa tudi skrb. Prednostno pa dajem odločitev njemu, in vse kar počne je njegova volja in v njemu nagon. Avto ga ni zbil, ker tukaj ni avtomobilov. Predpostavljam in jutri bom videl ali gre za omenjeno bolezen, katero navajaš. Omenim še to, da njegovo šepanje se mi ni zdelo nič posebnega, ker večkrat na leto je takšen prišel domov. Par dni, pa je bilo z nogo vse v redu -ugrizi in podobno. V kolikor ne bi gledal na njega, pravgotovo to nenavadno šepanje ne bi opazil. Prejšni muc je po karakterju bil identičen temu. Nekega dne, ga je po vsej verjetnosti vzel gozd za vedno.[/quote]

Iz katerega kraja si? V kolikor se maček ne bo pustil dat v navaden transportni box ti lahko posodim kletko, živolovko v katero gre muc sam in se kletka za njim avtomatično zapre. Se pa tudi jaz čudim, zakaj ga že nisi odpeljal k vetrinarju.

Pošteno in lepo napisano. Pogledi ljudi so različni. Predlagaš kastracijo. Nekako se strinjam z tvojim predlogom. Imam pa pomisleke, glede tega, saj posegam v njegovo življenje in njegovo svobodo v kolikor ga kastriram. Muce spadajo v skupino zveri in njihov nagon je braniti svoj teritorij in so pripravljeni tudi na borbe.Ne želim mu kratit njegovega svobodnega življenja. Družba v kateri živimo smo raznoliki. Primer : Imam pomisleke glede homoseksualcev, kateri po mojem okusu ne delajo skladno z naravo. Potemtakem gledano z moje strani, take ljudi je potrebno zdravniško onesposobit, da bi postali inpotentni. Sem svobodomiselen in se ne vtikam v njihovo življenje, pa čeprav mi ni niti malo všeč njihovo početje. Muca imam za svojo dušo, hkrati pa tudi skrb. Prednostno pa dajem odločitev njemu, in vse kar počne je njegova volja in v njemu nagon. Avto ga ni zbil, ker tukaj ni avtomobilov. Predpostavljam in jutri bom videl ali gre za omenjeno bolezen, katero navajaš. Omenim še to, da njegovo šepanje se mi ni zdelo nič posebnega, ker večkrat na leto je takšen prišel domov. Par dni, pa je bilo z nogo vse v redu -ugrizi in podobno. V kolikor ne bi gledal na njega, pravgotovo to nenavadno šepanje ne bi opazil. Prejšni muc je po karakterju bil identičen temu. Nekega dne, ga je po vsej verjetnosti vzel gozd za vedno.[/quote]

Iz katerega kraja si? V kolikor se maček ne bo pustil dat v navaden transportni box ti lahko posodim kletko, živolovko v katero gre muc sam in se kletka za njim avtomatično zapre. Se pa tudi jaz čudim, zakaj ga že nisi odpeljal k vetrinarju.[/quote] Hvala za iskreno pomoč. Imam pripravljeno škatlo od koša za perilo, plastično z odprtinami. Meni se pusti prijeti, tako da ni problema, samo domov še mora pridit. Snoči je spet kliznil, pa ga še ni. Te dneve redno enkrat pride, drugače pa nima urnika. Tudi z zamikom 10 dni je na terenu. Zaradi šepave noge ga nisem peljal k zdravniku, ker če rečem po domače, zaradi vragolij ko jih počne, in če seštejemo kolikokrat je prišepal domov , bi lahko rekel, da je pol življenja šepal.. Kot sem že dejal, vedno se je po nekaj dnevih postavil na poškodovano nogo. Tudi tokrat sem mislil da je to običajno, a na mojo pozornost ugotovil, da to ne more biti pretep, ker njegovo šepanje je bilo drugačno od običajnega. kvečjemu nekaj več, zato sem mojo skrb predstavil na foru.Še enkrat hvala in lep dan.

New Report

Close