Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja zgodba.

Moja zgodba.

“Dragi avtorici” je res do sedaj edina merodajna, da ti svetuje, saj je sama doživljala podobno!

Veliko sreče pri vseh potrebnih korakih…

Lp

Problem je v psihičnem nasilju, ki mu je vsakodnevno izpostavljena. Zaradi tega je depresivna in zato ima nad njo tako oblast

Ne ni problem v tem. Problem je v tem, ker punce ne znate poskrbet za sebe. Nekatere. Je slovenska državljanka v tuji državi. Za njo je tam ambasada, kamor gre in pove svojo težavo. Dolžni so ji pomagat. In dolžni so sprožit postopke, da se državljanu pomaga. Zanimivo pa je, da vsi takoj začnete vlečt ven otroke. Nehajte odgovornost na mulce prelagat. Pizdharija, ni ti mulc kriv da si prišla na 150 kil in se premikat ne moreš! NAJPREJ pomagaš sebi, da boš kasneje lahko še otroku! Nič hudega mu ne bo če ga teden dni ne boš videla, ali pa dva dni, ni važno. Bo že preživel. V avijonu ko maske kisika padejo, moraš tut najprej seb nadet, da pol lahko še otroku pomagaš!
Jamranje v stilu, boga sem, mož je ljubosumen, brez prijateljev sem… To je pa bolno, sploh za žensko njenih let! Depresija gor ali dol. Milijonkrat sem že napisal, da se ko pride depresija gre k ZDRAVNIKU, vi pa šentjanževe čaje kuhate!
Sploh pa… Kje ste pa zaznali, da si avtorica sploh želi pomagat? Kva si ona sploh želi? It v Slovenijo, zapustit moža… Ne vem. Nič ni napisala. Pač malo je pojamrala in zdaj veselo naprej, najbrž na pico…

Žal ti moram povedat, da ji veleposlaništvo ne bo pomagalo prav nič, razen če bi bila v eni državi iz katere kot ženska ne more. Ali če bi ji vzel otroka in ji preprečeval, da ga vidi. Pri tem, kar mora storiti, pa ji ambasada ne more pomagati. Korake mora storiti sama. Če se bo morala odločiti, da spakira in z otrokom odide, ji veleposlaništvo skoraj verjetno ne bo moglo reči naj kar gre. Na veleposlaništvu se na Haaške konvencije ne spoznajo. Če bo imela srečo, bo naletela na sočutnega in sposobnega konzula, ki jo bo znal pomiriti in informirati, odločitve pa so njene.

Žal ti moram povedat, da ji veleposlaništvo ne bo pomagalo prav nič, razen če bi bila v eni državi iz katere kot ženska ne more.

Glih KONTRA. V državah, v katerih kot ženska nima pravic, ravno v tej državi konzulat ne more nič pomagat, ker po njihovih zakonih velja, da je “moževa last”. Poglej si film, “Ne brez svoje hčere”, ko so ji jasno povedali, da se je poročila in da v tej državi veljajo pravila, ki ji ne dovoljujejo da brez moža pusti državo in tam so veleposlaništva zgolj za brezveze. Samo neka okrasna funkcija.
Veleposlaništvo, če pa gre za urejeno državo, pa poskrbi, da svojega državljana s postopki usmerja, da pride na območje svoje matične države in od tam naprej sproža postopke za združevanje družine.
Avtorica sicer ni povedala katero državljanstvo ima sin, ampak če ima slovensko, potem sta doma prej kot v desetih urah. V matični državi. Kasneje pa s postopki sodišča lahko “združuje” družino z otrokovim fotrom. Če pa je otrok tuj državljan, ga bo pa pač pustila v tisti državi in sama kasneje dokazovala, da je bolj primerna za skrbnika kot pa mož.

Tvoj mož te je zapsihiral, osamil zato da si čist od njega odvisna. Vprašaj se ali si res.?
Odgovor je ne. Samo prepričal te je v to.
Vprašaj se je to ljubezen.? Odgovor je ne.

Ojej, kakšna žalostna zgodba! Ampak ima pa srečen konec. Upam, da te bo avtorica upoštevala, tebi pa iz srca čestitam za pogum! Verjamem, da je bilo zelo težko.
[/quote]
Tudi jaz ti čestitam in hvala da si ji napisala. Avtorica, posnemaj jo, mi pa te bomo v duhu podprli, mi smo tvoja začasna opora, dokler ne prideta domov. Drži se! Molim zate.

Takoj ta trenutek začni razmišljati in načrtovati, kako lahko čimprej odideš. Ne jutri, ampak sedaj začni delati na tem. Ob tem pa bodi mirna in deluj premišljeno. Ti nimaš moža, tvoj otrok ne potrebuje takšne “” “” “družine” “” “”. Izvij se iz primeža tega nasilneža, dokler ne bo zate in za sina prepozno. Tvoj sin se od očeta psihopata nima česa pametnega naučiti in od tebe, ki dovoljukeš to, kar trenutno prestajaš, tudi ne. Ne boj se, ničesar ne boš razdirala, ker je to, kar imaš, taka podrtija, da hujše ne more biti! Odidi, sestavi se, da bo sin imel vsaj enega od staršev!

to se bere kot izmišljeno, itak o avtorici ni ne duha ne sluha, al jo je ap tip izoliral,. Piše, da je bila prej športno aktivna in je vzdrževal kondicijo, pol pa zgleda enga iz arabske variante držav srečala na trim stezi, al pa v fitnesu, in se v njegovo lapanje in pojavo zaljubila, malo morgen…. Bejbe s tem razmerjem kot ga je imala kao avtorica prej so jebozovne za pogledat in jim kandidatov ne manjka za osvajnaje amapk…. ne, ona se zaljubi kao glih v enaga iz šodr države iz katerih vsi bežijo, no ja mogoče je mislila, da je američan, so tud takšne, ki ne poznajo razliko v zunajosti ljudi, jebi ga….
Zanimivo je, mislim, da je bilo tukej že par takih primerov opisanih, da avtorji nikoli ne napišejo, kako so jiih tipi zapecali…., pa sto kil nabit v teži, pa kaj to je samo kruh pa makarone in ogromno sladkarij, pije pa samo pivo in coca colo, to se lahko zgodi samo bolanemu človeku, ona bo šla pa šele zdej doktorju…, hmm, neki ne štima v tej zgodbi.

Nikakršnih izkušenj nimate s psihičnim nasiljem in ga ne razumete. Ne verjamem, da je v kakšni Saudski Arabiji, rekla je, da je šla študirat in delat in ga je tam spoznala. Bolj malo Slovenk in Slovencev hodi študirat v SA in ZAE. Ženska je lahko osamljena in izolirana sredi mesta, če jo psihično maltretira, nadzira i ustrahuje. To se lahko zgodi kjerkoli.

Mene pa zanima, kaj ti je preprečilo, da si kupiš tisto solato in tuno?
Mislim, da ti sama nisi odločena, kaj bi rada, kaj hočeš, kam greš, …, zato je pa za vse kriv patner, ti ti grdi partner….
Ja, pa zdaj si začela že krivdo valit na otroka, da bošček ne bo brez očeta… Ja, res, hudo. A da je pa otrok brez mame, to ti je pa ok, ja? Ker tvoj otrok JE brez mame, ker je mama zafrustrirana, napsihirana, zblojena in na sploh ena polomljena in pofavlana oseba!

Ena med prvimi ti je napisala, da poišči strokovno pomoč in jaz se z njo strinjam. Jesti in jesti in imeti 150kg je žal psihičnega izvora in očitno sama tega ne moreš rešit.
Takoj jutri do zdravnika, po dieto in do terapevta.
Mimogrede, moja znanka je shujšala 80kg v dveh letih, pri svojih 50ih, debela je bila pa vse življenje, včasih bolj, včasih manj, a do 50. ni imela nikoli normalne teže. Torej, vse se da, če se hoče!

Takšni partnerji ubijajo, če ženska pove, da bo šla od njega. Ko bo enkrat šla, bo morala it daleč stran, najbolje da nazaj v Slovenijo, kjer jo bo poleg države varovalo tudi njeno sorodstvo.
Avtorica, ti zaenkrat nočeš domov, ker – kot je napisal vagabund – se bojiš obsojanja in posmeha. Torej se najprej loti svoje teže. Po korakih. Z učinkovito dieto si lahko do septembra že na 110 kilah. Do decembra na 80. Januarja pa na vlak/letalo in domov.
Pa buhnedej drugega otroka tačas nardit.

New Report

Close