Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja žena ne hodi v službo

Moja žena ne hodi v službo

S to razliko, da so drugje odnosi pravno urejeni (vsaj naj bi bili) in nudijo določeno stopnjo varnosti, doma pa kakor veter piha. Saj vidiš zgornjega gastarbajterja, kakšen odnos ima do žensk in otrok.[/quote]
Tudi to področje je zakonsko urejeno vsaj bilo naj bi. Pridobljeno v zakonu je skupna last.
ŠEF te lahko odpusti, mož te lahko zapusti v obeh primerih si brez sredstev za preživljanje. Jaz nisem odvisna ne od moža niti šefa ker ga nimam. Lahko pa se mi zgodi da mi jutri recimo vsi najemniki odpovejo. Nepremičnine moram pa vseeno vzdrževati. Hop pa so šla sredstva za preživljanje.
Nihče ni popolnoma neodvisen ker smo ljudje nonstop v zvezah z drugimi ljudmi poslovno ali pa osebno.

Naj bodo to omamno disece dobrote, bivalisce, ki daje obcutek domacnosti ali mila otrocad, ki cloveka kar vabi k temu, da jih poboza po glavi in jim nakloni kako malenkost… in vse nenapisane drobnarije, ki tvorijo najpomembnejse zivljenjske izkusnje. Gospodinja (in mati) sta definitivno na samem vrhu, ce bi vprasali vse ljudi na planetu, kdo jim je v zivljenju pustil najvecji pecat. Kaj pravis?[/quote]

Dejstvo je, da se to pri nas ne ceni, ne gospodinja, ne mati – to je pri nas nekaj samoumevnega,
to, da se ženska razpoči, da je dom dišeč in deca pošlihtana, nikogar ne briga in večinoma
moški mislijo, da ni nič vredno. Da bi oni to z levo roko, da ženske preveč jamrajo okoli tega.
To, če se dva taka najdeta, da je on odgovoren in spoštljiv, ona pa rada doma, ok. Ampak takih
je hudo malo.
Jaz na primer lahko na lotu zadanem, pa bom še vedno delala, ali svoje podjetje, ali šiht,
nekaj, da greš med ljudi, da ustvarjaš še kaj drugega kot namizne šopke in štrudl. Nisem za
biti doma, vsaj ves čas ne. Da o tem, da ne bi imela SVOJEGA denarja sploh ne pomislim, ker
me kar strese.[/quote]

Se strinjam s tem v celoti. Tudi jaz ne bi ostala doma, če bi zadela na lotu, bi le prilagodila si delovni čas, da bi bilo manj natempirano in bi bila več doma.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **


Men pa ni jasno kako da sem v veliki vecini naletel na babe s katerimi ni blo nic…in jasno, kdo bo potem, ce ne bom jaz…[/quote]

Jaah, ne vem. Ampak jaz tega ne razumem. Ženske tožijo, da so moški poženščeni. Moški tožite, da so ženske možače. Ženske, da moški doma ne naredijo nič. Zdaj se ti pritožuješ, da si naletel na same take, da si moral vse sam. Moški jamrajo, da se od njih pričakuje, da zasluži ful ke$a, ženske jamrajo, da si morajo dobesedno izpumpavat kri in jo prodajat, da plačajo položnice, medtem ko moški vse zagonitjo za hobije. Pa dobr no … Men to tukaj neki ne špila. Zdej, al pretiravate eni in drugi, al se pa današnji folk ne zna več zmenit med sabo, al kaj ..

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Men pa ni jasno kako da sem v veliki vecini naletel na babe s katerimi ni blo nic…in jasno, kdo bo potem, ce ne bom jaz…[/quote]

Jaah, ne vem. Ampak jaz tega ne razumem. Ženske tožijo, da so moški poženščeni. Moški tožite, da so ženske možače. Ženske, da moški doma ne naredijo nič. Zdaj se ti pritožuješ, da si naletel na same take, da si moral vse sam. Moški jamrajo, da se od njih pričakuje, da zasluži ful ke$a, ženske jamrajo, da si morajo dobesedno izpumpavat kri in jo prodajat, da plačajo položnice, medtem ko moški vse zagonitjo za hobije. Pa dobr no … Men to tukaj neki ne špila. Zdej, al pretiravate eni in drugi, al se pa današnji folk ne zna več zmenit med sabo, al kaj ..

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

S to razliko, da so drugje odnosi pravno urejeni (vsaj naj bi bili) in nudijo določeno stopnjo varnosti, doma pa kakor veter piha. Saj vidiš zgornjega gastarbajterja, kakšen odnos ima do žensk in otrok.[/quote]
Tudi to področje je zakonsko urejeno vsaj bilo naj bi. Pridobljeno v zakonu je skupna last.
ŠEF te lahko odpusti, mož te lahko zapusti v obeh primerih si brez sredstev za preživljanje. Jaz nisem odvisna ne od moža niti šefa ker ga nimam. Lahko pa se mi zgodi da mi jutri recimo vsi najemniki odpovejo. Nepremičnine moram pa vseeno vzdrževati. Hop pa so šla sredstva za preživljanje.
Nihče ni popolnoma neodvisen ker smo ljudje nonstop v zvezah z drugimi ljudmi poslovno ali pa osebno.[/quote]

Tole je mešanje megle. Je odvisnost in je odvisnost. In ni res, da je odvisnost od šefa enaka
odvisnosti od moža. Če ti ne vidiš razlike v tem, da si svoj denar zaslužiš in razpolagaš z njim
po svoji volji, ali ti ga pa nekdo daje po potrebi, pa kadar se mu zazdi…in ti očita vsako (po
njegovem) negospodarno porabo…jaz ne morem pomagat. Vem, da je na svetu na milijone
žensk, ki se jim ne zdi nič čudnega zapravljati možev denar….meni je pa to tuje. Postavi se
v kožo (če ti rata) take vzdrževane osebe, pa premisli, ali bi ti bilo všeč.
Da ne začnemo spet o razliki, ali se giblješ in delaš v ustvarjalni socialni mreži, imaš stike s
svojo stroko, poznaš ljudi, slediš napredku, iščeš nove možnosti zaslužka itd. , ali pa sediš
doma, kvačkaš prtičke in v primeru, da te dedec načevlja, ne veš ne kod ne kam.

S to razliko, da so drugje odnosi pravno urejeni (vsaj naj bi bili) in nudijo določeno stopnjo varnosti, doma pa kakor veter piha. Saj vidiš zgornjega gastarbajterja, kakšen odnos ima do žensk in otrok.[/quote]
Tudi to področje je zakonsko urejeno vsaj bilo naj bi. Pridobljeno v zakonu je skupna last.
ŠEF te lahko odpusti, mož te lahko zapusti v obeh primerih si brez sredstev za preživljanje. Jaz nisem odvisna ne od moža niti šefa ker ga nimam. Lahko pa se mi zgodi da mi jutri recimo vsi najemniki odpovejo. Nepremičnine moram pa vseeno vzdrževati. Hop pa so šla sredstva za preživljanje.
Nihče ni popolnoma neodvisen ker smo ljudje nonstop v zvezah z drugimi ljudmi poslovno ali pa osebno.[/quote]
To področje je dejansko zelo slabo urejeno. Med drugim je to tudi dober argument proti temu, da bi kdorkoli ostal doma in bil finančno odvisen samo od partnerja.
Ti, ki si prešla s poklicne hčerke na poklicno ženo, se ne moreš primerjati z ostalimi. No, ali pa si poklicni sin oz. ,mož. Baje je precej nedorečeno pri tebi 😛

Naj bodo to omamno disece dobrote, bivalisce, ki daje obcutek domacnosti ali mila otrocad, ki cloveka kar vabi k temu, da jih poboza po glavi in jim nakloni kako malenkost[/b]… in vse nenapisane drobnarije, ki tvorijo najpomembnejse zivljenjske izkusnje. Gospodinja (in mati) sta definitivno na samem vrhu, ce bi vprasali vse ljudi na planetu, kdo jim je v zivljenju pustil najvecji pecat. Kaj pravis?[/quote]

Zgornje boldano daje vtis, da imaš doma služkinjo v firtahu in trop retardiranih opic ali lovskih psov, ki jih ]potrepljaš po glavi in jim nakloniš kako maleknost. [[/b]/i]????? Ko tebe berem, sem hvaležna vesolju, da ni prineslo takega osebka na mojo pot.[/quote]
O, ti ga je!!! V obliki takega ali drugačnega šefa. Cela Slovenija jamra o tem, dvomim, da si ti izjema.

Zgornje boldano daje vtis, da imaš doma služkinjo v firtahu in trop retardiranih opic ali lovskih psov, ki jih ]potrepljaš po glavi in jim nakloniš kako maleknost. [[/b]/i]????? Ko tebe berem, sem hvaležna vesolju, da ni prineslo takega osebka na mojo pot.[/quote]
O, ti ga je!!! V obliki takega ali drugačnega šefa. Cela Slovenija jamra o tem, dvomim, da si ti izjema.[/quote]
Jaz očitno sem. In moji sodelavci tudi.

Hecno pa je, da se tema odvija povsem izven zastavljene smeri in je povecini zgolj odraz frustracij posameznikov, ki ne morejo iz svojega referencnega okvirja. Zakaj?

Ce obstajajo ljudje, ki se znajdejo v doloceni druzbeni vlogi, so v skladu z druzbenim dogovorom enakovredni ostalim pripadnikom druzbe. Ce torej obstaja druzbeni konsenz, da v druzbi obstaja potreba po gospodinjah, bi se naj tema razvijala v smeri zagotavljanja enakopravnosti gospodinj, mar ne?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


In zakaj se oglašaš, če ne moreš iz svojega referenčnega okvirja? Zaradi frustracij? 🙂


Tudi to področje je zakonsko urejeno vsaj bilo naj bi. Pridobljeno v zakonu je skupna last.
ŠEF te lahko odpusti, mož te lahko zapusti v obeh primerih si brez sredstev za preživljanje. Jaz nisem odvisna ne od moža niti šefa ker ga nimam. Lahko pa se mi zgodi da mi jutri recimo vsi najemniki odpovejo. Nepremičnine moram pa vseeno vzdrževati. Hop pa so šla sredstva za preživljanje.
Nihče ni popolnoma neodvisen ker smo ljudje nonstop v zvezah z drugimi ljudmi poslovno ali pa osebno.[/quote]

Tole je mešanje megle. Je odvisnost in je odvisnost. In ni res, da je odvisnost od šefa enaka
odvisnosti od moža. Če ti ne vidiš razlike v tem, da si svoj denar zaslužiš in razpolagaš z njim
po svoji volji, ali ti ga pa nekdo daje po potrebi, pa kadar se mu zazdi…in ti očita vsako (po
njegovem) negospodarno porabo…jaz ne morem pomagat. Vem, da je na svetu na milijone
žensk, ki se jim ne zdi nič čudnega zapravljati možev denar….meni je pa to tuje. Postavi se
v kožo (če ti rata) take vzdrževane osebe, pa premisli, ali bi ti bilo všeč.
Da ne začnemo spet o razliki, ali se giblješ in delaš v ustvarjalni socialni mreži, imaš stike s
svojo stroko, poznaš ljudi, slediš napredku, iščeš nove možnosti zaslužka itd. , ali pa sediš
doma, kvačkaš prtičke in v primeru, da te dedec načevlja, ne veš ne kod ne kam.[/quote]
1. Dedca si si izbirala sama. Imaš kar si zaslužiš.
2. Nobena, ki je doma, ni vzdrževana oseba. Če ti toliko ceniš delo, ki ga naredi ženska doma, potem tudi prav. Ampak se zelo nizko ceniš. In zakaj bi te drugi višje, če si ti prepričana, da si vredna samo toliko?
3. Dva, ki živita v zvezi prispevata po svojih zmožnostih. Če pri vama šteje samo in predvsem denar, potem se itak ni več vredno s tabo pogovarjat, ker smo iz drugih planetov.
4. A veš, da se mi vedno bolj zdi, da tole med vama sploh ni partnerska zveza ampak zgolj ekonomsko interesna skupnost. Če si zadovoljna s tem, tudi prav.
5. O odvisnosti od šefa/moža pa sploh raje ne bi. Ker ne razumeš.

Ker je bolje ena sama cetudi osamljena svecka, kakor bentenje nad temo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tole je mešanje megle. Je odvisnost in je odvisnost. In ni res, da je odvisnost od šefa enaka
odvisnosti od moža. Če ti ne vidiš razlike v tem, da si svoj denar zaslužiš in razpolagaš z njim
po svoji volji, ali ti ga pa nekdo daje po potrebi, pa kadar se mu zazdi…in ti očita vsako (po
njegovem) negospodarno porabo…jaz ne morem pomagat. Vem, da je na svetu na milijone
žensk, ki se jim ne zdi nič čudnega zapravljati možev denar….meni je pa to tuje. Postavi se
v kožo (če ti rata) take vzdrževane osebe, pa premisli, ali bi ti bilo všeč.
Da ne začnemo spet o razliki, ali se giblješ in delaš v ustvarjalni socialni mreži, imaš stike s
svojo stroko, poznaš ljudi, slediš napredku, iščeš nove možnosti zaslužka itd. , ali pa sediš
doma, kvačkaš prtičke in v primeru, da te dedec načevlja, ne veš ne kod ne kam.[/quote]
1. Dedca si si izbirala sama. Imaš kar si zaslužiš.
2. Nobena, ki je doma, ni vzdrževana oseba. Če ti toliko ceniš delo, ki ga naredi ženska doma, potem tudi prav. Ampak se zelo nizko ceniš. In zakaj bi te drugi višje, če si ti prepričana, da si vredna samo toliko?
3. Dva, ki živita v zvezi prispevata po svojih zmožnostih. Če pri vama šteje samo in predvsem denar, potem se itak ni več vredno s tabo pogovarjat, ker smo iz drugih planetov.
4. A veš, da se mi vedno bolj zdi, da tole med vama sploh ni partnerska zveza ampak zgolj ekonomsko interesna skupnost. Če si zadovoljna s tem, tudi prav.
5. O odvisnosti od šefa/moža pa sploh raje ne bi. Ker ne razumeš.[/quote]
Saj to je to – če se ceniš samo kot gospodinja, si pač toliko vredna. Ni to naš problem, pač pa tvoj če ti to ne ustreza.

Verjemi, da bi tudi jaz takoj zamenjala z moškim, hodila v službo od 8-18 in nosila domov denar in služba bi bila vsa moja edina skrb, ker vse ostalo bi naredil moški! Nimaš pojma, kolikokrat sem si zaželela, da bi bila situacija obrnjena.


1. Dedca si si izbirala sama. Imaš kar si zaslužiš.
2. Nobena, ki je doma, ni vzdrževana oseba. Če ti toliko ceniš delo, ki ga naredi ženska doma, potem tudi prav. Ampak se zelo nizko ceniš. In zakaj bi te drugi višje, če si ti prepričana, da si vredna samo toliko?
3. Dva, ki živita v zvezi prispevata po svojih zmožnostih. Če pri vama šteje samo in predvsem denar, potem se itak ni več vredno s tabo pogovarjat, ker smo iz drugih planetov.
4. A veš, da se mi vedno bolj zdi, da tole med vama sploh ni partnerska zveza ampak zgolj ekonomsko interesna skupnost. Če si zadovoljna s tem, tudi prav.
5. O odvisnosti od šefa/moža pa sploh raje ne bi. Ker ne razumeš.[/quote]
Saj to je to – če se ceniš samo kot gospodinja, si pač toliko vredna. Ni to naš problem, pač pa tvoj če ti to ne ustreza.[/quote]
Torej tudi tega ne dojameš. Škoda. Lep dan.

Vso srečo pri prepričevanju politike, da je treba to delo plačati :-)))
Ker samo tako bo enakopraven član družbe. (mož ji plačuje že streho nad glavo in hrano, torej
ne rabi veliko, a ne)
(fehtam-moža-za-vložke-in-najlonke.press)


Ja, res je lepše pucat skret školjko, kuhat, čistit, bit sam za vse doma..kot pa bit osem ur nekje med ljudmi in delat. Koga farbaš ?

Ali gospodinje vplačujete prispevke za pokojnino oziroma kako načrtujete svoje tretje življenjsko obdobje?

Tole je mešanje megle. Je odvisnost in je odvisnost. In ni res, da je odvisnost od šefa enaka
odvisnosti od moža. Če ti ne vidiš razlike v tem, da si svoj denar zaslužiš in razpolagaš z njim
po svoji volji, ali ti ga pa nekdo daje po potrebi, pa kadar se mu zazdi…in ti očita vsako (po
njegovem) negospodarno porabo…jaz ne morem pomagat. Vem, da je na svetu na milijone
žensk, ki se jim ne zdi nič čudnega zapravljati možev denar….meni je pa to tuje. Postavi se
v kožo (če ti rata) take vzdrževane osebe, pa premisli, ali bi ti bilo všeč.
Da ne začnemo spet o razliki, ali se giblješ in delaš v ustvarjalni socialni mreži, imaš stike s
svojo stroko, poznaš ljudi, slediš napredku, iščeš nove možnosti zaslužka itd. , ali pa sediš
doma, kvačkaš prtičke in v primeru, da te dedec načevlja, ne veš ne kod ne kam.[/quote]
1. Dedca si si izbirala sama. Imaš kar si zaslužiš.
2. Nobena, ki je doma, ni vzdrževana oseba. Če ti toliko ceniš delo, ki ga naredi ženska doma, potem tudi prav. Ampak se zelo nizko ceniš. In zakaj bi te drugi višje, če si ti prepričana, da si vredna samo toliko?
3. Dva, ki živita v zvezi prispevata po svojih zmožnostih. Če pri vama šteje samo in predvsem denar, potem se itak ni več vredno s tabo pogovarjat, ker smo iz drugih planetov.
4. A veš, da se mi vedno bolj zdi, da tole med vama sploh ni partnerska zveza ampak zgolj ekonomsko interesna skupnost. Če si zadovoljna s tem, tudi prav.
5. O odvisnosti od šefa/moža pa sploh raje ne bi. Ker ne razumeš.[/quote]

1. Se popolnoma strinjam, fajn bi pa bilo, če bi ti kdaj dojel, da ne pišem o sebi, ampak
na splošno.
2. Oseba, ki za svoje delo ne prejema plačila, ima pa zagotovljeno streho in hrano, je pač
vzdrževana oseba. Nekdo drug (v tem primeru mož) jo VZDRŽUJE. Brez njega nima niti
za burek. Svojega denarja nima. Če si on premisli in ji denarja ne da, je ona BREZ.
3. Se strinjam, prispevava oba in sicer oba prispevava delo in denar. Aja, pa ljubezen.
4. Kot rečeno, nimam pojma, zakaj se ti zdi, da se tukaj piše o meni? Od kod ti ta ideja?
5. Ti ne razumeš. Šef te plača za storjeno delo, denar je tvoj. Mož te pa vzdržuje. Če se mu
zdi, ti da kaj denarja (izven gospodinjskih potreb), če se mu ne zdi, ti ga ne da. In kaj lahko
narediš? V praksi? Če ne dobiš plače imaš na voljo pravna sredstva, da jo izterjaš. On moža
pa ? Samo njegovo dobro voljo.


Tudi to področje je zakonsko urejeno vsaj bilo naj bi. Pridobljeno v zakonu je skupna last.
ŠEF te lahko odpusti, mož te lahko zapusti v obeh primerih si brez sredstev za preživljanje. Jaz nisem odvisna ne od moža niti šefa ker ga nimam. Lahko pa se mi zgodi da mi jutri recimo vsi najemniki odpovejo. Nepremičnine moram pa vseeno vzdrževati. Hop pa so šla sredstva za preživljanje.
Nihče ni popolnoma neodvisen ker smo ljudje nonstop v zvezah z drugimi ljudmi poslovno ali pa osebno.[/quote]
To področje je dejansko zelo slabo urejeno. Med drugim je to tudi dober argument proti temu, da bi kdorkoli ostal doma in bil finančno odvisen samo od partnerja.
Ti, ki si prešla s poklicne hčerke na poklicno ženo, se ne moreš primerjati z ostalimi. No, ali pa si poklicni sin oz. ,mož. Baje je precej nedorečeno pri tebi :-P[/quote]
Jaz sem ženska in ne moški. To smo zdaj razčistili gremo na točko 2.
Nič ni samoumevno in ne obstaja nikjer življenjska garancija ne na poslovnem niti osebnem življenju. Kdor to razume je bogat. Dober zakon pa ne zgradi denar ne možev ne ženin, ampak dogovor in razumevanje dogovorjenega v zakonu.


To področje je dejansko zelo slabo urejeno. Med drugim je to tudi dober argument proti temu, da bi kdorkoli ostal doma in bil finančno odvisen samo od partnerja.
Ti, ki si prešla s poklicne hčerke na poklicno ženo, se ne moreš primerjati z ostalimi. No, ali pa si poklicni sin oz. ,mož. Baje je precej nedorečeno pri tebi :-P[/quote]
Jaz sem ženska in ne moški. To smo zdaj razčistili gremo na točko 2.
Nič ni samoumevno in ne obstaja nikjer življenjska garancija ne na poslovnem niti osebnem življenju. Kdor to razume je bogat. Dober zakon pa ne zgradi denar ne možev ne ženin, ampak dogovor in razumevanje dogovorjenega v zakonu.[/quote]

Brez denarja gre pa vsak zakon prej ali slej rakom žvižgat…

feministka, lepo se trudiš dopovedati nekaterim, ampak se raje sprijazni, da želiš prepričati prepričanega. Kot pri vprašanju levičarstva-desničarstva, Janše-Kučana, belih-rdečih, pobožnjakov-ateistov, istospolno usmerjenih-homofobih – so ljudje TRDNO na svojih stališčih in jih še tako dobra argumentacija ne more prepričati v nasprotno.
Je pa lepo, da se trudiš:))


Ja, res je lepše pucat skret školjko, kuhat, čistit, bit sam za vse doma..kot pa bit osem ur nekje med ljudmi in delat. Koga farbaš ?[/quote]
In seveda gospodinja počne samo to po tvoje?
Kdo pa tebi skuha ker jesti moraš? Kdo ti opere ker oblečen moraš bit? Kdo ti cisti wc ker na potrebo moraš? Kdo ti pospravi hišo ker v svinjarije ni lepo živeti? Kdo to počne pri vas ali zate? Imate čistilko ki dnevno pospravi za vami?


Jaz sem ženska in ne moški. To smo zdaj razčistili gremo na točko 2.
Nič ni samoumevno in ne obstaja nikjer življenjska garancija ne na poslovnem niti osebnem življenju. Kdor to razume je bogat. Dober zakon pa ne zgradi denar ne možev ne ženin, ampak dogovor in razumevanje dogovorjenega v zakonu.[/quote]

Brez denarja gre pa vsak zakon prej ali slej rakom žvižgat…[/quote]

Ni res. Naju je obdobje hude finančne stiske zbližalo. Res je, da je bilo hudo, da sva se kregala za brez veze, napetost, skrb, stiska, ampak če smo hoteli preživeti, smo morali držat skupaj, ne pa se razhajat. In smo se izvlekli, celo več kot to, zdaj kar solidno živimo, najin odnos je pa boljši kot kdajkoli prej ravno zaradi te skupne težke izkušnje.

Hja, sej veš, če imam že tak nick…potem te potegne 🙂
Mi ni pa še nobeden od njih pojasnil, kaj je tako DOBREGA (za ženske in ne za moške :), če žena ostane odvisna od moža….

New Report

Close