Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moji diplomirani sošolci delajo v trgovinah za minimalca

Moji diplomirani sošolci delajo v trgovinah za minimalca

Jaz pa kot en keramičar z 3 letno služim 5x toliko kot oni vsak mesec. Kak dober filing!

Men je tok smešn, ob petkih se začnejo te zgodbice in pol ne neha do pondelka.

Medtedenske so pa tut, ja.

Se en s krhkim egom 😄

Če ti je ratal,bravo. Če pa ne, je pa res tako. Obrtniki so polni dela, denarja, če se znajo obrnit, in lahko so ZLATARJI, če hočjo, ker jih ni za dobit.

Logično, povpraševanje/trg.

Faxiranih ekonomistov k blata, zato so zastonj…keramičarjev, štromarjev, cimprarjev pa ni…..in so pač dragi,če češ met narjeno.

 

Moji sošolci so pa premierji, ministri, direktorji, podjetniki.

Po mojem nihče ne vleče pod 3 jurje neto.

Ne nabijaj. Rajši se vprašaj, koliko zaslužiš neto. Odbij potne stroške, prispevke za pokojninsko zavarovanje, obvezno zdravstveno zavarovanje, vse davke, stroške za delo, stroške za malico, pijačo, nimaš plačanega dopusta, pa tudi se vprašaj kdo bo lažje opravljal svoje delo pri 65 letih. Jaz zaslužim cca 2500 € neto in pridem spočit domov, nimam stika s tečnimi strankami, ki so najbolj pametni… Ne zamenjam svojega poklica s teboj. Ne vem, kakšno tarifo imaš, moj sosed mi jih je polagal po 10 €/uro in sem zelo zadovoljen.

Sej vem da je bedna provokacija pa en užaljen v ozadju ker nima faksa,ampak dejansko jih jaz kar nekaj poznam takole. In je žalostno. Bogsigavedi kdaj je prišlo do tega ekscesa da je diplomiranih toliko preveč,služb za njih pa ni. Verjetno se je to packalo od 90ih dalje. Kdo bi vedel. Žalostno ampak jih je kar nekaj takih. Še več pa jih poznam,ki so še vedno v svojih otroških sobicah doma,ker nimajo možnosti it na svoje.

 

Jaz poznam celo enga k je magister prava,in dela v eni odvetniški firmi,vse lepo in prav,v svojem fohu ampak plača pa jurja neto na TRR dobi. Mogoče je zdej tko k je še pripravnik,nevem..

Sicer provokacija na temo o tisti mami, katere sin hoče it za keramičarja, ampak je res tako. Tudi moji sošolci (predvsem sošolke) z diplomami so vsi po vrsti v trgovinah z živili za minimalca. Eni so se smejale, ker je šla za frizerko, pa ima danes svoj salon, svoje zaposlene in mastno služi. Tako stanje je že kar leta in ne razumem, kako da današnjim šolarjem ne potegne, da bi izbrali drugačno pot. Ali pa bi jo, ampak jim ambicijozne mamice ne dovolijo drugam kot na gimnazijo in potem na faks, pa čeprav enega najbolj neuporabnega, ker se to najbolj imenitno sliši.

S triletno, ne z triletno.

Ne razumeš. Lahko imaš denarja kot listja.  Obstajajo še bolj odnosni posli kot je keramičar. Tudi nelegalni.

Ampak faksa pa kljub temu en boš nikoli imel.

Obstajajo tudi ljudje, ki študirajo kaj za dušo, kot rečejo.

Če bi vsi gledali vse skozi denar, bogataši en bi nikoli svojih otrok na fakultete pošiljani.

Eni ste pač tupi in tupi boste umrli. Četudi bogati or whatever.

Ne nakladanje. V stacunah je dovolj navadnih trgovcev in študentov. Diplomirancev tam ni.

Večina vodovodarjev, in keramičarjev in ostalih podobnih podjetnikov je v obdobju 2009-2016 zaradi neplačevanja propadlo. Mnogo teh propadov je bilo povezanih z zelo tragičnimi zgodbami in osebnimi stečaji.  Zadnjih pet let, imamo gradbemi boom, kar pa se bo lahko tudi precej spremenilo, če bi spet prišlo do nepremičninske krize.

Je sistem nepotizma, kjer brez vez in poznanstva ne dobiš dobre službe ( beri normalne).

Če se rodiš v bolj revni družini, ti nima nice ravbarsko dat. Nimaš pa tako velikega EGA, da bi se turil povsod ( to so navadno južni…vse znajo na razgovorih…ko zasedejo delovno mesto..ja tega ne znam, sem samo slišal za to ..ipd)

Odgovor na objavo uporabnika
Pipi155, 31.03.2023 ob 16:30

Ne nakladanje. V stacunah je dovolj navadnih trgovcev in študentov. Diplomirancev tam ni.

Zdjle ti takoj povem en moj znanec dipl0miran ekonomist in dela v LidLu za 800 eur.

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 31.03.2023 ob 16:33

Zdjle ti takoj povem en moj znanec dipl0miran ekonomist in dela v LidLu za 800 eur.

Ima pa 30-urni delovnik…ali?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3387, 31.03.2023 ob 17:15

Ima pa 30-urni delovnik…ali?

to pa nevem. pač zaposlen je.

Lahko gredo vsi h Golobu v službo. Sam jih je vabil, v javno upravo.

Sem že večkrat pisal: v Sloveniji gre 46% dijakov študirat, realne potrebe po terciarnem sektorju so 26%.

Še boljši bo občutek ko boste pri 48ih imeli umetne kolke. Diplomirani sošolci pa solidne službe… brez obrabe sklepov.

Res je. Mnogi diplomiranci delajo za minimalno plačo. Veliko jih poznam. Ker ne dobijo službe v svojem poklicu ali so pogoj več let izkušenj,ki jih ne moreš pridobiti. Ali pripravništvo in strokovni izpit,ki spet ne mores dobit,če ne razpisujejo pripravnistev,brez njega pa ne gre na strokovca. Mnogi poklici pa neglede na to da imas fax,so zelo slabo plačani,pa delavci v kakem podjetju s poklicno šolo zaslužijo enako ali boljše. To je realnost Slovenije. Govorim iz izkušenj. Imam magisterij,delam v zdtavstvu kot zunanji poklic,strokovni delavec,delam kot norc, tudi na terenu,pa me kolegi s poklicno šolo v proizvodnji nesejo s plačo. Pa še odgovorno delo imam. Res da mnogi delajo tudi nočne,samo vseeno. Plače bi mogle bit: minimalna plača 1200 neto za oš, nato pa po 100e več glede na stopnjo izobrazbe,ni važno kaj delaš.   To bi bilo fer. Ne bi bilo takih razlik v plačah,ne bi bilo bogatenja. Vsak bi vedel kaj dobi.

Avtor,privoščim ti,a vseeno se ni treba norčevat na račun drugih.😊

Pa dobro, da ti gdo ne približa filing. Gospodarstveniki na vrhu znajo pomolit.😆🙃😂😂😂☺️☺️☺️

Evo, zmota stara, pa tvoj datum. 😆🙃😆😆😆😆

Kaj je pa s tabo “povprek”?

Avtor, ni treba, da imaš nek dober feeling in se posmehuješ ljudem, ki jim ni ravno uspelo v življenju. Se tudi pri tebi lahko kaj zalomi, ne domišljaj si preveč. Pa ti želim vse dobro, da ne bo nesporazuma. Je pa res, da bi vsak, ki namerava študirat, moral preverit, koliko možnosti za zaposlitev v njegovi branži sploh ima. Ker tisto jokanje, kako sem študirala in zdaj moram delat v trgovini, mi gre pa na jetra. Verjamem, da je zapravljenih kup živcev, denarja, časa…a kaj hočem? Včasih je treba mislit tudi malo bolj dolgoročno, ne samo od danes do jutri. Vsi vemo, da nek štromar danes lahko zasluži bistveno več, kot univ.dipl.ne vem česa.

Če imaš tupe ljudi v državi, seveda ne moreš uporabit svoje diplome na njih. O glej, glej, še več tupih prihaja.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8987, 08.04.2024 ob 07:59

Res je. Mnogi diplomiranci delajo za minimalno plačo. Veliko jih poznam. Ker ne dobijo službe v svojem poklicu ali so pogoj več let izkušenj,ki jih ne moreš pridobiti. Ali pripravništvo in strokovni izpit,ki spet ne mores dobit,če ne razpisujejo pripravnistev,brez njega pa ne gre na strokovca. Mnogi poklici pa neglede na to da imas fax,so zelo slabo plačani,pa delavci v kakem podjetju s poklicno šolo zaslužijo enako ali boljše. To je realnost Slovenije. Govorim iz izkušenj. Imam magisterij,delam v zdtavstvu kot zunanji poklic,strokovni delavec,delam kot norc, tudi na terenu,pa me kolegi s poklicno šolo v proizvodnji nesejo s plačo. Pa še odgovorno delo imam. Res da mnogi delajo tudi nočne,samo vseeno. Plače bi mogle bit: minimalna plača 1200 neto za oš, nato pa po 100e več glede na stopnjo izobrazbe,ni važno kaj delaš.   To bi bilo fer. Ne bi bilo takih razlik v plačah,ne bi bilo bogatenja. Vsak bi vedel kaj dobi.

Avtor,privoščim ti,a vseeno se ni treba norčevat na račun drugih.😊

Samo 100€ vec na stopnjo izobrazbe?? Se ti zdi fer, da nekdo naredi gimnazijo +diplomo + magisterij, vse skupaj 10 let dodatnega (tudi tezkega) izobrazevanja, zato da bo imel na koncu samo 300€ vec na mesec? Adijo pamet, ni lih racunica tole..

New Report

Close