Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moji je ne prenesejo

Moji je ne prenesejo

O družini in stvareh okoli tega ne rabiš biti razgledan. Pogosto je tako da ženskam z doktorati, oziroma visoko izobraženim ženska primanjkuje čustvene inteligence. To pa moški preprosto obožujem. Temeljna razlika med nami in ženskami je glih v dojemanju čustvene inteligence. Jaz ti priporočam da jo vpelješ v še kakšno tematiko. Sigurno jo še kaj zanima, pomagaj ji da se bo razvila še na drugih področjih.Potem ti bo lažje. Predvsem pa se ne sekiraj.

Če si doktor znanosti in si zadovoljen s frizerko, imaš izobrazbo le na papirju, dejansko pa ne. Očitno tvoj svetovni nazor ne dohiteva tvoje izobrazbe. Tako pač je.

To je res, a partner je le nekdo, s katerim prebijemo največ časa.
Midva z možem sva si popolnoma različna, v vseh pogledih. Poročena sva 20 let. Res sva se na zaačetku privlačila kot magnet, potem sva vlekla vsak na svojo stran, čez čas sva se pa oba naučila, da naju lahko razlike dopolnjujejo in danes imava uspešen zakon, nama ljudje povedo, da jim ni jasno, kako sva se obdržala in kako delujeva usklajeno, kljub razlikam.
Jaz to jemljem tako, da pač vsak nekaj prinese v zakon, vsak svoj kupček, ki potem združen da neko popolno celoto.[/quote]

No, pa si povedala svoje. Vidva sta v takšnem zakonu, zato se v tla mečeš in dokazuješ, da imaš prav. Da pa sta popolna, pa meniš samo ti.[/quote]

Ne mečem se v tla, sedim na stolu 😛
Sva si pa res različna na vseh področjih: en ima višjo izobrazbo, drugi z nižjo je bolj inteligenten. En je nadpovprečno močan na naravoslovnem, drugi na družboslovnem področju. En je močan v eni panogi, drugi v drugi, sta si pa popolnoma nasprotni. En je zapečkar, drugi avanturist. En redoljuben, drugi že malo boemski. itd.
Da delava dobro, ne rabim sama mislit, ker jaz nisem človek, ki sedi na lovorikah, ampak človek, ki gre vedno naprej in vedno išče nove poti, ker nikoli ni tako dobro, da ne bi lahko bilo bolje.

mene zanima kolk šol imaš ti. sigurno komaj osemletko. ljudje kateri “ponižujejo” izobrazbo so neuki fovšlivi in nesposobni ljudje in to si ti.

ja frizerka ima res debelo denarnico, toda koliko umazanih, ušivih, bolnih glav mora ona oprati. da ne govorimo o poklicni deformaciji telesa, zaradi narave dela. alo.

matr mi gredo na živce ti neizobraženci, po njihovem bi bili še v kameni dobi, če bi jih poslušali

se strinjam. zakaj pa ko greš k dohtarju se jim “klanjaš”. komu se klanjaš osebi ali znanju, katerega ima.

pa še to ENAKI PTIČI SKUPAJ LETIJO, so včasih rekli naši neuki predniki. zakaj že.

hahaha koliko samovšečnosti in prevzetnosti nekaterih kvazi izobražencev berem. Sam imam doktorat in magisterij iz dveh različnih področij. Govoriti da je ljubezen odvisna od izobrazbe je butasto, da ne rečem skrajno neumno. Ampak najbrž dotični ljudje nimajo pojma kaj je ljubezen zato o tem nabijajo. Kdo vam bo urejal frizure če ne bi bilo frizerk? kdo vam bo odnašal smeti če ne bi bilo smetarjev? kaj bi jedli če ne bi bilo kmetov? samo poserjem se na take ljudi ki svojo izobrazbo precenjujejo. Veličina človeka ni v tem kako izobražen je, ampak v tem koliko čustvene inteligence premore.

Verjemi, da se brez frizerk in kozmetičark da preživeti. Je pa res, da je delo kmetov zelo pomembno. Precej samoukov zna bolje striči od frizerk.

Lahko bi rekel da je pri meni podobno. Če je tvoja zgodba resnična se ne obremenjuj preveč. Po poklicu sem kirurg in imam manj izobraženo ženo. Dolgo sem iskal, med kvazi intelektualkami mi je vedno nekaj manjkalo. In potem sem spoznal njo, takoj sem vedel da je to to. In veš kaj je njena prednost ki je ne zamenjam za nič? vidi kdaj me tarejo težave, vidi kdaj mi je hudo, oziroma ima tak fantastičen občutek za mene da sem še danes po 10 letih zakona nor nanjo. Da ne rečem popolnoma obseden z njo. Veš in to nekaj šteje. Imava lepo družinico in se fantastično razumeva. Potrebujeva kaj več? ne

Zgodba je v celoti izmišljena. Doktor znanosti sigurno ne bo pisal na starševski čvek in vprašal za mnenje. Tukaj je nekdo vrgel kost za glodanje.
Imam pa občutek, da nekdo želi poniževati ljudi s poklici. Vsak človek je pomemben in vsak poklic, s katerim si služiš kruh, je pomemben.
Če ne bi bilo frizerk, bi marsikdo hodil okrog z narastkom, z neurejenimi lasmi, zanemarjen. Če nisi izobražen, še ne pomeni, da nisi razgledan in da se ne znajdeš v vsaki situaciji.

na tem forumu se človek vsak dan znova ne more načudit kaki gnoj je večina ljudi 😀 govorim seveda o teh, ko pljuvajo tako nizkotno in dajejo druge ljudi v nič.

po eni strani res osvobojajoče 🙂

se strinjam. zakaj pa ko greš k dohtarju se jim “klanjaš”. komu se klanjaš osebi ali znanju, katerega ima.

pa še to ENAKI PTIČI SKUPAJ LETIJO, so včasih rekli naši neuki predniki. zakaj že.[/quote]

Nikoli se nikomur ne klanjam. Zakaj bi se zdravniku? On ima znanje v medicini, jaz pa na svojem področju in morda sem celo jaz na svojem večji strokovnjak od zdravnika na njegovem.

Verjemi, da se brez frizerk in kozmetičark da preživeti. Je pa res, da je delo kmetov zelo pomembno. Precej samoukov zna bolje striči od frizerk.[/quote]

A res? Da bi se dalo? Ne pozabi, tudi samouka frizerka ni nič drugega kot frizerka. Ni kirurg specializiran za operacije na odprtem srcu! Če bi jutri prepovedali urejanje frizur in kozmetične usluge, bi bila pojutrišnjem vojna, verjemi, ženske bi jo sprožile!

Verjemi, da se brez frizerk in kozmetičark da preživeti. Je pa res, da je delo kmetov zelo pomembno. Precej samoukov zna bolje striči od frizerk.[/quote]

Ja seveda, brez vsakega se da preživeti. Tudi brez visoko izobražene kvazi zdravnice se da preživet.

Puma, ti se izdajaš za zakonskega svetovalca, zdaj trdiš celo, da imaš doktorat, ampak iz tvojih pogledov na življenje to nikjer ni razvidno. Oprosti, premalo širine, preveč predsodkov, take poglede bi prej pripisal enemu šlosarju.

hahah kje pa sem pisal da sem zakonski svetovalec? ne nabijaj v tri krasne, brigaj se raje za svoje frustracije do ljubezni, žensk in življenja v dvoje. Mi je jasno da je to zgolj zunanja podoba, znotraj pa ranjen z globokimi sledmi preteklosti. Vem da boš zanikal, profil pa jasno ustreza. Res se brigaj zase. Če je izobrazba pomembna za to kako imaš nekoga rad potem je nekaj hudo narobe s čustveno inteligenco, oziroma se bojim da ima nekdo težave s patološko narcisoidnostjo ali še čem drugim. Ja če bi pisal v strokovnem jeziku mojega doktorata me ne bi noben razumel.

Verjemi, da se brez frizerk in kozmetičark da preživeti. Je pa res, da je delo kmetov zelo pomembno. Precej samoukov zna bolje striči od frizerk.[/quote]

Ja seveda, brez vsakega se da preživeti. Tudi brez visoko izobražene kvazi zdravnice se da preživet.[/quote]

Zakaj pišeš “kvazi” zdravnica? Če bi imel doktorat, se ne bi norčeval iz zdravnikov, čeprav se strinjam, da je precej zdravnikov slabih.

Klobasal si, da se ukvarjaš s svetovanjem ženskam. Ne bomo lagali zdaj.

še nisi ugotovila, da gredo Pumi ženske z diplomami v nos?

še nisi ugotovila, da gredo Pumi ženske z diplomami v nos?[/quote]

Ja, zdaj sem se spomnila. Ne berem ga redno. Meni gredo pa v nos moški, ki jim gredo v nos ženske z diplomami. :))

Ja seveda, brez vsakega se da preživeti. Tudi brez visoko izobražene kvazi zdravnice se da preživet.[/quote]

Zakaj pišeš “kvazi” zdravnica? Če bi imel doktorat, se ne bi norčeval iz zdravnikov, čeprav se strinjam, da je precej zdravnikov slabih.[/quote]

Za mene je vsaka zdravnica ki ne premore čustvene inteligence kvazi zdravnica. Zdravniki so tam zaradi ljudi in ne obratno kot radi mislijo. Ne general ne ukvarjam se z zakonskim svetovanjem. Strokovno se ukvarjam s psihoanalizo, razrešujem psihične bolezni ljudi, da pa jih uspešno rešim pa rabim ogromno znanja o medosebnih odnosih in razvojni psihologiji. In ja k meni prihajajo tudi ljudje ki imajo psihično bolezen zgolj kot posledica neurejenih odnosov s partnerjem, oziroma so navadne varalice ki jim je vest udarila ven. Antilopa če misliš da si boga za jajca prijela zato ker imaš doktorat se gladko motiš.

Najbolj smešno pa je, ko samski tip drugim meče pod nos, zakaj so samski in da nimajo čustvene inteligence.

Ej, ti komu drugemu takšno zgodbo prodajaj, pa ne želim biti nevljudna.

Tisto je bilo namenjeno Pumi in ne generalu.


skratka, med ženskami s enakovredno izobrazbo si se počutil ogroženega. in da jih še dodatno pobiješ, si pred intelektualko dal pridevnik kvazi. ker jim ne priznavaš, da bi lahko bile intelektualke.

in zdaj si srečen, ker veš, da svojo partnerko intelektualno nadvladaš. to ti daje občutek varnosti in zaradi tega misliš, da ti je tako lepo v življenju…

hehe general in kvazi intelektualka sta se povezala. Zakaj sem jaz samski sem že razložil. Več pa mi ni potrebno. Če je pa to kao zgodba pa je bolj vajin problem kot moj.

New Report

Close