Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moje-tvoje-najino

Moje-tvoje-najino

Menim, da je tole test vajine zveze, ali je res tako prima, kot se zdi tebi.
Glede na to, da je preureditev nujna predvsem zaradi njegove hčerke, bi bilo edino prav, da to financira do polovice. Zakaj bi TI njegovi hčeri zgradila sobo?

Mene bi tole zelo zabolelo in zmotilo. Mislim, da bi temeljito razmislila, s kom sem.

Imam partnerja, s katerim (še) ne živiva skupaj. Ko je imel nekaj za pospravit in pri njem ni bilo prostora, je s svojim denarjem preuredil nadstrešek (postavil lopo), ker jo je potreboval on, čeprav bo potem ostala na mojem.

on plačuje kredit za svoje stanovanje, kjer ne živi on, ampak njehova hči, ti pa plačuješ kredit za stanovanje, kjer stanuje tudi on ????

in za preureditev sob naj bi ti plačala ???

in zraven še bila mati njegovi hčeri???

iin ljubica njemu in gospodinja vsem, pa še v službi ???

a se ti ne zdi, da si deklica za vse???

Niso preproste te stvari ne..pride do nekih neizrečenih zamer, ki se pometejo pod preprogo in prikladno privlečejo na dan, ko zaškriplje. Saj se enako dogaja tudi pri poročenih, še posebej če je nepremičnina od enega oz. napisana samo na enega.
Pa recimo, da nočeš stvari zaostrovat, ker se imate drugače pač fino.
Jaz bi recimo predlagala, glede na to, da gre za željo njegove hčere, stanovanje pa je tvoja nepremičnina, da gradbena dela (tisto “kar ostane”) plačaš ti, vse premične variante pa potem on – pohištvo, notranjo opremo, tudi zavese in luči – vse kar se pač nekoč da odstraniti, če bo že zgodba takšna. Strošek se ne bi smel preveč razlikovat, itak boš mela ti najbrž tudi kaj stroškov še s sinovo sobo. Če se že recimo ne gresta pol na pol.


Nekaj manjka v tej zgodbi. Pa tudi številke se ne ujemajo.

Ali njegova hčerka res živi ves čas z vama ali le vsak drugi vikend in dvakrat med tednom?
Čigava točno je ideja, da bi preuredili stanovanje? Govorim o tebi in partnerju, za tamalo je seveda jasno, da si želi svojo sobo, ampak kdo od vaju je tisti, ki to načrtuje (forsira)? Kdo je delal te izračune oziroma po čigavem naročilu so bili izdelani?

Glede na to, da je stanovanje tvoje, lahko daš ustno soglasje k investiciji, ki bi jo moral v celoti financirati on. Verjamem, da ne želiš zaostrovati položaja, vendar poglej situacijo iz drugega zornega kota: tvoj partner je v prvi vrsti dolžan zagotoviti stanovanje zase in za svoja dva otroka. Ker brezplačno stanuje pri tebi, imajo od tega največ finančnih koristi ravno njegovi otroci. Hči, ki biva v hiši ne plačuje najemnine in razpolaga s celo nepremičnino, on ne plačuje najemnine in ima skupaj s hčerjo tudi brezplačno gospodinjo, varuško in ljubico. Win win situacija zanj, zate pa razen delitve obratovalnih stroškov finančno neugodno. Tvoj otrok se zaradi njega in njegove hčere stiska v manjši sobi kot bi jo imel sicer, tudi po investiciji bo prikrajšan, saj kvadrature ne moreš povečati.

Najbolj pravično bi bilo, da skupaj kupita večjo nepremičnino, katere lastnika sta vsak pol in v katero financirata vsak enak delež. Samo tako boste zaživeli normalno, najbolj čisto je tudi z vidika dedovanja in predvsem do otrok iz prejšnjih zvez. Vse ostalo so računi brez krčmarja, kjer predvsem vidva s sinom potegneta krajši konec.

Če te skrbi zaradi eventuelnega razhoda nekoč … čisto vseeno, kdo to investira finančno (nima veze, da je to tvoje stanovanje že od prej). Ob razhodu bi se štelo, da sta vložila v obnovo oba. Pa če še tako eden ali drugi maha z računi na njegovo ime.
Če pa samo sprašuješ kar tako … seveda oba oziroma tisti, ki lahko.


Ja že, ampak kot sem zgoraj napisala – manjkajo podatki. Pa ne, da a priori zagovarjam njega, samo opozarjam, da je avtorica očitno še kaj zamolčala. Recimo to, ko piše, da hčerka živi v njegovi hiši. Kaj pa, če ta hiša ni samo njegova? Nekje je menda mati/ sta materi teh dveh hčerk. Recimo, da sta obe hčerki od iste matere. Kje je ona in kolikšen delež hiše je ona dobila? Če je umrla (kar bi pojasnilo navedbo, da mlajša hčerka živi z očetom), sta po njej dedovali hčerki in hiša ni samo njegova, torej tudi ne more z njo kar tako po svoje razpolagati. Če sta ločena, je mogoče njemu prepustila hišo pod določenimi pogoji, ki jih ne poznamo … ne vem, samo sprašujem se, kaj je tisto, česar avtorica mogoče ni povedala – in kako vpliva na celotno sliko.


Ja že, ampak kot sem zgoraj napisala – manjkajo podatki. Pa ne, da a priori zagovarjam njega, samo opozarjam, da je avtorica očitno še kaj zamolčala. Recimo to, ko piše, da hčerka živi v njegovi hiši. Kaj pa, če ta hiša ni samo njegova? Nekje je menda mati/ sta materi teh dveh hčerk. Recimo, da sta obe hčerki od iste matere. Kje je ona in kolikšen delež hiše je ona dobila? Če je umrla (kar bi pojasnilo navedbo, da mlajša hčerka živi z očetom), sta po njej dedovali hčerki in hiša ni samo njegova, torej tudi ne more z njo kar tako po svoje razpolagati. Če sta ločena, je mogoče njemu prepustila hišo pod določenimi pogoji, ki jih ne poznamo … ne vem, samo sprašujem se, kaj je tisto, česar avtorica mogoče ni povedala – in kako vpliva na celotno sliko.
[/quote]

ženska je povedala, da ima on stanovanje, za katerega še vedno plačuje kredit, v njem pa živi njegova tastarejša hči brezplačno. Tudi sama za stanovanje, kjer živijo, še plačuje kredit.
Ker je v skupnosti denar skupen, to po domače pomeni, da avtorica poleg njune skupne družine (ona, on, njen in njegov otrok) pomaga preživljati tudi njegovo odraslo hčer in njeno družino.

Če sta šla v zvezo dobronamerno in z odprtimi kartami, to sploh ne bi smelo biti vprašanje. Plača tisti, ki finančno lažje zmore, ali pa oba. Tako kot v vsaki družini,. kjer je vse “najino”. Ne vem, zakaj bi bila razlika.


Ja že, ampak kot sem zgoraj napisala – manjkajo podatki. Pa ne, da a priori zagovarjam njega, samo opozarjam, da je avtorica očitno še kaj zamolčala. Recimo to, ko piše, da hčerka živi v njegovi hiši. Kaj pa, če ta hiša ni samo njegova? Nekje je menda mati/ sta materi teh dveh hčerk. Recimo, da sta obe hčerki od iste matere. Kje je ona in kolikšen delež hiše je ona dobila? Če je umrla (kar bi pojasnilo navedbo, da mlajša hčerka živi z očetom), sta po njej dedovali hčerki in hiša ni samo njegova, torej tudi ne more z njo kar tako po svoje razpolagati. Če sta ločena, je mogoče njemu prepustila hišo pod določenimi pogoji, ki jih ne poznamo … ne vem, samo sprašujem se, kaj je tisto, česar avtorica mogoče ni povedala – in kako vpliva na celotno sliko.
[/quote]

Zakaj je pomembno, kdo je dejanski lastnik druge nepremičnine? Zdaj brezplačno živi drugje in pričakuje, da bo to stanovanje zanj brezplačno preurejeno, da bo tudi njegovi hčeri udobneje.
S tem, da starejša hči lahko brezplačno uporablja drugo najemnino, ker je oče brezplačno pri svoji partnerki …

Zakaj je pomembno, kdo je dejanski lastnik druge nepremičnine? Zdaj brezplačno živi drugje in pričakuje, da bo to stanovanje zanj brezplačno preurejeno, da bo tudi njegovi hčeri udobneje.
S tem, da starejša hči lahko brezplačno uporablja drugo najemnino, ker je oče brezplačno pri svoji partnerki …
[/quote]
Jaz pa tu vidim eno bistveno razliko.

Recimo, da ta moški ima svojo lastno nepremičnino – eno in nobene druge. Recimo stanovanje. Pa se odloči, da bo to stanovanje prepustil odraslemu otroku, on bo pa svoj stanovanjski problem reševal tako, da bo živel pri partnerki. Seveda lahko to naredi, bi pa pričakovala, da se v tem primeru dobro zaveda, da v bistvu živi na tuj račun. On ali njegov odrasli otrok, ni pomembno. Res je, z avtorico sta partnerja, ni to neko poslovno razmerje, ampak enostavno bi pričakovala od njega malo več … no, hvaležnosti v tem oziru. Razen če ta prenova stanovanja sploh ni njegova ideja.

Druga situacija pa je, če on v bistvu iz nekega razloga ne more uporabljati svojega (?) stanovanja in bi imel v vsakem primeru stanovanjski problem. Tako ima moj mož, zato se oglašam. De iure je napisan kot lastnik, de facto pa on tam zaenkrat ne bi mogel stanovati, ker je to povezano z dogovori ob ločitvi glede bivanja otrok v času šolanja in kje bodo stanovali čigavi ostareli starši, dokler živijo … zakomplicirana zadeva, ampak niti ni moja stvar. Takšno je bilo zatečeno stanje. Ker sva zdaj midva družina, je logično, da živiva tam, kjer se pač da, torej pri meni. Ne bi bilo fer, da bi se jaz zdaj postavljala v položaj “lastnika” proti “parazitu”, ker bi on v vsakem primeru moral živeti v najemu še x let. In ne bi bilo fer, da bi ga predstavljala kot nekoga, ki premišljeno živi na moj račun.

Ne vem, koliko v končni fazi ta distinkcija vpliva na vprašanje, kdo bo dal denar za prenovo, močno pa vpliva na to, kako vidim avtoričinega partnerja in njun odnos.


Jaz pa tu vidim eno bistveno razliko.

Recimo, da ta moški ima svojo lastno nepremičnino – eno in nobene druge. Recimo stanovanje. Pa se odloči, da bo to stanovanje prepustil odraslemu otroku, on bo pa svoj stanovanjski problem reševal tako, da bo živel pri partnerki. Seveda lahko to naredi, bi pa pričakovala, da se v tem primeru dobro zaveda, da v bistvu živi na tuj račun. On ali njegov odrasli otrok, ni pomembno. Res je, z avtorico sta partnerja, ni to neko poslovno razmerje, ampak enostavno bi pričakovala od njega malo več … no, hvaležnosti v tem oziru. Razen če ta prenova stanovanja sploh ni njegova ideja.

Druga situacija pa je, če on v bistvu iz nekega razloga ne more uporabljati svojega (?) stanovanja in bi imel v vsakem primeru stanovanjski problem. Tako ima moj mož, zato se oglašam. De iure je napisan kot lastnik, de facto pa on tam zaenkrat ne bi mogel stanovati, ker je to povezano z dogovori ob ločitvi glede bivanja otrok v času šolanja in kje bodo stanovali čigavi ostareli starši, dokler živijo … zakomplicirana zadeva, ampak niti ni moja stvar. Takšno je bilo zatečeno stanje. Ker sva zdaj midva družina, je logično, da živiva tam, kjer se pač da, torej pri meni. Ne bi bilo fer, da bi se jaz zdaj postavljala v položaj “lastnika” proti “parazitu”, ker bi on v vsakem primeru moral živeti v najemu še x let. In ne bi bilo fer, da bi ga predstavljala kot nekoga, ki premišljeno živi na moj račun.

Ne vem, koliko v končni fazi ta distinkcija vpliva na vprašanje, kdo bo dal denar za prenovo, močno pa vpliva na to, kako vidim avtoričinega partnerja in njun odnos.
[/quote]

in kje je tu razlika?
v obeh primerih živi on na račun nove partnerke. ali prostovoljno, ali po sili prilike, je čisto nepomembno…


Jaz pa tu vidim eno bistveno razliko.

Recimo, da ta moški ima svojo lastno nepremičnino – eno in nobene druge. Recimo stanovanje. Pa se odloči, da bo to stanovanje prepustil odraslemu otroku, on bo pa svoj stanovanjski problem reševal tako, da bo živel pri partnerki. Seveda lahko to naredi, bi pa pričakovala, da se v tem primeru dobro zaveda, da v bistvu živi na tuj račun. On ali njegov odrasli otrok, ni pomembno. Res je, z avtorico sta partnerja, ni to neko poslovno razmerje, ampak enostavno bi pričakovala od njega malo več … no, hvaležnosti v tem oziru. Razen če ta prenova stanovanja sploh ni njegova ideja.

Druga situacija pa je, če on v bistvu iz nekega razloga ne more uporabljati svojega (?) stanovanja in bi imel v vsakem primeru stanovanjski problem. Tako ima moj mož, zato se oglašam. De iure je napisan kot lastnik, de facto pa on tam zaenkrat ne bi mogel stanovati, ker je to povezano z dogovori ob ločitvi glede bivanja otrok v času šolanja in kje bodo stanovali čigavi ostareli starši, dokler živijo … zakomplicirana zadeva, ampak niti ni moja stvar. Takšno je bilo zatečeno stanje. Ker sva zdaj midva družina, je logično, da živiva tam, kjer se pač da, torej pri meni. Ne bi bilo fer, da bi se jaz zdaj postavljala v položaj “lastnika” proti “parazitu”, ker bi on v vsakem primeru moral živeti v najemu še x let. In ne bi bilo fer, da bi ga predstavljala kot nekoga, ki premišljeno živi na moj račun.

Ne vem, koliko v končni fazi ta distinkcija vpliva na vprašanje, kdo bo dal denar za prenovo, močno pa vpliva na to, kako vidim avtoričinega partnerja in njun odnos.
[/quote]

Ampak, če bi on pričakoval preureditev stanovanja zaradi svojih potreb, bi se tebi zdelo popolnoma logično, da to ti narediš na svoje stroške, ker on pač nima svoje nepremičnine (in je stroške za najem prihranil tako, da živi pri tebi)? Parazit je ravno zato, ker noče prispevati za preureditev, od katere bo koristi imela (tudi) njegova hči, ne zato, ker živi pri partnerki.
Ženska, s tvojo logiko je nekaj hudo narobe.


“… Predvsem njegova hčerka si želi svoje sobe …”
Čigav projekt je torej to?

A veš, kaj bi jaz storila na tvojem mestu?
Sama bi investirala v dodaten prostor za njegovo hčerko, medtem pa naj on nosi tvoj del stroškov.
Ker če se bo nekoč ta vajina super zveza podrla, ne bo razlogov za špetir, ker bodo računi poravnani.

Ampak, če bi on pričakoval preureditev stanovanja zaradi svojih potreb, bi se tebi zdelo popolnoma logično, da to ti narediš na svoje stroške, ker on pač nima svoje nepremičnine (in je stroške za najem prihranil tako, da živi pri tebi)? Parazit je ravno zato, ker noče prispevati za preureditev, od katere bo koristi imela (tudi) njegova hči, ne zato, ker živi pri partnerki.
Ženska, s tvojo logiko je nekaj hudo narobe.
[/quote]
Ne toliko kot s tvojim branjem. 🙂 Zgoraj sem jasno napisala, da je prvo in najpomembnejše vprašanje, čigava ideja je sploh bila ta prenova stanovanja, šele potem se lahko pogovarjamo naprej.


Ne toliko kot s tvojim branjem. 🙂 Zgoraj sem jasno napisala, da je prvo in najpomembnejše vprašanje, čigava ideja je sploh bila ta prenova stanovanja, šele potem se lahko pogovarjamo naprej.
[/quote]

Joj, ženska.

Jasno je, čigava ideja o dveh sobah je to bila. To partnerstvo ni niti najmanj sijajno, ampak je navadno izkoriščanje z njegove strani. To se bo tudi zelo hitro pokazalo, da kake ljubezni z njegove strani sploh ni. Ampak ženska je tako naivna in srečna, da ima vsaj seks (če res), da bo požrla vse. Ampak nekega dne bo ostala z zelo dolgim nosom. Takih zgodb kot je njena, je ogromno.

po celotni prebrani debati bi jaz, če se postavim v tvojo kožo, rekla, da zaradi mene stanovanja ni potrebno preurejat.

Ja?

Glede na oskubljene informacije, ki nam jih je avtorica tu poservirala, bi situacija čisto lahko bila povsem drugačna, kot si si ti napletla v glavi. Recimo takšna:

– ideja, da bi tip prepustil stanovanje hčerki in se preselil k avtorici, je prišla od avtorice, ne od njenega partnerja,
– ideja, da bi se renoviralo avtoričino stanovanje, je predvsem njena, medtem ko on ne vidi potrebe – nismo še dobili pojasnila, ali ta hči res živi pri očetu ali ga le obiskuje,
– mogoče bi ta avtorica na vsak način rada sforsirala nekaj bolj zavezujočega in trajnega, da bi njega na ta način bolj privezala nase,
– ali, še hujši scenarij, mogoče je pa ženska že ves čas planirala prenovo in bi zdaj rada njega prisilila, da ji jo sofinancira?
– ko ji on pove, da mu ni do tega, ona takoj leti na mon s skrbno prečiščenimi informacijami po podporo lahkovernih .

Recimo. Povsem možen scenarij. Oprosti, avtorica, če ni res, ampak vse sorte manipulatorjev hodijo po svetu.

Če je tako kot ti praviš, potem je to meni malo parazitski odnos. In da bi moj partner tako razmišljal, bi mi bilo zelo odveč.

On torej ima nepremičnino, za katero plačuje kredit, živi pa notri hčerka z družino. Torej je to “odpisana nepremičnina”, ki jo bo dobila njegova hčerka, ti od nje ne boš nič imela (le iz finančnega vidika gledam izključno zato, ker je tako vprašanje te teme).

Ti živiš v svoji nepremičnini, plačuješ kredit in zraven živi še partner s še eno hčerko. On plačuje le stroške, sicer pa ne vlaga nič. Hm… meni bi se zdelo fer, da bi on, glede na to, da živi pri tebi (s hčerko), tu in tam kaj brezplačno v stanovanju uredil – npr. kako pleskanje, preureditev sobe, nakup večjega pohištva, gospodinjsekga stroja.

Ampak ne, on pravi: tvoje stanovanje, tvoje investicije. Jaz sem tui le gost! S tem odnosom, bi mu jaz rekla, ok, moje stanovanje, tvoje gostovanje, moja najemnina. Pa mi plačuj magari ne vem, 150 eur na mesec za najemnino, letno je to okoli 2000 jurja, pa imaš v 3 letih za prenovo otroških sob. In bo volk sit in koza cela.

Tako pač ne gre. No, vsaj pri meni ne bi šlo.


včasih je dobro še 1x prebrati otvoritveni tekst ☺ predno kokodakaš kot, da si znesla 3 jajca

ju knou d dril

No, očitno bo potrebnih še nekaj pojasnil, da bodo mnenja realnejša (v katerikoli smer).
– njegova hči dejansko živi pri nas, partner ima polno skrbništvo, obiski pri mami so vsak drug vikend
– njegova nepremičnina je bila od njega in bivše. Jo je izplačal (zato plačuje kredit), tako da je zdaj edini lastnik.
– na začetku smo najprej živeli malo tu malo tam, ker je on precej navezan na domači kraj, nato se je na mojo prošnjo in tudi zaradi priročnejše lokacije glede služb in šole preselil k meni. Kmalu zatem je dobil še skrbništvo in je za stalno prišla še hčerka. Kar se njega tiče, bi mu bilo ok tudi, če bi še vedno živeli pol-pol ali samo pri njem.
– osnovna želja po lastni sobe je od hčerke, midva se oba strinjava, mojemu sinu je prav tako ali drugače (bo pa seveda sčasoma hotel lastno sobo tudi on).
– finančno nihče ne bi imel problema financirat polovico, mene bolj zanima, kako vidijo zadevo zunanji opazovalci.
– stanovanje je bilo temeljito renovirano 10 let nazaj, zdaj gre samo za preureditev (in s tem poteebnimi manjšimi gradbenimi deli)
– vse, kar je potrebno v stanovanju popraviti, naredi on, stroške teh del (belež, nova vtičnica, zamenjan domofon) krijem jaz. Če bi crknil kakšen stroj, bi jaz plačala. Je pa recimo prinesel sušilec, ker ga nisem imela.
Sicer po vaših dosedanjih mnenjih vidim, da bi bilo verjetno najbolj fer pol-pol oz jaz dela, ki so fiksna, on pa premične zadeve?


a z njim se pa ne moreš pomeniti???
napišita vsak na svoj listek kako vidita stroškovno stran dograditve. Izmenjajta si listke, naredita (v drugi barvi) svoje pripombe, spet izmenjata listke …
btw: to ne gre preko sms, mailov … že tako kvačkaš s tujci ….

Glede na tvoje zadnje sporočilo bi jaz v tvojem primeru pričakovala financiranje pol-pol (vsega – gradbenih del in opreme, če pa je ravno tako, da gradbena dela pridejo 2500, oprema pa 2500, potem pa ja, ti za dela, on za opremo – pa naj jo odnese, če se kdaj razideta), s tem, da vztrajaj , da so računi pisani nate, ker gre za tvoje stanovanje. Pol-pol pa zato, ker od tega ne bo imel koristi le tvoj sin, ampak tudi njegova hčerka.

Imata zelo slabo financno politiko.
A zdaj susilec uporablja samo on, ker je njegov, pralni stroj pa samo ti, ker je tvoj?
Mislim, daj preberi se, ker TO JE SMESNO!

New Report

Close