Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja žena ne hodi v službo

Moja žena ne hodi v službo


Emmm… kdaj pa ona pociva?

Naj bodo to omamno disece dobrote, bivalisce, ki daje obcutek domacnosti ali mila otrocad, ki cloveka kar vabi k temu, da jih poboza po glavi in jim nakloni kako malenkost… in vse nenapisane drobnarije, ki tvorijo najpomembnejse zivljenjske izkusnje. Gospodinja (in mati) sta definitivno na samem vrhu, ce bi vprasali vse ljudi na planetu, kdo jim je v zivljenju pustil najvecji pecat. Kaj pravis?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

In zakaj ne moreta zamenjati? Je povsem enostavno, bi rekla.

nova
Uredništvo priporoča

Ženska svoj potencial razvije ob sposobnih šefih, sodelavcih in ob veliki odgovornosti in zahtevnosti samega dela…ni mi jasno kje bi se tule našla gospodinja…
Z zlaganjem artiklov na police, z rezanjem salamc in tipkanjem po blagajni človk stagnira celo delovno dobo…a je to življenski potencial? Raje se fentam kot da bi na tak način preživel več kot polovico lajfa,,,[/quote]
Naj te potolažim – samo nisi še srečal sposobne gospodinje. Res sposobna gospodinja je namreč najbolj multi task oseba, ki bi si jo v firmi lahko želel. Pa se noče priti vdinjat, ker (poleg ostalega) loči tudi pomembno od nepomembnega.

Naj bodo to omamno disece dobrote, bivalisce, ki daje obcutek domacnosti ali mila otrocad, ki cloveka kar vabi k temu, da jih poboza po glavi in jim nakloni kako malenkost… in vse nenapisane drobnarije, ki tvorijo najpomembnejse zivljenjske izkusnje. Gospodinja (in mati) sta definitivno na samem vrhu, ce bi vprasali vse ljudi na planetu, kdo jim je v zivljenju pustil najvecji pecat. Kaj pravis?[/quote]

Dejstvo je, da se to pri nas ne ceni, ne gospodinja, ne mati – to je pri nas nekaj samoumevnega,
to, da se ženska razpoči, da je dom dišeč in deca pošlihtana, nikogar ne briga in večinoma
moški mislijo, da ni nič vredno. Da bi oni to z levo roko, da ženske preveč jamrajo okoli tega.
To, če se dva taka najdeta, da je on odgovoren in spoštljiv, ona pa rada doma, ok. Ampak takih
je hudo malo.
Jaz na primer lahko na lotu zadanem, pa bom še vedno delala, ali svoje podjetje, ali šiht,
nekaj, da greš med ljudi, da ustvarjaš še kaj drugega kot namizne šopke in štrudl. Nisem za
biti doma, vsaj ves čas ne. Da o tem, da ne bi imela SVOJEGA denarja sploh ne pomislim, ker
me kar strese.

Lahko pogledamo tudi z drugega zornega kota… Bolj, ko je delo absurdno/abotno, boje je placano. Tisto, kar je zares potrebno postoriti, pa clovek opravi tudi brez placila.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Meni ni jasno kje vi najdete vse te dedce, ki doma nič ne naredijo in nič ne pomagajo. Res ne štekam. Ali ste pa že vsi tako stari in je govora o kakšnih starejših generacijah? :)))) Ker povečini, kolikor parov poznam, tudi za enega ne morem reči, da se ona razčetveri od silnega dela, medtem ko on doma “pegla” kavč in nič drugega.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Men pa ni jasno kako da sem v veliki vecini naletel na babe s katerimi ni blo nic…in jasno, kdo bo potem, ce ne bom jaz…

Na tak način bi vi sicer ženske podredili moškim do skrajnosti. To nekako pomeni, da bi si bila ženska primorana najti moškega pa cetudi bi slabo z njo ravnal. Kar se tiče enakopravnosti med spoloma…. Ni samo ženska zadolžena za otroke ipd. stvari. Mogoče takoj ob rojstvu otroka že, kasneje pa si je dela smiselno deliti. Moški mora prav tako prevzeti dela z otrokom, saj sta starša oba, še posebno veliko vlogo ima oče v starjših letih otroka… Nekako se sploh čudim, da noben ni razmišljal v tej smeri…


Glede na to, da si ti svoje arhaične in seksistične poglede na svet in odnose med moškimi in ženskami pokazal že v temi o gospodinjskih delih, je jasno, da četudi si popolnoma pogorel tam, še vedno nisi dojel. Ker gledaš zgolj in samo z lastnega zornega kota (po domače glede na lastno rit).
V nečem pa imaš prav – mati res pusti pečat na otroku. V tvojem primeru glede gospodinjskih opravil je naredila katastrofo. Ampak ok, tvoj problem in problem tvoje žene. Tvoje hčere pa upam, da se bodo vseeno zbudile.
Vsekakor pa je prav, da te vsakič, ko prideš ven s to tvojo “naravno danostjo in tradicijo” (saj veš – Vaš link, nekdo malo prizemlji.

Jezos Marija, kakšna sluzava patetika! A delaš reklamo za novo politično stranko od Metke in Primca?
Dejstvo je, da nekatere ženske enostavno ne znajo in niso sposobne početi nič drugega kot rojevati deco, pucati dom in se vrteti med piskri. Potem morajo seveda obvladati še pedenanje dedca, ki “denar k hiši nosi”.
Ej, hvala lepa za tako življenje. Čez to, da imaš SVOJ denar, ga ni. Ne bi bila rada finančno odvisna od moža, nikoli.


In kaj naj zdaj? Zganjamo patetiko, ker si je ena tepka izbrala tepca in tako oba furata tak lajf? Jima že ustreza, a ne? Ker normalen pa bi vztrajal v suznjelastnistvu? Noben![/quote]
Če sem bila kdaj v sužnjelastništvu, je bolo to dokler sem hodila v službo. Ne mi rečt, da vi pa že ne… Odkar sem doma, sem gospa, ki razpolaga s časom in dobrinami po svoje. Kar pomeni, da lahko kakšen dan prelenarim, kakšen dan pa pregaram, kaj preberem, telovadim… V službi sem bila 13 let. Zamenjala 3 službe. Bile so spodobne. So pa moj čas in energijo povsem izrabljali drugi po svoje. Nikoli nisem mogla v polnosti biti jaz. Zdaj sem. Mož zelo ceni moje delo doma. Dom porihtan, otroci porihtani, vrt porihtan… kar pa ni, pa še on poprime. Domov ne pride počivat ampak živet. Ve, da sem od celega dneva tudi jaz utrujena. In mu je logično, da oddela kar je ostalo, svojo polovico…
Sem pa res poročena z odraslim moškim, kakršni so redkost.
To, da tiste, ki so v službi, doma naredijo enako, je pa samo pobožna želja. Rade bi, pa zmanjka časa.[/quote]
Kaj pravzaprav hočeš povedat? Da si bila prej, ko si bila v službi, sužnja? Pa da smo vse ženske, ki hodimo v službo, sužnje? Verjetno zato, ker izhajaš iz zgrešene predpostavke, da je gospodinjstvo dolžnost žensk. Je tako? No, jaz ne izhajam iz tega. Gospodinjstvo je domena vseh, ki živimo v njem. Obeh odraslih in tudi otrok (seveda prilagojeno njihovi starosti). Ko pogledaš iz tega stališča, je marsikaj jasnejše. 🙂

Naj bodo to omamno disece dobrote, bivalisce, ki daje obcutek domacnosti ali mila otrocad, ki cloveka kar vabi k temu, da jih poboza po glavi in jim nakloni kako malenkost… in vse nenapisane drobnarije, ki tvorijo najpomembnejse zivljenjske izkusnje. Gospodinja (in mati) sta definitivno na samem vrhu, ce bi vprasali vse ljudi na planetu, kdo jim je v zivljenju pustil najvecji pecat. Kaj pravis?[/quote]
”All that I am, or hope to be, I owe to my angel mother. ~ Kar sem in kar imam kdaj postati, dolgujem vse svoji angelsko dobri materi.” Abraham Lincoln

Naj bodo to omamno disece dobrote, bivalisce, ki daje obcutek domacnosti ali mila otrocad, ki cloveka kar vabi k temu, da jih poboza po glavi in jim nakloni kako malenkost… in vse nenapisane drobnarije, ki tvorijo najpomembnejse zivljenjske izkusnje. Gospodinja (in mati) sta definitivno na samem vrhu, ce bi vprasali vse ljudi na planetu, kdo jim je v zivljenju pustil najvecji pecat. Kaj pravis?[/quote]
”All that I am, or hope to be, I owe to my angel mother. ~ Kar sem in kar imam kdaj postati, dolgujem vse svoji angelsko dobri materi.” Abraham Lincoln[/quote]
Kaj pa fotr? Ga ni imel? Je bil lutka? Totaln nepomembnež? A to pomeni, da so tudi danes vsi fotri v življenju otrok nepomembni? Resno?
Bolj verjetno, da se greste s temle malikovanjem mater bolj seksizem. Ženska je oh in sploh opevana in oboževana – seveda zgolj in samo pod pogojem, da je predana njeni baje “naravni” vlogi. Vse ostalo je odklon in ženska po mnenju takšnih seskistov ni srečna in v stiku sama s sabo. :-))))

Pa sej vse, kar je narobe z ostajanjem doma je to, da je ženska popolnoma odvisna od
moškega.
Kaj je lahko dobrega v tem?


”All that I am, or hope to be, I owe to my angel mother. ~ Kar sem in kar imam kdaj postati, dolgujem vse svoji angelsko dobri materi.” Abraham Lincoln[/quote]
Kaj pa fotr? Ga ni imel? Je bil lutka? Totaln nepomembnež? A to pomeni, da so tudi danes vsi fotri v življenju otrok nepomembni? Resno?
Bolj verjetno, da se greste s temle malikovanjem mater bolj seksizem. Ženska je oh in sploh opevana in oboževana – seveda zgolj in samo pod pogojem, da je predana njeni baje “naravni” vlogi. Vse ostalo je odklon in ženska po mnenju takšnih seskistov ni srečna in v stiku sama s sabo. :-))))[/quote]
Zmotno.
P.s. Prispevki pisani pod vzdevkom ”feministka” so zame med najzanimivejšimi, če ne celo najljubšimi na tem forumu.

Naj bodo to omamno disece dobrote, bivalisce, ki daje obcutek domacnosti ali mila otrocad, ki cloveka kar vabi k temu, da jih poboza po glavi in jim nakloni kako malenkost[/b]… in vse nenapisane drobnarije, ki tvorijo najpomembnejse zivljenjske izkusnje. Gospodinja (in mati) sta definitivno na samem vrhu, ce bi vprasali vse ljudi na planetu, kdo jim je v zivljenju pustil najvecji pecat. Kaj pravis?[/quote]

Zgornje boldano daje vtis, da imaš doma služkinjo v firtahu in trop retardiranih opic ali lovskih psov, ki jih potrepljaš po glavi in jim nakloniš kako maleknost. ????? Ko tebe berem, sem hvaležna vesolju, da ni prineslo takega osebka na mojo pot.


Kaj pa fotr? Ga ni imel? Je bil lutka? Totaln nepomembnež? A to pomeni, da so tudi danes vsi fotri v življenju otrok nepomembni? Resno?
Bolj verjetno, da se greste s temle malikovanjem mater bolj seksizem. Ženska je oh in sploh opevana in oboževana – seveda zgolj in samo pod pogojem, da je predana njeni baje “naravni” vlogi. Vse ostalo je odklon in ženska po mnenju takšnih seskistov ni srečna in v stiku sama s sabo. :-))))[/quote]
Zmotno.
P.s. Prispevki pisani pod vzdevkom ”feministka” so zame med najzanimivejšimi, če ne celo najljubšimi na tem forumu.[/quote]
Potem pa, prosim, razloži, kaj si s tem mislil? Za Desideriusa vemo, da je seksist. Kaj pa ti?


Zmotno.
P.s. Prispevki pisani pod vzdevkom ”feministka” so zame med najzanimivejšimi, če ne celo najljubšimi na tem forumu.[/quote]
Potem pa, prosim, razloži, kaj si s tem mislil? Za Desideriusa vemo, da je seksist. Kaj pa ti?[/quote]
Nisem.


Potem pa, prosim, razloži, kaj si s tem mislil? Za Desideriusa vemo, da je seksist. Kaj pa ti?[/quote]
Nisem.[/quote]
Ne verjamem. Veliko seksistov jih trdi isto. 😛


Nisem.[/quote]
Ne verjamem. Veliko seksistov jih trdi isto. :-P[/quote]
Vsakdo verjame, kar hoče.

Kaj zdaj tukaj posplosujete. Ene so odvisne od moža, druge od šefa, tretje od vstavi poljubno.. Enako velja za moške. Nihče ni 100 posto neodvisen.

S to razliko, da so drugje odnosi pravno urejeni (vsaj naj bi bili) in nudijo določeno stopnjo varnosti, doma pa kakor veter piha. Saj vidiš zgornjega gastarbajterja, kakšen odnos ima do žensk in otrok.

Dobro jutro.

Zgolj v vednost… Prebral sem odgovore, ki se nanasajo neposredno name in/ali na moje pisanje. Saporocam vam, da se ne grem igre vlog iz t.i. negativnega trikotnika. Iz tega ne bi bilo nic dobrega vse skupaj ne bi sluzilo nikomur. 🙂

Prijeten dan vsem skupaj.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Potem je vsakršno oglašanje odveč, a ne? 😛

New Report

Close